.
Windows XP’s 20th birthday بیستمین سالگرد ویندوز XP

Windows XP’s 20th birthday بله درسته امروز بیستمین سالگرد ویندوز XP است. اگرچه پشتیبانی از این سیستم عامل در سال ۲۰۱۴ به پایان رسید. اما افراد زیادی همچنان از این نسخه منسوخ و ناامن ویندوز استفاده می کنند.
اگر به خاطر داشته باشید، ویندوز XP در ۲۵ اکتبر ۲۰۰۱ منتشر شد و به دلیل استفاده آسان، عملکرد سریع و پایداری، یکی از محبوب ترین نسخه های سیستم عامل به حساب می آید. باید بگوییم که ما سطح تعهدی را که برای پایبندی به XP انجام می‌شود تحسین می‌کنیم، و بله، این استفاده مداوم گواهی بر موفقیت آن است، اما همچنین نگرانی‌هایی را در مورد عدم امنیت آن ایجاد می‌کند.
همانطور که قبلاً اشاره کردیم، پشتیبانی جریان اصلی ویندوز XP در ۱۴ آوریل ۲۰۰۹ با پشتیبانی طولانی مدت پنج سال دیگر به پایان رسید. این بدان معناست که هر کسی که هنوز ویندوز XP را اجرا می کند، تقریباً ۷.۵ سال است که از مایکروسافت پشتیبانی دریافت نکرده است. از جمله تقریباً تمام به روز رسانی های امنیتی و رفع آسیب پذیری هایی که ممکن است کشف شده باشند.
همانطور که تصور می‌کنید، زمان زیادی از نظر فناوری و بیش از اندازه کافی برای تبدیل سیستم عامل به یک کابوس امنیتی با تعداد زیادی آسیب‌پذیری اصلاح نشده است.

اصلاحات به مناسبت Windows XP’s 20th birthday

با این حال، مایکروسافت برخی از آسیب‌پذیری‌های جدی‌تر در ویندوز XP را اصلاح کرد. از میان آنها می‌توان EternalBlue و BlueKeep را نام برد. اما آسیب‌پذیری‌های بسیار بیشتری وجود دارد که اشخاص ثالث می‌توانند از آنها سوء استفاده کنند.
البته، این باعث می شود که اتصال یک دستگاه ویندوز XP به اینترنت یک عملیات خطرناک باشد. به همین دلیل است که همه متخصصان امنیت به کاربران توصیه می‌کنند تا به نسخه‌ای از ویندوز پشتیبانی کنند.

با توجه به StatCounter، درصد کاربران ویندوز که از نسخه XP سیستم عامل در سپتامبر ۲۰۲۱ استفاده می‌کنند، ۰.۵۹ درصد است، وقتی تعداد سیستم‌های ویندوز در سراسر جهان مستقر شده‌اند، عدد قابل‌توجهی است.
پلتفرم NetMarketShare به سیستم عامل ویندوز XP سهم بازار قابل توجه ۰.۲۶ درصد را برای سپتامبر ۲۰۲۱ می دهد.
یکی از موارد قابل توجه ارمنستان است که ویندوز XP محبوب ترین سیستم عامل است و از سهم ۵۳.۵ درصدی در میان کاربران ویندوز برخوردار است. در حالی که سهم بازار ویندوز XP نسبتا کم است، سازمان‌ها و کاربران زیادی هنوز این نسخه قدیمی ویندوز را اجرا می‌کنند.با توجه به اینکه حملات سایبری و باج‌افزار تهدیدی دائما در حال تکامل هستند، استفاده از سیستم‌های قدیمی و پشتیبانی‌نشده برای سازمان‌ها خطر بسیار بزرگی است، به خصوص اگر این دستگاه‌ها سیستم‌های حیاتی را تامین کنند.
آیا هنوز از ویندوز XP استفاده می کنید یا به نسخه پشتیبانی شده سیستم عامل رفته اید؟ تجربه خود را در بخش نظرات زیر با ما در میان بگذارید.
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]

پسورد فایل فشرده : yekdown.com

برای کپی کلیک کنید پسورد کپی شد، می‌توانید برای خارج کردن از فایل فشرده استفاده کنید

یک پاسخ به “Windows XP’s 20th birthday بیستمین سالگرد ویندوز XP”

  1. کریم گفت:

    یادش بخیر چقدر زود دیر میشه انگار همین دیروز بود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درخواست نرم افزار

در صورتی نرم افزار، یا کرک نرم افزارتان را نمی توانید پیدا کنید، درخواست خود را برای ما ارسال کنید تا در سریعترین زمان برای شما ارسال شود.