جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

بهترین ماشین مجازی از میان VirtualBox ، VMWare و Hyper-V کدام است؟

چندین ابزار مجازی سازی در دسترس کاربران ویندوز 10 وجود دارد. اما سه ابزار بر بازار تسلط دارند: VirtualBox و VMware و Microsoft Hyper-V اما کدام یک از این ابزارهای ماشین مجازی بهترین است؟

علاوه بر این، آیا همه آنها یکسان نیستند؟

انتخاب بین VirtualBox، VMware Workstation Player و Hyper-V یکپارچه ویندوز 10 دشوار است. در اینجا نحوه قرارگیری سه ابزار ماشین مجازی و اینکه کدام یک را باید برای کارهای خاص استفاده کنید، آمده است.

هایپروایزر چیست؟

بیایید با این سوال بزرگ شروع کنیم: VirtualBox، VMware Workstation Player و Hyper-V در ویندوز چگونه متفاوت هستند؟ همه آنها به شما اجازه می دهند که یک محیط مجازی را روی دستگاه میزبان خود اجرا کنید، درست است؟

خوب، بله، آنها انجام می دهند. اما علیرغم این شباهت، ابزارهای ماشین مجازی در زیر هود متفاوت عمل می کنند. به این دلیل که ماشین های مجازی برای نصب و اجرا به دو نوع نرم افزار مختلف به نام هایپروایزر وابسته هستند.

Hypervisor به عنوان پلتفرم برای ماشین های مجازی عمل می کند و تقسیم لازم بین سیستم عامل ماشین مجازی و سخت افزار ماشین میزبان را فراهم می کند. در نتیجه، ماشین میزبان می‌تواند منابع خود مانند حافظه و قدرت پردازش را در چندین بار کاری به اشتراک بگذارد.

دو نوع هایپروایزر وجود دارد: نوع 1 و نوع 2

هایپروایزر نوع 1

هایپروایزر نوع 1 مستقیماً روی سخت افزار ماشین میزبان اجرا می شود و گاهی اوقات به عنوان هایپروایزر فلزی برهنه شناخته می شود.

مایکروسافت Hyper-V نمونه بارز یک Hypervisor نوع 1 است. نیازی به نصب اضافی از طریق بسته خارجی ندارد و مستقیماً سیستم عامل مهمان را مدیریت می کند.

VMWare ESX و vSphere، Citrix XenServer و Oracle VM همگی هایپروایزرهای نوع 1 هستند.

هایپروایزر نوع 2

هایپروایزر نوع 2 مانند هر نرم افزار دیگری روی سیستم عامل نصب می شود و به عنوان هایپروایزر میزبان شناخته می شود.

محیط ماشین مجازی به عنوان یک فرآیند روی ماشین میزبان اجرا می‌شود و همچنان سخت‌افزار سیستم را به اشتراک می‌گذارد، اما مدیریت ماشین مجازی به جای اجرای مستقیم دستورات، از میزبان عبور می‌کند. پیامد این ترتیب، تأخیر جزئی بین اعمال است.

VirtualBox، VMware Workstation و VMware Workstation Player نمونه های اصلی یک Hypervisor نوع 2 هستند.

تفاوت بین VirtualBox، VMware Workstation Player و Hyper-V چیست؟

اکنون تفاوت بین انواع هایپروایزر را می دانید، درک تفاوت ها، محدودیت ها و نکات مثبت هر گزینه آسان تر است. بیایید آن را به سه بخش کلیدی تقسیم کنیم.

1. VirtualBox در مقابل VMware Workstation Player در مقابل Hyper-V: سهولت استفاده

Hyper-V با Windows 10 و Windows 11 Pro، Education و Enterprise یکپارچه شده است، اما نه با Windows 10 یا Windows 11 Home. شما باید Hyper-V را با استفاده از ویژگی های ویندوز یا یک فرمان PowerShell فعال کنید، اما خود فعال سازی را انجام می دهد.

پس از فعال شدن، Hyper-V یک گزینه ایجاد ماشین مجازی سریع و یک گزینه ایجاد ماشین مجازی گسترده تر از طریق Hyper-V Manager ارائه می دهد.

ایجاد یک ماشین مجازی از طریق هر گزینه Hyper-V آسان است.

با این حال، گزینه ایجاد ماشین مجازی سریع به صورت خودکار تنظیمات را پر می کند، که می تواند هنگام شروع به کار ماشین مجازی باعث خطا یا خطا شود.

گزینه ایجاد ماشین مجازی سفارشی گسترده تر Hyper-V امکان کنترل بیشتر روی تنظیمات را فراهم می کند.

هر دو VirtualBox و VMware Workstation Player دارای یک جادوگر ایجاد ماشین مجازی هستند. جادوگر در هر برنامه شما را از طریق فرآیند ایجاد ماشین مجازی راهنمایی می کند. هر چند تفاوت هایی وجود دارد.

به عنوان مثال، جادوگر VirtualBox از شما می‌خواهد یک ماشین مجازی اولیه ایجاد کنید که بعداً تنظیمات را برای آن ویرایش کنید، اما مقادیر پیشنهادی را برای انواع ماشین‌های مجازی خاص ارائه می‌دهد. در اینجا نحوه راه اندازی و استفاده از VirtualBox آورده شده است. علاوه بر این، به عنوان یک نمونه کار، در اینجا نحوه استفاده از VirtualBox برای نصب اوبونتو آمده است.

در حالی که جادوگر VMware Workstation Player به شما امکان می دهد تنظیمات را در طول فرآیند ایجاد ماشین مجازی سفارشی کنید.

تفاوت زیاد نیست، اما به این معنی است که ماشین مجازی VMware Workstation Player پس از اتمام جادوگر آماده اجراست، به جای اینکه پس از تکمیل تنظیمات بیشتری را تغییر دهد.

2. VirtualBox در مقابل VMware Workstation Player در مقابل Hyper-V: Performance

عملکرد یک ماشین مجازی به سخت افزاری که برای اجرای آن استفاده می کنید مربوط می شود. با مجازی سازی، سخت افزار پادشاه است. علاوه بر این، ماشین مجازی که استفاده می کنید تفاوت زیادی ایجاد می کند.

من در حال آزمایش هر گزینه ماشین مجازی با استفاده از سیستم عامل مهمان Lubuntu بر روی دسکتاپ خود هستم که دارای Intel i5-3570K، 16 گیگابایت رم و Nvidia GTX 1070 است.

به زبان ساده، VirtualBox یکی از کندترین گزینه های ماشین مجازی موجود است.

اگر سخت‌افزار مناسبی داشته باشید، متوجه لکنت و چرخیدن آن‌ها نمی‌شوید. اما در یک ماشین کم مصرف، VirtualBox بهترین تجربه مجازی سازی را ارائه نمی دهد.

وقتی به VMware Workstation Player بروید، کسری عملکرد بیشتر قابل توجه است. اجرای یک سیستم عامل مهمان بر روی همان سخت افزار نشان می دهد که VMware Workstation Player یک تجربه روان تر و نرم تر است.

بنابراین، Hyper-V در کجای همه اینها قرار می گیرد؟

نصب Hyper-V لوبونتو به خوبی انجام شد و به طور قابل توجهی روان بود. با این حال، توجه به این نکته مهم است که برخی از کاربران ویندوز 10 Hyper-V پس از فعال کردن Hyper-V در سیستم خود، مشکلات عملکرد را در سایر مناطق گزارش می کنند.

خاموش و روشن کردن موقت مجازی سازی Hyper-V

اگر احساس می‌کنید که Windows 10 Hyper-V بر عملکرد بازی شما تأثیر می‌گذارد یا در غیر این صورت (بدون اینکه محیط ماشین مجازی در حال اجرا باشد)، می‌توانید از دستوری برای خاموش کردن سرویس‌های مجازی‌سازی Hyper-V استفاده کنید.

 1. دستور را در نوار جستجوی منوی استارت تایپ کنید و Run as Administrator را انتخاب کنید. سپس دستور زیر را وارد کنید: bcdedit /set hypervisorlaunchtype off
 2. سیستم خود را مجددا راه اندازی کنید. مجازی‌سازی Hyper-V پس از راه‌اندازی مجدد شروع نمی‌شود و باید ببینید عملکرد شما به حالت عادی باز می‌گردد.
 3. اگر می خواهید مجازی سازی Hyper-V را دوباره روشن کنید، از دستور زیر استفاده کنید:
 bcdedit /set hypervisorlaunchtype on
 1. سیستم خود را دوباره راه اندازی کنید.
3. VirtualBox در مقابل VMware Workstation Player در مقابل Hyper-V: عملکرد

اگر در مورد نحوه انتخاب بین این سه گزینه مطمئن نیستید، عملکرد هر گزینه را در نظر بگیرید. شما می توانید یک سیستم عامل مهمان را با استفاده از VirtualBox، VMware Workstation Player یا Hyper-V اجرا کنید، اما هر هایپروایزر ویژگی های خاصی دارد.

عکس های فوری و ایست های بازرسی

یکی از مزیت های اصلی VirtualBox و Hyper-V Snapshot ها و Checkpoints هستند.

اگرچه پلتفرم‌ها از نام‌های مختلفی استفاده می‌کنند، Snapshots و Checkpoints ابزارهای بسیار مشابهی هستند. آنها به شما اجازه می دهند از ماشین مجازی در وضعیت فعلی آن تصویر بگیرید. تصویر ماشین مجازی را حفظ می کند و به شما امکان می دهد به آن لحظه خاص بازگردید.

متأسفانه VMware Workstation Player از Snapshot یا Checkpoint پشتیبانی نمی کند. شما می توانید به طور موقت سیستم عامل مهمان را به حالت تعلیق درآورید تا از یک نقطه خاص از سر گرفته شود، اما این مانند ایجاد تاریخچه تصویر برای ماشین مجازی نیست.

اشتراک گذاری فایل

هر Hypervisor به شما امکان می دهد فایل ها را بین سیستم عامل میزبان و مهمان بکشید و رها کنید. همچنین می‌توانید فایل‌ها و پوشه‌های اشتراک‌گذاری شده را فعال کنید، اگرچه Windows 10 Hyper-V این فرآیند را بسیار پیچیده‌تر از VirtualBox یا VMware Workstation Player می‌کند.

حالت بدون درز

VirtualBox و VMware Workstation Player هر دو از حالت یکپارچه برای ادغام محیط ماشین مجازی در سیستم عامل میزبان استفاده می کنند. حالت بدون درز پنجره ها و منوهای ماشین مجازی اضافی را حذف می کند و این احساس را ایجاد می کند که سیستم عامل مهمان بخشی از میزبان است.

متأسفانه مایکروسافت Hyper-V حالت بدون درز را ندارد.

رمزگذاری ماشین مجازی

اگر می خواهید ماشین های مجازی خود را رمزگذاری کنید، خوش شانس هستید. هر Hypervisor از یک نوع یا دیگری رمزگذاری پشتیبانی می کند.

 • VMware Workstation Player از رمزگذاری ماشین مجازی خارج از جعبه پشتیبانی می کند.
 • VirtualBox از رمزگذاری با نصب VirtualBox Guest Additions پشتیبانی می کند که برای هر محیط مهمان VirtualBox در دسترس است. Hyper-V در ویندوز 10 و ویندوز 11 از رمزگذاری با استفاده از BitLocker مایکروسافت پشتیبانی می کند.
 • هر گزینه ایمن است و با پلتفرم مربوطه به خوبی کار می کند.
هزینه

هر هایپروایزر رایگان است، اما برخی از آنها آزادتر از بقیه هستند. چرا؟

VirtualBox و VMware Workstation Player برای هر کاربری رایگان است. تا زمانی که سخت افزار شما بتواند سیستم عامل مهمان را بدون از بین بردن هاست در این فرآیند اجرا کند، می توانید از نرم افزار رایگان ماشین مجازی استفاده کنید.

در حالی که Windows Hyper-V نیز رایگان است اما تنها در صورتی که نسخه صحیح ویندوز 10 یا ویندوز 11 را داشته باشید.

راه‌حل‌هایی برای کاربران Windows 10 و Windows 11 Home وجود دارد که ناامیدانه از Hyper-V روی سخت‌افزار خود استفاده می‌کنند. اما این افراد ممکن است از یکی از جایگزین های رایگان به جای راه حل استفاده کنند.

فراموش نکنید، این تعمیر ممکن است امروز کار کند، اما ممکن است با به روز رسانی بعدی ویندوز این کار را انجام ندهد.

سیستم عامل مهمان

Windows 10 Hyper-V دارای محدودیت هایی در مورد سیستم عامل های مهمان است. Hyper-V از ماشین های مجازی ویندوز، لینوکس و FreeBSD پشتیبانی می کند. از macOS پشتیبانی نمی کند.

VirtualBox و VMware Workstation Player تقریباً از تمام سیستم عامل های مهمان از جمله macOS پشتیبانی می کنند.

لطفاً توجه داشته باشید که یک مهمان macOS کار نمی کند. آموزش ما را در مورد نحوه نصب macOS در VirtualBox یا VMware Workstation Player در ویندوز 10 دنبال کنید.

بهترین ابزار ماشین مجازی در ویندوز 10 چیست؟

انتخاب بین VirtualBox، VMware Workstation Player و Hyper-V مشکل است. اگر دستگاه قدرتمندی دارید که ویندوز 10 یا ویندوز 11 پرو، آموزش یا اینترپرایز را اجرا می کند، می توانید هایپروایزرها را انتخاب کنید.

اگر از دستگاهی با قدرت کمتر استفاده می کنید، توصیه می کنم از VMware Workstation Player استفاده کنید. پشتیبانی و پایداری بهتری را برای طیف وسیعی از سخت افزارها ارائه می دهد.

در صورت مشکل در نصب نرم‌افزار و یا هر مشکلی در زمینه کامپیوتر و موبایل با شماره پشتیبـانی 123456789 از سراسر کشور با تلفن ثابت تماس بگیرید.برای تماس با تلفن همراه و استفاده از تخفیف 40درصدی به سایت  سیب مراجعه نمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در سایت
رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟

به yekdown خوش آمدید، مقصد نهایی شما برای دانلود نرم افزار با کیفیت بالا. ما به ارائه یک پلتفرم جامع که طیف وسیعی از نرم افزارهای کاربردی را برای پاسخگویی به نیازهای متنوع کاربرانمان ارائه می دهد، اختصاص داده ایم.

ماموریت ما:

هدف ما در yekdown ساده کردن یافتن و دسترسی به نرم افزارهای ضروری است. ما درک می کنیم که جستجو برای نرم افزار قابل اعتماد می تواند زمان بر و چالش برانگیز باشد. به همین دلیل است که ما یک پلتفرم کاربرپسند ایجاد کرده‌ایم که مجموعه گسترده‌ای از نرم‌افزارها را در دسته‌های مختلف ترکیب می‌کند و کشف و دانلود ابزارهای مناسب برای نیازهای شما را آسان‌تر می‌کند.

پایگاه داده نرم افزاری گسترده:

وب سایت ما دارای یک پایگاه داده نرم افزاری گسترده و دائما در حال گسترش است که عناوین محبوب، برنامه های کاربردی تخصصی، ابزارهای کمکی، بازی ها و موارد دیگر را در بر می گیرد. ما در تلاش هستیم تا دسته‌های مختلفی از جمله بهره‌وری، چند رسانه‌ای، امنیت، توسعه و غیره را پوشش دهیم. با انتخاب متنوع خود، هدف ما برآوردن نیازهای حرفه‌ای، علاقه‌مندان و کاربران معمولی است.

دانلودهای تایید شده و ایمن:

ما کیفیت و امنیت نرم افزار موجود در پلتفرم خود را در اولویت قرار می دهیم. تیم ما به طور کامل هر نرم افزار را قبل از فهرست کردن در وب سایت خود ارزیابی می کند تا مطمئن شود که استانداردهای کیفیت ما را برآورده می کند. ما در تلاش هستیم تا دانلودهای تأیید شده، تمیز و بدون بدافزار را ارائه دهیم و از تجربه ایمن و قابل اعتماد کاربران خود اطمینان حاصل کنیم.

تجربه کاربر محور:

در yekdown، کاربران ما در مرکز هر کاری که انجام می‌دهیم قرار دارند. ما به طور مداوم برای بهبود تجربه کاربر کار می کنیم و پیمایش در پلت فرم خود را یکپارچه و شهودی می کنیم. عملکرد جستجوی ما به شما امکان می‌دهد تا نرم‌افزار مورد نیاز خود را به سرعت پیدا کنید، و توضیحات دقیق، اسکرین‌شات‌ها و نظرات کاربران، بینش‌های ارزشمندی را ارائه می‌دهند تا به شما در تصمیم‌گیری آگاهانه کمک کنند.

تعامل جامعه:

ما به قدرت یک جامعه پر رونق اعتقاد داریم و مشارکت فعال کاربران را تشویق می کنیم. می‌توانید با گذاشتن نظرات، رتبه‌بندی نرم‌افزارها و به اشتراک گذاشتن تجربیات خود با دیگران، به FileCR کمک کنید. بازخورد شما به ما کمک می‌کند تا جامعه‌ای پر جنب و جوش و مفید داشته باشیم که در آن کاربران می‌توانند دانش، توصیه‌ها و اطلاعات بینش را تبادل کنند.

همکاری توسعه دهنده:

ما از توسعه دهندگان استقبال می کنیم تا نرم افزار خود را در yekdown به نمایش بگذارند. پلتفرم ما فرصت ارزشمندی را برای توسعه دهندگان فراهم می کند تا به مخاطبان بیشتری دست یابند و با کاربرانی که فعالانه به دنبال راه حل های نرم افزاری هستند ارتباط برقرار کنند. فرآیند ارسال ساده ما تضمین می کند که توسعه دهندگان می توانند به راحتی آثار خود را با جامعه ما به اشتراک بگذارند.

ما متعهد هستیم که به طور مداوم در حال تکامل و افزایش yekdown باشیم تا نیازهای نرم افزاری شما را بهتر برآورده کنیم. رضایت و اعتماد شما برای ما بسیار مهم است و ما به ارائه تجربه دانلود نرم افزار قابل اعتماد و لذت بخشی متعهد هستیم.

از اینکه yekdown را به عنوان منبع مورد اعتماد خود برای دانلود نرم افزار انتخاب کردید متشکریم. ما خوشحالیم که شما را در سفر نرم افزاری خود همراهی می کنیم و به شما کمک می کنیم ابزارهایی را که دنیای دیجیتال شما را قدرتمند می کنند کشف کنید.

اگر سؤال یا پیشنهادی دارید یا نیاز به کمک دارید، لطفاً با تیم پشتیبانی ما تماس بگیرید. ما برای کمک اینجا هستیم!

 
تیم yekdown
 • برای راحتی در دانلود فایل ها و دانلود با سرعت بالا ، از نرم افزار های مدیریت دانلود مانند FDM یا IDM استفاده کنید.
 • جهت قطع موقت دسترسی به اینترنت میتوانید از نرم افزار InternetOff استفاده کنید.
 • برای استفاده از کرک ، باید فایل‌های موجود در فولدر Crack را در مسیری که نرم افزار نصب شده است قرار داده و جایگزین فایل قبلی کنید.
 • برای استفاده از Patch ، باید فایل Patch را در مسیری که نرم افزار نصب شده است قرار داده و به روی فایل Patch  کلیک راست کرده و روی گزینه Run as administrator کلیک کنید و سپس به روی دکمه Patch کلیک کنید.
 • برای استفاده از Loader باید فایل Loader را در مسیری که نرم افزار نصب شده است قرار بدید و برای هر بار استفاده از نرم‌افزار باید فایل Loader را اجرا کنید.
 • برای استفاده از Keygen باید نرم‌افزار را اجرا کنید ، سپس به پنجره فعال سازی نرم‌افزار واردشوید ، فایل Keygen را اجرا کنید و سریال تولید شده را در پنجره فعال سازی نرم افزار و قسمت مربوطه وارد نماید و در صورت درخواست نام و ایمیل ، قسمت های مورد نظر را به دلخواه تکمیل کنید.
 
 

سایت و سرور دانلود این سایت در داخل کشور و در دیتاسنتر آسیاتک میزبانی می شود و در سامانه ثبت دامنه های اینترنتی با میزبانی داخلی ثبت و تایید شده است. ( در قسمت نشانی وب سایت،  yekdown را جستجو کنید ) جهت اطلاع از نیم بها بودن ترافیک دانلودی از یکداون با شرکتی که اشتراک اینترنت تهیه کرده‌اید تماس بگیرید و در صورت نیم بها نبودن در سامانه https://195.cra.ir شکایت خود را ثبت کنید.

نوع شکایت : مشکلات مالی و تعرفه
موضوع شکایت : عدم رعایت تعرفه ترافیک داخل و بین المللی

محل نصب نرم‌افزار کجاست ؟

 • فولدری است که در درایوی که ویندوز را نصب کردید و داخل فولدر Program Files قرار دارد.

محل نصب نرم‌افزار در ویندوز 7 و 8.1 و 10 و 11 کجاست ؟

 • به روی آیکون نرم‌افزار در دسکتاپ یا در منوی استارت کلیک راست کرده و روی گزینه Open File Location کلیک کنید.

محل نصب نرم‌افزار در ویندوز XP کجاست ؟

 • به روی آیکون نرم‌افزار در دسکتاپ یا در منوی استارت کلیک راست کرده و روی گزینه Properties و سپس گزینه Find Target کلیک کنید.
 • جهت قطع موقت دسترسی به اینترنت میتوانید از نرم افزار InternetOff استفاده کنید.
 • برای استفاده از کرک ، باید فایل‌های موجود در فولدر Crack را در مسیری که نرم افزار نصب شده است قرار داده و جایگزین فایل های قبلی کنید.
 • برای استفاده از Patch ، باید فایل Patch را در مسیری که نرم افزار نصب شده است قرار داده و به روی فایل Patch  کلیک راست کرده و روی گزینه Run as administrator کلیک کنید و سپس بر روی دکمه Patch کلیک کنید.
 • برای استفاده از Loader باید فایل Loader را در مسیری که نرم افزار نصب شده است قرار دهید و برای هر بار استفاده از نرم‌افزار باید فایل Loader را اجرا کنید.
 • برای استفاده از Keygen باید نرم‌افزار را اجرا کنید ، سپس به پنجره فعال سازی نرم‌افزار وارد شوید ، فایل Keygen را اجرا کنید و سریال تولید شده را در پنجره فعال سازی نرم افزار و قسمت مربوطه وارد نماید و در صورت درخواست نام و ایمیل ، قسمت های مورد نظر را به دلخواه تکمیل کنید.

فایل های که پسوند آنها rar یا zip یا 7z هست را چگونه باز کنم؟

 • توسط نرم افزار Winrar فایل را از حالت فشرده خارج کنید و بعد برای نصب اقدام کنید

نرم افزار هایی که روبروی آن ها نوشته شده 32 بیتی یا 64 بیتی چیست ؟

 • نرم افزارهایی هستند که فقط به روی سیستم عامل 32 بیتی یا 64 بیتی قابل اجرا هستند. ابتدا از نوع سیستم عامل خود مطلع شوید و سپس دانلود کنید.

نرم افزار هایی که روبروی آنها Portable نوشته شده چیست؟

 • نرم افزارهایی هستند که  نیاز به نصب ندارند و از قبل رجیستر شده اند و حتی با انتقال آنها به روی حافظه USB ، امکان استفاده از آن در سایر سیستم ها وجود دارد.

فایل هایی که بصورت چند Part قرار داده شده چیست؟

 • برخی نرم افزار ها که حجم آنها زیاد میباشد جهت سهولت در دانلود به صورت Part های چند گیگابایتی در سایت قرار داده شده است و باید همه Part ها را دانلود کنید و بعد از دانلود به روی Part 1 کلیک راست کنید و Extract Here را بزنید تا نرم افزار به صورت خودکار تمام پارت ها را به یکدیگر متصل کند.

نرم افزارها را چگونه فعال کنم؟

 • در سایت سعی شده نرم افزارهایی که نحوه فعال سازی پیچیده ای دارند به همراه آموزش فعال سازی قرار داده شوند. در مورد نوع نحوه فعال سازی به گزینه نحوه استفاده از کرک ، Patch , keygen مراجعه کنید.

فایل فشرده ای را دانلود کردم اما بعد از دانلود باز نشد ، چکار باید کرد ؟

 • به آموزش تعمیر فایل فشرده مراجعه کنید و در صورت رفع نشدن مشکل از طریق تلگرام در ارتباط باشد

در صورت مشاهده ارور فایل های MSVCP120.dll و MSVCP140.dll چه کار باید کرد ؟

 • باید نرم افزار Microsoft Visual C نسخه ای که شامل تمام ورژن ها میشود را دانلود و نصب کنید

نکته : تمام فایل‌های قرار داده شده به روی سایت سالم هستند و این مشکل یا از طرف ISP شما ( بعلت کش کردن فایل ها ) یا آنتی ویروس و بیشتر مواقع زمانی بوجود میاد که شما از دانلود منیجر کرک شده استفاده کردید ، آخرین نسخه IDM را از سایت دانلود کنید.

اگر فایلی را از سایت ما دانلود کردید و با مشکل اکسترکت مواجه شدید ( ارور CRC یا پسورد یا damaged و یا The file is corrupt ) :

1- ابتدا آخرین نسخه Winrar موجود در سایت را دانلود و نصب کنید و مجدد فایل را تست کنید.
 
2-  در صورت مشاهده پیام No archives found از نرم افزار 7zip استفاده کنید
 
3-  در فایل‌هایی که بصورت چند پارت قرار داده شده ، دقت کنید ورژن نرم افزار در فایل‌ها یکی باشد و شماره پارت‌ها به ترتیب باشد. انتهای فایل 1_ یا (1) نباشد، در غیر اینصورت ارور Next volume is required دریافت خواهید کرد.
 
اگر مشکل حل نشد ، نرم‌افزار Winrar را اجرا نموده ، به محلی که فایل‌های فشرده را دانلود کرده اید مراجعه کنید ، و تمامی پارت‌ها را انتخاب کرده و گزینه Repair که در قسمت بالایی نرم‌افزار موجود هست را بزنید. سپس محلی مناسب برای ذخیره سازی آن‌ها انتخاب کنید. پس از اتمام کار ، به محلی که برای ذخیره سازی انتخاب کردید مراجعه نموده و فایل‌های جدید را Extract کنید..

– اگر در هنگام ریکاوری پیام sector recovered نمایش داده شد ، یعنی فایل به درستی تعمیر شده است.
– اگر پیام recover failed نمایش داده شد ؛ یعنی امکان ریکاور کردن وجود ندارد! پس باید فایل را دوباره دانلود کنید.
 
 
 • دانلود فایل ها تنها با آی پی ایران امکانپذیر است .
 • ( جهت اطلاع از فعال بودن پروکسی به این سایت مراجعه کنید ).
 • پسورد فایل های دانلود شده از سایت این  میباشد
 • برای دانلود در تلفن همراه ، روی لینک دانلود نگه دارید و در منو باز شده save link یا download link را انتخاب کنید
 • در صورت مشاهده پیغام خطا یا پسورد هنگام اکسترکت کردن فایل فشرده، به گزینه تعمیر فایل فشرده مراجعه کنید
 • در صورت مشکل در خرابی فایل و لینک دانلود از طریق  تلگرام یا سامانه آنلاین گفتگو و یا تکمیل فرم زیر در ارتباط باشید