.
Windows 11 Consumer 22H2 build 22621.1555 MSDN April 2023 ویندوز ۱۱ بروز شده

Windows 11 Consumer در حال حاضر جامع ترین و کامل ترین نسخه سیستم عامل مشتری تحت ویندوز ۱۱ است. حتی با ویندوز ۷، نسخه به اصطلاح Ultimate وجود داشت که این نیاز را نیز برآورده می کرد. با این حال، در حال حاضر با ویندوز ۸، ردموند تصمیم گرفته است دیگر نسخه Ultimate را ارائه ندهد.

کامل ترین نسخه

نسخه Enterprise و نسخه Education در نظر گرفته شده برای مؤسسات آموزشی اکنون کامل ترین نسخه ها هستند. برای ویندوز ۱۰، هنوز حالت به اصطلاح S برای نسخه های Pro و Enterprise وجود دارد. این نسخه سیستم عامل برای امنیت و عملکرد بهینه شده است. این فقط اجازه استفاده از برنامه های فروشگاه مایکروسافت را می دهد و به Microsoft Edge به عنوان مرورگر نیاز دارد. در ویندوز ۱۱، حالت S فقط در نسخه Home در دسترس است. احتمالاً مسئولان متوجه شده اند که چنین نسخه محدودی از سیستم عامل کاربرد کمی در استفاده تجاری دارد.

پشتیبانی

مقایسه نسخه حرفه ای (یا نسخه حرفه ای برای ایستگاه های کاری) ویندوز ۱۱ با نسخه Enterprise در ابتدا مدت پشتیبانی متفاوتی را نشان می دهد.

برای نسخه های Pro، مشتریان ۲۴ ماه پشتیبانی دریافت می کنند، برای نسخه های Enterprise و Education 36 ماه پشتیبانی می شود. در نسخه سازمانی، راه‌های انعطاف‌پذیرتری نیز برای کنترل به‌روزرسانی‌ها وجود دارد. اگر می‌خواهید از یک به‌روزرسانی در نسخه Pro یا Home صرفنظر کنیدو به تنظیمات ویندوز بروید. و از طریق «Update» روی «گزینه‌های دیگر» کلیک کنید. متوجه خواهید شد که فقط می‌توانید به‌روزرسانی‌ها را برای یک هفته به حالت تعلیق درآورید. با این حال، در نسخه سازمانی، یک منوی کشویی در دسترس کاربران است. که به آنها اجازه می دهد تا بین گزینه های تاخیر یک تا پنج هفته یکی را انتخاب کنند.

در دسترس بودن اطلاعات

Windows 11 Consumer همچنین عملکردهایی را در اختیار کاربران قرار می دهد که در نسخه های دیگر یافت نمی شوند – اگرچه Windows 11 Professional for Workstation نیز برخی از عملکردهای حرفه ای اضافی را ارائه می دهد. در هر دو نسخه ویندوز ۱۱، سیستم فایل ReFS یکی از آنهاست.

سیستم فایل ارتجاعی

سیستم فایل ارتجاعی، که مایکروسافت برای اولین بار با ویندوز سرور ۲۰۱۲ در دسترس قرار داد، در اصل باید نسبت به سیستم فایل ثابت شده NTFS ماشین‌های ویندوز در برابر خطاها مقاوم‌تر باشد و همچنین مزایایی در دسترسی، قابلیت اطمینان و مقیاس‌بندی ارائه دهد. آخرین اما نه کم‌اهمیت، برای حجم داده‌های بزرگ مناسب است: حامل‌های داده فرمت‌شده با ReFS می‌توانند تا ۳۵ پتابایت اندازه داشته باشند (۱ پتا بایت معادل ۱۰۲۴ ترابایت است).

اگر مایکروسافت قبلاً از این فایل سیستم در نسخه‌های خانگی و حرفه‌ای ویندوز ۱۰ پشتیبانی می‌کرد، با انتشار نسخه ۱۷۰۹ از آن حذف شد. این در حال حاضر با ویندوز ۱۱ ادامه دارد: سیستم‌های فایل قوی را فقط در Enterprise/Education می‌توان یافت. و نسخه های Professional for Workstations.

شاخه کش

یکی دیگر از ویژگی های نسخه Enterprise/Education حالت برای کش های توزیع شده است که به آن شاخه کش می گویند. استفاده از این ویژگی تنها با همکاری ویندوز سرور کار می کند. برخی از سرورها از Windows Server 2008 R2 به بعد پشتیبانی می شوند (اطلاعات بیشتر را می توانید در اینجا بیابید).

اگر از این فناوری استفاده شود، سیستم عامل می‌تواند به عنوان مثال به یک حافظه پنهان مدیریت شده محلی دسترسی پیدا کند تا اتصال WAN را کاهش دهد. یکی دیگر از فناوری‌های دسترسی، که می‌تواند تنها با کلاینت‌های ویندوز ۱۱ نسخه‌های Enterprise و Education در یک دامنه کار کند، DirectAccess نامیده می‌شود. آنها به کاربران راه دور اجازه می دهند تا به منابع موجود در شبکه شرکتی به طور ایمن و شفاف حتی بدون VPN دسترسی داشته باشند. این همچنین به ویندوز سرور نسخه ۲۰۰۸ R2 در شبکه نیاز دارد.

امنیت

در زمینه امنیت، نسخه سازمانی “Applocker” و “Credential Guard” را ارائه می دهد. Applocker به مدیران اجازه می دهد تا از نصب و استفاده از نرم افزارهای ناخواسته و خطرناک بر روی سیستم ها جلوگیری کنند. این کار با کمک لیست های سفید و سیاه انجام می شود که در آن برنامه های تحت تأثیر قرار گرفته اند.

Windows Defender

“Windows Defender Credential Guard” از امنیت مبتنی بر مجازی سازی برای جداسازی کلیدهای مخفی به این روش استفاده می کند. این تضمین می‌کند که فقط نرم‌افزار سیستم ممتاز می‌تواند به‌عنوان مثال به هش رمز عبور NTLM، بلیط‌های Kerberos، به اصطلاح بلیط‌های اعطایی و اعتبارنامه‌هایی که توسط برنامه‌ها به عنوان اطلاعات ورود به دامنه ذخیره می‌شوند، دسترسی داشته باشد. دسترسی به فروشگاه تجاری با مجوزهای حجمی برای برنامه ها، بازگرداندن مجوزهای غیر ضروری و توزیع خودکار برنامه ها نیز به نسخه Enterprise/Education محدود می شود.

سیاست های گروهی

در اصل، سیاست های گروهی که در شبکه های شرکتی بسیار مهم هستند، در نسخه های حرفه ای و همچنین در نسخه های Enterprise/Education کار می کنند. علاوه بر این، به اصطلاح سیاست های گروه صفحه شروع برای دومی وجود دارد. اینها به مدیران اجازه می دهد تا رفتار صفحه ورود به سیستم رایانه شخصی را با خط مشی های شرکت تطبیق دهند.

آیا کاربران حرفه ای و سازمانی واقعاً به نسخه سازمانی ویندوز ۱۱ در دستگاه های مشتری خود نیاز دارند؟ به سختی می توان به این سؤال پاسخ داد و مایکروسافت لزوماً با ترسیم مبهم نسخه ها، اهداف آنها و تغییر مداوم ویژگی ها، کار را آسان نمی کند. سازمان‌های فناوری اطلاعات که قبلاً از نسخه Enterprise تحت ویندوز ۱۰ یا حتی ویندوز ۷ استفاده کرده‌اند و احتمالاً مجوز حجمی برای ویندوز ۱۱ دارند، مطمئناً از آن استفاده خواهند کرد.

استفاده تجاری

اگرچه مایکروسافت نسخه‌های Professional و Professional for Workstation را برای استفاده تجاری توصیه می‌کند، از قبل محدودیت‌های جزئی در سیاست‌های گروهی برای این نسخه‌ها با ویندوز ۱۰ وجود داشت. در هر صورت، نسخه سازمانی با دوره پشتیبانی بسیار طولانی‌تر ۳۶ ماهه و کامل پشتیبانی می‌شود. تجهیزات با تمام امکانات برای شرکت های بزرگ. با این حال، مشاغل کوچک باید از ویندوز ۱۱ در نسخه حرفه ای برای همه نیازها راضی باشند. با این حال، بخش فناوری اطلاعات نیز می تواند در آنجا به کار بر روی ویندوز ۱۰ ادامه دهد (مهم نیست در کدام نسخه حرفه ای)، مایکروسافت همچنان تا سال ۲۰۲۵ از این سیستم ها پشتیبانی می کند.

توضیحات

 • Windows 11 Consumer شامل تا March 2023 بروز می باشد.و شامل ویندوز های ذیل می باشد:

Windows 11 Consumer Editions = Home + Education + Pro + Pro Education + Pro for Workstations

 • سیستم عامل جدید به پردازنده های ۶۴ بیتی نیاز دارد. بنابراین فایل ISO در نسخه ۳۲ بیتی ارائه نمی شود. ما امکان نصب برخی نرم افزارهای ۳۲ بیتی در این ویندوز امکانپذیر است.
 • قابلیت نصب ویندوز از طریق بوت UEFI وجود دارد.
 • برای اطلاع از امکان نصب ویندوز ۱۱ به روی سیستم خود، از ابزار بررسی پشتیبانی سخت افزار شما از و‌یندوز ۱۱ استفاد کنید.
 • در صورتی که می خواهید نسخه نهائی ویندوز ۱۱ را بر روی سخت افزار های قدیمی و ناسازگار نصب کنید می توانید از روش ذیل کمک بگیرید:

Win 11 Boot And Upgrade FiX KiT V2.2 اصلاح ISO ویندوز ۱۱

 

 • ویندوز رو از طریق USB و نرم افزار Rufus و یا Ventoryنصب کنید
 • جهت نصب از روی DVD از نرم افزار PowerISO و با سرعت بسیار پائین استفاده کنید

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]
Minimal requirements
 • Pocessor

  1 gigahertz (GHz) or faster with 2 or more cores on a compatible 64-bit processor or System on a Chip (SoC).

  Graphics

  Compatible with DirectX 12 or later with WDDM 2.0 driver.

  Memory

  4 GB RAM.

  Disk space

  64 GB or larger storage device.

   
  Other

  Trusted Platform Module (TPM) version 2.0.

 

پسورد فایل فشرده : yekdown.com

برای کپی کلیک کنید پسورد کپی شد، می‌توانید برای خارج کردن از فایل فشرده استفاده کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درخواست نرم افزار

در صورتی نرم افزار، یا کرک نرم افزارتان را نمی توانید پیدا کنید، درخواست خود را برای ما ارسال کنید تا در سریعترین زمان برای شما ارسال شود.