.
نحوه انتقال فایل ها بین آیفون و مک [ ۷ روش ]

بیش از یک راه برای انتقال فایل ها بین آیفون و مک شما وجود دارد. اگرچه بیشتر سرویس‌ها به فضای ابری متکی هستند، اما برای جابجایی فایل‌هایی مانند عکس‌ها، ویدیوها یا اسنادی که همگی به اتصال اینترنت نیاز ندارند، چند انتخاب دارید.

فهرست مطالب برای انتقال فایل ها بین آیفون و مک
انتقال بی سیم با AirDrop
انتقال داده ها از طریق کابل با Finder
در iCloud آپلود کنید (سپس دانلود کنید)
از یک جایگزین iCloud Drive استفاده کنید
انتقال رسانه با کتابخانه عکس های iCloud
برخی از برنامه های شخص ثالث از انتقال Wi-Fi پشتیبانی می کنند
یک فلش درایو سازگار با آیفون دریافت کنید
راه های بیشتر برای اشتراک گذاری

انتقال بی سیم با AirDrop

AirDrop پروتکل انتقال فایل بی سیم اپل است که به صورت محلی بین دستگاه های اپل مانند iPhone، iPad، MacBook و Mac دسکتاپ کار می کند. می توانید از منوی اشتراک گذاری هم در دستگاه های تلفن همراه و هم در رایانه به AirDrop دسترسی داشته باشید. در آیفون یا آیپد، «Share» را بزنید، سپس روی نماد «AirDrop» از لیست خدمات و سپس مقصد ضربه بزنید.

در مک، می‌توانید روی یک فایل کلیک راست کنید، سپس «Share…» و سپس «AirDrop» و مقصدی که می‌خواهید فایل را به آن ارسال کنید را انتخاب کنید. می‌توانید چندین فایل را در هر جهت ارسال کنید، اگرچه ما متوجه شده‌ایم که وقتی انتقال‌های مخصوصاً بزرگ را جدا می‌کنید (مثلاً چندین فایل ویدیویی) به نظر می‌رسد اوضاع کمی راحت‌تر پیش می‌رود.

فایل‌های دریافت‌شده در Mac را می‌توان در پوشه Downloads ذخیره کرد، در آیفون شما باید برنامه‌ای را برای باز کردن (و ذخیره) فایل مشخص کنید. اگر فقط یک برنامه سازگار باشد، فایل به طور خودکار باز می شود.

AirDrop ساده‌ترین و سریع‌ترین راه برای ارسال فایل است با این فرض که همه چیز طبق برنامه پیش می‌رود. متأسفانه این روش می تواند کمی مزاج باشد. ما لیستی از چیزهایی داریم که اگر AirDrop آنطور که باید کار نمی کند، می توانید امتحان کنید.

انتقال داده ها از طریق کابل با Finder

اگر AirDrop کار نمی کند و ترجیح می دهید به جای آن از یک اتصال سیمی فیزیکی مطمئن استفاده کنید. کابل شارژ آیفون خود را بردارید و مستقیماً آن را به مک خود وصل کنید. اطمینان حاصل کنید که در صورت درخواست روی هر دستگاه، «Trust» را زده‌اید، سپس Finder را راه‌اندازی کنید و روی آیفون خود در نوار کناری کلیک کنید و تب Files را انتخاب کنید.

از اینجا می‌توانید فایل‌ها را به پنجره بکشید و سپس آن‌ها را در یک برنامه مرتبط رها کنید تا فایل را در داده‌های آن برنامه قرار دهید. شما می توانید با استفاده از برنامه مربوطه یا با استفاده از برنامه Files در برگه «مرور» به این مورد در آیفون خود دسترسی داشته باشید.

برای کپی کردن فایل‌ها از آیفون خود، یک پوشه برنامه را باز کنید، سپس کلیک کنید و فایل را به مقصد مورد نظر خود بکشید.

در iCloud آپلود کنید (سپس دانلود کنید)

زمانی که برای اپل آیدی ثبت نام می کنید، ۵ گیگابایت فضای ذخیره سازی iCloud دریافت خواهید کرد. اما دلایل خوبی برای ارتقای حافظه iCloud وجود دارد. مهم‌ترین آن‌ها توانایی پشتیبان‌گیری خودکار از دستگاه خود در فضای ابری و ذخیره رسانه‌هایی مانند عکس‌ها و ویدیوها در سرورهای اپل است که باعث صرفه‌جویی در فضا در دستگاه محلی شما می‌شود.

اگر مقداری فضای ذخیره‌سازی iCloud در دسترس دارید، چرا از آن به عنوان یک پلتفرم ذخیره‌سازی ابری سنتی استفاده نکنید؟ در آیفون یا آی‌پد، با استفاده از منوی «اشتراک‌گذاری» به آن دسترسی پیدا کنید و سپس گزینه «ذخیره در فایل‌ها» را انتخاب کنید. از اینجا. به فضای ذخیره سازی iCloud خود بروید (روی پیکان «بازگشت» ضربه بزنید تا زمانی که «iCloud Drive» را در فهرست «مکان‌ها» ببینید) و محل ذخیره فایل را انتخاب کنید.

صبر کنید تا فایل آپلود شود. در مک، Finder را باز کنید و روی iCloud Drive در نوار کناری کلیک کنید. به مکانی بروید که به تازگی فایل را در آن ذخیره کرده اید، و اکنون می توانید آن را باز کنید، انتقال دهید. کپی کنید و هر کاری که دوست دارید انجام دهید. همچنین می‌توانید با رفتن به پوشه iCloud Drive در Finder، فایل‌ها را از مک خود آپلود کنید.

از اینجا، برنامه Files را در آیفون خود باز کنید و از تب “Browse” برای یافتن فایلی که آپلود کرده اید استفاده کنید. اکنون می توانید آن را در یک برنامه سازگار باز کنید، آن را به پوشه ای که انتخاب می کنید منتقل کنید یا آن را در جای دیگری مستقیماً از iPhone یا iPad خود به اشتراک بگذارید.

از یک جایگزین iCloud Drive استفاده کنید

اگر از سرویس ذخیره‌سازی ابری شخص ثالث مانند Google Drive، Dropbox یا OneDrive استفاده می‌کنید، می‌توانید از این سرویس برای آپلود و دانلود فایل‌ها نیز استفاده کنید. دستورالعمل ها بسته به سرویسی که استفاده می کنید متفاوت است. اما انجام آن نباید خیلی سخت باشد.

برای آپلود یا دسترسی به فایل‌ها از iPhone یا iPad خود، به برنامه مربوطه از App Store نیاز دارید. به عنوان مثال، Google Drive یک گزینه «آپلود» در زیر نماد «+» دارد که به شما امکان می‌دهد «عکس‌ها و ویدیوها» (برای انتقال فایل‌ها از کتابخانه عکس‌های خود) یا «مرور» (برای استفاده از انتخابگر برنامه Files) را انتخاب کنید. نوع دیگری از فایل را مشخص کنید).

با آپلود فایل، از برنامه مربوطه در مک یا رابط وب استفاده کنید تا با پیمایش به مکانی که آن را در آن ذخیره کرده اید، به آن دسترسی داشته باشید. این فرآیند را به صورت معکوس برای آپلود از مک خود تکرار کنید، روی یک فایل کلیک کرده و در محل خود بکشید و سپس آن را با استفاده از برنامه مربوطه برای iPhone یا iPad پیدا کنید.

انتقال رسانه با کتابخانه عکس های iCloud

اگر iCloud Photos Library را فعال کرده باشید، در صورت داشتن اتصال Wi-Fi و باتری کافی برای انجام این کار. عکس‌های جدید به‌طور خودکار از iPhone یا iPad شما آپلود می‌شوند. سپس اینها با استفاده از برنامه Photos در مک شما در دسترس خواهند بود. گاهی اوقات ممکن است لازم باشد برنامه Photos را در آیفون خود باز کنید. به پایین تب “Library” بروید و سپس “Sync Now” را بزنید تا رسانه ها به صورت دستی مجبور به همگام سازی شوند.

همین امر باید برای بارگذاری رسانه از مک شما کار کند. روی یک عکس یا ویدیو کلیک کنید و به برنامه Photos خود بکشید (یا از File > Import… در نوار منو استفاده کنید) تا آن را به کتابخانه خود اضافه کنید. صبر کنید تا آپلود شود، سپس در iPhone یا iPad خود به آن دسترسی داشته باشید.

می توانید از این روش انتقال با تصاویر HEIF، ویدیوهای HEVC، JPEG، PNG، GIF و هر دو فایل RAW و TIFF استفاده کنید.

برخی از برنامه های شخص ثالث از انتقال Wi-Fi پشتیبانی می کنند

برخی از برنامه ها از انتقال بی سیم با استفاده از یک مرورگر وب استاندارد پشتیبانی می کنند. یک مثال خوب در اینجا VLC است که به شما امکان می دهد فایل های ویدیویی را مستقیماً با استفاده از یک مرورگر دسکتاپ به حافظه محلی دستگاه خود از Mac (یا رایانه دیگری) منتقل کنید. با اجرای برنامه و فعال بودن «اشتراک گذاری از طریق Wi-Fi»، با استفاده از مرورگر وب Mac خود به رابط وب در URL مشخص شده دسترسی داشته باشید و سپس فایل ها را بکشید و رها کنید.

یک فلش درایو سازگار با آیفون دریافت کنید

همچنین می‌توانید فایل‌ها را به‌صورت دستی به فلش درایو انتقال دهید که می‌تواند به Mac و iPhone یا iPad متصل شود. در مک. این مانند یک فلش درایو استاندارد عمل می کند: آن را وصل کنید، Finder را راه اندازی کنید، USB stick را از محل موجود در نوار کناری انتخاب کنید و فایل ها را در یا از آن کپی کنید.

در iPhone یا iPad، یا باید از برنامه Files (در صورت پشتیبانی) یا برنامه ای که توسط سازنده طراحی شده است استفاده کنید. اگر از Files استفاده می کنید، درایو فلش در “Locations” در تب “Browse” ظاهر می شود. می توانید از آن مانند هر مکان دیگری (مثلاً iCloud) برای ذخیره یا بازیابی فایل ها استفاده کنید.

اگر از برنامه سازنده استفاده می کنید، ممکن است متوجه شوید که برخی از عملیات های ساده تک لمسی نیز در دسترس شما هستند. مانند پشتیبان گیری از کتابخانه عکس های خود در درایو فلش با یک لمس. این درایوها با یک رابط لایتنینگ و USB استاندارد (چه نوع A یا نوع C) مانند SanDisk 256 گیگابایتی iXpand Flash Drive Go ساخته شده اند تا انتقال فایل ها بین دستگاه ها را به یک امر نسبتاً بدون درد تبدیل کنند.

راه های بیشتر برای اشتراک گذاری و انتقال فایل ها بین آیفون و مک

اگر بیشتر می‌خواهید به جای دستگاه‌ها با افراد دیگر اشتراک‌گذاری کنید، یک کتابخانه عکس‌های اشتراک‌گذاری شده iCloud را با دوستان یا خانواده راه‌اندازی کنید. همچنین می‌توانید در یادداشت‌ها همکاری کنید، فهرست‌های یادآوری‌های مشترک را حفظ کنید. داده‌های سلامت را به‌طور خودکار به اشتراک بگذارید، و حتی آنچه را که تماشا می‌کنید یا به آن گوش می‌دهید به اشتراک بگذارید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 3 میانگین: 5]

پسورد فایل فشرده : yekdown.com

برای کپی کلیک کنید پسورد کپی شد، می‌توانید برای خارج کردن از فایل فشرده استفاده کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درخواست نرم افزار

در صورتی نرم افزار، یا کرک نرم افزارتان را نمی توانید پیدا کنید، درخواست خود را برای ما ارسال کنید تا در سریعترین زمان برای شما ارسال شود.