.
Windows 11 و Windows 11 SE چه تفاوت هائی دارند

ما قصد داریم تفاوت های Windows 11 و Windows 11 SE ه، دو نسخه موجود از خانواده سیستم عامل های ویندوز ۱۱ را برای شما توضیح دهیم. Windows 11 SE نسخه جدیدی از این سیستم عامل است که برای آموزش و دستگاه های کم هزینه طراحی شده است و در عملکرد آن تفاوت های مهمی در مورد ویندوز ۱۱ معمولی وجود دارد.

ما قصد داریم این مقاله را عمدتاً بر روی Windows 11 SE متمرکز کنیم. ما با بیان ویژگی‌های متمایز آن با ویندوز ۱۱ شروع می‌کنیم. سپس، توضیح مختصری از تفاوت‌هایی که این ویژگی‌ها فرض می‌کنند و زمینه‌هایی که هر نسخه برای آن در نظر گرفته شده است را توضیح می‌دهیم.

تفاوت بین ویندوز ۱۱ SE و ویندوز ۱۱

تفاوت اصلی ویندوز ۱۱ SE این است که یک سیستم عامل طراحی شده برای محیط آموزشی است. این بدان معناست که نسبت به ویندوز ۱۱ بسته تر است و کاربران کنترل زیادی ندارند. این به گونه ای طراحی شده است که تجهیزات کامپیوتری یک مدرسه را می توان با کودکان کوچک تطبیق داد و مانع از حواس پرتی آنها شد که در یک سیستم عامل کامل یافت می شود.

اینها ویژگی های متمایز ویندوز ۱۱ SE با نسخه کامل ویندوز ۱۱ است:
 • ویندوز ۱۱ SE برای فروش نخواهد بود:  برای رایانه های معمولی راه اندازی نخواهد شد. فقط سازندگان می توانند آن را در تجهیزات خاص خود برای آموزش نصب کنند.
 • برای کامپیوترهای کم مصرف: این سیستم برای کامپیوترهای خاصی که برای آن طراحی شده اند، کم هزینه و کم مصرف در نظر گرفته شده است. برای کار با ۴ گیگابایت رم و ۶۴ گیگابایت فضای ذخیره سازی بهینه شده است.
 • بدون اتصال خارج از مدرسه: وقتی دانش آموزان مدرسه را ترک می کنند، رایانه های آنها اتصال دائمی نخواهد داشت. آنها می توانند به صورت آفلاین کار کنند و وقتی به مدرسه بازگردند همه کارهایی که انجام داده اند از طریق OneDrive همگام سازی می شود.
 • برنامه ها در حالت تمام صفحه: همیشه در حالت تمام صفحه باز می شوند و می توانند همزمان از دو برنامه استفاده کنند.
 • طرح‌بندی‌های کمتر: از ۶ به دو کاهش می‌یابد تا تنها دو برنامه در یک زمان نمایش داده شوند.
 • ساده سازی تنظیمات: بسیاری از بخش های پیکربندی برنامه ها ساده می شوند.
 • بدون ابزارک: Windows 11 SE فاقد بخش ویجت است تا حواس دانش آموزان را پرت نکند.
 • Edge با افزونه‌های کروم به‌صورت پیش‌فرض: نیازی به فعال کردن این حالت نخواهد بود، به صورت پیش‌فرض خواهد بود تا برای استفاده از افزونه‌های کروم مشکلی پیش نیاید.
 • پشتیبان‌گیری خودکار:از اسناد به‌طور خودکار در OneDrive پشتیبان‌گیری می‌شود.
 • نصب محدود برنامه‌ها: برنامه‌ها را می‌توان نصب کرد، اما مدیران ICT مدارس تصمیم خواهند گرفت که کدام برنامه‌ها روی هر دستگاه نصب شوند.
 • مصرف کمتر: به گونه ای طراحی شده است که باتری کمتری مصرف می کند و رایانه های Windows SE برای تمام روز استقلال دارند.

یک ویندوز فقط برای محیط آموزشی

بنابراین:

ویندوز ۱۱ SE برای استفاده در خانه یا استفاده در رایانه های معمولی طراحی نشده است. رویکرد بسیار خاصی به محیط آموزشی دارد، بنابراین کارهایی که می توان با آن انجام داد را کاهش می دهند تا از حواس پرتی دانش آموزان جلوگیری شود. همچنین برای رایانه های ارزان قیمت در نظر گرفته شده است، راهی برای رقابت با کروم بوک ها.

نه به فروش می رسد و نه می توانید آن را برای نصب بر روی رایانه یا لپ تاپ خود، جدید یا قدیمی خریداری کنید. این تنها برای تولیدکنندگان مجاز در دسترس خواهد بود، بنابراین طیف جدیدی از محصولات به رهبری سرفیس لپ‌تاپ SE مایکروسافت عرضه خواهد شد و همچنین بر آموزش تمرکز دارد.

بنابراین لازم نیست زیاد نگران تفاوت‌های ویندوز ۱۱ و ویندوز ۱۱ SE باشید، زیرا نمی‌توانید از ویندوز ۱۱ SE استفاده کنید. حداکثر، اگر مدرسه فرزندان شما تصمیم به رفتن به آن داشته باشد. ممکن است یکی از لپ تاپ های دارای این سیستم به آنها داده شود، اما نه بیشتر.

و اگر اینطور باشد، نمی‌توانید از آن برای چیزی غیر از اهداف آموزشی استفاده کنید. زیرا نصب برنامه‌ها محدود است و نمی‌توانید همزمان از بسیاری از برنامه‌ها استفاده کنید. همه اینها برای جلوگیری از حواس پرتی های ناخواسته در مدرسه طراحی شده است. و این مدرسه است که بر کارهایی که با آن انجام می شود کنترل دارد.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

پسورد فایل فشرده : yekdown.com

برای کپی کلیک کنید پسورد کپی شد، می‌توانید برای خارج کردن از فایل فشرده استفاده کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درخواست نرم افزار

در صورتی نرم افزار، یا کرک نرم افزارتان را نمی توانید پیدا کنید، درخواست خود را برای ما ارسال کنید تا در سریعترین زمان برای شما ارسال شود.