.
Windows Server 2022 LTSC 21H2 Build 20348.1726 May 2023 ویندوز سرور رسمی ۲۰۲۲

Windows Server 2022 LTSC بر پایه‌ی ویندوز سرور ۲۰۱۹ ساخته شده است و نوآوری‌های زیادی را در سه موضوع کلیدی به ارمغان می‌آورد: امنیت، یکپارچه‌سازی و مدیریت هیبریدی Azure، و پلتفرم برنامه. همچنین Windows Server 2022 Datacenter: Azure Edition به شما کمک می کند از مزایای ابر استفاده کنید تا ماشین های مجازی خود را به روز نگه دارید و در عین حال زمان خرابی را به حداقل برسانید.

Windows Server 2022 LTSC آخرین نسخه ویندوز سرور مایکروسافت است که در سه نسخه ارائه می شود:
 • Datacenter – برای مراکز داده بسیار مجازی و محیط های ابری
 • Standard– برای محیط های فیزیکی یا حداقل مجازی سازی شده
 • Essentials – برای مشاغل کوچک با حداکثر ۲۵ کاربر و ۵۰ دستگاه

هر دو نسخه “Datacenter” و “Standard” به CAL سرور نیاز دارند و مجوزهای مبتنی بر Core هستند.

۸ ویژگی برتر Windows Server 2022 21H2
۱-بهبود سخت افزار سرور

یکی از پیشرفت‌های بزرگ در ویندوز ۲۰۲۲ این است که محدودیت‌های سخت‌ افزاری سرور به بالاترین سطح افزایش یافته است. سرور ۲۰۲۲ از ۴۸ ترابایت حافظه و ۲۰۴۸ هسته منطقی در ۶۴ سوکت فیزیکی پشتیبانی می کند.

همچنین از پردازنده Ice Lake SGX اینتل پشتیبانی می‌کند که به جداسازی داده‌های حساس در یک پردازنده رمزگذاری‌شده در حین پردازش کمک می‌کند.

۲-بهبودهای ذخیره سازی

نوآوری در سطح ذخیره سازی نشان دهنده یکی از پیشرفت های عمده در ویندوز سرورهای ۲۰۲۲ است. مدیریت داده های روزانه به یک مشکل برای مهندسان داده تبدیل شده است. در چنین سناریوهایی، ارتقاء ذخیره سازی پیشرفته در سرورهای ۲۰۲۲ تعبیه شده است:

 • حافظه پنهان پیشرفته: به طور خودکار داده های مهم را، در حجم های ذخیره سازی سریع تر و داده های بحرانی کمتر را در حجم های کندتر ذخیره می کند. این امکان دسترسی سریعتر به عملیات خواندن و نوشتن را فراهم می کند.
 • بهبودهای ذخیره سازی سریعتر و قابل مدیریت: در صورت راه اندازی مجدد سرور یا خرابی سخت افزار، هارد دیسک را سریعتر تعمیر می کند.
 • عکس‌های فوری فایل ReFS: عکس‌های فوری ReFS از یک روش منحصر به فرد به نام عملیات ابرداده سریع، برای گرفتن عکس فوری از داده‌ها در زمان ثابت، بدون توجه به اندازه استفاده می‌کنند.
۳-اقدامات امنیتی به روز شده

مایکروسافت هرگز از نوآوری در شیوه های امنیتی خود دست نخواهد کشید زیرا با پیشرفت فناوری، تهدیدها نیز رشد می کنند. Windows Server 2022 سه پیشرفت امنیتی عمده را ارائه می‌کند، از جمله اطمینان سخت‌افزاری، حفاظت از سیستم عامل و امنیت محیط مجازی، زیرا ابر دومین پلتفرم پر استفاده است.

قابل توجه ترین پیشرفت ها پشتیبانی امن DNS با DNS-over-HTTPS، رمزگذاری AES-256 Block پیام سرور و رمزگذاری SMB East-West، SMB over QUIC، HTTPS و TLS 1.3، Azure Arc، و Azure Automanage است.

این پروتکل‌ها و پیشرفت‌های امنیتی تضمین می‌کنند که ویندوز سرور ۲۰۲۲ برای پردازش داده‌های حساس و برنامه‌های کاربردی حیاتی، متکی به خود است. کل هسته سرور از منظر سخت افزار، سیستم عامل و درایورها محافظت می شود تا از حملات پیچیده امروزی جلوگیری کند.

جلوگیری از حمله سفت‌افزار(Firmware attack prevention):

تهدیدات و حملات گسترده در هنگام راه‌اندازی مجدد سرور از طریق سیستم عامل رخ می‌دهند. فناوری هایی مانند DRTM (Dynamic Root of Trust for Measurement) و DMA (Direct Memory Access) برای جلوگیری از چنین حملات سایبری استفاده می شود.

امنیت Hypervisor:

هایپروایزر توسط فناوری امنیتی مبتنی بر مجازی سازی (VBS) محافظت می شود. این فناوری فرآیندهای فردی را از سیستم عامل جدا می کند. در صورت حمله، حمله به سایر قسمت های سیستم سرایت نمی کند و از به خطر افتادن کل سرور جلوگیری می کند.

اتصال امن:

به طور پیش فرض، آخرین نسخه پروتکل اینترنت، امنیت لایه حمل و نقل (TLS)، برای برقراری ارتباط امن بین دو گره استفاده می شود. حتی میزان دقت نام، با استفاده از پرس و جوهای DNS رمزگذاری شده جدا می شود.

بلاک پیام سرور (SMB):

عملکرد جدید SMB از طریق QUIC، نیاز به VPN را برای کارکنان راه دور، کاربران تلفن همراه و سازمان‌های بسیار ایمن از بین می‌برد. SMB از UDP (پروتکل دیتاگرام) استفاده می کند و تضمین می کند که ترافیک اینترنت همیشه رمزگذاری شده باقی می ماند.

۴-بهبود در قابلیت های Azure

قابلیت های Microsoft Azure در ویندوز ۲۰۲۲ برای پشتیبانی از مجازی سازی خارج از شبکه یا حتی سایر فروشندگان، گسترش یافته است. سرورهای فعال Azure Arc یک رویکرد جامع و ایمن برای یکپارچه سازی در هر مکانی در محیط های داخلی، چند ابری و Edge ارائه می دهند.

۵-بهبود پلتفرم اپلیکیشن

Windows Server 2022 21h2 یک پلت فرم منعطف برای به روز رسانی برنامه های کانتینر فراهم می کند. Server 2022 از برنامه های کاربردی در مقیاس بزرگ مانند SQL Server که به ۴۸ ترابایت حافظه نیاز دارند، پشتیبانی می کند.

ویندوز سرور ۲۰۲۲، ۳۰% سریعتر از سیستم عامل های قبلی -به دلیل کوچکتر بودن اندازه کانتینر ویندوز- بارگیری می شود. برای برنامه های store.NET، ابزارهای Windows Admin Center نیز به روز می شوند.

۶-مدیریت بدون زحمت در ابر

یکی از مهم ترین ویژگی های تعبیه شده در نسخه Azure ویندوز ۲۰۲۲، مدیریت و اتوماسیون ابری با بهترین شیوه های امنیتی است که برخی از آنها در زیر ذکر شده است:

 • کاهش هزینه ها با خودکار کردن مدیریت ویندوز سرور و ماشین مجازی های لینوکس
 • امکان اعمال اصلاحات امنیتی بدون راه اندازی مجدد سرور
 • تشخیص خودکار در دسترس بودن و تخصیص منابع در صورت تقاضا و به روز رسانی خودکار قالب ها
 • انتقال داده ها از داخل محل به Azure با حفظ آدرس IP اصلی
۷-بهبود شبکه

دو پروتکل اصلی در تمام ارتباطات شبکه وجود دارد: پروتکل دیتاگرام کاربر (UDP) و پروتکل کنترل انتقال (TCP). مایکروسافت به طور قابل توجهی این پروتکل ها را در ویندوز سرور ۲۰۲۲ بهبود بخشیده است.

UDP: پروتکل های USO و UDP RSC در ویندوز سرورهای ۲۰۲۲ گنجانده شده است که بار CPU را کاهش می دهد.

TCP: وجود TCP HyStart++ در ویندوز سرورهای ۲۰۲۲

TCHyStart++ در سرورهای Windows 2022 به کاهش از دست رفتن بسته در هنگام راه‌اندازی اتصال، و RACK کمک می‌کند تا زمان ارسال مجدد را کوتاه کند.

بهبود سوئیچ مجازی: آپگرید کردن سوئیچ مجازی عملکرد را در ترافیک شبکه از یک میزبان خارجی و هم از یک NIC مجازی به یک NIC مجازی دیگر در همان میزبان بهبود می بخشد.

QUIC: این ویژگی برای متخصصان فناوری اطلاعات جذاب است زیرا کپی کردن فایل ها از راه دور را بدون نیاز به VPN از طریق SMB (سرور بلوک پیام) پیشرفته آسان می کند.

توضیحات:
 • Windows Server 2022 LTSC بر اساس فایل های image  اصلی MSDN است. به روز رسانی تا  April 2023  یکپارچه شده و هیچ تغییرات ظاهری در آن وجود ندارد و چیزی از آن کاسته نشده است.
 • لیست ویندوز های مظابق با ذیل می باشد:

 

 • قابلیت نصب از طریق بوت UEFI وجود دارد.
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]

Technical Details and System Requirements

 • Processor: 1.4 GHz 64-bit EMT64 or AMD64
 • RAM: 4 GB RAM (8 GB recommended)
 • Free Hard Disk Space: 32 GB or more

پسورد فایل فشرده : yekdown.com

برای کپی کلیک کنید پسورد کپی شد، می‌توانید برای خارج کردن از فایل فشرده استفاده کنید

یک پاسخ به “Windows Server 2022 LTSC 21H2 Build 20348.1726 May 2023 ویندوز سرور رسمی ۲۰۲۲”

 1. Karim گفت:

  خیلی عالی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درخواست نرم افزار

در صورتی نرم افزار، یا کرک نرم افزارتان را نمی توانید پیدا کنید، درخواست خود را برای ما ارسال کنید تا در سریعترین زمان برای شما ارسال شود.