.
VariCAD 2023 v2.04 + Portable طراحی قطعات صنعتی

VariCAD یک برنامه CAD حرفه ای است که طیف گسترده ای از ویژگی های طراحی شده را برای کمک به شما در ایجاد نقشه های سه بعدی یا دو بعدی مفید در زمینه مهندسی مکانیک ارائه می دهد.

VariCAD نرم افزار ۳D / 2D CAD است که در درجه اول برای طراحی مهندسی مکانیک در نظر گرفته شده است. نرم افزار جامع CAD طراحان را قادر می سازد تا به سرعت مدل های خود را ایجاد، ارزیابی و اصلاح کنند. این نرم افزار به عنوان یک بسته “کاملا بارگذاری شده” با تمام ویژگی ها و عملکردها با یک قیمت بسیار مقرون به صرفه به فروش می رسد. VariCAD نسبت عملکرد به قیمت عالی را ارائه می دهد و آن را به یکی از هوشمندانه ترین انتخاب های بازار امروز تبدیل می کند.

مدل سازی سه بعدی

VariCAD کتابخانه ای از اشکال سه بعدی اصلی (مانند جعبه، استوانه، مخروط و غیره) را فراهم می کند که به راحتی با ویرایش ابعاد آنها تغییر می کنند. جامدات را می توان با چرخش پروفیل، اکستروژن یا لفت کردن نیز ایجاد کرد. ابزارهای پیچیده تر عبارتند از ترکیب چرخشی بین دو پروفیل، لفت کردن بین دایره و مستطیل یا بین پروفیل های مختلف و ایجاد سطوح مارپیچ.

جامدات را می توان اضافه یا تفریق کرد، بنابراین درختان بولی که نمایانگر قطعات مکانیکی واقعی هستند تشکیل می شود. عملیات بولی دارای گزینه های برش خودکار (به اصطلاح عملیات بولی انتخابی) است. عملیات از پیش تعریف شده مانند حفاری سوراخ، فرز صورت یا فرز شیار نیز در دسترس است. لبه ها را می توان گرد یا پخ کرد. VariCAD امکانات زیادی برای تبدیل جامد یا ویرایش آنها فراهم می کند. همچنین، شما به راحتی می توانید درختان Boolean را ویرایش کنید – یا قطعات جامد را از سه بعدی انتخاب کنید، یا آنها را از یک ساختار نمایش لیست انتخاب کنید.

پارامترها و محدودیت های هندسی

اگرچه می‌توانید جامدات یا قطعات آنها را به راحتی تبدیل کنید، اما می‌توانید به صورت اختیاری محدودیت‌های هندسی را تعریف کنید. پس از تعریف، محدودیت‌ها به شما اجازه می‌دهند که شی را در مکان تعریف شده «بچسبانید». دقیق تر، می توانید درجاتی از آزادی اشیاء محدود را حذف کنید. اگر اشیاء دیگر تغییر یا تبدیل شوند، شیء محدود به طور خودکار موقعیت خود را تغییر می دهد. برای مثال، اگر یک شیار را به انتهای شفت محدود کنید و طول شفت تغییر کند، شیار در فاصله ثابتی از لبه انتهایی باقی می‌ماند. محدودیت‌ها را می‌توان در میان عناصر یک جامد، بین کل جامدات یا در یک نمایه دوبعدی ایجاد یک جامد (مثلاً با اکستروژن) تعریف کرد.

هر زمان که یک بعد از جامد، یک فاصله در محدودیت یا بعد را در نمایه دوبعدی که برای ایجاد جامد استفاده می شود، وارد می کنید، می توانید به صورت اختیاری از پارامتر یا حتی یک عبارت ریاضی حاوی پارامترها استفاده کنید. با تغییر مقادیر پارامتر، می توانید شکل یا مکان جامدات را تغییر دهید.

مجموعه ها و گروه های سه بعدی

VariCAD همچنین ابزارهایی را برای پشتیبانی مونتاژ فراهم می کند. اگر پیوند بین قطعه و اسمبلی تعریف شده باشد، هر گونه تغییر در فایل قطعه در فایل اسمبلی منعکس می شود و بالعکس. کپی های مرتبط از جامدات نیز می توانند تعریف شوند (به اصطلاح جامدات یکسان). در چنین حالتی، ویرایش یک شیء باعث بروز رسانی تمامی کپی های یکسان آن می شود. گروه های جامد را نیز می توان تعریف کرد، که انتخاب و تغییرات دید را برای چندین شیء ساده می کند.

تست تصادف (تداخل)

یکی از ویژگی های عالی مدل سازی سه بعدی، بررسی تداخل اجزا است. VariCAD می تواند مجموعه های سه بعدی را برای برخورد احتمالی (حجم همپوشانی) بین اجزا بررسی کند.

محاسبات

VariCAD می تواند سطح مقطع دو بعدی، مساحت سطح، حجم، جرم، مرکز ثقل و ممان اینرسی را محاسبه کند. محاسبات قطعات مکانیکی نیز گنجانده شده است – برای قطعات استاندارد که هر روز توسط طراحان مکانیکی استفاده می شود. محاسبات فنرهای کششی و فشاری، اتصالات پیچی پیش تنیده، پین‌ها و کلیدهای موازی، محورهای شیاردار، یاتاقان‌ها، تیرهای تحت تنش ترکیبی (خمش و پیچش)، هندسه چرخ دنده‌های خار و مخروطی و محرک‌های تسمه وجود دارد.

توسعه سطح (خم نشدن ورق فلز)

VariCAD همچنین می تواند سطوح توسعه یافته (خم نشده) از جامدات سه بعدی یا قطعات ورق فلزی ایجاد کند. مختصات XY سطوح توسعه یافته را می توان در یک فایل متنی برای پردازش بیشتر ذخیره کرد. می توانید ضرایب خمشی را وارد کنید تا محاسبات خود را سفارشی کنید تا مواد و فناوری را منعکس کنید.
کتابخانه‌های مکانیکی و نمادها VariCAD شامل کتابخانه‌هایی از قطعات مکانیکی استاندارد (ANSI، DIN)، مانند پیچ‌ها، مهره‌ها، پین‌ها، دوشاخه‌ها، کاترها، واشرها، بلبرینگ‌ها، اشکال نورد شده و کشیده شده، و نمادهای هیدرولیک، پنوماتیک و الکتریکی است.

۳D – 2D Export

مدل‌های سه‌بعدی به راحتی به نقشه‌های دو بعدی تبدیل می‌شوند تا اسناد پیش‌نویس معمولی تولید شود. می توانید نماهای دو بعدی ایجاد کنید.

طراحی و ویرایش دو بعدی

توابع ترسیم برای استفاده آسان در مهندسی بهینه شده اند. برخی از ویژگی های مفید طراحی دو بعدی عبارتند از: تشخیص خودکار اشیا و نقاط ضربه، حالت های متعدد ضربه، خطوط ساخت کمکی، حالت ارتو، شبکه مستطیلی، رسم لایه ها، ایجاد بلوک، جوجه کشی با تشخیص مرز خودکار، ابعاد پیشرفته، نمادهای پایان، نمادهای جوشکاری ، نمادهای تحمل و بسیاری موارد دیگر. می توانید بر حسب میلی متر یا اینچ بکشید.

BOM و بلوک های عنوان

VariCAD ابزارهایی را برای حفظ ساختار داده محصول فراهم می کند. پیوندهایی بین ویژگی های قطعات و محتوای بلوک های عنوان وجود دارد. شما می توانید یک صورتحساب مواد (BOM) از یک اسمبلی ایجاد کنید، یا به راحتی پایگاه داده را با استفاده از دستوراتی مانند تغییرات انبوه ویژگی، مرتب سازی اطلاعات و غیره تغییر دهید. هر بخش می تواند دارای ویژگی هایی مانند نام، نوع ماده یا تامین کننده باشد. چنین داده هایی را می توان برای درخواست مواد، ایجاد صورتحساب مواد (BOM)، پر کردن بلوک های عنوان یا اهداف دیگر استفاده کرد.

ساختار داده محصول (BOM) را می توان به سیستم های دیگر یا در یک صفحه گسترده صادر کرد. ماسک برای سفارشی سازی BOM استفاده می شود. شما می توانید آن را دقیقا مطابق با نیاز خود تغییر دهید. Mask استفاده از ویژگی های جامد یا اسمبلی، کار با بلوک های عنوان، روش های صادرات داده از BOM و غیره را تعریف می کند.

سازگاری

VariCAD می تواند فایل ها را با سایر سیستم های CAD مبادله کند. می توانید فایل های STEP (3D)، STL (3D)، IGES (3D)، DWG (2D)، DXF (2D) را صادر کنید و STEP (3D)، DWG (2D)، DXF (2D) را وارد کنید. فایل ها را می توان به صورت جداگانه یا به صورت دسته ای تبدیل کرد، در نتیجه چندین فایل را در یک مرحله تبدیل می کند.

در نتیجه

با در نظر گرفتن همه موارد، VariCAD ثابت می کند که یک برنامه کاربردی کاملاً دارای ویژگی مناسب برای کاربران پیشرفته ای است که نیاز به ایجاد نقشه های مهندسی مکانیک سه بعدی یا دو بعدی دارند.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]

Technical Details and System Requirements

  • Supported OS: Windows 11, Windows 10, Windows 8.1, Windows 7
  • RAM (Memory): 2 GB RAM (4 GB recommended)
  • Free Hard Disk Space: 200 MB or more
آموزش فعال سازی نرم افزار
  • فایل را از حالت فشرده خارج کنید.
  • نرم افزار را نصب کنید و اجرا کنید.
  • فایل Keygen را به عنوان administrator را اجرا کرده و روی دکمه Generate a License key کلیک کنید.  
  • نرم افزار را با اطلاعات تولید شده توسط Keygen رجیستر کنید.

پسورد فایل فشرده : yekdown.com

برای کپی کلیک کنید پسورد کپی شد، می‌توانید برای خارج کردن از فایل فشرده استفاده کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درخواست نرم افزار

در صورتی نرم افزار، یا کرک نرم افزارتان را نمی توانید پیدا کنید، درخواست خود را برای ما ارسال کنید تا در سریعترین زمان برای شما ارسال شود.