.
Windows 11 Download Tools دانلود سریع نسخه نهایی ویندوز ۱۱

Windows 11 Download Tools یعنی ابزارهای مختلفی که توسط مایکروسافت برای دانلود سریع ویندوز ۱۱ ارائه شده است. این ابرارها به شما امکان می دهند ویندوز ۱۱ را نصب کنید، حتی اگر سیستم شما به طور رسمی از ویندوز ۱۱ پشتیبانی نمی کند.

اگر می‌خواهید ویندوز ۱۱ را مجدداً نصب کنید یا بر روی رایانه شخصی دست دوم نصب کنید، از این گزینه برای دانلود ابزار ایجاد رسانه برای ساخت یک USB یا DVD قابل بوت استفاده کنید.

برای شروع، ابتدا به مجوز نصب ویندوز ۱۱ نیاز دارید یا دستگاهی با ویندوز ۱۰ دارید که واجد شرایط ارتقا به ویندوز ۱۱ باشد.

مطمئن شوید که موازد ذیل  را دارید:
 • اتصال به اینترنت (ممکن است هزینه های ارائه دهنده خدمات اینترنت اعمال شود).
 • ذخیره کافی داده در رایانه، USB یا درایو خارجی که فایل .iso را در آن دانلود می‌کنید، وجود دارد.
 • یک دیسک DVD خالی با حداقل ۸ گیگابایت (و DVD رایتر) برای ایجاد یک دیسک قابل بوت. توصیه می کنیم از یک USB یا DVD خالی استفاده کنید، زیرا هر محتوایی در آن در حین نصب پاک می شود.
 • اگر هنگام تلاش برای رایت یک دیسک قابل بوت DVD از یک فایل ISO، پیام “فایل تصویر دیسک خیلی بزرگ است” را دریافت کردید، از DVD Dual Layer با ظرفیت بالاتر استفاده کنید.
مطمئن شوید رایانه ای که می خواهید ویندوز ۱۱ را نصب کنید:
دارای CPU 64 بیتی:

ویندوز ۱۱ فقط می تواند بر روی CPU های ۶۴ بیتی اجرا شود. برای اینکه ببینید آیا رایانه شخصی شما یکی دارد، به تنظیمات > سیستم > درباره یا «System Information» در ویندوز بروید و زیر «System Type» را جستجو کنید.

الزامات سیستم را برآورده می کند:

همه دستگاه های دارای ویندوز ۱۰ واجد شرایط دریافت ارتقاء ویندوز ۱۱ نیستند. مشخصات دستگاه ویندوز ۱۱ را برای نیازهای ارتقا و ویژگی های پشتیبانی شده ببینید. برخی از ویژگی ها به سخت افزار اضافی نیاز دارند. همچنین توصیه می کنیم برای کسب اطلاعات در مورد درایورهای به روز شده و سازگاری سخت افزار، از وب سایت سازنده رایانه شخصی خود دیدن کنید.

هشدار: نصب رسانه ویندوز ۱۱ بر روی رایانه شخصی که حداقل سیستم مورد نیاز ویندوز ۱۱ را برآورده نمی کند توصیه نمی شود و ممکن است منجر به مشکلات سازگاری شود. اگر به نصب ویندوز ۱۱ روی رایانه‌ای که شرایط لازم را ندارد ادامه دهید، آن رایانه دیگر پشتیبانی نمی‌شود و حق دریافت به‌روزرسانی‌ها را نخواهد داشت. آسیب های وارد شده به رایانه شخصی به دلیل عدم سازگاری تحت ضمانت سازنده پوشش داده نمی شود.

با زبان فعلی شما مطابقت دارد:

هنگام نصب ویندوز ۱۱ باید همان زبان را انتخاب کنید. برای اینکه ببینید در حال حاضر از چه زبانی استفاده می کنید، به Time & language در تنظیمات رایانه شخصی یا منطقه در کنترل پنل بروید.

استفاده از ابزار Media Creation Tool اولین ابزار از Windows 11 Download Tools
 • پس از دانلود، ابزار ایجاد رسانه را اجرا کنید. برای اجرای این ابزار باید یک مدیر باشید.
 • اگر با شرایط مجوز موافق هستید، Accept را انتخاب کنید.
 • در مورد چه کاری می خواهید انجام دهید؟ صفحه، Createinstallation media for other PC و سپس Next را انتخاب کنید.
 • زبان، نسخه و معماری (۶۴ بیتی) را برای ویندوز ۱۱ انتخاب کنید.
 • رسانه ای را که می خواهید استفاده کنید انتخاب کنید:
 • درایو فلش USB: یک درایو فلش USB خالی با حداقل ۸ گیگابایت فضا وصل کنید. هر محتوای موجود در درایو فلش حذف خواهد شد.
 • فایل ISO: یک فایل ISO را در رایانه شخصی خود ذخیره کنید. این می تواند برای ایجاد یک DVD قابل بوت استفاده شود. پس از دانلود فایل، می توانید به محلی که فایل در آن ذخیره شده است بروید یا Open DVD burner را انتخاب کنید و دستورالعمل ها را برای رایت فایل در DVD دنبال کنید.
پس از ایجاد رسانه نصب، مراحل زیر را برای استفاده از آن دنبال کنید.

برای بررسی به‌روزرسانی‌ها، دکمه Start را انتخاب کنید و سپس به Settings > Windows Update بروید و Check for updates را انتخاب کنید. همچنین ممکن است بخواهید برای دریافت درایورهای اضافی که ممکن است مورد نیاز باشد، از سایت پشتیبانی سازنده دستگاه خود دیدن کنید.

توجه: درایورهای دستگاه‌های سرفیس را می‌توانید در درایورهای دانلود و سفت‌افزار برای سرفیس‌پیج پیدا کنید.

قبل از نصب ویندوز ۱۱، ایده خوبی است که هر کاری را ذخیره کنید و قبل از شروع به کار از رایانه شخصی خود نسخه پشتیبان تهیه کنید. اگر از ابزار Media Creation Tool برای دانلود یک فایل ISO برای ویندوز ۱۱ استفاده کرده اید، به یاد داشته باشید که قبل از انجام مراحل زیر آن را روی یک DVD رایت کنید:
 • درایو فلش USB را وصل کنید یا DVD را روی رایانه شخصی که می خواهید ویندوز ۱۱ را در آن نصب کنید قرار دهید.
 • کامپیوتر خود را مجددا راه اندازی کنید.
 • اگر رایانه شما به طور خودکار در رسانه USB یا DVD بوت نمی شود، ممکن است مجبور شوید منوی بوت را باز کنید یا ترتیب بوت را در تنظیمات BIOS یا UEFI رایانه شخصی خود تغییر دهید.
 • برای باز کردن منوی بوت یا تغییر ترتیب راه‌اندازی، معمولاً باید بلافاصله پس از روشن کردن رایانه شخصی، یک کلید (مانند F2، F12، Delete یا Esc) را فشار دهید. برای دستورالعمل‌های مربوط به دسترسی به منوی بوت یا تغییر ترتیب راه‌اندازی رایانه شخصی، اسنادی را که همراه رایانه شخصی شما ارائه شده است بررسی کنید یا به وب‌سایت سازنده بروید.
 • اگر دستگاه رسانه USB یا DVD را در لیست گزینه‌های راه‌اندازی نمی‌بینید، ممکن است لازم باشد برای دستورالعمل‌های غیرفعال کردن موقت Secure Boot در تنظیمات BIOS با سازنده رایانه شخصی تماس بگیرید.
 • اگر تغییر منوی بوت یا سفارش کار نمی کند و رایانه شما بلافاصله در سیستم عاملی که می خواهید جایگزین کنید بوت می شود، ممکن است رایانه به طور کامل خاموش نشده باشد. برای اطمینان از خاموش شدن کامل رایانه، دکمه روشن/خاموش را در صفحه ورود به سیستم یا در منوی Start انتخاب کرده و Shut down را انتخاب کنید.
 • در صفحه Install Windows، زبان، زمان و تنظیمات صفحه کلید خود را انتخاب کنید و سپس Next را انتخاب کنید.
 • نصب ویندوز را انتخاب کنید.
 Windows 11 Assistant دومین ابزار از Windows 11 Download Tools

این نرم افزار که به طور رسمی توسط مایکروسافت منتشر شده است. به شما امکانی می‌دهد که بتوانید یک دستیار هوشمند را برای نصب ویندوز ۱۱ در اختیار داشته باشید. در واقع این برنامه با نصب شدن بر روی ویندوز فعلی سیستم شما، سازگاری سیستم را با ویندوز ۱۱ می‌سنجد. و در ادامه طی اقداماتی ساده، ویندوز ۱۱ را بر روی سیستم شما نصب می‌کند. اگر که شما هم به دنبال روشی ساده برای نصب ویندوز ۱۱ هستیداین برنامه رایانه فعلی شما را به ویندوز ۱۱ آپدیت می کند.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 2 میانگین: 5]

پسورد فایل فشرده : yekdown.com

برای کپی کلیک کنید پسورد کپی شد، می‌توانید برای خارج کردن از فایل فشرده استفاده کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درخواست نرم افزار

در صورتی نرم افزار، یا کرک نرم افزارتان را نمی توانید پیدا کنید، درخواست خود را برای ما ارسال کنید تا در سریعترین زمان برای شما ارسال شود.