.
۸ میانبر مک که باید از آنها حتما استفاده کرد

چگونه میانبرهای مک را اضافه و فعال کنیم

اپل در سال ۲۰۲۱ برنامه Shortcuts را به macOS Monterey اضافه کرد و ساخت گردش کار با استفاده از بلوک‌های کدنویسی بصری را مانند آنچه در iPhone و iPad انجام می‌دهید آسان کرد. در حالی که این ویژگی هنوز فاقد قدرت Automator یا AppleScript است هنوز بسیار مفید است.در اینجا چند نمونه گردش کار برای شروع آورده شده است، که می توانید همه آنها را ویرایش و کپی کنید تا میانبر های خود را ایجاد کنید.

فهرست مطالب

چگونه میانبرهای مک را اضافه و فعال کنیم
۱. دسترسی سریع به رمزهای عبور Keychain
۲. تقسیم صفحه بین دو برنامه
۳. پوشه دانلودهای خود را خالی کنید
۴. حالت کم مصرف روشن و حالت کم مصرف خاموش
۵. ردیابی زمان ساده
۶. نمادهای دسکتاپ را تغییر دهید
۷. از همه برنامه ها خارج شوید
۸. تعداد کاراکترها یا شمارش کلمات

اتوماسیون بیشتر با Shortery
میانبرها در اپل واچ و آیفون شما نیز وجود دارد

چگونه میانبرهای مک را اضافه و فعال کنیم

میانبر های زیر مستقیماً به گردش‌های کاری که در برنامه macOS Shortcuts راه‌اندازی می‌شوند پیوند دارند. سپس می توانید آنها را با یک کلیک به مک خود اضافه کنید. اکثر آنها توسط کاربران جوامعی مانند r/Shortcuts در Reddit و RoutineHub ایجاد شده‌اند، جایی که به اشتراک گذاشته شده‌اند تا افراد بیشتری بتوانند از آنها استفاده کنند.

بسیاری از این موارد از نوار منوی میانبرها فعال می شوند، در حالی که برخی دیگر در منوی Quick Actions با کلیک راست ظاهر می شوند. همچنین در صورت تمایل می‌توانید آنها را مستقیماً از برنامه Shortcuts فعال کنید، جایی که می‌توانید میانبرهای موجود را ویرایش کنید، موارد بیشتری را از گالری اضافه کنید یا جریان‌های کاری را که دیگر به آن نیاز ندارید حذف کنید.

۱. دسترسی سریع به رمزهای عبور Keychain

اگر از iCloud Keychain برای ذخیره گذرواژه‌های خود استفاده می‌کنید، می‌توانید از این میانبر از u/Krokmou در r/Shortcuts برای دسترسی سریع به فهرست رمزهای عبور ذخیره‌شده از iOS و macOS استفاده کنید.

می‌توانید میان‌بر را از نوار منوی خود فعال کنید، یا با دوبار کلیک کردن روی آن، آن را در میان‌برها باز کنید، سپس روی «جزئیات میانبر» در سمت راست کلیک کنید و از دکمه «افزودن میانبر صفحه‌کلید» برای اختصاص میان‌بر صفحه‌کلید استفاده کنید. دسترسی حتی سریعتر

۲. تقسیم صفحه بین دو برنامه

اپل میانبرهای زیادی مانند این را در گالری ارائه می دهد، اما این یکی کمی بازتر است. این به شما امکان می دهد تا به سرعت صفحه را بین دو برنامه تقسیم کنید، که برای فعال کردن “حالت کار” زمانی که احساس حواس پرتی می کنید ایده آل است. در حالت پیش فرض، میانبر هر بار از شما می پرسد که کدام برنامه را می خواهید انتخاب کنید.

می‌توانید این رفتار را با دوبار کلیک کردن روی میانبر در برنامه Shortcuts، کلیک کردن روی «?App» و انتخاب برنامه مورد نظر خود تغییر دهید. همچنین می‌توانید از عمل «Split Screen Between» برای ایجاد میانبرهای خود استفاده کنید که همان کار را انجام می‌دهند (طبق تصویر بالا)، فقط به یاد داشته باشید که آن را به نوار منو در پانل «جزئیات میانبر» در سمت راست پین کنید. سمت.

۳. پوشه دانلودهای خود را خالی کنید

این میانبر را از نوار منوی خود فعال کنید تا همه چیز در پوشه دانلودها به سرعت پاک شود. به طور پیش فرض، میانبر از شما می پرسد که آیا از حذف موارد راضی هستید یا نه، و سپس محتویات را به سطل زباله منتقل می کند.

اگر نمی‌خواهید هر بار تأیید کنید، می‌توانید این رفتار را با باز کردن میانبرها > تنظیمات برگزیده > پیشرفته و فعال کردن «اجازه حذف بدون تأیید» تغییر دهید. همچنین می‌توانید میانبر را ویرایش کرده و «حذف فوری» را در زیر عمل «حذف [محتوای پوشه]» فعال کنید تا از سطل زباله عبور نکنید.

۴. حالت کم مصرف روشن و حالت کم مصرف خاموش

کاربر Reddit u/MrVegetableMan میانبرهایی برای روشن و خاموش کردن حالت کم مصرف ایجاد کرد که با استفاده از اسکریپت پوسته کار می کند. شما باید «Allow Running Scripts» را در قسمت Shortcuts > Preferences > Advanced فعال کنید و در اولین اجرا اجازه دسترسی root را بدهید تا این مورد کار کند. پس از اتمام کار، می توانید این میانبرها را از نوار منو فعال کنید.

می توانید با کلیک بر روی نشانگر شارژ باتری وضعیت فعلی خود را بررسی کنید، که در صورت فعال بودن حالت کم مصرف به شما اطلاع می دهد. شما می توانید حالت کم مصرف را به صورت دستی فعال کنید اما به چند کلیک بیشتر نسبت به استفاده از یک میانبر نوار منو ساده نیاز دارد. درباره اینکه حالت کم مصرف چه کاری انجام می دهد و کدام مدل ها از آن پشتیبانی می کنند بیشتر بیاموزید.

۵. ردیابی زمان ساده

کنجکاو هستید که چقدر برای یک پروژه هزینه می کنید؟ این میانبر ساده به شما امکان می دهد چندین فعالیت را در یک یادداشت متنی در برنامه Apple’s Notes ضبط کنید. برای بهترین نتیجه، ابتدا باید گردش کار را با اضافه کردن آن ویرایش کنید، سپس روی آن دوبار کلیک کنید تا آن را ویرایش کنید.

در زیر «فهرست» مواردی مانند «یک» و «دو» را می‌بینید که می‌توانید آن‌ها را به فعالیت‌هایی مانند «تحقیق» یا «خواندن» تغییر دهید تا با هر آنچه که دنبال می‌کنید مطابقت داشته باشند (هر تعداد که دوست دارید اضافه کنید). میانبر یادداشتی به نام «داده‌های میانبر ثبت زمان» ایجاد می‌کند، اما اگر ترجیح می‌دهید در یادداشتی با نام دیگری ذخیره کنید، آن را در زیر اقدامات «پیدا کردن [همه یادداشت‌ها] کجا» و «ایجاد یادداشت با» برای مطابقت با نام خود تغییر دهید. طرح.

در نهایت، می‌توانید طرح‌بندی داده‌های ثبت‌نام را در زیر «متن» در پایین گردش کار تغییر دهید. می‌توانید گردش کار را از میان‌بر نوار منو اجرا کنید، و هر بار که این کار را انجام می‌دهید از شما می‌پرسد چه زمانی شروع کرده‌اید، چه مدت برای کار صرف کرده‌اید، و آیا یادداشت‌هایی وجود دارد که می‌خواهید ضبط کنید. هر گزارش به همان یادداشت اضافه می شود، بنابراین همه در یک مکان هستند.

۶. نمادهای دسکتاپ را تغییر دهید

داشتن یک دسکتاپ تمیز و بدون هیچ آیکونی قابل مشاهده است، خوب است، اما این نیز کمی غیر عملی است زیرا دسکتاپ مکانی مناسب برای تخلیه فایل‌ها، دسترسی به تصاویر دیسک نصب شده و ذخیره اسکرین شات است.

اکنون می توانید به سرعت نمادهای دسکتاپ را با این میانبر توسط کاربر @NCC-1701-A در RoutineHub روشن و خاموش کنید. از طریق نوار منو به راحتی قابل دسترسی است، اما لازم است که «Allow Running Scripts» را در قسمت Shortcuts > Preferences > Advanced فعال کنید.

۷. از همه برنامه ها خارج شوید

اگر در مورد بستن برنامه‌ها قبل از راه‌اندازی مجدد یا خواباندن مک خود دقت می‌کنید، بسته شدن هر یک به صورت جداگانه می‌تواند دردسرساز باشد. از این میانبر برای هسته‌ای استفاده کنید، یا برای اضافه کردن یک استثنا، آن را ویرایش کنید.

همچنین می‌توانید این را به یک میانبر «Quit All Except Safari» (یا یک برنامه انتخابی خود) تغییر دهید، اگر این کاری است که خودتان اغلب انجام می‌دهید.

۸. تعداد کاراکترها یا شمارش کلمات

این میانبر ساده که توسط الکساندر کاسنر در توییتر مشخص شده است، تقریباً در هر برنامه (از جمله سافاری) از منوی «سرویس‌ها» کلیک راست می‌شود. متنی را که می‌خواهید بشمارید برجسته کنید سپس میانبر را برای دیدن نتیجه انتخاب کنید.

در حالی که میانبر اصلی برای شمارش کاراکترها طراحی شده بود، ما آن را کپی و کمی تغییر دادیم تا میانبری ایجاد کنیم که به جای آن کلمات را شمارش کند.

اتوماسیون بیشتر با Shortery

برنامه رایگان macOS Shortery به شما امکان می دهد میانبرهای macOS را به سطح دیگری ببرید. می‌توانید از این برنامه برای خودکارسازی بسیاری از گردش‌های کاری خود، اضافه کردن محرک‌هایی برای اجرای میان‌برها از جمله:

  • شروع یا ترک برنامه ها
  • زمان روز
  • بیدار و بخواب
  • ورود و خروج
  • کلیدهای میانبر جهانی
  • انتقال حالت تاریک و روشن
  • حالت قدرت
میانبرها در اپل واچ و آیفون شما نیز وجود دارد

میانبرها در حال تبدیل شدن به بخشی جهانی از اکوسیستم اپل هستند و میانبرهایی در آیفون شما موجود است که می توانید با استفاده از Apple Watch فعال کنید.

می‌توانید از همان برنامه برای ایجاد اتوماسیون‌های قدرتمندی استفاده کنید که هنگام انجام کارهایی مانند باز کردن برنامه‌ها، اتصال دستگاه‌های بلوتوث یا شارژ کردن آیفون خود فعال می‌شوند.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]

پسورد فایل فشرده : yekdown.com

برای کپی کلیک کنید پسورد کپی شد، می‌توانید برای خارج کردن از فایل فشرده استفاده کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درخواست نرم افزار

در صورتی نرم افزار، یا کرک نرم افزارتان را نمی توانید پیدا کنید، درخواست خود را برای ما ارسال کنید تا در سریعترین زمان برای شما ارسال شود.