ON1 Photo RAW نرم افزار ویرایش عکس است که عکس های RAW شما را به تصاویر نهایی تبدیل می کند. این برنامه ابزارهای اولیه ویرایش عکس مانند تنظیم نوردهی، کنتراست و موارد دیگر را فراهم می کند. در بالای این عملکردها، توانایی های ماسک و عملکردهای مختلف روتوش را دریافت می کنید.

هدف ON1 Photo RAW ارائه تمام ابزارهایی است که برای سازماندهی، ویرایش و اشتراک‌گذاری عکس‌هایتان نیاز دارید. آنها می‌گویند که از عکاس می‌خواهند کنترل نرم‌افزار و سیستم‌هایشان را دوباره به دست بگیرد. ON1 Photo RAW توانایی های پیشرفته ویرایش عکس را ارائه می دهد. جدیدترین پیشرفت‌های آنها عملکردهای هوش مصنوعی و چگونگی آسان‌تر کردن زندگی عکاس را در نظر می‌گیرد.

ON1 Photo RAW نرم افزاری است که قصد دارد با برنامه های شناخته شده تری مانند Adobe Lightroom رقابت کند. آنها ادعا می کنند که اکثر نرم افزارهای رایج کنترل عکاسی شما را از بین می برند. ON1 Photo RAW با ارائه یک فضا برای همه چیز، نیاز به پرداخت هزینه بیشتر یا همان نرم افزار را از بین می برد.

گزینه های برچسب زدن به شما امکان می دهد عکس های مورد علاقه خود را در یک فلش پیدا کنید. فضای کاری ویرایش به راحتی قابل پیمایش است. پانل ها ویرایش های مکرر را گروه بندی می کنند و لغزنده ها تنظیمات فردی را تغییر می دهند.

اما Photo RAW فقط یک تقلید Lightroom نیست. این برنامه ویرایش شامل گزینه های تغییر پیکسل است که فقط در Adobe Photoshop یافت می شود. با چند کلیک می‌توانید شعله‌های نور خورشید یا افکت‌های بوکه را اضافه کنید. یا از لایه ها و حالت های ترکیبی برای افزودن بافت استفاده کنید. حتی می توانید ویژگی های صورت را ویرایش کنید تا پرتره دلپذیرتری ایجاد کنید. همه اینها بدون رفتن به فتوشاپ قابل انجام است.

هوش مصنوعی پرتره در ON1 Photo Raw. این به شما امکان می دهد ویژگی های صورت مانند فضای کاری Liquify را در فتوشاپ تنظیم کنید.

برای عکاسان، ON1 Photo Raw بیشتر از Adobe Lightroom است. و تمام بهترین بخش های فتوشاپ را دارد.

رابط  کاربری

رابط کاربری برنامه با آخرین به روز رسانی به شدت تغییر کرده است . پیش از این، به ماژول هایی تقسیم می شد که بر روی وظایف فردی متمرکز بودند، مانند یک ماژول جداگانه برای Crop یا کار با لایه ها. رابط جدید تنها دو ماژول را برای کار با ایمپورت و تصحیح رنگ ارائه می دهد، جابجایی بین آنها فوق العاده سریع است.

یک تابع جدید مهم، مهاجرت پارامترهای لایت روم است. عکاسان به راحتی می توانند کاتالوگ های لایت روم خود را در ON1 Photo RAW 2023 وارد کنند، همه ابرداده ها را با هم ترکیب کنند و همه تغییرات غیر مخرب را ذخیره کنند. اگرچه ویرایش‌ها دقیق نیستند، توسعه‌دهندگان نرم‌افزار ON1 خاطرنشان می‌کنند که الگوریتم‌های ON1 Photo RAW 2023 AI هر کاری که ممکن است برای ارائه همگام‌سازی دقیق انجام می‌دهند.

ویرایش فضای کاری: ابزارهای ویرایش عکس

روی Edit در گوشه سمت راست بالا کلیک کنید تا به فضای کاری ویرایش بروید. ظاهر کلی شبیه نسخه های قبلی برنامه است. اما تغییرات قابل توجهی وجود دارد.

لایه ها

به ستون سمت راست نگاه کنید. بخش لایه ها در زیر پنجره های تاریخچه و هیستوگرام (سطوح) قرار دارد. ابزارهای مفید History و Snapshots در سال ۲۰۲۲.۵ جدید هستند. پنل لایه ها درست مانند فتوشاپ کار می کند. می توانید لایه هایی با علامت مثبت اضافه کنید و حالت ترکیب را تغییر دهید. برای ابزارهای بیشتر روی Blending Options کلیک کنید. اینها به شما اجازه می دهند که حالت ترکیبی را به طور جداگانه روی هایلایت ها، میان تن ها و سایه ها اعمال کنید. یا می توانید یک مجموعه رنگ خاص را انتخاب کنید.

ویرایش تصویر که شامل لایه‌ها می‌شود،  دیگر ماژول جداگانه نیست. ON1 Photo RAW 2023 اکنون به شما امکان می دهد ویرایش لایه های غیر مخرب را در ماژول های Develop و Effects انجام دهید. این به شما آزادی ایجاد و ویرایش فایل‌های چند لایه‌ای را می‌دهد که حاوی فایل‌های ویرایش نشده هستند، در حالی که تمام تنظیمات غیر مخرب هر لایه تصویر را ذخیره می‌کند.

ابزارهای اصلی ویرایش

مجموعه ای از تب ها در زیر پانل لایه ها وجود دارد. در درون آنها ابزارهای ویرایش قدرتمندی وجود دارد. مانند لایت روم، ابزارها به پانل هایی با جلوه های جداگانه که توسط لغزنده کنترل می شوند تقسیم می شوند. ابزارهای اصلی در زیر تب Develop در پانل Tone & Color قرار دارند. ON1 Photo Raw دارای ابزارهای مناسب برای تصحیح خودکار هوش مصنوعی برای تن و دما است.

هوش مصنوعی بدون نویز

در به روز رسانی ۲۰۲۲، ON1 Sky Swap و NoNoise AI را به ویرایشگر عکس معرفی کرد. با هر نسخه، ابزار حذف نویز ON1 قوی‌تر می‌شود. در نسخه ۲۰۲۲، پنل Details به Noise & Sharpening تغییر یافت. این پنل جدید شامل یک ابزار قدرتمند – NoNoise AI است. یکی از دلایل نسخه ۲۰۲۲.۵ به روز رسانی قابل توجه ابزار NoNoise AI بود.

در پانل Noise & Sharpening، لغزنده ها دوباره سازماندهی شده اند. همچنین، یک دکمه جدید NoNoise AI در کنار کلاسیک denoise وجود دارد. شما گزینه ابزار denoise موجود در نسخه ۲۰۲۱ یا ۲۰۱۷ برنامه را دارید. اما ابزار جدید NoNoise AI تنها چیزی است که شما نیاز دارید. مانند نسخه ۲۰۲۲.۵، روش انتخابی نیز دارید. گزینه High Detail تیز می کند و همچنین نویز را حذف می کند.

روی دکمه NoNoise AI کلیک کنید. این ابزار با تجزیه و تحلیل تصویر شما و حذف نویز شروع به کار می کند. AI به سرعت رندر می شود و فوراً بسیار خوب به نظر می رسد. پیش نمایش قبل و بعد به شما نشان می دهد که چه چیزی تغییر کرده است. در جدیدترین نسخه، اکنون یک اسلایدر پیش نمایش دارید.

می توانید روشنایی را تنظیم کنید و جزئیات و رنگ را افزایش دهید. نتایج به راحتی با بهترین برنامه ها و پلاگین های حذف نویز موجود رقابت می کند.

ماژول جدید – Focus-Stacking

همانطور که از نامش مشخص است، این ابزار به طور خودکار مجموعه ای از تصاویر را با فاصله کانونی در حال تغییر ترکیب می کند و اجازه می دهد تا آنها را در زمان واقعی تنظیم کنید تا عمق میدان مورد نظر را بدست آورید.

ماژول  Portrait

ماژول جدید Portrait می‌تواند به‌طور خودکار چهره‌ها را در عکس‌های شما تشخیص دهد و مجموعه‌ای از ابزارها را برای روتوش دقیق ارائه می‌دهد. شرکت ON1 بیان می کند که نرم افزار آنها می تواند صاف کردن پوست، روشن کردن چشم و سفید کردن دندان را به صورت خودکار انجام دهد.

ابزار AI Masking

ON1 ادعا می کند که می تواند به راحتی مناطق تصویری را که باید انتخاب یا پوشانده شوند تشخیص دهد و فناوری هوش مصنوعی گنجانده شده در مکان یابی اشیا و ایجاد خودکار یک ماسک زیبا عالی است. اگر ثابت شود که درست است، منتظر موجی از بررسی های به روز شده ON1 Photo RAW باشید.

فضای کاری را مرور کنید: مدیریت دارایی دیجیتال (DAM)

ON1 Photo RAW دارای یک سیستم کاملاً مفهومی DAM (مدیریت دارایی دیجیتال) است. فضای کاری Browse به شما امکان می دهد ابرداده ها را ویرایش کنید و تصاویر خود را جمع آوری کنید. همانطور که از نام آن پیداست، Photo Raw با فایل های تصویری RAW کار می کند. اما به راحتی انواع فایل های اصلی را کنترل می کند.

سیستم های رتبه بندی مانند سیستم های لایت روم با رنگ ها، رتبه بندی ها و موارد پسندیده هستند. فضای کاری مانند سال ۲۰۲۱ به نظر می رسد، اما چند پیشرفت جزئی اما مفید در نسخه ۲۰۲۲ وجود دارد. تغییرات در فضای کاری Browse کوچک به نظر می رسد. اما مستقیماً با نیازهای عکاسان صحبت کنید.

نماهای تصویر کوچک  Thumbnail Views

برای شروع، شما گزینه های بیشتری برای مشاهده تصویر کوچک دارید. شما رابط کاربری را تغییر می دهید تا ویژگی هایی را که می خواهید ببینید. می توانید انتخاب کنید که فضای کاری را شلوغ کنید و فقط عناصر مورد نیاز خود را نشان دهید. به منوی کشویی View بروید و View > Thumbnail View Options را انتخاب کنید. می توانید اندازه و شکل ریز عکس ها را تغییر دهید.

شما همچنین مجموعه ای کامل از گزینه های برچسب گذاری دارید. آیا می‌خواهید رتبه‌بندی‌ها و برچسب‌ها یا تاریخ ضبط را ببینید؟ برچسب های سمت چپ را می خواهید یا در سمت راست؟ آیا همیشه می خواهید برچسب ها را ببینید یا فقط زمانی که ماوس را روی یک تصویر قرار می دهید؟ این تغییر ممکن است کوچک به نظر برسد. اما فضای کار را شلوغ می کند. و هنگام سازماندهی هزاران عکس تفاوت را ایجاد می کند.

اصلاح لنز

Lens Correction یک ابزار قدرتمند است. در پس‌زمینه برنامه‌های برتر پس از پردازش قرار می‌گیرد. نرم افزار فوق داده های عکس را می خواند و نقص های لنز شما را تصحیح می کند. اصلاحات رایج شامل اعوجاج لنز و وینیتینگ است. حتی لنزهای بالایی هم کامل نیستند!

ON1 ده ها پروفایل لنز جدید را در به روز رسانی ۲۰۲۲.۵ اضافه کرده است تا با بهترین ویرایشگرهای عکس رقابت کند. لنزهایی برای سیستم‌های دوربین بدون آینه جدید و تولیدکنندگان لنزهای شخص ثالث وجود دارد. ممکن است لنز شما به طور خودکار شناسایی نشود. اما می توانید مشخصات لنز را به صورت دستی تنظیم کرده و آن را برای استفاده در آینده ذخیره کنید.

Sky Swap AI

در ON1 Photo RAW، همیشه می‌توانید آسمان‌ها را جایگزین کنید. در این فرآیند از لایه‌ها استفاده شد و فایل‌های آسمان در برنامه آماده استفاده بودند. اما این روند واضح نبود. این مانند جایگزینی آسمان در فتوشاپ قبل از ابزار جستجوی آسمان بود. شما می توانید یک لایه آسمان اضافه کنید و از ابزار Mask AI برای کمک به شناسایی آسمان استفاده کنید. هیچ گزینه ای برای ترکیب رنگ یا نور وجود نداشت.

برخی از گزینه های موجود در پنل ON1 Photo Raw Sky Swap AI در زیر تب Sky یافت می شوند.

روی تب Sky کلیک کنید. پنل Sky Swap AI با یک ماسک کامل ظاهر می شود و آماده است تا در آسمان مورد علاقه شما رها شود. آسمان های زیادی در برنامه گنجانده شده است. نه دسته وجود دارد. آنها شامل شب، غروب خورشید، طوفان و شفق قطبی هستند. در هر دسته، گزینه های آسمان زیادی وجود دارد. و اگر آسمانی را که دوست دارید پیدا نکردید، همیشه می توانید آسمان خود را وارد کنید.

در پانل جستجوی آسمان، لغزنده هایی وجود دارند که اندازه و موقعیت آسمان را کنترل می کنند. همچنین، نور و رنگ های آسمان و پیش زمینه را کنترل می کنید. همچنین می توانید تار کنید، مه اضافه کنید و آسمان را منعکس کنید. همه این گزینه ها در فتوشاپ موجود نیستند.

ماسک زدن سریع است. اما الگوریتم تشخیص آسمان مشکلاتی داشت. دیگر با به روز رسانی ۲۰۲۲.۵ نیست! این برنامه به طور خودکار جزئیات دقیق مانند شاخه های درخت و آنتن را تشخیص می دهد.

ماسک هوش مصنوعی Sky Swap کامل نیست. اما نسخه ۲۰۲۲.۵ به بعد به طور خودکار جزئیات دقیق تری مانند این درختان و چمن ها را تشخیص می دهد.در ON1 Photo Raw 2022 به بعد  شما همچنین یک گزینه Mask Sky در زیر منوی کشویی Mask دارید. با رفتن به Mask > Mask Sky آن را پیدا خواهید کرد.

شما همچنین ابزار خط ماسک را برای کمک به تعریف لبه ها دارید. ابزار line mask مانند ابزار Polygonal Lasso در فتوشاپ است. روی نقاط لبه سوژه ای که می خواهید ماسک کنید کلیک کنید. پین ها را به سمت خطوط منحنی بکشید. این امر باعث می شود که پوشش اطراف منحنی ها و لبه ها دقیق تر شود.

نسخه ۲۰۲۲ به بعد با آرایه گسترده ای از آسمان های … به علاوه گزینه انعکاس از فتوشاپ عبور می کند.

تغییر اندازه هوش مصنوعی و Export

ON1 Resize AI نرم افزار بزرگنمایی عکس است. این فناوری جدید با وضوح فوق العاده جزئیات باورنکردنی را در حین افزودن پیکسل ها حفظ و بازیابی می کند. این به شما امکان می‌دهد عکس‌های بزرگ‌تر از آنچه دوربین شما معمولاً اجازه می‌دهد چاپ کنید. یا می توانید با حفظ وضوح تصویر اصلی، محکم برش دهید. به بررسی ما از افزونه Resize AI نگاه کنید.

فرآیند فوق العاده آسان و سریع است. تنها کاری که باید انجام دهید این است که اندازه مورد نظر خود را وارد کنید. در آپدیت ۲۰۲۲.۵ گزینه های بیشتری دارید. می توانید ابعاد را تغییر دهید یا طول ضلع بلند یا کوتاه قاب را وارد کنید. حتی می توانید تعداد مگاپیکسل مورد نظر خود را وارد کنید.

این برنامه همه ابزارهای موجود در Topaz Gigapixel را ندارد، اما نتایج سریع تری دریافت می کنید.

در ON1 Photo Raw 2022 به بعد  پنجره Export نیز بازسازی شد. پانل Metadata جایگزین گزینه های کاشی کاری و پوشش گالری می شود. در این پانل، شما تصمیم می گیرید که چه ابرداده ای را با تصویر خود صادر کنید. می‌توانید عکس‌های خود را با گزینه‌های تغییر نام جدید که قبلاً بحث شد نام‌گذاری کنید. همچنین، انتخاب های بیشتری در تیز کردن، تغییر اندازه و سایر گزینه های صادراتی دارید. وقتی صادرات کامل شد، می‌توانید انتخاب کنید که عکس را مستقیماً در لایت روم یا فتوشاپ باز کنید.

Export Presets برای نسخ۲۰۲۲ جدید نیست. اما آنها برجسته تر هستند و جزئیات مهم بیشتر قابل مشاهده هستند. همچنین، می توانید مستقیماً از منوی کشویی File به Export Presets دسترسی داشته باشید.

تنظیم و ویرایش عکس ها

بخش عمده ای از کار ویرایش تصویر در حالت “ویرایش” انجام می شود که در سمت راست قرار دارد. این بخش دارای چندین لغزنده برای تصحیح رنگ است. تنظیم رنگ ها در اینجا مانند LR ساده است زیرا همه ابزارها در نزدیکی یکدیگر قرار می گیرند که در مقایسه با کار در Capture One در زمان شما صرفه جویی می کند.

on1 عکس خام تنظیم و ویرایش عکس ها
Develop

برگه ای است که هنگام کار در ON1 Photo RAW بیشترین استفاده را می کنید. تنظیمات گنجانده شده‌ای که می‌توانید در لایت روم مشاهده کنید – «تن»، «رنگ»، «جزئیات»، «تصحیح لنز» و «تبدیل». آنها دقیقاً مانند شما کار می کنند، با دو استثنا: White Balance و Curves.

من عادت کرده ام که هنگام تنظیم تعادل رنگ سفید با قطره چکان، یک پیش نمایش مینیاتوری ببینم زیرا بسیار راحت است، اما چنین ویژگی در اینجا وجود ندارد. منحنی ها مشکل دیگری دارند. آنها به سادگی وجود ندارند. خیلی تلاش کردم تا آنها را پیدا کنم، اما ثابت شد که غیرممکن است. وقتی نوبت به نبرد ON1 Photo RAW و Lightroom می‌رسد، اولی هنوز باید از این جنبه عقب بیفتد.

جلوه ها

در اینجا می توانید جلوه ها و فیلترهای رنگی مختلف را تنظیم کنید و در صورت نیاز یک فریم اضافه کنید. مفیدترین عملکردی که در اینجا شایسته است در بررسی ON1 من ذکر شود، Color Enhancer است که می توانید از آن برای تغییر رنگ های خاص و تغییر اشباع آنها استفاده کنید، و اساساً آن را معادل “HSL” کنید.

پرتره – یک حالت جدید و نسبتا جالب است که به طور خودکار چهره ها را در یک عکس پیدا می کند، پس از آن می توانید آنها را به سادگی با حرکت دادن تنظیمات نوار لغزنده ویرایش کنید. آن‌طور که می‌توان انتظار داشت کار نمی‌کند، اما هنوز هم بهتر از قابلیت روتوش عکس وحشتناک ارائه شده توسط Lightroom است. علاوه بر این، این حالت امکان انتخاب چشم ها و لب های مدل را برای انجام اصلاحات دقیق فراهم می کند.

Local

این معادل Adjustment Brush است، فقط بدتر از Lightroom کار می‌کند و به دومی امتیاز دیگری در مقایسه ON1 و Lightroom می‌دهد. تنظیمات ثابت باقی می مانند، می توانید چندین نقطه ایجاد کنید و غیره. با این حال، مشکلی که من را نگران می کند فریز مداوم برس است که استفاده از این ابزار را تقریبا غیرممکن می کند.

برداشت کلی پس از استفاده از ON1 Photo RAW برای تصحیح رنگ نسبتاً مثبت است، همه چیز سریع کار می‌کند و «محلی» تنها استثنا است. تابعی که به نظر من بسیار مفید است، توانایی پنهان کردن تغییرات ایجاد شده توسط ابزارهای خاص با حذف یک نقطه در کنار نام آنها است، مشابه نحوه عملکرد “Eyes” در لایه های فتوشاپ. یادگیری نحوه استفاده از برخی ابزارها می تواند پیچیده و گیج کننده باشد، اما این فقط برای عملکردهای اضافی مرتبط است. همچنین اگر برنامه هنگام تغییر از حالت «مرور» به «ویرایش» سریع‌تر پاسخ دهد، خوشحال می‌شوم زیرا در آنجا کمی تأخیر وجود دارد.

فکر می‌کنم نحوه عملکرد عملکرد Zoom را دوست نخواهید داشت. کلیدهای +/- کار نمی کنند و چند لمسی پشتیبانی نمی شود. شما فقط می توانید با استفاده از نوار لغزنده زیر عکس زوم کنید، در حالی که حرکت در اطراف تصویر از طریق تصویر پیش نمایش، مشابه لایت روم، امکان پذیر است. با این حال، شما نمی توانید با استفاده از کلیدهای جهت حرکت کنید، زیرا آنها به سادگی بین عکس های مختلف جابجا می شوند، که این واقعیتی است که اغلب در بررسی های دیگر ON1 حذف می شود.

فیلترهای پیشرفته ویرایش عکس و جلوه ها

هیچ بررسی ON1 Photo Raw بدون ذکر بسیاری از فیلترهای افکت کامل نخواهد بود. اینها سنگ بنای این برنامه ویرایش تصویر هستند. روی تب Effects کلیک کنید و صفحه جدیدی ظاهر می شود. هر یک از ابزارها را برای باز کردن یک پانل جدید با کنترل های جداگانه انتخاب کنید.

برخی ابزارهای پیشرفته ای مانند اسپلیت تونینگ هستند. برخی دیگر جلوه های خلاقانه ای مانند افزودن پرتوهای خورشید هستند. شما نمی توانید این افکت ها را در لایت روم یا فتوشاپ پیدا کنید. اما برخی از آنها در Adobe Photoshop Elements هستند. به تعداد دلخواه فیلتر یا افکت اضافه کنید. می توانید به راحتی آنها را روشن و خاموش کنید یا کدورت افکت را کاهش دهید.

در نتیجه

این برنامه تقریباً به کامل بودن نزدیک می شود، اما همچنان فاقد چند پیشرفت است که عمدتاً به تقویت لازم در عملکرد مرتبط است. برنامه در حین ویرایش دسته ای عکس بسیار کند می شود و من احساس راحتی نمی کنم که با آن کار کنم. تنها چیزی که ON1 Photo RAW عالی است، مشاهده و حذف عکس‌ها است. اگر فقط امکان اضافه کردن این حالت به لایت روم وجود داشت، عالی بود. به طور کلی، اگر توسعه دهندگان موفق شوند عملکرد را افزایش دهند و توابع بیش از حد غیر ضروری، به ویژه تعداد بیش از حد ابزارهای روتوش عکس را حذف کنند، آنگاه ON1 Photo RAW جایگزین مناسبی برای لایت روم خواهد شد.

سوالات متداول
ON1 Photo RAW برای چه کسانی مناسب است؟

ON1 Photo RAW یک نرم افزار همه کاره برای ویرایش تصاویر است. برای هر کسی که با هر ژانر عکاسی کار می کند مفید است. من می‌توانم بگویم که مخصوصاً برای عکاسانی که با نرم‌افزار ویرایش آشنا نیستند مفید است.

مانند طیف وسیعی از محصولات Adobe، یادگیری برخی از این برنامه ها می تواند مانند یادگیری یک زبان جدید باشد. اگر زمان لازم برای یادگیری نرم افزار Adobe را ندارید، ON1 Photo RAW می تواند نرم افزاری برای شما باشد.

شعار ON1 Photo RAW برای جدیدترین به‌روزرسانی آن «فقط اشاره کنید، کلیک کنید و ایجاد کنید». این به ما می گوید که تمرکز اصلی آنها بر روی سادگی و سهولت است. ON1 می خواهد به شما این امکان را بدهد که «قفل خلاقیت خود را بدون منحنی یادگیری باز کنید».

هر کسی که در زمینه ویرایش عکس تجربه داشته باشد می داند که برنامه هایی مانند Adobe Photoshop چقدر می توانند پیچیده باشند. هدف ON1 Photo RAW پر کردن شکاف موجود در بازار نرم‌افزار حرفه‌ای است که تجربه ویرایش کاربرپسند را فراهم می‌کند.

ON1 چقدر خوب است؟

ON1 یک استودیوی عکاسی است که برای دسترسی بیشتر به ویرایش عکس اختصاص داده شده است. اگر به دنبال ویژگی های خودکار در ابزار ویرایش خود هستید، ON1 یک برنامه شگفت انگیز برای شما خواهد بود. ON1 Photo RAW برداشتی متفاوت از برنامه هایی مانند Adobe Lightroom است. اگر به دنبال فضای کاری متفاوت هستید، ON1 می تواند برای شما مناسب باشد.

چگونه ON1 با فتوشاپ مقایسه می شود؟

ON1 Photo RAW بسیاری از ابزارهای ویرایش مشابه را فراهم می کند. اما وقتی نوبت به سطوح حرفه ای کنترل می رسد، ON1 Photo RAW کوتاهی می کند. این به این دلیل است که هدف ON1 Photo RAW ساده کردن فرآیند ویرایش است. برخی از عملکردها که ممکن است برای دستکاری پیچیده عکس بسیار مهم باشند کنار گذاشته شده اند.

آیا می توانم از ON1 Photo RAW روی هارد اکسترنال استفاده کنم؟

می توانید برنامه ON1 Photo RAW را روی هارد دیسک ذخیره کنید و در حالی که هارد دیسک شما به رایانه وصل است، برنامه را اجرا کنید. همچنین می توانید تصاویر را از هارد دیسک مستقیماً به ON1 Photo RAW وارد کنید.

چه LUT هایی با نسخه جدید ON1 Photo RAW گنجانده شده است؟

LUTهای رایگان ON1 عبارتند از B&W، Moody، Portrait، Cinematic و بسیاری دیگر. LUT های خاصی را برای مناظر، طبیعت و حیات وحش، و برای افزایش رنگ پیدا خواهید کرد!

چه زمانی ON1 Photo RAW منتشر شد؟

ON1 Photo RAW در اکتبر ۲۰۲۲ منتشر شد.

در صورت مشکل در نصب نرم‌افزار و یا هر مشکلی در زمینه کامپیوتر و موبایل با شماره پشتیبـانی 123456789 از سراسر کشور با تلفن ثابت تماس بگیرید.برای تماس با تلفن همراه و استفاده از تخفیف 40درصدی به سایت  سیب مراجعه نمایید
yekdown.com
آموزش تعمیر فایل دانلود شده از سایت
راهنمای استفاده از فایل‌های سایت
نحوه اجرای کرک , Patch , keygen
قرار دادن نرم افزار در فایروال ویندوز
سوالی دارید؟ انجمن سایت سریع‌ترین راه حل شماست

1. پسورد فایل فشرده yekdown.com میباشد.
2. جهت مطرح کردن سوال و حل مشکلات خود به انجمن مراجعه کنید
3. نظرات به صورت فینگلیش تایید نخواهد شد.
4. درخواست قرار دادن فعال ساز جدا رسیدگی نخواهد شد و به انجمن مراجعه کنید

آموزش تعمیر فایل فشـرده ( ارور CRC یا پسورد یا damaged و یا The file is corrupt و No archives found )

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در سایت
رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟

برای راحتی در دانلود فایل ها و دانلود با سرعت بالا ، از نرم افزار های مدیریت دانلود مانند FDM یا IDM استفاده کنید.

 • جهت قطع موقت دسترسی به اینترنت میتوانید از نرم افزار InternetOff استفاده کنید.
 • برای استفاده از کرک ، باید فایل‌های موجود در فولدر Crack را در مسیری که نرم افزار نصب شده است قرار داده و جایگزین فایل قبلی کنید.
 • برای استفاده از Patch ، باید فایل Patch را در مسیری که نرم افزار نصب شده است قرار داده و به روی فایل Patch  کلیک راست کرده و روی گزینه Run as administrator کلیک کنید و سپس به روی دکمه Patch کلیک کنید.
 • برای استفاده از Loader باید فایل Loader را در مسیری که نرم افزار نصب شده است قرار بدید و برای هر بار استفاده از نرم‌افزار باید فایل Loader را اجرا کنید.
 • برای استفاده از KeyGen باید نرم‌افزار را اجرا کنید ، سپس به پنجره فعال سازی نرم‌افزار واردشوید ، فایل Keygen را اجرا میکنید و سریال تولید شده را در پنجره فعال سازی نرم افزار و قسمت مربوطه وارد نماید و در صورت درخواست نام و ایمیل ، قسمت های مورد نظر را به دلخواه تکمیل کنید.

سایت و سرور دانلود این سایت در داخل کشور و در دیتاسنتر آسیاتک میزبانی می شود و در سامانه ثبت دامنه های اینترنتی با میزبانی داخلی ثبت و تایید شده است. ( در قسمت نشانی وب سایت، soft98 را جستجو کنید ) جهت اطلاع از نیم بها بودن ترافیک دانلودی از سافت ۹۸ با شرکتی که اشتراک اینترنت تهیه کرده‌اید تماس بگیرید و در صورت نیم بها نبودن در سامانه https://195.cra.ir شکایت خود را ثبت کنید.


نوع شکایت : مشکلات مالی و تعرفه
موضوع شکایت : عدم رعایت تعرفه ترافیک داخل و بین المللی

محل نصب نرم‌افزار کجاست ؟

 • فولدری است که در درایوی که ویندوز را نصب کردید و داخل فولدر Program Files قرار دارد.

محل نصب نرم‌افزار در ویندوز 7 و 8.1 و 10 و 11 کجاست ؟

 • به روی آیکون نرم‌افزار در دسکتاپ یا در منوی استارت کلیک راست کرده و روی گزینه Open File Location کلیک کنید.

محل نصب نرم‌افزار در ویندوز XP کجاست ؟

 • به روی آیکون نرم‌افزار در دسکتاپ یا در منوی استارت کلیک راست کرده و روی گزینه Properties و سپس گزینه Find Target کلیک کنید.
 • جهت قطع موقت دسترسی به اینترنت میتوانید از نرم افزار InternetOff استفاده کنید.
 • برای استفاده از کرک ، باید فایل‌های موجود در فولدر Crack را در مسیری که نرم افزار نصب شده است قرار داده و جایگزین فایل قبلی کنید.
 • برای استفاده از Patch ، باید فایل Patch را در مسیری که نرم افزار نصب شده است قرار داده و به روی فایل Patch  کلیک راست کرده و روی گزینه Run as administrator کلیک کنید و سپس به روی دکمه Patch کلیک کنید.
 • برای استفاده از Loader باید فایل Loader را در مسیری که نرم افزار نصب شده است قرار بدید و برای هر بار استفاده از نرم‌افزار باید فایل Loader را اجرا کنید.
 • برای استفاده از KeyGen باید نرم‌افزار را اجرا کنید ، سپس به پنجره فعال سازی نرم‌افزار واردشوید ، فایل Keygen را اجرا میکنید و سریال تولید شده را در پنجره فعال سازی نرم افزار و قسمت مربوطه وارد نماید و در صورت درخواست نام و ایمیل ، قسمت های مورد نظر را به دلخواه تکمیل کنید.

فایل های که پسوند آنها rar یا zip یا 7z هست را چگونه باز کنم؟

 • توسط نرم افزار Winrar فایل را از حالت فشرده خارج کنید و بعد برای نصب اقدام کنید

نرم افزار هایی که روبروی آن ها نوشته شده 32 بیتی یا 64 بیتی چیست ؟

 • نرم افزارهایی هستند که فقط به روی سیستم عامل 32 بیتی یا 64 بیتی قابل اجرا هستند. ابتدا از نوع سیستم عامل خود مطلع شوید و سپس دانلود کنید.

نرم افزار هایی که روبروی آنها Portable نوشته شده چیست؟

 • نرم افزارهایی هستند که  نیاز به نصب ندارند و از قبل رجیستر شده اند و حتی با انتقال آنها به روی حافظه USB ، امکان استفاده از آن در سایر سیستم ها وجود دارد.

فایل هایی که بصورت چند Part قرار داده شده چیست؟

 • برخی نرم افزار ها که حجم آنها زیاد میباشد جهت سهولت در دانلود به صورت Part های چند گیگابایتی در سایت قرار داده شده است و باید همه Part ها را دانلود کنید و بعد از دانلود به روی Part 1 کلیک راست کنید و Extract Here را بزنید تا نرم افزار به صورت خودکار تمام پارت ها را به یکدیگر متصل کند.

نرم افزارها را چگونه فعال کنم؟

 • در سایت سعی شده نرم افزارهایی که نحوه فعال سازی پیچیده ای دارند به همراه آموزش فعال سازی قرار داده شوند. در مورد نوع نحوه فعال سازی به گزینه نحوه استفاده از کرک ، Patch , keygen مراجعه کنید.

فایل فشرده ای را دانلود کردم اما بعد از دانلود باز نشد ، چکار باید کرد ؟

 • به آموزش تعمیر فایل فشرده مراجعه کنید و در صورت رفع نشدن مشکل از طریق تلگرام در ارتباط باشد

در صورت مشاهده ارور فایل های MSVCP120.dll و MSVCP140.dll چه کار باید کرد ؟

 • باید نرم افزار Microsoft Visual C نسخه ای که شامل تمام ورژن ها میشود را دانلود و نصب کنید

نکته : تمام فایل‌های قرار داده شده به روی سایت سالم هستند و این مشکل یا از طرف ISP شما ( بعلت کش کردن فایل ها ) یا آنتی ویروس و بیشتر مواقع زمانی بوجود میاد که شما از دانلود منیجر کرک شده استفاده کردید ، آخرین نسخه IDM را از سایت دانلود کنید.

اگر فایلی را از سایت ما دانلود کردید و با مشکل اکسترکت مواجه شدید ( ارور CRC یا پسورد یا damaged و یا The file is corrupt ) :

1- ابتدا آخرین نسخه Winrar موجود در سایت را دانلود و نصب کنید و مجدد فایل را تست کنید.
 
2-  در صورت مشاهده پیام No archives found از نرم افزار 7zip استفاده کنید
 
3-  در فایل‌هایی که بصورت چند پارت قرار داده شده ، دقت کنید ورژن نرم افزار در فایل‌ها یکی باشد و شماره پارت‌ها به ترتیب باشد. انتهای فایل 1_ یا (1) نباشد، در غیر اینصورت ارور Next volume is required دریافت خواهید کرد.
 
اگر مشکل حل نشد ، نرم‌افزار Winrar را اجرا نموده ، به محلی که فایل‌های فشرده را دانلود کرده اید مراجعه کنید ، و تمامی پارت‌ها را انتخاب کرده و گزینه Repair که در قسمت بالایی نرم‌افزار موجود هست را بزنید. سپس محلی مناسب برای ذخیره سازی آن‌ها انتخاب کنید. پس از اتمام کار ، به محلی که برای ذخیره سازی انتخاب کردید مراجعه نموده و فایل‌های جدید را Extract کنید..

– اگر در هنگام ریکاوری پیام sector recovered نمایش داده شد ، یعنی فایل به درستی تعمیر شده است.
– اگر پیام recover failed نمایش داده شد ؛ یعنی امکان ریکاور کردن وجود ندارد! پس باید فایل را دوباره دانلود کنید.
 
 
 • دانلود فایل ها تنها با آی پی ایران امکانپذیر است .
 • ( جهت اطلاع از فعال بودن پروکسی به این سایت مراجعه کنید ).
 • پسورد فایل های دانلود شده از سایت این  میباشد
 • برای دانلود در تلفن همراه ، روی لینک دانلود نگه دارید و در منو باز شده save link یا download link را انتخاب کنید
 • در صورت مشاهده پیغام خطا یا پسورد هنگام اکسترکت کردن فایل فشرده، به گزینه تعمیر فایل فشرده مراجعه کنید
 • در صورت مشکل در خرابی فایل و لینک دانلود از طریق  تلگرام یا سامانه آنلاین گفتگو و یا تکمیل فرم زیر در ارتباط باشید