.
Parted Magic 2023.05.21 Boot Disc جعبه ابزار کامل برای هارد دیسک

Parted Magic یک نرم افزار مدیریت هاردیسک است که ابزارهای لازم را برای کاربران خانگی و اداری در اختیار دارد. این یک مجموعه LiveCD مبتنی بر لینوکس است که امکان اجرا از درایوهای فلش را دارد. این برنامه دارای ابزارهایی برای ایجاد پارتیشن، شبیه سازی و تمیز کردن دیسک ها و همچنین برای بازیابی اطلاعات و Benchmarking  است.

Parted Magic شامل مدیریت پارتیشن است که به شما امکان کپی، تغییر و جابجایی پارتیشن های هارد دیسک و همچنین بازیابی اطلاعات از پارتیشن های آسیب دیده را می دهد. گزینه شبیه سازی دیسک به شما امکان می دهد هم پارتیشن های جداگانه و هم کل دیسک ها را کلون کنید. تمام داده های کلون شده را می توان به عنوان یک تصویر یا یک کپی جداگانه در یک هارد دیسک متصل، سیستم فایل شبکه یا سرور SHH/Samba ذخیره کرد.

رابط کاربری

با وجود سیستم عامل لینوکس شاید ناآشنا، Parted Magic در واقع برای هر کسی که قبلاً از Partition Magic یا سایر نرم افزارهای مدیریت دیسک برای ایجاد پارتیشن استفاده کرده است کاملاً آشنا به نظر می رسد. تمام ویژگی های اصلی وجود دارد و همچنین به زیبایی نمایش داده می شوند.

استفاده از Parted Magic
Boot Parted Magic و اولین چیزی که می بینید این لیست از گزینه ها است:

این سیستم بر اساس ابزارهای معتبر Parted و GParted است، بنابراین می توانید مطمئن باشید که قابل اعتماد است. پشتیبانی گسترده از سیستم فایل به این معنی است که می توانید از آن در رایانه های شخصی مک، لینوکس و ویندوز مبتنی بر اینتل استفاده کنید (لیست کامل: ext2، ext3، ext4، fat16، fat32، hfs، hfs+، jfs، linux-swap، ntfs، reiserfs، reiser4، و xfs). و برای اینکه کار کند نیازی به نصب چیزی ندارید – فقط فایل ISO دانلود شده را روی دیسک رایت کنید، از آن بوت کنید و به کار خود بروید.

گزینه پیش فرض باید روی اکثر رایانه ها کار کند. اگر نه دیگری را امتحان کنید مانند بسیاری از سی دی های زنده، بوت شدن ممکن است کمی طول بکشد، پس صبور باشید. وقتی همه چیز بوت می شود، یک دسکتاپ شبیه ویندوز خواهید دید:

ابزارهای مختلفی درست روی دسکتاپ وجود دارد. مرورگر فایل برای پشتیبان‌گیری از فایل‌ها از درایوهایی که می‌خواهید ویرایش کنید عالی است و می‌توانید با استفاده از ابزار سلامت دیسک به سرعت سلامت دیسک‌های خود را بررسی کنید.

اگر پارتیشن بندی چیزی است که به دنبال آن هستید – و احتمالاً هم همینطور است – نماد gParted را درست روی دسکتاپ پیدا خواهید کرد. به خاطر سادگی، “ویرایشگر پارتیشن” نامیده می شود. برای شروع روی آن کلیک کنید.

 سپس اگر آماده هستید روی «Apply“» کلیک کنید.

انواع پارتیشن های ویندوز و لینوکس همگی پشتیبانی می شوند، اما فرمت فایل پیش فرض استفاده شده توسط OS X پشتیبانی نمی شود. به این ترتیب، gParted برای کاربران مک بسیار مفید نیست.

Clonezilla, Built In

پارتیشن بندی کار جالبی است، اما گاهی اوقات می خواهید همه داده ها را از یک درایو به درایو دیگر منتقل کنید – یا قبل از پارتیشن بندی چیزها، یک درایو کامل را پشتیبان بگیرید. به همین دلیل آیا می‌خواهید کل یک درایو را به درایو دیگری شبیه‌سازی کنید، یا از یک درایو خراب در یک تصویر برای نگهداری ایمن نسخه پشتیبان تهیه کنید؟

ابزارهای دیگر

البته پارتیشن بندی و شبیه سازی تنها ابزارهای ارائه شده توسط این درایو نیستند. چیزهای زیادی برای یافتن در منو وجود دارد:

شبیه سازی دیسک

کل دیسک کامپیوتر یا یک پارتیشن را شبیه سازی کنید. داده های کلون شده را می توان به عنوان یک فایل تصویری یا به عنوان یک کپی تکراری از داده ها ذخیره کرد. سپس داده ها را می توان در یک دستگاه ذخیره سازی متصل به صورت محلی، یک سرور SSH، یک سرور Samba یا یک اشتراک فایل شبکه ذخیره کرد. پس از آن می توان از فایل کلون برای بازیابی نسخه اصلی در صورت نیاز استفاده کرد.

نجات داده ها

PartedMagic به شما این امکان را می دهد که به راحتی رمزهای عبور ویندوز را بازنشانی یا تغییر دهید. بازیابی فایل های از دست رفته فایل‌ها را از دستگاه‌های دارای خطای خواندن دیسک نجات دهید.

پاک کردن دیسک

PartedMagic با راه حل های آسان برای بازنویسی معمولی ارائه می شود. پاک کردن امن داخلی پاک کردن تنها فضای آزاد.

Benchmarking

تمام ابزارهای معیاری که تا به حال به آن نیاز دارید! Bonnie++، IOzone، اطلاعات سخت، تستر پایداری سیستم، mprime و استرس.

و یک لیست طولانی از برنامه های اضافی برای افزودن قابلیت های بیشتر وجود دارد:

مدیر فایل Midnight Commander، TrueCrypt برای رمزگذاری، آنتی ویروس ClamAV و نمایشگر TightVNC برای دسترسی از راه دور، به همراه ابزارهای حذف حذف، پخش کننده های موسیقی، برنامه های رایت دیسک، برنامه چت IRC، چندین برنامه بازیابی اطلاعات و خیلی چیزهای دیگر.

MBR ها و بوت لودرهای خراب را تعمیر کنید

می‌توان از آن برای تعمیر MBR یا بوت‌لودرهای خراب، رمزگذاری سیستم‌های فایل در فضای کاربر، و همچنین برای فرمت HDD یا SSD با سیستم‌های فایل مختلف استفاده کرد (از همه سیستم‌های فایل لینوکس، ویندوز و مک شناخته شده پشتیبانی می‌کند).

در نتیجه

چه بخواهید یک درایو دیسک سخت را فرمت کنید، یک درایو کامل را شبیه سازی کنید یا یک دیسک کامل را پاک کنید، Parted Magic ابزار عالی است. با این حال، با توجه به این واقعیت که دیگر رایگان نیست، می توانید توزیع های لینوکس GParted Live CD یا Clonezilla Live CD را امتحان کنید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

System Requirements for Parted Magic

  • Supported OS:Windows or Linux (32 bit or 64-bit – all editions)
  • Processor: Multi-core Intel Series or above, Xeon or AMD equivalent
  • RAM: 4GB (8GB or more recommended)
  • Free Hard Disk Space: 4GB or more recommended

Supported File Systems

ext2, ext3, ext4, fat16, fat32, ntfs, and reiserfs
Supported Actions: Create, grow, shrink, move, copy, check, label, and UUID.

btrfs
Supported Actions: Create, grow, shrink, move, copy, check, and label.

exfat
Supported Actions: Create, move, copy, check, and label.

hfs and hfs+
Supported Actions: Create, shrink, move, copy, and check.

f2fs
Supported Actions: Create, move, and copy.

Other file systems with limited support: jfs, Linux swap, lvm2 pv, nilfs, reiser4, ufs, xfs, and zfs

Supported Hardware

PartedMagic requires at least a 64-bit processor with 8GB of RAM. 2GB in Live mode. Compatible with Secure Boot Windows machines. Runs well on Intel Macs.

Supported Storage Devices

Hard disk drives (SATA, IDE, and SCSI). Flash memory. USB drives. SSD (Solid State Drives). Devices with sector sizes of 512, 1024, 2048, 4096, etc.

پسورد فایل فشرده : yekdown.com

برای کپی کلیک کنید پسورد کپی شد، می‌توانید برای خارج کردن از فایل فشرده استفاده کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درخواست نرم افزار

در صورتی نرم افزار، یا کرک نرم افزارتان را نمی توانید پیدا کنید، درخواست خود را برای ما ارسال کنید تا در سریعترین زمان برای شما ارسال شود.