.
Rhinoceros 7.29.23107.3001 Win/Mac + Portable + Plugins طراحی مدل های ۳ بعدی

Rhinoceros که با نام دیگر Rhino 3D شناخته می شود، یک نرم افزار به کمک کامپیوتر (CAD) است که به طور گسترده در جواهرات و طراحی صنعتی و همچنین معماری استفاده می شود. این بر اساس مفاهیم دو بعدی و سه بعدی است. این یک نرم‌افزار مدل‌سازی سه‌بعدی بسیار قدرتمند است و ما در واقع تجربه دست اولی در مورد آن به دست آوردیم زیرا یکی از طراحان سه بعدی Sculpteo به طور روزمره از آن استفاده می‌کند.

Rhinoceros  می تواند برای اهداف مختلف مانند چاپ سه بعدی، طراحی و ساخت (CAD/CAM)، نمونه سازی سریع استفاده شود. مهندسی معکوس از جمله طراحی گرافیک و صنعت چند رسانه ای این یک ابزار همه کاره است که به شما امکان می دهد طرح های خود را برای نیازهای مختلف مانند رندر، مهندسی، طراحی، تجزیه و تحلیل، انیمیشن و غیره با بسیاری از ابزارها و عملکردهای قدرتمند به طور دقیق شبیه سازی کنید.

رابط کاربری

رابط کاربری کاربر پسند است و ابزارهای رندر قادر به تولید تصاویر بسیار چشمگیر هستند. Rhino مجموعه ای عالی از ابزارهای مدل سازی دارد، از ابزارهای تبدیل اختصاصی گرفته تا ابزارهای ویرایش مش، آزادی طراحی زیادی را به شما می دهد و در عین حال دقت و کیفیت مدل های سه بعدی را در بالاترین استانداردها حفظ می کند

راینو برای ابزارهایش متمایز است. این نرم افزار با NURBS کار می کند که با تکنیک منحنی مدل سازی می شود. این امکان دستکاری منحنی ها را به جای کار با چند ضلعی ها فراهم می کند. مزیت مش تطبیقی دقت است. شما کنترل تعداد چهره هایی را که سطح جسم را می سازند، در دست دارید.

راینو برای کشیدن منحنی ها و سطوح گرد عالی است. این باعث می شود طراحی مجازی بسیار شبیه به دنیای واقعی باشد. همچنین قابل ذکر است گزینه استفاده از بسیاری از پلاگین ها، به ویژه Grasshopper، که محدوده نامحدودی از طراحی پارامتریک را برای کاربر تسکین نمی دهد.

فرمت فایل

فرمت فایل Rhinoceros .3DM است، با این حال، توسعه دهندگان اطمینان حاصل کردند که این نرم افزار با ۳۰ فرمت فایل CAD دیگر، از جمله STL، محبوب ترین فرمت فایل چاپ سه بعدی، سازگار است. اگر قصد دارید مدل معماری خود را پرینت سه بعدی کنید، این بسیار مهم است.

وقتی صحبت از پرینت سه بعدی می شود، ابزارهای تجزیه و تحلیل راینو نیز بسیار مفید هستند. شما ابزار اندازه گیری، سطح، هندسی و سایر ابزارهای در دسترس خواهید داشت تا مطمئن شوید که مدل شما برای چاپ سه بعدی آماده شده است.

ابزارهای مدلسازی خوب گرد

Rhinoceros برای کارهایی که شامل ساخت طرح های صنعتی حرفه ای است ایده آل است. می تواند طرح هایی را برای معماری ها و وسایل نقلیه ارائه دهد. این نرم افزار دارای مدل ریاضی غیر یکنواخت Rational B-spline یا NURBS است. این مدل هندسی بیشتر بر نمایش دقیق منحنی‌های ریاضی دقیق و همچنین سطوح آزاد تمرکز دارد. ن

رم افزار متداول طراحی به کمک کامپیوتر از مدل های مش چند ضلعی برای ساخت رندرهای سه بعدی استفاده می کند. این برای طراحی های هوانوردی یا کشتی هایی که به بدنه های بسیار ساده نیاز دارند ایده آل است. به کاربران یک محیط مدل‌ساز سطح آزاد داده می‌شود تا پروژه‌های خود را ایجاد کنند. همچنین برای استفاده آسان در ذهن ساخته شده است.

مجموعه آموزشی کامل و منابعی در اختیار همه قرار گرفته است، مملو از خلاقیت‌های شگفت‌انگیز که توسط جامعه کاربران راینو ساخته شده‌اند. هر کسی می تواند عناصر مجازی مانند منحنی های NURBS، اشیاء جامد و سطوح سه بعدی بسازد. طراحان سه بعدی در هر سطح مهارتی، اعم از دانش‌آموز، حرفه‌ای یا حتی علاقه‌مند، می‌توانند اشیاء سه بعدی خود را به راحتی بسازند. این نرم افزار دارای معماری ماژولار و SDK باز است تا هر کسی بتواند تنظیمات آن را تغییر دهد. کاربران می توانند دستورات و منوهای سفارشی را برای مدل سازی راحت تر داشته باشند.

پلاگین هایی وجود دارد که توسط رابرت مک نیل و همکاران برای انجام دستورات ویژه مانند انیمیشن سه بعدی، چاپ سه بعدی و حتی اسکریپت ارائه شده است. این نرم افزار با OpenNURBS Initiative سازگار است به طوری که هر پروژه تمام شده قابل انتقال به سایر نرم افزارهای CAD موجود در بازار است. کاربران برای به حداکثر رساندن ویژگی‌های ذخیره و سایر قابلیت‌ها، ملزم به خرید نسخه کامل هستند.

روان تر و کارآمدتر

Rhinoceros از ابزارهای رندر بسیار قدرتمند به صورت سه بعدی استفاده می کند و در عین حال تجربه یادگیری بسیار در دسترس را حفظ می کند. کاربران می توانند اشیاء سه بعدی منحصر به فرد و آزاد را با لبه های منحنی مدل سازی کنند، در عین حال دستورات ویژه ای را به لطف افزونه های ساخته شده توسط مشارکت کنندگان توسعه دهند.

ویژگی های خاص عبارتند از:

Rhinoceros 7 مهم ترین آپدیت  تاریخ این نرم افزار  می باشد. شما می توانید اشکال ارگانیک را با ابزارهای جدید SubD ایجاد کنید. Rhino and Grasshopper را به عنوان یک افزودنی Revit® با Rhino.Inside.Revit اجرا کنید. از الگوریتم قوی QuadRemesh برای ایجاد یک مش چهارگانه زیبا از هندسه یا مش های NURBS استفاده کنید. با این نسخه،ا گردش‌های کار مدل‌سازی کاملاً جدید باز کرده‌ شده است.  بسیاری از ویژگی‌های ثابت را اصلاح شده است.

نکات برجسته…
 SubD

برای طراحانی که نیاز به کشف سریع اشکال ارگانیک دارند، SubD یک نوع هندسه جدید است که می تواند اشکال قابل ویرایش و بسیار دقیق ایجاد کند. بر خلاف سایر انواع هندسه، SubD دقت فرم آزاد را ترکیب می‌کند و در عین حال امکان ویرایش سریع را نیز فراهم می‌کند.

مواد PBR

مواد رندر مبتنی بر فیزیکی زیبا و آسان برای استفاده هستند.

QuadRemesh

به سرعت یک شبکه چهارگانه از سطوح موجود، جامدات، مشها یا SubDهای موجود ایجاد کنید – ایده آل برای رندر، انیمیشن، CFD، FEA، و مهندسی معکوس.

Presentation

در Rhinoceros 7، ابزارهای Presentation بهبود بخشیده‌ است، و گردش کار را با به‌روزرسانی اصلی موتور Rhino Render ساده‌سازی شده است، بنابراین همان ظاهری را که در نمای Raytraced خود می‌بینید، می‌توانید بدون هیچ تغییری رندر کنید. پشتیبانی از مواد PBR، دستور LayerBook و موارد دیگر را اضافه کرده‌ شده است.

SubD

برای طراحانی که نیاز به کشف سریع اشکال ارگانیک دارند، SubD یک نوع هندسه جدید است که می تواند اشکال قابل ویرایش و بسیار دقیق ایجاد کند. بر خلاف سایر انواع هندسه، SubD دقت فرم آزاد را ترکیب می‌کند و در عین حال امکان ویرایش سریع را نیز فراهم می‌کند.

مدل‌سازی دقیق و ارگانیک آسان‌تر شده است. فشار دهید و بکشید تا اشکال پیچیده و آزاد را در زمان واقعی کشف کنید.

اشیاء SubD بسیار دقیق هستند و می توانند مستقیماً به جامدات قابل ساخت تبدیل شوند. همچنین می توانید داده های اسکن یا مش را به اشیاء SubD و سپس به صورت اختیاری به NURBS تبدیل کنید.

ابزار ساخت قالب

راینو برای سازندگان قالب و طراحان ابزار، مدل-تست-بازبینی را انجام می دهد.

 

QuadRemesh

به سرعت یک شبکه چهارگانه از سطوح موجود، جامدات، مشها یا SubDهای موجود ایجاد کنید – ایده آل برای رندر، انیمیشن، CFD، FEA، و مهندسی معکوس.

Presentation

در Rhinoceros 7، ما ابزارهای ارائه را بهبود بخشیده‌ایم، و گردش کار را با به‌روزرسانی اصلی موتور Rhino Render ساده‌سازی کرده‌ایم، بنابراین همان ظاهری را که در نمای Raytraced خود می‌بینید، می‌توانید بدون هیچ تغییری رندر کنید. ما پشتیبانی از مواد PBR، دستور LayerBook و موارد دیگر را اضافه کرده‌ایم…

Rhino Refined

در Rhino 7، صدها اشکال بر طرف شده است، اما بهبودهای گردش کار مانند Named Selections، Mold Making tools، یک فونت تک خطی برای حکاکی، و بهبود عملکرد با فرمت‌های فایل شخص ثالث نیز اضافه شده است.

Denoisers

در کسری از زمان رندرهایی با کیفیت بالا تولید می کنند.

Display

ما همیشه در حال اصلاح خط لوله نمایش Rhino هستیم تا با سخت افزار گرافیکی مدرن همگام شویم. در Rhino 7، برخی از مدل ها به طور قابل توجهی سریعتر در ویندوز و مک نمایش داده می شوند. ما همچنین چندین اصلاحات را در حالت‌های نمایش انجام داده‌ایم تا در حین کار، آن‌ها را چشم‌گیرتر کنیم…

Documentation

مدل سازی تنها بخشی از فرآیند طراحی است. شما همچنین باید نحوه ساخت آنچه روی صفحه نمایش است را نشان دهید. ما بسیاری از بخش‌های گردش کار مستندسازی را بهبود بخشیده‌ایم و در عین حال بر ابزارهای تصویرسازی غنی‌تر مانند شفافیت و دریچه‌های گرادیان تمرکز کرده‌ایم…

Grasshopper

به نظر می رسد که گرسهاپر اخیراً همه جا است. طبق معمول، ما با مشکل روبرو هستیم (حتی ممکن است آن بوم آشنا را در برنامه های دیگر ببینید). در راینو ۷، ما چند مؤلفه جدید اضافه کرده‌ایم، اما همچنین تبدیل برنامه‌های شما به پلاگین را آسان‌تر کرده‌ایم…

 

با محیط قطعات تطبیقی می توانید عناصر پارامتریک را از طریق یک رابط کاربری کاربرپسند در راینو تطبیق دهید. عناصر و رابط کاربری را می توان به راحتی توسط هر کسی در Grasshopper تنظیم کرد. این به شما امکان می دهد بدون نیاز به “بازسازی” خروجی های Grasshopper هندسه را به روز کنید.

LayerBook

ایده ها را به سرعت با LayerBook ارائه دهید.

انتخاب های نامگذاری شده

به سرعت اشیاء انتخاب شده قبلی را ذخیره و بازیابی کنید

بستر توسعه

Rhino 7 با اصلاحات API، مستندات بهتر و برخی ویژگی‌های اصلی جدید که پایه‌های پلتفرم توسعه هندسه را گسترش داده و عمیق‌تر می‌کند، پیشرفت‌های عمده‌ای را در SDK‌های رایگان ما به ارمغان می‌آورد.

 

سوالات متداول
RhinoCeros چیست؟

RhinoCeros، یا همان طور که معمولاً شناخته می شود، Rhino، به عنوان یک پلاگین اتوکد ایجاد شد. این نرم افزار تکامل یافته و تبدیل به راینو شده است. (با این حال، این نرم افزار بیشتر منبع باز است و دارای افزونه های زیادی است که استفاده از برنامه را بهبود می بخشد.) می توان از آن در طیف گسترده ای غیرقابل تصور از جواهرات گرفته تا طراحی کشتی استفاده کرد. دلیل این امر این است که RhinoCeros یک برنامه طراحی مبتنی بر NURBS (Non-Uniform B Spline Lines) است.

در حالی که SketchUp، ۳Ds Max و سایر برنامه های مدل سازی سه بعدی دارای زیرساخت هایی مانند چند خط، چند ضلعی یا جامد هستند، Rhino یک نرم افزار مبتنی بر منحنی است. به این ترتیب ساخت مدل هایی که پیاده سازی آن ها با نرم افزارهای دیگر بسیار سخت است با این یکی از کارها بی اهمیت است. علاوه بر این، از آنجایی که پایه NURBS به ذخیره سازی سیستم کمتری نیاز دارد، در طول مدل سازی هیچ تشدید یا قطعی وجود ندارد و اندازه فایل بیش از حد رشد نمی کند.

RhinoCeros چه می کند؟

همانطور که در بالا ذکر کردیم، راینو در واقع با هر چیزی که شما می خواهید کار می کند. با وجود رابط کاربری ساده، RhinoCeros پلاگین ها و اهداف زیادی دارد که می تواند تجربه کاربر را بهبود بخشد. شما می توانید طرح هایی را با فرم هایی ایجاد کنید که تصور نمی کنید در هیچ برنامه مدل سازی دیگری انجام دهید. علاوه بر این، شما می توانید آنها را به راحتی انجام دهید.

راینو می تواند با بسیاری از موتورهای رندر معروف کار کند. به عبارت دیگر پس از ساخت مدل خود می توانید رندر و حتی انیمیشن سازی کنید. در نهایت، راینو کمک بزرگی به حرفه شما می کند. دانش برنامه برای یک نامزد معمار ضروری است. هر برنامه اضافی که یاد می گیرید شما را یک قدم جلوتر در حرفه خود می برد. بنابراین می توانید مهارت های خود را به طور مشخص نشان دهید.

RhinoCeros برای چه کسانی مناسب است

این برنامه برای هر کسی که می خواهد مدل سازی سه بعدی را به روشی سرگرم کننده یاد بگیرد مناسب خواهد بود.

 • معماران و طراحان داخلی که می خواهند در حرفه خود یک قدم جلوتر باشند،
 • توسعه دهندگان (این برنامه که امکان نوشتن اسکریپت را ارائه می دهد)
 • مهندسان
 • طراحان جواهرات
 • طراحان صنعتی
 • طراحان محصول
Rhinoceros در مقابل  Sketchup: کدام یک را انتخاب می کنید؟

همانطور که می بینید، هر دو نرم افزار بسیار چشمگیر هستند. رابط کاربری آنها به یک اندازه کاربر پسند به نظر می رسد، هر دوی آنها به دلیل بسیاری از ابزارهای عالی متمایز هستند. تصمیم گیری در مورد اینکه کدام برنامه سه بعدی برای شما بهتر است به ماهیت پروژه شما بستگی دارد.

با توجه به تحقیقات و تجربه دست اول خود، Rhino را برای پروژه های طراحی صنعتی بیشتر و Sketchup را برای معماری توصیه می کنیم.

راینو دارای تنوع شگفت انگیزی از پلاگین ها است که به شما امکان می دهد آزادی طراحی نهایی را داشته باشید. به لطف سیستم طراحی خود، منحنی های بسیار صاف و ایجاد مدل های سه بعدی بسیار دقیق را نیز امکان پذیر می کند.

از سوی دیگر، اسکچاپ مقدار بسیار خوبی از مدل های سه بعدی را در اختیار شما قرار می دهد که در طراحی معماری بسیار مهم است. این بسیار شهودی است و می تواند پروژه های بزرگ معماری مانند طراحی مناظر را انجام دهد. علاوه بر این، Sketchup یک نرم افزار رندر معماری عالی است.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 2 میانگین: 5]
ویندوز

System Requirements for Rhinoceros 3D

 • Supported OS: Windows 7/8/10/11
 • Processor: No more than 63 CPU Cores
 • RAM: 8 GB RAM (16 GB recommended)
 • Free Hard Disk Space: 600 MB or more
 • OpenGL 4.1 capable video card is recommended
مک

Technical Details and System Requirements

 • macOS 10.14 or later (Apple Silicon compatible)

آموزش نصب و فعال سازی نرم افزار

 • فایل را از حالت فشرده خارج کنید.
 • نرم افزار را نصب کنید ، اما اجرا نکنید.
 • به روی فایل Activator کلیک راست کنید و گزینه Run as administrator را بزنید و به روی دکمه Active کلیک کنید.
 • نرم افزار را اجرا کنید.
 • برای جلوگیری از غیرفعال شدن کرک، نرم افزار را در فایروال آنتی ویروس یا ویندوز قرار بدید.

آموزش نصب و فعال سازی پلاگین V-Ray برای نرم افزار

 • ایل را از حالت فشرده خارج کنید.
 • پلاگین را نصب کنید.
 • سرور مجوز محلی (local license server) را نصب نکنید.
 • فایل داخل پوشه Crack را در مسییر زیر کپی و جایگزین فایل قبلی نمائید.
C:Program FilesChaos GroupV-RayV-Ray for Rhinocerosvrayappsdkbin
 • نرم افزار Rhinoceros را اجراء کنید.

 

 

پسورد فایل فشرده : yekdown.com

برای کپی کلیک کنید پسورد کپی شد، می‌توانید برای خارج کردن از فایل فشرده استفاده کنید

یک پاسخ به “Rhinoceros 7.29.23107.3001 Win/Mac + Portable + Plugins طراحی مدل های ۳ بعدی”

 1. Parham گفت:

  خیلی جالب بود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درخواست نرم افزار

در صورتی نرم افزار، یا کرک نرم افزارتان را نمی توانید پیدا کنید، درخواست خود را برای ما ارسال کنید تا در سریعترین زمان برای شما ارسال شود.