Windows 10 Consumer 22H2  همچنان محبوب ترین سیستم عامل جهان برای رایانه های رومیزی است. و بیش از یک میلیارد رایانه شخصی فعال آن را اجرا می کند. علیرغم تمرکز مایکروسافت بر ویندوز ۱۱ جدید و درخشان، این شرکت به پشتیبانی از ویندوز ۱۰ با به‌روزرسانی‌های سرویس حداقل تا سال ۲۰۲۵ ادامه می‌دهد. این سیستم‌عامل قابلیت‌های منحصربه‌فردی مانند ورودی لمسی، ورود به چهره، امنیت عمیق و ابزارهای واقعیت ترکیبی را ارائه می‌دهد. ویژگی های مهم اما پیش پا افتاده تر عبارتند از ابزار بهبود یافته اسکرین شات، چیدمان بهتر پنجره ها و اعلان های یکپارچه. ویندوز ۱۰ به نقطه ای از جلای و کارایی رسیده است. و جایزه انتخاب ویرایشگران PCMag را برای آن به ارمغان آورده است. و همچنان به خاطر منوی استارت، نوار وظیفه و حرکات لمسی مفیدتر، به ویندوز ۱۱ ارجحیت دارد.

آخرین نسخه ویندوز ۱۰ چیست؟

آخرین نسخه ویندوز ۱۰ ۲۲H2 است. مایکروسافت اشاره کرده است که به روز رسانی های اصلی یک بار در سال ارائه می شود و ۲۲H2 یکی از آن ها نیست. در عوض، این به روز رسانی برای امنیت، عملکرد و قابلیت اطمینان است. مشابه آنچه که قبلاً به روز رسانی سرویس نامیده می شد. باگ‌ها همچنان برطرف می‌شوند و برخی از برنامه‌ها و ویژگی‌های شخص اول همچنان به‌روزرسانی‌ها را در کنار همتایان خود در ویندوز ۱۱ دریافت می‌کنند. به عنوان مثال، ویندوز ۱۰ برنامه به روز شده Phone Link را دریافت کرد و برنامه جدید Media Player در یک ساخت پیش نمایش ظاهر شد.

به روز رسانی های قبلی شامل تغییرات قابل توجهی بود. مایکروسافت اج مبتنی بر کرومیوم تبدیل به مرورگر وب داخلی شد که نه تنها مرورگر اج بلکه برنامه‌های فروشگاه مایکروسافت را که نیاز به دسترسی به وب دارند، نیرو می‌دهد. این بدان معناست که هم مرورگر و هم برنامه‌هایی که از موتور وب استفاده می‌کنند با وب‌سایت‌ها سازگارتر می‌شوند. زیرا کد رندر اصلی همان است که Google Chrome استفاده می‌کند. همچنین شایان ذکر است که Edge نه تنها بر روی ویندوز، بلکه بر روی اندروید، iOS، macOS و اکنون حتی لینوکس نیز اجرا می شود. (در یک پنجره جدید باز می شود).

ویندوز ۱۰ همچنین از ویژگی‌های اضافه شده در بین به‌روزرسانی‌های اصلی، مانند پانل نوار وظیفه اخبار و علایق و نماد Meet Now (در پنجره جدیدی باز می‌شود) در نوار وظیفه، برای ایجاد کنفرانس‌های ویدئویی موقت، بهره می‌برد.

ارتقاء ویندوز ۱۰ – نسخه های Business  در مقابل نسخه های Windows 10 Consumer 22H2

مایکروسافت در تلاش است تا این کار را آسان کند. ارتقاء نسخه Business ارتباطی با نحوه استفاده شما از ویندوز ۱۰ ندارد – در یک محیط تجاری، با استفاده از نسخه های Pro، Pro for Workstation، Enterprise یا Education.

به‌روزرسانی‌های Windows 10 Consumer 22H2 ربطی به استفاده از ویندوز ۱۰ در خانه، استفاده از نسخه خانگی یا استفاده از مجوز پرو ندارد.

پس تفاوت چیست؟

این به روش نصب (OEM، خرده فروشی، رسانه USB از ابزار ایجاد رسانه، حجم) در مقابل نسخه ویندوز ۱۰ (خانه / حرفه ای / شرکت / آموزش) مربوط می شود.

به‌روزرسانی‌های نسخه تجاری برای نصب‌های Volume Media اعمال می‌شود. این می تواند نسخه Pro، Pro for Workstation، Enterprise یا Education باشد. اما همیشه از یک مجوز رسانه حجمی ایجاد می شود. و معمولاً برای روش های استقرار مقیاس (SCCM، KACE، WDS، PDQ Deploy و غیره) انجام می شود.

نسخه‌های مصرف‌کننده برای نصب‌های OEM/Retail/USB Media از ابزار ایجاد رسانه اعمال می‌شود. این می تواند نسخه های Home، Pro، Pro for Workstation، Enterprise، Education باشد.

چگونه می توان مجوز Enterprise من را یک نسخه مصرف کننده برای ارتقا در نظر گرفت؟

در اینجا چند نمونه از این که چگونه سناریوهای مختلف می‌توانند نسخه‌های متفاوتی برای ارتقا باشند، وجود دارد که معمولاً فکر نمی‌کنید چنین باشند.

 • اگر سیستمی را از یک سازنده خریداری می‌کنید که حاوی نسخه OEM Windows Pro است و با تغییر کلید آن را به Enterprise ارتقا می‌دهید، هنوز نسخه مصرف‌کننده است.
 • اگر سیستمی را از یک سازنده خریداری می‌کنید که حاوی نسخه OEM Pro است و نسخه دارای مجوز حجمی Pro را پاک و بارگذاری می‌کنید، این یک نسخه Business است.
 • اگر سیستمی را از یک سازنده خریداری می‌کنید که حاوی نسخه OEM Home است و با تغییر کلید آن را به Pro ارتقا می‌دهید، هنوز نسخه مصرف‌کننده است.
 • اگر سیستمی را از یک سازنده خریداری می‌کنید که حاوی نسخه OEM Home است و نسخه خرده‌فروشی Pro را می‌خرید و آن را پاک می‌کنید و دوباره آن را Pro می‌سازید،  نسخه مصرف‌کننده است.
 • اگر سیستمی را از سازنده ای خریداری می کنید که ویندوز ۷ پرو را نصب کرده است. شما مجوزهای حجمی ویندوز ۱۰ را به دلیل از دست دادن دوره ارتقای رایگان که در سال ۲۰۱۶ منقضی شده بود خریداری کردید. سپس ویندوز ۱۰ پرو را با استفاده از رسانه USB از ابزار Media Creation پاک و نصب کردید و آن را با یک کلید MAK یا KMS فعال کردید – این یک نسخه مصرف کننده است.
 • اگر سیستمی را از سازنده ای خریداری می کنید که ویندوز ۷ پرو را نصب کرده است. شما مجوزهای حجمی ویندوز ۱۰ را به دلیل از دست دادن دوره ارتقای رایگان که در سال ۲۰۱۶ منقضی شده بود خریداری کردید. سپس ویندوز ۱۰ پرو را با استفاده از رسانه USB از نسخه دارای مجوز حجم دانلود شده پاک و نصب کردید و آن را با کلید MAK یا KMS فعال کردید،  این یک نسخه Business است.
توضیحات:
 • Windows 10 Consumer شامل تا March 2023 بروز می باشد.و شامل ویندوز های ذیل می باشد:

Consumer Editions = Home + Education + Pro + Pro Education + Pro for Workstations

 • شرح مختصر نسخه ها

 

Windows 10 Pro

به عنوان یک نسخه محبوب ویندوز ۱۰، نسخه Pro همه ویژگی های Windows 11 Home را دارد، اما دارای برخی عملکردهای اضافی است. عملکردهای اضافی برای حرفه ای ها و محیط های تجاری طراحی شده اند.

Windows 10 Education

ویندوز ۱۰ اجوکیشن از طریق مجوز تحصیلی توزیع می شود. ویژگی های کمتری نسبت به ویندوز ۱۱ هوم و ویندوز ۱۱ پرو دارد.

Windows 10 Enterprise

نسخه Windows 10 Enterprise  همه ویژگی های Windows 10 Pro را دارد، اما دارای برخی ویژگی های اضافی است که مخصوص سازمانهای مبتنی بر فناوری اطلاعات طراحی شده است می باشد.

Windows 10 Pro Education

این نسخه از ویندوز ۱۰ شامل بیشتر ویژگی های ویندوز ۱۰ پرو می باشد. اما برخی از گزینه ها به طور پیش فرض غیرفعال می باشند و  برخی گزینه های اضافی را برای استفاده در محیط آموزشی بایستی اضافه کرد.

Windows 10 Pro for Workstations

این نسخه از ویندوز ۱۰ برای سخت افزارهای سطح بالا مناسب است و برای انجام کارهای محاسباتی فشرده مناسب است.

 • ویندوز Windows 10 Business 22H2 در دو نسخه ۳۲ بیتی و ۶۴ بیتی رسمی است که از سرورهای مایکروسافت دانلود و در سایت یکداون منتشر شده است.
 • نسخه های Volume License  به اختصار VL و Retail فقط در نوع فعال سازی آنها متفاوت می باشند.
 • فایل ایزو فقط در زبان انگلیسی می باشد.
 • ویندوز رو از طریق USB و نرم افزار Rufus و یا Ventory نصب کنید.
 • نسخه هایی که روبروی آنها حرف N وجود دارد ، نسخه های بدون مالتی مدیا ویندوز هستند.
 • قابلیت نصب ویندوز از طریق بوت UEFI وجود دارد.
 • جهت نصب از روی DVD از نرم افزار PowerISO و با سرعت بسیار پائین استفاده کنید.
در صورت مشکل در نصب نرم‌افزار و یا هر مشکلی در زمینه کامپیوتر و موبایل با شماره پشتیبـانی 123456789 از سراسر کشور با تلفن ثابت تماس بگیرید.برای تماس با تلفن همراه و استفاده از تخفیف 40درصدی به سایت  سیب مراجعه نمایید
yekdown.com
آموزش تعمیر فایل دانلود شده از سایت
راهنمای استفاده از فایل‌های سایت
نحوه اجرای کرک , Patch , keygen
قرار دادن نرم افزار در فایروال ویندوز
سوالی دارید؟ انجمن سایت سریع‌ترین راه حل شماست

1. پسورد فایل فشرده yekdown.com میباشد.
2. جهت مطرح کردن سوال و حل مشکلات خود به انجمن مراجعه کنید
3. نظرات به صورت فینگلیش تایید نخواهد شد.
4. درخواست قرار دادن فعال ساز جدا رسیدگی نخواهد شد و به انجمن مراجعه کنید

آموزش تعمیر فایل فشـرده ( ارور CRC یا پسورد یا damaged و یا The file is corrupt و No archives found )

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در سایت
رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟

برای راحتی در دانلود فایل ها و دانلود با سرعت بالا ، از نرم افزار های مدیریت دانلود مانند FDM یا IDM استفاده کنید.

 • جهت قطع موقت دسترسی به اینترنت میتوانید از نرم افزار InternetOff استفاده کنید.
 • برای استفاده از کرک ، باید فایل‌های موجود در فولدر Crack را در مسیری که نرم افزار نصب شده است قرار داده و جایگزین فایل قبلی کنید.
 • برای استفاده از Patch ، باید فایل Patch را در مسیری که نرم افزار نصب شده است قرار داده و به روی فایل Patch  کلیک راست کرده و روی گزینه Run as administrator کلیک کنید و سپس به روی دکمه Patch کلیک کنید.
 • برای استفاده از Loader باید فایل Loader را در مسیری که نرم افزار نصب شده است قرار بدید و برای هر بار استفاده از نرم‌افزار باید فایل Loader را اجرا کنید.
 • برای استفاده از KeyGen باید نرم‌افزار را اجرا کنید ، سپس به پنجره فعال سازی نرم‌افزار واردشوید ، فایل Keygen را اجرا میکنید و سریال تولید شده را در پنجره فعال سازی نرم افزار و قسمت مربوطه وارد نماید و در صورت درخواست نام و ایمیل ، قسمت های مورد نظر را به دلخواه تکمیل کنید.

سایت و سرور دانلود این سایت در داخل کشور و در دیتاسنتر آسیاتک میزبانی می شود و در سامانه ثبت دامنه های اینترنتی با میزبانی داخلی ثبت و تایید شده است. ( در قسمت نشانی وب سایت، soft98 را جستجو کنید ) جهت اطلاع از نیم بها بودن ترافیک دانلودی از سافت ۹۸ با شرکتی که اشتراک اینترنت تهیه کرده‌اید تماس بگیرید و در صورت نیم بها نبودن در سامانه https://195.cra.ir شکایت خود را ثبت کنید.


نوع شکایت : مشکلات مالی و تعرفه
موضوع شکایت : عدم رعایت تعرفه ترافیک داخل و بین المللی

محل نصب نرم‌افزار کجاست ؟

 • فولدری است که در درایوی که ویندوز را نصب کردید و داخل فولدر Program Files قرار دارد.

محل نصب نرم‌افزار در ویندوز 7 و 8.1 و 10 و 11 کجاست ؟

 • به روی آیکون نرم‌افزار در دسکتاپ یا در منوی استارت کلیک راست کرده و روی گزینه Open File Location کلیک کنید.

محل نصب نرم‌افزار در ویندوز XP کجاست ؟

 • به روی آیکون نرم‌افزار در دسکتاپ یا در منوی استارت کلیک راست کرده و روی گزینه Properties و سپس گزینه Find Target کلیک کنید.
 • جهت قطع موقت دسترسی به اینترنت میتوانید از نرم افزار InternetOff استفاده کنید.
 • برای استفاده از کرک ، باید فایل‌های موجود در فولدر Crack را در مسیری که نرم افزار نصب شده است قرار داده و جایگزین فایل قبلی کنید.
 • برای استفاده از Patch ، باید فایل Patch را در مسیری که نرم افزار نصب شده است قرار داده و به روی فایل Patch  کلیک راست کرده و روی گزینه Run as administrator کلیک کنید و سپس به روی دکمه Patch کلیک کنید.
 • برای استفاده از Loader باید فایل Loader را در مسیری که نرم افزار نصب شده است قرار بدید و برای هر بار استفاده از نرم‌افزار باید فایل Loader را اجرا کنید.
 • برای استفاده از KeyGen باید نرم‌افزار را اجرا کنید ، سپس به پنجره فعال سازی نرم‌افزار واردشوید ، فایل Keygen را اجرا میکنید و سریال تولید شده را در پنجره فعال سازی نرم افزار و قسمت مربوطه وارد نماید و در صورت درخواست نام و ایمیل ، قسمت های مورد نظر را به دلخواه تکمیل کنید.

فایل های که پسوند آنها rar یا zip یا 7z هست را چگونه باز کنم؟

 • توسط نرم افزار Winrar فایل را از حالت فشرده خارج کنید و بعد برای نصب اقدام کنید

نرم افزار هایی که روبروی آن ها نوشته شده 32 بیتی یا 64 بیتی چیست ؟

 • نرم افزارهایی هستند که فقط به روی سیستم عامل 32 بیتی یا 64 بیتی قابل اجرا هستند. ابتدا از نوع سیستم عامل خود مطلع شوید و سپس دانلود کنید.

نرم افزار هایی که روبروی آنها Portable نوشته شده چیست؟

 • نرم افزارهایی هستند که  نیاز به نصب ندارند و از قبل رجیستر شده اند و حتی با انتقال آنها به روی حافظه USB ، امکان استفاده از آن در سایر سیستم ها وجود دارد.

فایل هایی که بصورت چند Part قرار داده شده چیست؟

 • برخی نرم افزار ها که حجم آنها زیاد میباشد جهت سهولت در دانلود به صورت Part های چند گیگابایتی در سایت قرار داده شده است و باید همه Part ها را دانلود کنید و بعد از دانلود به روی Part 1 کلیک راست کنید و Extract Here را بزنید تا نرم افزار به صورت خودکار تمام پارت ها را به یکدیگر متصل کند.

نرم افزارها را چگونه فعال کنم؟

 • در سایت سعی شده نرم افزارهایی که نحوه فعال سازی پیچیده ای دارند به همراه آموزش فعال سازی قرار داده شوند. در مورد نوع نحوه فعال سازی به گزینه نحوه استفاده از کرک ، Patch , keygen مراجعه کنید.

فایل فشرده ای را دانلود کردم اما بعد از دانلود باز نشد ، چکار باید کرد ؟

 • به آموزش تعمیر فایل فشرده مراجعه کنید و در صورت رفع نشدن مشکل از طریق تلگرام در ارتباط باشد

در صورت مشاهده ارور فایل های MSVCP120.dll و MSVCP140.dll چه کار باید کرد ؟

 • باید نرم افزار Microsoft Visual C نسخه ای که شامل تمام ورژن ها میشود را دانلود و نصب کنید

نکته : تمام فایل‌های قرار داده شده به روی سایت سالم هستند و این مشکل یا از طرف ISP شما ( بعلت کش کردن فایل ها ) یا آنتی ویروس و بیشتر مواقع زمانی بوجود میاد که شما از دانلود منیجر کرک شده استفاده کردید ، آخرین نسخه IDM را از سایت دانلود کنید.

اگر فایلی را از سایت ما دانلود کردید و با مشکل اکسترکت مواجه شدید ( ارور CRC یا پسورد یا damaged و یا The file is corrupt ) :

1- ابتدا آخرین نسخه Winrar موجود در سایت را دانلود و نصب کنید و مجدد فایل را تست کنید.
 
2-  در صورت مشاهده پیام No archives found از نرم افزار 7zip استفاده کنید
 
3-  در فایل‌هایی که بصورت چند پارت قرار داده شده ، دقت کنید ورژن نرم افزار در فایل‌ها یکی باشد و شماره پارت‌ها به ترتیب باشد. انتهای فایل 1_ یا (1) نباشد، در غیر اینصورت ارور Next volume is required دریافت خواهید کرد.
 
اگر مشکل حل نشد ، نرم‌افزار Winrar را اجرا نموده ، به محلی که فایل‌های فشرده را دانلود کرده اید مراجعه کنید ، و تمامی پارت‌ها را انتخاب کرده و گزینه Repair که در قسمت بالایی نرم‌افزار موجود هست را بزنید. سپس محلی مناسب برای ذخیره سازی آن‌ها انتخاب کنید. پس از اتمام کار ، به محلی که برای ذخیره سازی انتخاب کردید مراجعه نموده و فایل‌های جدید را Extract کنید..

– اگر در هنگام ریکاوری پیام sector recovered نمایش داده شد ، یعنی فایل به درستی تعمیر شده است.
– اگر پیام recover failed نمایش داده شد ؛ یعنی امکان ریکاور کردن وجود ندارد! پس باید فایل را دوباره دانلود کنید.
 
 
 • دانلود فایل ها تنها با آی پی ایران امکانپذیر است .
 • ( جهت اطلاع از فعال بودن پروکسی به این سایت مراجعه کنید ).
 • پسورد فایل های دانلود شده از سایت این  میباشد
 • برای دانلود در تلفن همراه ، روی لینک دانلود نگه دارید و در منو باز شده save link یا download link را انتخاب کنید
 • در صورت مشاهده پیغام خطا یا پسورد هنگام اکسترکت کردن فایل فشرده، به گزینه تعمیر فایل فشرده مراجعه کنید
 • در صورت مشکل در خرابی فایل و لینک دانلود از طریق  تلگرام یا سامانه آنلاین گفتگو و یا تکمیل فرم زیر در ارتباط باشید