.
Windows Server 2019 Version 1809 Build 17763.4377 MSDN May 2023 ویندوز سرور رسمی ۲۰۱۹

Windows Server 2019 بر پایه ی ویندوز سرور ۲۰۱۶ ساخته شده است که از پایداری خوبی برخوردار می باشد. در نسخه های پیشین یعنی ۱۷۰۹، ۱۸۰۳ و ۱۸۰۹ سیستم عامل به صورت بدون دسکتاپ بود. در نسخه سرور ۲۰۱۹ دسکتاپ در درون سیستم عامل گنجانده شده است. که مانند ویندوز سرور ۲۰۱۶ در هنگام نصب می توانید انتخاب کنید. که سیستم عامل با دسکتاپ (اصطلاحا Full Desktop Experience) نصب شود یا نسخه ی بدون دسکتاپ آن (Core) نصب شود.

مهمترین تغییرات ویندوز سرور ۲۰۱۹ امکان اجرای اسکریپ های لینوکس است که تحولی بزرگ برای ویندوز سرور ۲۰۱۹ می باشد. همچنین ویندوز سرور ۲۰۱۹ به ویندوز دیفندر پیشرفته (ATP) مجهز شده است. که می‌تواند در حملات روز صفر (Zero-day) و سایر حملات را کشف و از آن‌ها جلوگیری کند. چهار موضوع مطرح در این زمینه شامل سازگاری با محیط ترکیبی، امنیت، بستر نرم افزاری و HCI Hyper-converged infrastructure است. ویندوز سرور ۲۰۱۹ نوآوری های بسیاری در این موارد ارائه کرده است.

در اینجا به بررسی ویژگی های برتر Windows Server 2019 می پردازیم.
امنیت بالا

در ویندوز سرور ۲۰۱۹، Windows Defender ارتقا پیدا کرده است و دارای مجموعه ای از سیستم های امنیتی می باشد :

Attack Surface Reduction(ASR) : سیستمی می باشد که می تواند با جلوگیری از دسترسی بدافزار ها به سیستم عامل و مسدود کردن فایل های مشکوک و مخرب مانند اسکریپت ها و همچنین ردیابی رفتار های مشکوک و تهدیدات مبتنی بر ایمیل، امنیت سیستم را به ارمغان می آورد.

Network protection : سیستمی می باشد که سیستم عامل را در مقابل حملات تحت وب با مسدود کردن پروسه های outbound مشکوک و غیر قابل اطمینان محافظت می کند.

Controlled folder access : از اطلاعات حساس در مقابل ransomware ها با مسدود کردن پروسه هایی که می خواهند به پوشه های محافظت شده و حساس دسترسی پیدا کنند محافظت می کند.

Exploit protection : سیستم عامل را در مقابل اکسپولیت های آسیب پذیری ها محافظت می کند.

پروژه ی Honolulu

همزمان با ارائه ی نسخه ی Windows server 2019، مایکروسافت پروژه ی Honolulu را نیز Release کرد که کنسولی می باشد که قابلیت مدیریت ویندوز سرور های نسخه ی ۲۰۱۹، ۲۰۱۶، ۲۰۱۲ به دو صورت گرافیکی و غیر گرافیکی برای متخصصان آی تی فراهم می کند.

Linux Shielded VMs

Shielded VMs یکی از امکانات پرطرفدار ویندوز سرور می باشد که از ماشین های مجازی در مقابل کاربران سرور میزبان، حتی کسانی که دارای اختیارات مدیر هستند محافظت می کند. مشکل Shielded VMs در ویندوز سرور ۲۰۱۶ پشتیبانی نکردن از سیستم عامل های لینوکسی بود. و تنها امکان نصب سیستم عامل های ویندوزی بود که در نسخه ی جدید ویندوز سرور یعنی نسخه ی ۲۰۱۹ امکان استفاده از سیستم عامل لینوکس در Shielded VMs نیز وجود دارد.

Windows Subsystem for Linux (WSL)

در نسخه های پیشین ویندوز سرور، کاربران برای تست دستورات، راه اندازی سرویس ها و استفاده از ابزار های سیستم عامل های لینوکس مجبور بودند که این سیستم عامل را به صورت مجازی بر روی ماشین مجازی نصب کنند . یا از نرم افزار Cygwin که با استفاده از آن قادر خواهند بود که برخی نرم افزار های GNU را بر روی ویندوز سرور نصب و راه اندازی کنند استفاده کنند.

WSL مخفف Windows Subsystem for Linux می باشد، قابلیتی می باشد که در ویندوز سرور ۲۰۱۹ گنجاده شده است که با استفاده از آن می توان به اجرای اسکریپت های لینوکس بر روی ویندوز سرور ،اجرای توزیع های لینوکس و همچنین اجرای برخی برنامه های لینوکس پرداخت.

WSL به توسعه دهندگان امکان اجرای محیط لینوکس و برخی ابزار های خط فرمان لینوکس به صورت مستقیم بر روی ویندوز بدون راه اندازی ماشین مجازی را می دهد :
 •  انتخاب دلخواه توزیع لینوکس جهت راه اندازی
 • امکان اجرای دستورات پر استفاده مانند grep، sed، awk و غیره
 • اجرای اسکریپت های Bash مانند :
  1. بزار ها : vim، emacs و tmux
  2. زبان ها : http://Javascript/node.js، Ruby، Python، C/C++، C# و F#، Rust و Go
  3. سرویس ها : sshd، MySQL، Apache، lighttpd و غیره

البته باید متذکر شد که هنوز با WSL نمی توان تمامی ابزار های لینوکسی را نصب و اجرا کرد.

تفاوت بین نسخه ی های  Datacenter و  Standard
 • نسخه ی Datacenter مناسب محیط ابری و مرکز داده مجازی بزرگ و نسخه ی Standard مناسب محیط های فیزیکی یا مجازی شده کوچک می باشد.
 • در نسخه ی Standard امکان ساخت تنها دو ماشین مجازی وجود دارد در صورتی که در نسخه ی Datacenter امکان ساخت نامحدود ماشین مجازی وجود دارد.
 • قابلیت Shielded virtual machines (VMs) بر روی نسخه ی Standard وجود ندارد و فقط بر روی نسخه ی Datacenter وجود دارد.
توضیحات:
 • Windows Server 2019 MSDN بر اساس فایل های image  اصلی MSDN است. به روز رسانی تا  May 2023  یکپارچه شده و هیچ تغییرات ظاهری در آن وجود ندارد و چیزی از آن کاسته نشده است.
 • لیست ویندوز های مظابق با ذیل می باشد:

 

 • قابلیت نصب از طریق بوت UEFI وجود دارد.
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]

System Requirements and Technical Details

 • System Requirements:
  – Minimum 1.4GHz Intel Pentium or equivalent (2GHz recommended) AMD™ 64 processor, Intel 64 processor (64bit)
  – RAM: 2 gigabyte (GB).
  – Free space on hard disk: 32 gigabytes (GB).
  – You need an active internet connection and a screen resolution of at least 1024 x 768 pixels.

پسورد فایل فشرده : yekdown.com

برای کپی کلیک کنید پسورد کپی شد، می‌توانید برای خارج کردن از فایل فشرده استفاده کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درخواست نرم افزار

در صورتی نرم افزار، یا کرک نرم افزارتان را نمی توانید پیدا کنید، درخواست خود را برای ما ارسال کنید تا در سریعترین زمان برای شما ارسال شود.