.
تغییر اندازه نوار وظیفه در ویندوز ۱۱

کاربران می توانند اندازه نوار وظیفه را در ویندوز ۱۱ تغییر دهند، حتی اگر آن پلتفرم گزینه های داخلی زیادی برای انجام این کار نداشته باشد.
با ویرایش رجیستری می توانید نوار وظیفه ویندوز ۱۱ را بزرگتر یا کوچکتر کنید.
تغییر تنظیمات مقیاس بندی راه دیگری است که می توانید به هدف خود برسید.

نوار وظیفه در ویندوز ۱۱ همه کاربران را تحت تأثیر قرار نداده است. برخی از آنها از آن نوار وظیفه راضی نیستند زیرا نمی توانند اندازه آن را با مکان نما تغییر دهند.

آنها اغلب نوار وظیفه را به عنوان نداشتن فضای کافی برای هر چیزی که می خواهند روی آن قرار دهند، توصیف می کنند. از ویندوز ۹۵ تا ویندوز ۱۰، آنها همیشه می‌توانند نوار وظیفه را بکشند تا سطح دیگری را اضافه کنند.

نوار وظیفه ویندوز ۱۱ در واقع فاقد هرگونه تنظیمات داخلی برای تنظیم اندازه آن است. همانطور که در ویندوز ۱۰ می توانید نوار وظیفه را با کشیدن آن با مکان نما گسترش دهید. همچنین هیچ گزینه ای در نوار وظیفه در تنظیمات وجود ندارد که به کاربران امکان می دهد اندازه آن را تغییر دهند.

با این حال، هنوز هم می توانید اندازه نوار وظیفه را تا حدی با تغییر رجیستری تغییر دهید. علاوه بر این، تنظیم تنظیمات مقیاس‌بندی ویندوز ۱۱، مقیاس نوار وظیفه را نیز تغییر می‌دهد.

نوار وظیفه در ویندوز ۱۱ چگونه تغییر کرده است؟

نمادهای متمرکز نوار وظیفه ویندوز ۱۱ بارزترین تغییر نسبت به نسخه های قبلی خود هستند. در پلتفرم های قبلی، نمادها از چپ به راست در امتداد نوار وظیفه اجرا می شدند. تمام میانبرهای نوار وظیفه ویندوز ۱۱ از مرکز قرار گرفته اند.

نمادهای متمرکز به نوار وظیفه ویندوز ۱۱ (و به طور کلی دسکتاپ) ظاهری جدید می بخشند. با این حال، قابل بحث است که آیا نمادهای متمرکز واقعاً نوار وظیفه را بهبود می بخشند.

برخی از کاربران ممکن است متوجه یک نماد ابزارک جدید در نوار وظیفه شوند. با کلیک بر روی آن دکمه، ویژگی ویجت های جدید ویندوز ۱۱ باز می شود. به نظر می رسد این کمی بازگشت به نوار کناری ابزارهای ویندوز ویستا باشد.

همچنین یک ویژگی Snap Group وجود دارد که به شما امکان می‌دهد طرح‌بندی‌های snap را برای پنجره‌های برنامه گروه‌بندی شده تنظیم کنید. نوار وظیفه ویندوز ۱۱ پیش‌نمایش‌های ریز برای طرح‌بندی‌های گروه اسنپ را نمایش می‌دهد که کاربران می‌توانند برای باز کردن روی آن کلیک کنند.

همانطور که گفته شد، برخی از آنچه نوار وظیفه جدید از دست داده است ابراز تاسف کرده اند. عملکرد تغییر اندازه یک چیز از دست رفته است. علاوه بر این، کاربران نمی توانند میانبرها را روی نوار وظیفه بکشند و رها کنند تا آنها را به آنجا اضافه کنند.

دیگران همچنین ممکن است متوجه شوند که منوی کلیک راست برای نوار وظیفه ویندوز ۱۱ فقط شامل میانبر تنظیمات نوار وظیفه است. گزینه‌های ویندوز ۱۰ برای قفل کردن نوار وظیفه، باز کردن Task Manager، افزودن نوار ابزار و پیکربندی دکمه‌ها همگی در حال حاضر وجود ندارند.

بنابراین، نوار وظیفه اصلاح شده در ویندوز ۱۱ برخی از کاربران اولیه را ناامید کرده است. با این حال، آن‌ها فقط نسخه‌های پیش از انتشار این پلتفرم را دیده‌اند. مایکروسافت ممکن است ویژگی‌های نوار وظیفه ویندوز ۱۰ را در نسخه‌های پس از انتشار بازیابی کند.

چگونه می توانم به راحتی اندازه نوار وظیفه ویندوز ۱۱ را تغییر دهم؟

ما دو روش آسان را برای تنظیم اندازه نوار وظیفه خود در دستگاه خود به شما ارائه خواهیم داد. می توانید با تغییر مقدار DWORD در ویرایشگر رجیستری یا با تنظیم گزینه های مقیاس، اندازه نوار وظیفه را تغییر دهید.

۱. از ویرایشگر رجیستری استفاده کنید

با استفاده از ابزار داخلی ویرایشگر رجیستری، می توانید به راحتی اندازه نوار وظیفه را در دستگاه ویندوز ۱۱ خود تنظیم کنید. از طریق آن، می توانید یک نوار وظیفه کوچک یا بزرگ را با ویرایش مقدار DWORD تنظیم کنید.

۱. ابتدا روی دکمه ذره بین نوار وظیفه کلیک کنید.

۲. regedit را در کادر متنی ابزار جستجو تایپ کنید.

۳. اولین نتیجه را برای باز کردن ابزار Registry Editor انتخاب کنید.

نکته تخصصی: رفع برخی از مشکلات رایانه شخصی سخت است، به خصوص وقتی صحبت از مخازن خراب یا از دست رفتن فایل های ویندوز باشد. اگر در رفع خطا مشکل دارید، ممکن است سیستم شما تا حدی خراب باشد. توصیه می‌کنیم Restoro را نصب کنید، ابزاری که دستگاه شما را اسکن می‌کند و تشخیص می‌دهد که چه ایرادی دارد.

۴. سپس این کلید را در پنجره ویرایشگر رجیستری باز کنید:

HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Advanced

۵. بر روی گزینه Advanced کلیک راست کرده و سپس New را انتخاب کنید.

۶. از منوی زمینه که به تازگی باز شده است، DWORD (مقدار ۳۲ بیتی) را انتخاب کنید.

۷. TaskbarSi را وارد کنید تا عنوان جدید DWORD باشد.

۸. در مرحله بعد، روی TaskbarSi دوبار کلیک کنید تا پنجره اسکرین شات مستقیماً در زیر ظاهر شود.

۹. سپس ۰ (برای نوار وظیفه کوچک) یا ۲ (نوار وظیفه بزرگ) را در کادر Value data وارد کنید.

۱۰. پس از انتخاب خود، روی گزینه OK در پنجره Edit DWORD کلیک کنید.

۱۱. پس از آن، کامپیوتر خود را مجددا راه اندازی کنید.

اگر در کادر Value data عدد ۲ را وارد کرده باشید، نوار وظیفه شما مانند تصویر فوری در زیر خواهد بود. می‌توانید اندازه نوار وظیفه پیش‌فرض را با وارد کردن عدد ۱ در کادر داده Value TaskbarSi بازیابی کنید. یا بر روی TaskbarSi کلیک راست کرده و Delete را انتخاب کنید.

۲. تنظیمات مقیاس بندی را تنظیم کنید

۱.روی دسکتاپ ویندوز ۱۱ کلیک راست کنید تا تنظیمات Display را انتخاب کنید.

۲.سپس روی کادر انتخاب مقیاس کلیک کنید.

۳.در آنجا می توانید یک گزینه مقیاس بندی ۱۲۵% را انتخاب کنید که مقیاس نوار وظیفه را گسترش می دهد.
۴.یا روی فلش کوچک سمت راست کادر Scale کلیک کنید تا گزینه زیر ظاهر شود.

۵.در کادر مقیاس بندی سفارشی کلیک کنید تا مقداری را در آنجا وارد کنید.
۶.سپس برای تایید دکمه تیک را فشار دهید.
۷.برای اعمال مقیاس بندی سفارشی، از ویندوز ۱۱ خارج شوید (یا راه اندازی مجدد کنید).

چگونه می توانم نوار وظیفه ویندوز ۱۱ را سفارشی کنم؟

اکثر گزینه های نوار وظیفه را می توان در تنظیمات پیدا کرد. راه سریع برای باز کردن این گزینه ها این است که روی نوار وظیفه کلیک راست کرده و تنظیمات نوار وظیفه را انتخاب کنید تا پنجره ای که در زیر می بینید ظاهر شود:

برای گسترش گزینه‌های روشن و خاموش کردن موارد، روی گزینه‌های نوار وظیفه کلیک کنید. در آنجا می توانید انتخاب کنید که دکمه های ویژگی ویندوز ۱۱ از نوار وظیفه حذف شوند.

در زیر آن، می‌توانید روی هر دو نماد گوشه‌های نوار وظیفه و دسته‌های گزینه‌های سرریز گوشه نوار وظیفه کلیک کنید. این تنظیمات به شما امکان می دهد نمادهای گوشه نوار وظیفه را روشن و خاموش کنید.

اگر می خواهید تراز نوار وظیفه نماد سمت چپ را از سیستم عامل قبلی بازیابی کنید، روی رفتارهای نوار وظیفه کلیک کنید. سپس روی منوی کشویی Taskbar alignments کلیک کنید تا سمت چپ را انتخاب کنید.

اگرچه ممکن است نوار وظیفه فعلی ویندوز ۱۱ به مذاق همه خوش نیاید، اما همچنان باید از آن نهایت استفاده را ببرید. سعی کنید با تنظیمات و روش‌های بالا پیکربندی و اندازه آن را برای مطابقت بهتر با ترجیحات خود تغییر دهید.

البته Windows Insiders می‌تواند به مایکروسافت بازخوردی درباره وضعیت نوار وظیفه ویندوز ۱۱ بدهد. اگر تحت تأثیر آن قرار نگرفتید، از طریق مرکز بازخورد به مایکروسافت اطلاع دهید.

حتی می توانید برای ویژگی های نوار وظیفه جدید در آنجا پیشنهاد دهید. و فراموش نکنید که می توانید به راحتی سطل بازیافت را به نوار وظیفه ویندوز ۱۱ خود نیز پین کنید.

برای گزینه های سفارشی سازی بیشتر، می توانید مقاله ما را در مورد نحوه شفاف سازی نوار وظیفه در ویندوز ۱۱ بخوانید.

امیدواریم مایکروسافت قابلیت تغییر اندازه نوار وظیفه را در نسخه‌های بعدی ویندوز ۱۱ بازیابی کند. تا زمانی که این اتفاق نیفتد، می‌توانید اندازه نوار وظیفه ویندوز ۱۱ را با روش‌های بالا تغییر دهید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

پسورد فایل فشرده : yekdown.com

برای کپی کلیک کنید پسورد کپی شد، می‌توانید برای خارج کردن از فایل فشرده استفاده کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درخواست نرم افزار

در صورتی نرم افزار، یا کرک نرم افزارتان را نمی توانید پیدا کنید، درخواست خود را برای ما ارسال کنید تا در سریعترین زمان برای شما ارسال شود.