.
چگونه Windows Photo Viewer را به پیش فرض ویندوز ۱۱ تبدیل کنیم

Windows Photo Viewer اولین بار با ویندوز XP منتشر شد. علیرغم اینکه از نظر نرم افزاری قدیمی است، هنوز در ویندوز ۱۱ به خوبی حفظ می شود. اگر می خواهید به استفاده از آن ادامه دهید، می توانید – حتی سخت نیست. در اینجا نحوه فعال کردن Windows Photo Viewer آورده شده است.

نحوه فعال کردن Windows Photo Viewer در ویندوز ۱۱

به طور معمول راهی برای استفاده از نمایشگر تصویر پیش فرض وجود ندارد. این نرم افزار همچنان در سیستم عامل موجود است، اما کاملاً غیرفعال است. خوشبختانه برای ما، راه حل هایی وجود دارد. در ویندوز ۱۰، Windows Photo Viewer را می‌توان با استفاده از هک رجیستری دوباره فعال کرد – معلوم شد که دقیقاً همان هک رجیستری در ویندوز ۱۱ نیز کار می‌کند.

فایل های زیپ شده REG را با استفاده از لینک زیر دانلود کنید و سپس بایگانی ZIP را در برنامه آرشیو مورد علاقه خود باز کنید. اگر برنامه شخص ثالث نداشته باشید، File Explorer خوب عمل می کند، زیرا کاملاً قادر به استخراج فایل های ZIP است.

روی فایل ZIP با نام «Activate Windows Photo Viewer 11» دوبار کلیک کنید تا باز شود، سپس به دنبال کلید REG با نام «Activate Windows Photo Viewer on Windows 11.reg» بگردید.

بر روی کلید REG دوبار کلیک کنید و پنجره ای ظاهر می شود که در مورد خطرات امنیتی اضافه کردن کلیدهای رجیستری به شما هشدار می دهد.

باید مراقب فایل‌های REG باشید، به‌ویژه اگر از منبع قابل اعتمادی تهیه نشده باشند، زیرا می‌توانند به صورت مخرب مورد استفاده قرار گیرند. اگر به یک فایل REG شک دارید – و معمولاً باید شک داشته باشید – می توانید بررسی کنید که خودتان چه کاری انجام می دهد. فقط آن را در یک ویرایشگر متن ساده مانند Notepad باز کنید و به ورودی های رجیستری که تغییر می کند نگاهی بیندازید. اگر فوراً مشخص نیست که فایل REG چه کاری انجام می دهد، و معمولاً اینطور نیست، همیشه می توانید کلیدهای مربوطه را در اینترنت جستجو کنید.

فقط پیش بروید و روی “بله” کلیک کنید.

Windows Photo Viewer اکنون فعال شده است. در همه مکان‌های معمولی که می‌توانید یک برنامه مشاهده عکس پیدا کنید، مانند فهرست «باز کردن با» کلیک راست و منوی برنامه‌های پیش‌فرض، نشان داده می‌شود.

نحوه تنظیم نمایشگر تصویر پیش فرض به عنوان نمایشگر پیش فرض عکس در ویندوز ۱۱

ویندوز ۱۱ با برنامه Photos به عنوان برنامه پیش‌فرض تقریباً برای هر فرمت تصویر بسته‌بندی شده است. اگر می خواهید آن را به Windows Photo Viewer تغییر دهید، چند راه راحت برای انجام آن وجود دارد.

برای تغییر برنامه پیش فرض روی یک فایل تصویری کلیک راست کنید

برای تغییر برنامه هایی که برای باز کردن هر نوع فایل مورد استفاده قرار می گیرند، واقعاً نیازی نیست که از طریق برنامه تنظیمات استفاده کنید. گزینه ها در منوی زمینه با کلیک راست ساخته شده اند.

روی یک فایل PNG کلیک راست کنید، به «Open with» بروید و سپس روی «Choose Another App» کلیک کنید.

در لیست برنامه ها حرکت کنید تا Windows Photo Viewer را در لیست مشاهده کنید. احتمالاً باید روی «برنامه‌های بیشتر» کلیک کنید تا ظاهر شود. یکبار روی Windows Photo Viewer کلیک کنید تا آن را انتخاب کنید، کادری را که در پایین می‌گوید «همیشه از این برنامه برای باز کردن فایل‌های png. استفاده کنید» علامت بزنید، سپس روی «OK» کلیک کنید.

هر PNGی که بعد از آن باز می‌کنید در Windows Photo Viewer باز می‌شود، مگر اینکه چیز دیگری را مشخص کنید. شما باید این مراحل را برای هر فرمت تصویری (مانند JPG یا BMP) که می‌خواهید در Windows Photo Viewer باز کنید، تکرار کنید. خوشبختانه، موارد رایج زیادی وجود ندارد، بنابراین کار زیادی نیست.

از پنجره برنامه های پیش فرض استفاده کنید

ویندوز ۱۱ یک روش متمرکز برای مدیریت فرمت فایل های مرتبط با برنامه ها دارد. این یک راه واقعا راحت برای تنظیم برنامه های پیش فرض شما است. برنامه تنظیمات را باز کنید، به «برنامه‌ها» بروید، سپس روی «برنامه‌های پیش‌فرض» کلیک کنید.

نکته: همچنین می‌توانید «برنامه‌های پیش‌فرض» را در نوار جستجوی منوی استارت جستجو کنید.

هر فرمت تصویری را که می خواهید در نوار جستجو در بالای پنجره تایپ کنید، مانند «jpg.»، سپس نماد مربع را در سمت راست بزنید.

پنجره معمولی “Open With” ظاهر می شود.به پایین بروید، روی «برنامه‌های بیشتر» کلیک کنید و سپس به پیمایش ادامه دهید تا به Windows Photo Viewer برسید.

برای انتخاب آن یک بار روی آن کلیک کنید، سپس «OK» را بزنید. شما باید این کار را برای هر فرمت تصویری که می‌خواهید با نمایشگر تصویر پیش فرض مرتبط کنید انجام دهید، اما بر خلاف روش‌های دیگر تغییر ارتباط با فرمت برنامه، در واقع نیازی به یک تصویر برای کلیک راست ندارید.

به یاد داشته باشید، اینکه Windows Photo Viewer در ویندوز ۱۱ گنجانده شده است، به این معنی نیست که به طور کامل پشتیبانی می شود. این نرم افزار قدیمی است و ممکن است در آینده با آن با مشکل مواجه شوید. این امکان وجود دارد که در به روز رسانی های بعدی به طور کامل حذف شود.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

پسورد فایل فشرده : yekdown.com

برای کپی کلیک کنید پسورد کپی شد، می‌توانید برای خارج کردن از فایل فشرده استفاده کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درخواست نرم افزار

در صورتی نرم افزار، یا کرک نرم افزارتان را نمی توانید پیدا کنید، درخواست خود را برای ما ارسال کنید تا در سریعترین زمان برای شما ارسال شود.