.
Windows 10 Consumer 22H2 build 10.0.19045.2846 MSDN April 2023 ویندوز ۱۰ بروز شده

Windows 10 Consumer 22H2  همچنان محبوب ترین سیستم عامل جهان برای رایانه های رومیزی است. و بیش از یک میلیارد رایانه شخصی فعال آن را اجرا می کند. علیرغم تمرکز مایکروسافت بر ویندوز ۱۱ جدید و درخشان، این شرکت به پشتیبانی از ویندوز ۱۰ با به‌روزرسانی‌های سرویس حداقل تا سال ۲۰۲۵ ادامه می‌دهد. این سیستم‌عامل قابلیت‌های منحصربه‌فردی مانند ورودی لمسی، ورود به چهره، امنیت عمیق و ابزارهای واقعیت ترکیبی را ارائه می‌دهد. ویژگی های مهم اما پیش پا افتاده تر عبارتند از ابزار بهبود یافته اسکرین شات، چیدمان بهتر پنجره ها و اعلان های یکپارچه. ویندوز ۱۰ به نقطه ای از جلای و کارایی رسیده است. و جایزه انتخاب ویرایشگران PCMag را برای آن به ارمغان آورده است. و همچنان به خاطر منوی استارت، نوار وظیفه و حرکات لمسی مفیدتر، به ویندوز ۱۱ ارجحیت دارد.

آخرین نسخه ویندوز ۱۰ چیست؟

آخرین نسخه ویندوز ۱۰ ۲۲H2 است. مایکروسافت اشاره کرده است که به روز رسانی های اصلی یک بار در سال ارائه می شود و ۲۲H2 یکی از آن ها نیست. در عوض، این به روز رسانی برای امنیت، عملکرد و قابلیت اطمینان است. مشابه آنچه که قبلاً به روز رسانی سرویس نامیده می شد. باگ‌ها همچنان برطرف می‌شوند و برخی از برنامه‌ها و ویژگی‌های شخص اول همچنان به‌روزرسانی‌ها را در کنار همتایان خود در ویندوز ۱۱ دریافت می‌کنند. به عنوان مثال، ویندوز ۱۰ برنامه به روز شده Phone Link را دریافت کرد و برنامه جدید Media Player در یک ساخت پیش نمایش ظاهر شد.

به روز رسانی های قبلی شامل تغییرات قابل توجهی بود. مایکروسافت اج مبتنی بر کرومیوم تبدیل به مرورگر وب داخلی شد که نه تنها مرورگر اج بلکه برنامه‌های فروشگاه مایکروسافت را که نیاز به دسترسی به وب دارند، نیرو می‌دهد. این بدان معناست که هم مرورگر و هم برنامه‌هایی که از موتور وب استفاده می‌کنند با وب‌سایت‌ها سازگارتر می‌شوند. زیرا کد رندر اصلی همان است که Google Chrome استفاده می‌کند. همچنین شایان ذکر است که Edge نه تنها بر روی ویندوز، بلکه بر روی اندروید، iOS، macOS و اکنون حتی لینوکس نیز اجرا می شود. (در یک پنجره جدید باز می شود).

ویندوز ۱۰ همچنین از ویژگی‌های اضافه شده در بین به‌روزرسانی‌های اصلی، مانند پانل نوار وظیفه اخبار و علایق و نماد Meet Now (در پنجره جدیدی باز می‌شود) در نوار وظیفه، برای ایجاد کنفرانس‌های ویدئویی موقت، بهره می‌برد.

ارتقاء ویندوز ۱۰ – نسخه های Business  در مقابل نسخه های Windows 10 Consumer 22H2

مایکروسافت در تلاش است تا این کار را آسان کند. ارتقاء نسخه Business ارتباطی با نحوه استفاده شما از ویندوز ۱۰ ندارد – در یک محیط تجاری، با استفاده از نسخه های Pro، Pro for Workstation، Enterprise یا Education.

به‌روزرسانی‌های Windows 10 Consumer 22H2 ربطی به استفاده از ویندوز ۱۰ در خانه، استفاده از نسخه خانگی یا استفاده از مجوز پرو ندارد.

پس تفاوت چیست؟

این به روش نصب (OEM، خرده فروشی، رسانه USB از ابزار ایجاد رسانه، حجم) در مقابل نسخه ویندوز ۱۰ (خانه / حرفه ای / شرکت / آموزش) مربوط می شود.

به‌روزرسانی‌های نسخه تجاری برای نصب‌های Volume Media اعمال می‌شود. این می تواند نسخه Pro، Pro for Workstation، Enterprise یا Education باشد. اما همیشه از یک مجوز رسانه حجمی ایجاد می شود. و معمولاً برای روش های استقرار مقیاس (SCCM، KACE، WDS، PDQ Deploy و غیره) انجام می شود.

نسخه‌های مصرف‌کننده برای نصب‌های OEM/Retail/USB Media از ابزار ایجاد رسانه اعمال می‌شود. این می تواند نسخه های Home، Pro، Pro for Workstation، Enterprise، Education باشد.

چگونه می توان مجوز Enterprise من را یک نسخه مصرف کننده برای ارتقا در نظر گرفت؟

در اینجا چند نمونه از این که چگونه سناریوهای مختلف می‌توانند نسخه‌های متفاوتی برای ارتقا باشند، وجود دارد که معمولاً فکر نمی‌کنید چنین باشند.

 • اگر سیستمی را از یک سازنده خریداری می‌کنید که حاوی نسخه OEM Windows Pro است و با تغییر کلید آن را به Enterprise ارتقا می‌دهید، هنوز نسخه مصرف‌کننده است.
 • اگر سیستمی را از یک سازنده خریداری می‌کنید که حاوی نسخه OEM Pro است و نسخه دارای مجوز حجمی Pro را پاک و بارگذاری می‌کنید، این یک نسخه Business است.
 • اگر سیستمی را از یک سازنده خریداری می‌کنید که حاوی نسخه OEM Home است و با تغییر کلید آن را به Pro ارتقا می‌دهید، هنوز نسخه مصرف‌کننده است.
 • اگر سیستمی را از یک سازنده خریداری می‌کنید که حاوی نسخه OEM Home است و نسخه خرده‌فروشی Pro را می‌خرید و آن را پاک می‌کنید و دوباره آن را Pro می‌سازید،  نسخه مصرف‌کننده است.
 • اگر سیستمی را از سازنده ای خریداری می کنید که ویندوز ۷ پرو را نصب کرده است. شما مجوزهای حجمی ویندوز ۱۰ را به دلیل از دست دادن دوره ارتقای رایگان که در سال ۲۰۱۶ منقضی شده بود خریداری کردید. سپس ویندوز ۱۰ پرو را با استفاده از رسانه USB از ابزار Media Creation پاک و نصب کردید و آن را با یک کلید MAK یا KMS فعال کردید – این یک نسخه مصرف کننده است.
 • اگر سیستمی را از سازنده ای خریداری می کنید که ویندوز ۷ پرو را نصب کرده است. شما مجوزهای حجمی ویندوز ۱۰ را به دلیل از دست دادن دوره ارتقای رایگان که در سال ۲۰۱۶ منقضی شده بود خریداری کردید. سپس ویندوز ۱۰ پرو را با استفاده از رسانه USB از نسخه دارای مجوز حجم دانلود شده پاک و نصب کردید و آن را با کلید MAK یا KMS فعال کردید،  این یک نسخه Business است.
توضیحات:
 • Windows 10 Consumer شامل تا March 2023 بروز می باشد.و شامل ویندوز های ذیل می باشد:

Consumer Editions = Home + Education + Pro + Pro Education + Pro for Workstations

 • شرح مختصر نسخه ها

 

Windows 10 Pro

به عنوان یک نسخه محبوب ویندوز ۱۰، نسخه Pro همه ویژگی های Windows 11 Home را دارد، اما دارای برخی عملکردهای اضافی است. عملکردهای اضافی برای حرفه ای ها و محیط های تجاری طراحی شده اند.

Windows 10 Education

ویندوز ۱۰ اجوکیشن از طریق مجوز تحصیلی توزیع می شود. ویژگی های کمتری نسبت به ویندوز ۱۱ هوم و ویندوز ۱۱ پرو دارد.

Windows 10 Enterprise

نسخه Windows 10 Enterprise  همه ویژگی های Windows 10 Pro را دارد، اما دارای برخی ویژگی های اضافی است که مخصوص سازمانهای مبتنی بر فناوری اطلاعات طراحی شده است می باشد.

Windows 10 Pro Education

این نسخه از ویندوز ۱۰ شامل بیشتر ویژگی های ویندوز ۱۰ پرو می باشد. اما برخی از گزینه ها به طور پیش فرض غیرفعال می باشند و  برخی گزینه های اضافی را برای استفاده در محیط آموزشی بایستی اضافه کرد.

Windows 10 Pro for Workstations

این نسخه از ویندوز ۱۰ برای سخت افزارهای سطح بالا مناسب است و برای انجام کارهای محاسباتی فشرده مناسب است.

 • ویندوز Windows 10 Business 22H2 در دو نسخه ۳۲ بیتی و ۶۴ بیتی رسمی است که از سرورهای مایکروسافت دانلود و در سایت یکداون منتشر شده است.
 • نسخه های Volume License  به اختصار VL و Retail فقط در نوع فعال سازی آنها متفاوت می باشند.
 • فایل ایزو فقط در زبان انگلیسی می باشد.
 • ویندوز رو از طریق USB و نرم افزار Rufus و یا Ventory نصب کنید.
 • نسخه هایی که روبروی آنها حرف N وجود دارد ، نسخه های بدون مالتی مدیا ویندوز هستند.
 • قابلیت نصب ویندوز از طریق بوت UEFI وجود دارد.
 • جهت نصب از روی DVD از نرم افزار PowerISO و با سرعت بسیار پائین استفاده کنید.
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 2 میانگین: 5]

Full information:

Program version: 22H2 (build 19045.2604)
Official website: Microsoft
Interface language: English

Treatment: needed but not available

System requirements:

1 gigahertz (GHz) or faster 64-bit (x64) processor or SoC
2 GB RAM
32 GB of hard disk space
DirectX 9 graphics device or newer with WDDM 1.0 driver
Screen resolution 800x600 or higher


Windows 10 2022 Update (codenamed "22H2") is the thirteenth and current major update for Windows 10. It has build number 10.0.19045.
MSDN Original Images - Windows 10 Version 22H2 Build 19045.2604.
Original Customers_edition images.

پسورد فایل فشرده : yekdown.com

برای کپی کلیک کنید پسورد کپی شد، می‌توانید برای خارج کردن از فایل فشرده استفاده کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درخواست نرم افزار

در صورتی نرم افزار، یا کرک نرم افزارتان را نمی توانید پیدا کنید، درخواست خود را برای ما ارسال کنید تا در سریعترین زمان برای شما ارسال شود.