.
Sandboxie Plus 1.9.6 + Classic 5.64.6 حفظ امنیت در ویندوز و مرورگر

Sandboxie – اگر حتی کمی به نرم افزار علاقه دارید، ممکن است در مورد sandboxing شنیده باشید، یک استراتژی مدیریت نرم افزار که برنامه ها را از منابع مهم سیستم، سایر برنامه ها و سیستم عامل رایانه شما جدا می کند.

معمولاً این کار برای کاهش خرابی‌های سیستم و آسیب‌پذیری‌های نرم‌افزاری و همچنین برای جلوگیری از ایجاد تغییرات دائمی در سیستم توسط یک برنامه غیرقابل اعتماد بالقوه انجام می‌شود.

به عبارت ساده، یک برنامه sandboxed فقط می تواند به منابع موجود در “جعبه” خود دسترسی داشته باشد. ابزارهای مختلفی برای Sandboxing وجود دارد، اما مسلماً هیچ کدام محبوب‌تر از Sandboxie Plus، بر اساس برنامه معروف Sandboxie legacy نیست.

کمی تاریخ

Sandboxie در ابتدا در سال ۲۰۰۴ به عنوان یک برنامه برای sandboxing اینترنت اکسپلورر منتشر شد، Sandboxie در سال های بعد رشد زیادی کرد. قبل از خرید توسط Invincea در سال ۲۰۱۳ و سپس Sophos در سال ۲۰۱۷، و اکنون به طور فعال توسط David Xanatos تحت نام Sandboxie Plus، پشتیبانی از سایر مرورگرها و بسیاری از برنامه های Win32 را اضافه کرد.

از سال ۲۰۲۰، این برنامه به عنوان منبع باز، GPLv3 فهرست شده است و همچنان یکی از بهترین برنامه ها برای sandboxing است.

راهنمای اولیه برای اجرای برنامه ها در Sandboxie Plus

برای کاربرانی که آموزش ندیده اند، با وجود رابط کاربری گرافیکی مدرن، Sandboxie آن چیزی نیست که بتوان آن را ساده نامید. با این وجود، قبل از اینکه بتوانید به طور کامل از پتانسیل آن استفاده کنید، کمی تمرین لازم است.

پس از یک فرآیند نصب ساده، برنامه برنامه های شناسایی شده در سیستم و توصیه های مختلف در مورد تنظیمات سازگاری را برجسته می کند. برنامه های شناسایی شده در بخش سازگاری نرم افزار، در منوی تنظیمات برجسته می شوند.

ایجاد یک جعبه شنی

یک سندباکس پیش‌فرض مستقیماً به شما ارائه می‌شود. برای اجرای یک برنامه در sandbox، به سادگی Create New Box را انتخاب کنید، یک نام وارد کنید، جعبه مورد نظر را انتخاب کنید و سپس برنامه را اجرا کنید. در ابتدا، همه برنامه‌هایی که در sandbox اجرا می‌شوند، عادی به نظر می‌رسند. با این حال، می توانید مشاهده کنید که حرکت مکان نما ماوس به حاشیه پنجره، یک حاشیه رنگی را فعال می کند. این نشانه نشان می دهد که برنامه در جعبه سند قرار دارد.

گزینه های مختلفی در رابطه با نحوه اجرای برنامه جدید در Sandboxie Plus در اختیار شما قرار می گیرد. به عنوان مثال، می‌توانید برنامه‌ها را با هم گروه‌بندی کنید و همزمان اجرا کنید، محدودیت‌های برنامه‌های مختلف و محدودیت‌های مرتبط با اینترنت را اضافه کنید، انتخاب کنید کدام فرآیندها از چه منابعی استفاده کنند، از گزینه‌های بازیابی مختلف (بازیابی سریع و بازیابی فوری) و همچنین استفاده کنید. سازگاری مفید دیگر و ویژگی های مرتبط با ردیابی.

خاتمه دادن به جعبه شنی

خاتمه دادن به جعبه ایمنی نیز ساده است: می‌توانید تمام فرآیندها را از منوی نماد سینی یا مستقیماً از پنجره اصلی برنامه خاتمه دهید. به‌طور پیش‌فرض، وقتی برنامه‌ای را که در آن اجرا می‌شود ببندید، سندباکس مورد نظر به‌طور خودکار حذف می‌شود. با این حال، می توانید این رفتار را از قسمت تنظیمات تغییر دهید.

در نتیجه

هنوز کارهای زیادی می توانید با Sandboxie Plus انجام دهید، زیرا این برنامه به طور قابل توجهی همه کاره است و بسیار پیچیده تر از آنچه در ابتدا به نظر می رسد. یادگیری استفاده از گزینه‌های مفید Recovery می‌تواند نتایج مفید مختلفی را به همراه داشته باشد و حتی می‌تواند بهره‌وری شما را در کل افزایش دهد.

ممکن است کامل نباشد یا برای مبتدیان دوستانه نباشد (زیرا حداقل به درک اولیه از نحوه عملکرد یک سیستم عامل، دستگاه های آن، امتیازات دسترسی عمومی و غیره نیاز دارد)، اما نمی توان انکار کرد که Sandboxie Plus یکی از این موارد است. بهترین، اگر نه بهترین، برنامه sandboxing برای ویندوز. این یک محیط ایزوله بسیار انعطاف پذیر و قوی و درجه بالایی از انعطاف پذیری را برای اهداف آزمایش برنامه ارائه می دهد.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 3 میانگین: 5]

Technical Details and System Requirements

  • Supported OS: Windows 11, Windows 10, Windows 8.1, Windows 7
  • RAM (Memory): 2 GB RAM (4 GB recommended)
  • Free Hard Disk Space: 200 MB or more

پسورد فایل فشرده : yekdown.com

برای کپی کلیک کنید پسورد کپی شد، می‌توانید برای خارج کردن از فایل فشرده استفاده کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درخواست نرم افزار

در صورتی نرم افزار، یا کرک نرم افزارتان را نمی توانید پیدا کنید، درخواست خود را برای ما ارسال کنید تا در سریعترین زمان برای شما ارسال شود.