.
waasmedicagent.exe چیست؟ (و نحوه رفع استفاده بالای هارد دیسک)

WaaSMedicAgent مسئول تعمیر به روز رسانی ویندوز در صورت خرابی است. متأسفانه خود Medic Agent با داشتن RAM بالا، CPU بالا و استفاده از دیسک بالا می تواند مشکلاتی ایجاد کند. خوشبختانه WaaS MedicAgent را می توان به طور کامل غیرفعال کرد.

WaaSMedicAgent.exe چیست؟

هیچ نرم‌افزاری بی‌نقص نیست – همه چیز اشتباه می‌شود و فایل‌ها از جمله به‌روزرسانی‌های ویندوز (مخصوصاً به‌روزرسانی‌های ویندوز) خراب می‌شوند. Windows as a Service Medic Agent (WaaSMedicAgent) در ویندوز ۱۰ برای “فعال کردن اصلاح و محافظت از اجزای Windows Update” معرفی شد. به عبارت دیگر، مشکلات مربوط به Windows Update را برطرف می کند که ممکن است از به روز رسانی رایانه شما جلوگیری کند.

این فرآیند قرار است زمانی اجرا شود که ویندوز با مشکلی در بروز رسانی مواجه شود. متأسفانه، خود عامل Medic عامل ایجاد مشکلات شناخته شده است. در برخی موارد، با به حداکثر رساندن پردازنده‌ها، استفاده از رم بسیار بالا و مصرف زیاد دیسک، رایانه‌های شخصی را برای ساعت‌ها خراب می‌کند.

آیا این بدافزار است؟

WaaSMedicAgent.exe بخشی قانونی از ویندوز ۱۰ و ویندوز ۱۱ است. گهگاه مشکلاتی شبیه رفتار مخرب ایجاد کرده است، اما بدافزار نیست. البته، نسبتاً رایج است که نویسندگان بدافزار سعی می کنند بدافزار را به عنوان برنامه ها و خدمات قانونی پنهان کنند. می‌توانید با Microsoft Defender و Malwarebytes’ Antivirus اسکن کنید تا این احتمال را رد کنید.

نحوه غیرفعال کردن WaaSMedicAgent

اگرچه ممکن است آزاردهنده باشد، باید به طور جدی در نظر بگیرید که آیا می‌خواهید اجرای فایل اجرایی را متوقف کنید و سرویس را غیرفعال کنید. Windows Update حتی اگر Medic Agent غیرفعال باشد همچنان کار می‌کند، اما اگر خطا در طول به‌روزرسانی رخ دهد، ممکن است نتواند آن را بازیابی کند.

به روز رسانی های خود را به تاخیر بیندازید
WaaSMedicAgent فقط در صورتی باید فعال شود که Windows Update با مشکل مواجه شود. توقف موقت به‌روزرسانی‌های ویندوز ۱۰ یا ویندوز ۱۱ می‌تواند به طور موقت WaaSMedicAgent را از استفاده بیش از حد RAM، حداکثر کردن میزان مصرف دیسک، استفاده از CPU و در غیر این صورت کامپیوتر شما را متوقف کند. با این حال، هیچ یک از مشکلات شما را برای همیشه حل نمی کند.

اگر فقط نیاز دارید که سیستم خود را برای کمی مکث به‌روزرسانی کار کنید، گزینه خوبی است. فقط به یاد داشته باشید که اجازه دهید بعداً اجرا شود تا بتواند هر خطای رخ داده را برطرف کند.

WaaSMedicAgent را با استفاده از RegEdit غیرفعال کنید

WaaSMedicAgent سرویس ویندوز است که با WaaSMedicAgent.exe مرتبط است — اگر می‌خواهید اجرای فایل اجرایی را متوقف کنید، باید این سرویس را نیز غیرفعال کنید. ویندوز به شما اجازه نمی دهد که سرویس را از برنامه Services غیرفعال کنید، اما می توانید با استفاده از ویرایشگر رجیستری (RegEdit) آن را غیرفعال کنید. مثل همیشه در ویرایش رجیستری ویندوز دقت کنید. حذف تصادفی یک کلید – یا حتی تغییر یک مقدار – می تواند باعث مشکلات جدی برای رایانه ها و سردردهای بزرگ برای انسان شود.

ابتدا باید RegEdit را راه اندازی کنید. روی دکمه Start کلیک کنید، “regedit” را در نوار جستجو تایپ کنید و سپس Enter را بزنید یا روی “Open” کلیک کنید.

به مسیر زیر در پنجره ویرایشگر رجیستری بروید یا خط زیر را در نوار آدرس آن کپی کرده و Enter را فشار دهید:

Computer\HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\WaaSMedicSvc

WaaSMedicService نام کلید رجیستری است. آن را در قسمت سمت چپ خواهید دید. کلیدهای رجیستری کمی شبیه به پوشه ها هستند. آنها می توانند حاوی کلیدهای فرعی مانند زیرپوشه ها و خصوصیات مانند فایل باشند.

هر کلید رجیستری که در «سرویس‌ها» یافت می‌شود دارای یک ویژگی به نام «شروع» است که تعیین می‌کند چه زمانی یا چرا سرویس راه‌اندازی می‌شود.

شروع می تواند چند مقدار متفاوت داشته باشد:

  • ۲ “اتوماتیک” است
  • ۳ “دستی” است
  • ۴ “غیرفعال” است

روی ویژگی Start در قسمت سمت راست دوبار کلیک کنید و مقدار را به ۴ تغییر دهید و سپس روی Ok کلیک کنید.

نکته:

اگر قبلاً از برنامه Services استفاده کرده اید، ممکن است متوجه شده باشید که برخی از سرویس ها خودکار هستند، اما به طور خاص برای شروع “تأخیر” طراحی شده اند. ویژگی که “Delayed” را تنظیم می کند “DelayedAutoStart” نام دارد. مقدار ۱ شروع خودکار با تاخیر را فعال می کند، در حالی که ۰ شروع خودکار تاخیری را غیرفعال می کند.

غیرفعال کردن استفاده از کلیدهای رجیستری ما

اگر نمی‌خواهید خودتان با رجیستری مشکل داشته باشید، دو کلید رجیستری به این مقاله پیوست شده است. یکی “Disable_WaaSMedicSvc.reg” نام دارد و WaasMedicSvc (و WaaSMedicAgent.exe) را به طور کامل غیرفعال می کند. فایل REG دیگر “ReEnabled_WaaSMedicSvc.reg” نام دارد و سرویس را به مقدار پیش فرض خود باز می گرداند.

WaaSMedic_Registry_Keys

فقط فایل فشرده را دانلود کنید، محتویات را در هر جایی استخراج کنید و روی «Disable_WaaSMedicSvc.reg» دوبار کلیک کنید. هشداری در مورد خطرات اعمال کلیدهای رجیستری دریافت خواهید کرد – “بله” را فشار دهید.

به خاطر داشته باشید که سایر مؤلفه‌های Windows Update احتمالاً در زمانی در آینده خدمات پزشکی را مجدداً فعال خواهند کرد. اگر مشکل Windows Update را برطرف نکرده اید، ممکن است ناگهان متوجه شوید که سرویس روی دستی تنظیم شده است و WaaSMedicAgent.exe به طور غیرمنتظره ای در حال اجرا است. شما همیشه می‌توانید قوطی را به سمت پایین بکشید و دوباره سرویس را غیرفعال کنید، اما نباید این کار را انجام دهید. اگر وقت دارید، اجازه دهید Medic Agent اجرا شود یا سعی کنید Windows Update را به صورت دستی تعمیر کنید.

در صورتی که نیاز به غیرفعال کردن مکرر WaaSMedicSvc داشته باشید، ممکن است کلید رجیستری ارائه شده مفید باشد، زیرا برای تنظیم مجدد سرویس روی “غیرفعال” فقط کافی است روی آن دوبار کلیک کنید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

پسورد فایل فشرده : yekdown.com

برای کپی کلیک کنید پسورد کپی شد، می‌توانید برای خارج کردن از فایل فشرده استفاده کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درخواست نرم افزار

در صورتی نرم افزار، یا کرک نرم افزارتان را نمی توانید پیدا کنید، درخواست خود را برای ما ارسال کنید تا در سریعترین زمان برای شما ارسال شود.