.
Proteus Professional 8.13 SP0 Build 31525 طراحی مدارهای الکترونیکی

Proteus Professional یک بسته نرم افزاری برای طراحی مدارهای الکترونیکی به کمک کامپیوتر است. این بسته یک سیستم شبیه‌سازی مدار بر اساس مدل‌های قطعات الکترونیکی است که در PSpice اتخاذ شده است. این نرم افزار قابلیت ویژه ای در شبیه سازی عملکرد دستگاه های قابل برنامه ریزی دارد. از جمله: میکروکنترلرها، ریزپردازنده ها، DSP و غیره.  Proteus Professional می تواند میکروکنترلرهای زیر را شبیه سازی کند: ۸۰۵۱، ARM7، AVR، Motorola، PIC، Basic Stamp.

اجزای اصلی Proteus Design Suite

نرم افزارProteus Professional شامل دو جزء اصلی است که کل عملکرد برنامه حول آن می چرخد:

ISIS: مخفف سیستم ورودی شماتیک هوشمند. این برنامه به ما امکان می دهد طراحی الکتریکی مدار را انجام دهیم که شامل انواع قطعات مانند مقاومت ها، سیم پیچ ها، خازن ها، منابع تغذیه و حتی ریزپردازنده ها می شود.
ARES: مخفف Advanced Routing and Editing Software. این ابزاری است که هدف آن طراحی بردهای مدار چاپی یا PCBها با عملکردهای مسیریابی، مکان یابی و ویرایش برای قطعات الکترونیکی است.

جدای از این دو برنامه، نرم‌افزار Proteus Professional به همراه ماژول‌های مختلفی مانند VSM ارائه می‌شود که با ادغام در ISIS به ما امکان شبیه‌سازی ویژگی‌های مختلف مدارهای مجتمع را در زمان واقعی یا Electra، ماژول خود مسیریابی که به ما امکان می‌دهد مسیرها را به صورت خودکار ردیابی کنیم، ارائه می‌شود. بین اجزا، جستجوی مسیر بهینه برای بهبود سرعت مدار.

کدام یک بهتر است؟ پروتئوس یا مولتی سیم؟

دانشجویان و متخصصان الکترونیک در انتخاب برنامه ای برای شبیه سازی مدارهای الکترونیکی همیشه دچار شک و تردید هستند. به عبارتی می توان ادعا کرد پاسخی برای این سوال وجود ندارد.

به عنوان مثال، کاربرانی که به دنبال برنامه ای برای شبیه سازی آنالوگ و دیجیتال مدارها هستند، محصول توسعه یافته توسط National Instruments Corporation با نیاز آنها مطابقت دارد. زیرا بهترین نرم افزار در این دسته است. با این حال، اگر بیشتر به شبیه‌سازی ریزپردازنده‌ها علاقه‌مند هستید، Multisim احتمالاً فاقد اصول اولیه مورد نظر شما است و Proteus از آنجا وارد می‌شود، زیرا شامل تعداد زیادی کتابخانه است که به شما امکان شبیه‌سازی مدل‌های مختلف را می‌دهد. بنابراین هر کدام در موارد مختلفی خوب هستند و این به شما بستگی دارد که انتخاب کنید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]

سیستم مورد نیاز:
سیستم عامل: مایکروسافت ویندوز XP یا جدیدتر
CPU: پردازنده اینتل 2 گیگاهرتز یا سریعتر (پردازنده های AMD خوب اما کمتر بهینه شده اند)
GPU: کارت گرافیکی که از OpenGL نسخه 2.0 یا بالاتر و/یا Direct 3D و نمونه برداری چندگانه (MSAA) پشتیبانی می کند.

حافظه: 3 گیگابایت رم (8 گیگابایت توصیه می شود)

Technical Details and System Requirements

  • Supported OS: Windows 11,10,8,7
  • Processor: Multi core Intel Series or above, Xeon or AMD equivalent
  • RAM: 4GB (8GB or more recommended)
  • Free Hard Disk Space: 4GB or more recommended

فعال سازی نرم افزار

  • فایل را از حالت فشرده خارج کنید.
  • نرم افزار را نصب و  اجرا نکنید.
  • از پیش فعال شده است.

پسورد فایل فشرده : yekdown.com

برای کپی کلیک کنید پسورد کپی شد، می‌توانید برای خارج کردن از فایل فشرده استفاده کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درخواست نرم افزار

در صورتی نرم افزار، یا کرک نرم افزارتان را نمی توانید پیدا کنید، درخواست خود را برای ما ارسال کنید تا در سریعترین زمان برای شما ارسال شود.