.
Opera GX در مقابل Edge: کدام یک برای ویندوز ۱۱ در سال ۲۰۲۲ بهتر است؟

Opera GX در مقابل Edge قابل ذکر است Opera GX اولین مرورگر بازی در جهان است و به سرعت به یک انتخاب محبوب در بین کاربران تبدیل شده است.
از زمانی که مایکروسافت اج بر روی موتور کرومیوم بازسازی شد، فاصله زیادی با نسل قبلی خود، Internet Explorer داشته است.
هر دو مرورگر دارای تعداد زیادی ویژگی هستند که تجربه مرور سریع و ایمن را ارائه می دهند.

مرورگر اپرا از زمان انتشار اولیه خود در سال ۱۹۹۵ راه زیادی را پیموده است. امروزه یکی از محبوب ترین مرورگرهای جایگزین موجود است. در سال‌های اخیر، اپرا برای رفع نیازهای خاص کاربران، از جمله مرورگر بازی Opera GX، مرورگرهایی را گسترش داد و منتشر کرد.

Opera GX همه عملکردهای مشابه Opera را دارد اما دارای برخی ویژگی‌های اضافی برای بهینه‌سازی بازی است. مانند همه مرورگرهای اپرا، Opera GX یک مرورگر مبتنی بر کرومیوم است که سرعت و امنیت را ارزش می‌گذارد و در عین حال ویژگی منحصر به فرد خود را اضافه می‌کند.

با این حال، مایکروسافت اج تغییرات قابل توجهی ایجاد کرده و شهرت قبلی خود به عنوان اینترنت اکسپلورر را از بین برده است. Edge یک طراحی مجدد جدی را پشت سر گذاشته و بر روی موتور Chromium بازسازی شد و آن را همتراز با سایر مرورگرهای محبوب قرار داد.

این مقاله به بررسی ویژگی‌های Opera GX و Microsoft Edge در مقایسه سر به سر این دو مرورگر می‌پردازد.

تفاوت بین Opera و Opera GX چیست؟

Opera و Opera GX بسیاری از ویژگی های یکسانی را به اشتراک می گذارند، اما آنها دو مرورگر بسیار متفاوت هستند. بسیاری Opera GX را نسخه پیشرفته‌تر Opera به دلیل ویژگی‌های اضافی آن می‌دانند که بازی را بهبود می‌بخشد.

Opera GX دارای یک محدود کننده برای شبکه، CPU و RAM است، بنابراین منابع رایانه شخصی را در حین بازی مصرف نمی کند. همچنین حسی متفاوت از Opera دارد که بسیار مینیمالیستی است. ویژگی های سفارشی سازی در Opera GX بسیار فراتر از هر مرورگری با موسیقی و صداهای پس زمینه قابل تنظیم است.

برای نگاهی عمیق تر به این دو مرورگر، مقایسه Opera GX و Opera را بررسی کنید.

Opera GX در مقابل Edge کدام بهتر است؟
➡ رابط و طراحی

در حالی که هر دو Opera GX و Microsoft Edge مبتنی بر کروم هستند، ظاهر آنها بسیار متفاوت از یکدیگر است.

Opera GX برای گیمرها با تم تیره و لهجه رنگی قابل تنظیم طراحی شده است که حس سایبرپانک را القا می کند. سفارشی سازی با گزینه ای برای کاربران برای آپلود تصویر زمینه خود بی پایان است.

با صفحات تاریک اجباری، کاربرانی که به صفحات وب روشن حساس هستند یا ترجیح می دهند در تاریکی مرور کنند، می توانند حالت تاریک را در هر صفحه فعال کنند.

از طرف دیگر، مایکروسافت اج ظاهر بسیار مینیمالیستی دارد. در حالی که کاربران می توانند تم را تنظیم کنند و بین حالت روشن یا تاریک جابجا شوند، به اندازه Opera GX ویژگی های سفارشی سازی را ارائه نمی دهد.

با این حال، تعداد گزینه های شخصی سازی ممکن است برای کاربرانی که فقط خواهان یک تجربه مرور ساده و حداقلی هستند کمی زیاد باشد. این به کاربر بستگی دارد که کدام رابط را بهترین است.

➡ ویژگی های بهره وری

مایکروسافت اج با صفحه My Feed به کاربر پاسخ می دهد. این ویژگی، اخبار، مقالات و ویدیوهایی را که مطابق با علایق کاربران تنظیم شده اند، نمایش می دهد.

Edge همچنین دارای ویژگی هایی است که به سازماندهی و بهره وری کمک می کند، مانند ویژگی مجموعه ها که به کاربران امکان می دهد صفحات وب را گروه بندی کنند. با ویژگی برگه های عمودی، کاربران می توانند به راحتی از چندین برگه خود به یک صفحه وب دسترسی داشته باشند.

در حالی که Opera GX با ادغام Twitch و discord به گیمرها پاسخ می دهد، به بهره وری نیز کمک می کند. کاربران می توانند از ویژگی فضاهای کاری برای جدا نگه داشتن موضوعات مختلف استفاده کنند. Opera GX همچنین دارای خدمات پیام رسانی است که می توان مستقیماً از نوار کناری به آنها دسترسی داشت تا کاربران بتوانند از رسانه های اجتماعی خود مطلع شوند.

ویژگی پاپ‌آوت ویدیو در Opera GX به کاربران این امکان را می‌دهد که پس از خروج از تب به تماشای ویدیو ادامه دهند. ویدیو در قاب خود قرار دارد که می توان آن را در اطراف صفحه حرکت داد و قابل تنظیم است. این ویژگی برای چندوظیفگی عالی است.

➡ حریم خصوصی و امنیت

Edge از طریق ویژگی امنیتی SmartScreen با Windows Defender یکپارچه کار می کند. این ویژگی به طور خودکار وب سایت ها را از نظر اعتبار و هرگونه فعالیت مشکوک بررسی می کند. Edge همچنین دارای پیشگیری از ردیابی با سطوح امنیتی قابل تنظیم است.

Opera GX دارای تمام ویژگی های امنیتی مشابه Opera است، مانند VPN داخلی و مسدود کننده تبلیغات. دارای یک مسدود کننده ردیاب است که از جمع آوری اطلاعات کاربر توسط ردیاب ها جلوگیری می کند. این ویژگی ها نه تنها از حریم خصوصی کاربر محافظت می کنند بلکه باعث می شوند صفحات سریعتر بارگذاری شوند.

در حالی که هر دو مرورگر بسیار امن هستند، اضافه کردن یک لایه حفاظتی اضافی با استفاده از VPN رایگان برای ویندوز ۱۱ هرگز ضرری ندارد.

➡ عملکرد

برای بسیاری از کاربران، مصرف منابع یک معامله بزرگ است. Opera GX دارای کنترل های داخلی داخلی است که به کاربران اجازه می دهد میزان استفاده از RAM و CPU را محدود کنند. این امر به ویژه برای گیمرها یا کسانی که رایانه های شخصی کمتری دارند بسیار مهم است.

با GX Cleaner، کاربران می توانند به سرعت فایل های اضافی مرورگر را پاک کنند. حافظه پنهان مرورگر، کوکی ها و تاریخچه می تواند مرورگرها را در طول زمان سنگین کند. با GX Cleaner می توان فایل های ناخواسته را پاک کرد و عملکرد Opera GX را بهبود بخشید.

برای صرفه جویی در مصرف حافظه و CPU، مایکروسافت اج دارای قابلیتی به نام Sleep Tabs است. این ویژگی برگه‌های پس‌زمینه بلااستفاده را پس از چند ساعت عدم فعالیت به خواب می‌برد. برگه های خواب منابع را آزاد می کند و عملکرد برگه های فعال و جدید را بهبود می بخشد.

با حالت کارایی، مصرف منابع Edge برای صرفه جویی در باتری با فعال کردن حالت خواب پس از چند دقیقه عدم فعالیت کاهش می یابد. این کار با صرفه جویی در مصرف برق لپ تاپ بدون برق، زمان مرور را برای کاربران افزایش می دهد.

آیا Opera سریعتر از EDGE است؟

با انبوهی از ویژگی های داخلی، Opera نیز بارها و بارها ثابت کرده است که سریعتر از Edge است. آزمایش‌های مختلفی که در روزهای اخیر انجام شده، Opera را به عنوان یکی از سریع‌ترین مرورگرها گزارش کرده‌اند.

بنابراین، اگر تعجب می کنید که کدام یک برنده بحث Edge vs Opera است، مطمئناً دومی است. گاهی اوقات ممکن است متوجه شوید که Opera هنگام استفاده از ویژگی VPN بیش از حد طول می کشد، اما اگر VPN را راه اندازی کنید در هر مرورگری صدق می کند. حداقل با اپرا یک دستگاه داخلی دریافت می کنید.

Opera GX در مقابل مایکروسافت اج: حکم نهایی

پس از تجزیه و تحلیل ویژگی ها و عملکردهای هر مرورگر، دشوار است که بگوییم کدام مرورگر بهتر است.

Opera GX بسیار قابل تنظیم است و ویژگی های صرفه جویی در منابع را برای بهینه سازی مرور ارائه می دهد. اگرچه با در نظر گرفتن گیمرها طراحی شده است، اما برای کاربر معمولی نیز با ویژگی هایی برای ارتقاء سازمان و بهره وری بهینه شده است و آن را به یک مرورگر همه کاره تبدیل می کند.

مایکروسافت اج یک رویکرد ساده و بی دردسر برای مرور ارائه می دهد. با ویژگی جمع آوری و حالت کارایی سریع، قابل اعتماد و ایمن است.

از آنجایی که این دو مرورگر بسیار متفاوت هستند که به انواع مختلف کاربران پاسخ می دهند، نمی توان به طور قطع گفت که یکی از دیگری بهتر است. اگر یک گیمر مشتاق هستید، Opera GX یک انتخاب واضح است، اما اگر به دنبال چیزی مینیمالیست‌تر و ساده‌تر هستید، Edge مرورگری برای شماست.

⇒ Opera GX را دریافت کنید
⇒ مایکروسافت اج را دریافت کنید

امیدواریم از مقایسه Opera GX و Microsoft Edge لذت برده باشید. هر دو مرورگر عالی هستند، اما در نهایت این به شما، کاربر، بستگی دارد که بهترین را انتخاب کنید.

در نظرات زیر به ما اطلاع دهید که کدام مرورگر را بیشتر دوست دارید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

پسورد فایل فشرده : yekdown.com

برای کپی کلیک کنید پسورد کپی شد، می‌توانید برای خارج کردن از فایل فشرده استفاده کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درخواست نرم افزار

در صورتی نرم افزار، یا کرک نرم افزارتان را نمی توانید پیدا کنید، درخواست خود را برای ما ارسال کنید تا در سریعترین زمان برای شما ارسال شود.