.
نصب ویندوز ۱۱ بر روی دستگاه های قدیمی

نصب ویندوز ۱۱ بر روی دستگاه های قدیمی؟

این یک واقعیت است که اگرچه بسیاری از افراد عاشق سیستم عامل های جدید هستند، اما متاسفانه ویندوز ۱۱ باعث نا امیدی و سردرگمی کاربران شده است. عمدتاً به این دلیل که گرچه رایگان است، اما سیستم مورد نیاز مانع از آن می شود که بسیاری از افراد بتوانند آن را  روی سیستم فعلی خود نصب کنند. در حالی که پیش بینی می شد، افراد بسیاری عصبانیت خود را به صورت آنلاین ابراز کرده و اعلام کردند که دستگاه های آنها کاملاً قادر به اجرای ویندوز ۱۱ هستند. اما با این وجود، این شرکت ارتقاء رایگان ارائه نمی دهد. زیرا بر این باور است که سخت افزار آنها واجد شرایط نیست.

نصب ویندوز ۱۱با Ventoy

همانطور که انتظار می رفت، فقط کمی زمان برد تا بالاخره یک نفر راهی برای نصب ویندوز ۱۱ حتی در رایانه های پشتیبانی نشده پیدا کرد.Ventoy یک برنامه کاربردی است که به شما امکان می دهد آخرین سیستم عامل را نصب کنید و در عین حال پیش نیازهای نصب را دور بزنید. به این معنی که می توانید سیستم عامل را بدون توجه به اینکه دستگاه شما واجد شرایط است یا خیر نصب کنید.خبر خوب دیگر این است که این نرم افزار برای دانلود نیز در دسترس است و می توان از آن برای ایجاد رسانه USB قابل بوت از انواع فرمت های تصویری ، از جمله ISO ، WIM ، IMG و VHD استفاده کرد.

وجه تمایز

چیزی که Ventoy را از اکثر راه حل ها، از جمله Rufus و Universal MediaCreationTool متمایز می کند، این است که فایل های تصویری را بدون استخراج مستقیماً روی رسانه USB قرار می دهد و ممکن است چندین فایل تصویری به بوت سیستم های مختلف اضافه شود.به یاد داشته باشید که برنامه PC Health Check مایکروسافت هنوز اولین گزینه برای اطلاع از سازگاری سیستم با ویندوز ۱۱ است.

اگر تایید این نرم افزار را دریافت نکنید، نمی توانید سیستم عامل را نصب کنید. اما گزینه هایی برای نصب ویندوز ۱۱ بدون TPM 2.0 و سایر الزامات وجود دارد. بنابراین اگر واقعاً می خواهید آخرین سیستم عامل را بر روی دستگاه خود داشته باشید، کاری که باید انجام دهید این است که آخرین نسخه Ventoy را از لینک زیر دانلود کنید. این نرم افزار برای سیستم عامل های ویندوز و لینوکس در دسترس است و نسخه ویندوز آن به صورت یک فایل زیپ  ارائه شده است که پس از دانلود باید آن را استخراج کنید. اگر تصمیم دارید از این جایگزین برای دریافت سیستم عامل جدید مایکروسافت استفاده کنید، تجربه خود را در قسمت نظرات زیر با ما به اشتراک بگذارید.

Ventoy 1.0.79 + LiveCD + Linux ساخت USB بوتیبل

آنچه باید برای نصب ویندوز ۱۱ انجام دهید:

۱. یک فایل متنی جدید ایجاد کنید و نام آن را ventoy.json بگذارید. مطمئن شوید که پسوند .txt مخفی وجود ندارد.۳. محتوای زیر را به فایل اضافه کرده و ذخیره کنید.

{
"control": [
{ "VTOY_DEFAULT_MENU_MODE": "0" },
{ "VTOY_TREE_VIEW_MENU_STYLE": "0" },
{ "VTOY_FILT_DOT_UNDERSCORE_FILE": "1" },
{ "VTOY_SORT_CASE_SENSITIVE": "0" },
{ "VTOY_MAX_SEARCH_LEVEL": "max" },
{ "VTOY_DEFAULT_SEARCH_ROOT": "/ISO" },
{ "VTOY_MENU_TIMEOUT": "10" },
{ "VTOY_DEFAULT_IMAGE": "/ISO/debian_netinstall.iso" },
{ "VTOY_FILE_FLT_EFI": "1" },
{ "VTOY_DEFAULT_KBD_LAYOUT": "QWERTY_USA" },
{ "VTOY_WIN11_BYPASS_CHECK": "1" }
]
}

آخرین پارامتر ، "VTOY_WIN11_BYPASS_CHECK": "1" ، کلیدهای رجیستری خاصی ایجاد می کند که RAM ، TMP ، Secure Boot ، CPU و Storage را در دستگاه دور می زند.

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\Setup\LabConfig\BypassRAMCheck
HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\Setup\LabConfig\BypassTPMCheck
HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\Setup\LabConfig\BypassSecureBootCheck
HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\Setup\LabConfig\BypassCPUCheck
HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\Setup\LabConfig\BypassStorageCheck

شما باید فایل را داخل پوشه ventoy در اولین پارتیشن رسانه USB قرار دهید. همچنین فایل image ویندوز ۱۱ را که می خواهید برای ارتقاء دستگاه یا نصب جدید آن به همان پارتیشن استفاده کنید، اضافه کنید. برای منظم نگه داشتن امور می توانید از زیر پوشه ها برای فایل های image استفاده کنید. زیرا Ventoy تمام پوشه های موجود در پارتیشن را برای یافتن image اسکن می کند.

سخن پایانی

در حال حاضر Ventoy گزینه دیگری برای نصب ویندوز ۱۱ بر روی دستگاه های ناسازگار است. نصب و راه اندازی آن چندان ساده نیست، اما Ventoy امکاناتی را ارائه می دهد که سایر ابزارها از آن پشتیبانی نمی کنند. ازجمله شما می توانید چندین image از ویندوز ۱۱ اضافه کنید. به عنوان مثال Windows 11 ISO و آخرین ISO Windows Insider را روی دستگاه USB منتشر کرده و هر یک از آنها را نصب کنید. با این وجود اگر فقط می خواهید دستگاهی را به ویندوز ۱۱ ارتقا دهید، ممکن است استفاده از Rufus یا Universal MediaCreationTool برای انجام این کار ساده تر باشد.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

پسورد فایل فشرده : yekdown.com

برای کپی کلیک کنید پسورد کپی شد، می‌توانید برای خارج کردن از فایل فشرده استفاده کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درخواست نرم افزار

در صورتی نرم افزار، یا کرک نرم افزارتان را نمی توانید پیدا کنید، درخواست خود را برای ما ارسال کنید تا در سریعترین زمان برای شما ارسال شود.