.
نحوه ایجاد یک نسخه (Full Backup) پشتیبان گیری در ویندوز ۱۱
چه باید بدانیم
با File History پشتیبان‌گیری خودکار ایجاد کنید و در صورت از دست دادن اطلاعات آن‌ها را بازیابی کنید.
به Start > Control Panel > System and Security > File History > Turn on بروید.
این مقاله به شما نشان می دهد که چگونه از فایل ها به صورت آفلاین در ویندوز ۱۱ نسخه پشتیبان تهیه کنید تا در صورت خرابی رایانه شخصی، بتوانید آنها را بازیابی کنید.
آیا ویندوز ۱۱ پشتیبان گیری دارد؟

File History راه حل پیش‌فرض پشتیبان‌گیری و بازیابی اطلاعات در ویندوز ۱۱ است. در ویندوز ۸ معرفی شد و به شما اجازه می‌دهد تا از فایل‌ها و پوشه‌های ذخیره شده در Library به صورت خودکار و تدریجی نسخه پشتیبان تهیه کنید. فایل ها در یک درایو خارجی یا یک پوشه شبکه پشتیبان گیری می شوند.

ویژگی پشتیبان گیری و بازیابی یکی دیگر از ابزارهای داخلی ویندوز ۱۱ است، اما مایکروسافت توسعه این ویژگی را متوقف کرده است، حتی اگر به عنوان یک اپلت کنترل پنل گنجانده شده باشد. ابزارهای تصویر سیستم شخص ثالث برای ایجاد نسخه پشتیبان کامل سیستم به جای این ویژگی قدیمی بهتر هستند.

چندین ابزار نرم افزار پشتیبان گیری رایگان برای ویندوز وجود دارد. زمانی که به ویژگی‌های پشتیبان‌گیری و همگام‌سازی پیشرفته‌تری مانند پشتیبان‌گیری و همگام‌سازی انتخابی نیاز دارید، از میان آنها انتخاب کنید.

پشتیبان گیری در ویندوز ۱۱ کجاست؟

سه روش اصلی برای حفظ فایل ها و پوشه های شما در ویندوز ۱۱ وجود دارد:

  • با File History نسخه پشتیبان تهیه کنید
  • با ابزارهای تصویر سیستم شخص ثالث نسخه پشتیبان تهیه کنید
  • در OneDrive پشتیبان‌گیری کنید

تاریخچه فایل در کنترل پنل است. همچنین می‌توانید با استفاده از ۵ گیگابایت فضای ذخیره‌سازی رایگان در دسترس هر کاربر ویندوز، با OneDrive در فضای ابری پشتیبان‌گیری کنید. ویژگی همگام‌سازی پوشه OneDrive در قسمت تنظیمات موجود است.

از آنجایی که فضای ابری محدود محدود تنها برای پشتیبان گیری جزئی از برخی فایل ها مفید است، همیشه بهتر است از ترکیبی از منابع بازگشتی آفلاین و آنلاین استفاده کنید.

چگونه می توانم از تمام فایل های خود در رایانه خود نسخه پشتیبان تهیه کنم؟

در اینجا دو روش اصلی برای پشتیبان گیری از تمام فایل های خود به صورت آفلاین در رایانه شخصی ویندوز ۱۱ وجود دارد. چند تفاوت بین این دو روش وجود دارد.

استفاده از تاریخچه فایل در ویندوز ۱۱

تاریخچه فایل یک روش جدیدتر برای کپی کردن فایل ها در یک مکان خارجی است. می توان آن را طوری پیکربندی کرد که به طور خودکار در فواصل زمانی از پیش تعیین شده اجرا شود.

۱.شروع را انتخاب کنید.

۲.وارد Control Panel شده و نتیجه بالایی را انتخاب کنید تا پنل باز شود.

۳.System and Security را انتخاب کنید.

۴.File History را انتخاب کنید. اگر File History خاموش است، یک درایو خارجی وصل کنید و پنجره را تازه کنید.

۵.از قسمت سمت چپ، تنظیمات پیشرفته را انتخاب کنید.

۶.در لیست کشویی Save Copies of Files، زمان بندی را تنظیم کنید. پیش فرض هر ساعت است.

۷.همچنین می‌توانید تعیین کنید که نسخه پشتیبان فایل‌ها چه مدت نگهداری می‌شود. منوی کشویی نسخه های ذخیره شده Keep را انتخاب کنید و آن را بر اساس نیاز خود تغییر دهید. پیش فرض Forever است.

۸.به File History برگردید و Exclude folders را از پنجره سمت چپ انتخاب کنید. افزودن به پوشه‌هایی را که نمی‌خواهید نسخه پشتیبان تهیه کنید را انتخاب کنید. به پوشه موجود در Explorer بروید و آنها را برای لیست انتخاب کنید.

۹.به صفحه اصلی File History بازگردید. برای فعال کردن File History دکمه Turn On را انتخاب کنید. ویندوز شروع به تهیه نسخه پشتیبان از فایل ها از کتابخانه ها، مخاطبین و موارد دلخواه می کند.

۱۰.اجازه دهید ادامه یابد. اگر به دلایلی می‌خواهید، می‌توانید Turn off را انتخاب کنید تا فرآیند خاتمه یابد.

توجه:برای حذف نسخه پشتیبان ایجاد شده توسط File History، به هارد دیسکی که برای پشتیبان گیری از فایل ها استفاده می شود بروید، سپس به صورت دستی پوشه File History را پیدا کرده و حذف کنید. همچنین، ویژگی نسخه‌های پاک‌سازی در تنظیمات پیشرفته، نسخه‌های پشتیبان قدیمی‌تر از زمانی را که برای ذخیره تنظیم کرده‌اید حذف می‌کند.
سوالات متداول
چگونه از OneDrive در ویندوز ۱۱ استفاده کنم؟

برای پشتیبان‌گیری از فایل‌ها با Windows OneDrive، File Explorer را باز کنید، روی OneDrive در پنجره سمت چپ کلیک راست کرده و OneDrive > Settings را انتخاب کنید. در تب Accounts، Choose folders را انتخاب کنید و از پوشه‌هایی که می‌خواهید نسخه پشتیبان تهیه کنید، انتخاب کنید.

چگونه فایل های پشتیبان ویندوز ۱۱ خود را بازیابی کنم؟

برای بازیابی فایل ها با File History، دستگاه ذخیره سازی خارجی خود را متصل کنید و به Control Panel > System and Security > File History بروید، سپس Restore Personal Files را انتخاب کنید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

پسورد فایل فشرده : yekdown.com

برای کپی کلیک کنید پسورد کپی شد، می‌توانید برای خارج کردن از فایل فشرده استفاده کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درخواست نرم افزار

در صورتی نرم افزار، یا کرک نرم افزارتان را نمی توانید پیدا کنید، درخواست خود را برای ما ارسال کنید تا در سریعترین زمان برای شما ارسال شود.