.
Microsoft Edge WebView2 Runtime چیست و چگونه آن را غیرفعال کنیم

WebView2 توسط مایکروسافت استفاده می‌شود تا قابلیت‌های Outlook را به کاربران ارائه دهد که در همه پلتفرم‌های پشتیبانی‌شده سازگار است.
این به طور خودکار بر روی هر رایانه ای که از مایکروسافت ۳۶۵ استفاده می کند نصب می شود، اما اگر آن را از دست دادید، راهی برای دریافت برنامه وجود دارد.
با حذف نصب WebView2 بیش از ۴۷۵ مگابایت فضای دیسک و بین ۵۰ تا ۶۰ مگابایت رم آزاد خواهید کرد.

مایکروسافت شروع به نصب Microsoft Edge WebView2 کرد که یک نصب در زمان اجراست. برنامه های رومیزی که بخشی از Microsoft 365 هستند از WebView2 برای ارائه عملکردهای مبتنی بر وب استفاده می کنند.

برای انجام این کار، از موتور رندر موجود در Microsoft Edge استفاده می کند. رایانه هایی که قبلاً نسخه ۲۱۰۱ یا نسخه جدیدتر برنامه های مایکروسافت ۳۶۵ را نصب کرده اند، به طور خودکار WebView2 به آنها اضافه می شود.

زمان اجرا Microsoft Edge WebView2 چیست؟

با کمک کنترل Microsoft Edge WebView2، می‌توانید فناوری‌های وب مانند HTML، CSS و جاوا اسکریپت را در برنامه‌های خود بگنجانید. کنترل WebView2 از Microsoft Edge به عنوان موتور رندر خود استفاده می کند. به طوری که ممکن است محتوای وب را در برنامه های بومی نمایش دهد.

شما قادر خواهید بود کل برنامه بومی خود را در یک نمونه WebView2 طراحی کنید. و همچنین کد وب را با استفاده از آن در بسیاری از بخش‌های برنامه اصلی خود قرار دهید.

WebView2 توسط مایکروسافت استفاده می‌شود تا قابلیت‌های Outlook را به کاربران ارائه دهد که در همه پلتفرم‌های پشتیبانی‌شده سازگار است. بنابراین، چه از برنامه‌های آفیس روی دسک‌تاپ یا آنلاین استفاده کنید، تجربه در هر کجا که بروید یکسان خواهد بود.

چگونه بفهمم که Edge WebView2 را نصب کرده ام؟

۱.برنامه تنظیمات را با فشار دادن Windows و I با هم باز کنید و به Apps و سپس برنامه ها و ویژگی ها بروید.

apps-apps&features microsoft edge webview2 runtime

در اینجا WebView2 را در نوار جستجو تایپ کنید. اگر Microsoft Edge WebView2 ظاهر شود، روی رایانه شخصی شما نصب می شود. اگر چیزی نشان داده نشد، آن را ندارید.
در زیر به شما نشان خواهیم داد که چگونه زمان اجرا را در صورتی که بخواهید این کار را انجام دهید، نصب کنید. توجه داشته باشید که با دریافت بسته Microsoft 365 باید به طور خودکار روی رایانه شما نصب شود.

چرا Microsoft Edge WebView2 در حال اجرا است؟

این واقعیت را در نظر بگیرید که در نتیجه WebView2، قابلیت‌های Room Finder و Meeting Insights Outlook دقیقاً یکسان خواهند بود. صرف نظر از اینکه از برنامه دسکتاپ یا نسخه وب آن استفاده می کنید.

هنگامی که عملکرد برنامه‌های وب و دسکتاپ در یک مکان قرار نگرفته‌اند، در وهله اول یادگرفتن اینکه کجا به دنبال آنها بگردید می‌تواند آزاردهنده باشد.

علاوه بر این، برای عملکرد صحیح مرورگر مایکروسافت اج لازم نیست. بنابراین، فرآیند Runtime می‌تواند اجرا شود و حتی اگر مرورگر روی رایانه شما نصب نشده باشد، به تنهایی کار می‌کند.

این احتمال وجود دارد که Runtime بر روی رایانه هایی که دارای نسخه های قدیمی مایکروسافت آفیس هستند نیز نصب شود.

آیا Microsoft Edge WebView2 یک ویروس است؟

یک ویروس کامپیوتری، مانند ویروس آنفولانزا، طوری برنامه ریزی شده است که خودش را تکثیر کند و از میزبانی به میزبان دیگر منتقل شود. هر دو ویروس این قدرت را دارند که میزبان های دیگر را آلوده کنند.

به روشی مشابه، همانطور که ویروس های آنفولانزا بدون حضور سلول میزبان قادر به تکثیر نیستند، ویروس های کامپیوتری نیز قادر به تکثیر و تکثیر نیستند. بدون وجود برنامه نویسی، مانند فایل یا سند.

ویروس کامپیوتری نوعی کد یا نرم‌افزار مضر است که برای تغییر نحوه کارکرد کامپیوتر ایجاد شده و قرار است از یک کامپیوتر به کامپیوتر دیگر پخش شود.

اگر می‌خواهید اطلاعات فنی بیشتری کسب کنید، یک ویروس کامپیوتری به عنوان کرم شناخته می‌شود. برای اینکه کد آن اجرا شود، یک ویروس ابتدا خود را به یک برنامه قانونی یا سندی که از ماکروها پشتیبانی می کند تزریق می کند. و سپس خود را به آن برنامه یا سند متصل کنید.

در طی این روش، یک ویروس توانایی ایجاد پیامدهای پیش بینی نشده یا مضر را دارد. مانند آسیب رساندن به نرم افزار سیستم از طریق خراب کردن یا حذف داده ها. سایر عوارض جانبی بالقوه عبارتند از.

Microsoft Edge WebView2 یک ویروس نیست و می توانید با خیال راحت آن را روی رایانه خود نصب کنید. مایکروسافت ابزار Room Finder را در Outlook به عنوان نمونه ای از قابلیتی که توسط WebView 2 فعال شده است ارائه می دهد.

این شرکت همچنین خاطرنشان می کند که افزونه های آفیس در آینده به عملکرد صحیح آن نیاز خواهند داشت. با این حال، اگر فکر می‌کنید به آن ویژگی‌ها نیاز ندارید یا اصلاً از Outlook استفاده نمی‌کنید، می‌توانید روند حذف نصب را ادامه دهید.

MSEdgeWebView2.exe در کجا قرار دارد؟

شما می توانید فایل اجرایی را در این مکان پیدا کنید:

C:\ProgramFiles(x86)\Microsoft\EdgeWebView\Application\101.0.1210.53\Installer

توجه داشته باشید که پوشه بعد از برنامه ممکن است شماره متفاوتی داشته باشد. با این وجود، فایل WebView2 در آن وجود دارد.

چگونه زمان اجرا Microsoft Edge WebView2 را نصب کنم؟

۱.برا ی دانلود به سایت یکداون بروید و یا بر روی لینک کلیک کنید.

۲.بعد، روی نماد ذره بین از نوار وظیفه خود کلیک کنید، cmd را در نوار جستجو تایپ کنید. و روی نتیجه بالا کلیک راست کنید تا Run as administrator را انتخاب کنید.

cmd-run microsoft edge webview2 runtime

۳.برای رفتن به پوشه Downloads دستورات زیر را تایپ یا پیست کنید. و سپس نصب بی صدا Microsoft Edge WebView2 را اجرا کنید. بعد از هر بار Enter را فشار دهید:

cd Downloads

MicrosoftEdgeWebView2RuntimeInstallerX64.exe /silent /install

cd-downloads microsoft edge webview2 runtime

Evergreen Standalone Installer یک نصب کننده کامل است که می تواند Evergreen Runtime را در یک محیط آفلاین نصب کند. برای زیرساخت های x86/x64/ARM64 در دسترس است.

به زودی پس از انجام فرآیند، می‌توانید زمان اجرا WebView2 را که بر روی رایانه شخصی خود نصب شده است پیدا کنید. همانطور که گفته شد، بیایید ببینیم چگونه می توانید با غیرفعال کردن یا حتی حذف نصب آن را از اجرای آن جلوگیری کنید.

نصب بی صدا چیست؟

نصب نرم افزاری که به عنوان نصب بی صدا شناخته می شود نیازی به هیچ گونه فعالیتی از جانب کاربر در طول فرآیند ندارد. فرآیند نصب یک برنامه دسکتاپ ممکن است با استفاده از این روش ساده و راحت تر شود.

نصب‌های بی‌صدا توسط طیف گسترده‌ای از نرم‌افزارهای قانونی انجام می‌شوند. با این وجود، نرم افزارهای جاسوسی و برنامه های بالقوه ناخواسته (PUP) نیز از آنها استفاده می کنند. به منظور پنهان کردن فرآیند نصب از کاربر.

یک نصاب استاندارد از تعدادی پارامتر برای ارائه دستورالعمل های عملیاتی به نصاب استفاده می کند. نمونه هایی از این موارد شامل مکانی است که نرم افزار باید در آن نصب شود یا اینکه آیا باید میانبر دسکتاپ ایجاد شود یا خیر. و اینکه آیا قطعات اضافی باید نصب شوند یا خیر.

از کاربر درخواست می‌شود که این تنظیمات را در طول فرآیند نصب در یک نصب غیرسکوت یا حضوری انتخاب یا تأیید کند. که با نصب بی سر و صدا متفاوت است.

در طول یک نصب بی صدا، این گزینه ها به طور پیش فرض انتخاب می شوند. و فرآیند نصب به طور کامل و بدون دخالت کاربر در هیچ نقطه ای انجام می شود. اما اکنون، بیایید ببینیم چگونه می‌توانید زمان اجرا WebView2 را غیرفعال کنید یا یک حذف بی‌صدا انجام دهید. دنبال کنید!

چگونه Microsoft Edge را از اجرای WebView2 متوقف کنم؟
آن را از Task Manager غیرفعال کنید

۱.Task Manager را با فشار دادن CTRL + SHIFT + ESC روی صفحه کلید خود باز کنید و به برگه جزئیات بروید.

details-page-go microsoft edge webview2 runtime

۲.در اینجا، به پایین اسکرول کنید تا زمانی که فرآیند زمان اجرا Microsoft Edge WebView2 را ملاقات کنید، روی آن کلیک کنید و پایان کار را انتخاب کنید.

disable-wv2 microsoft edge webview2 runtime

Task Manager جزئی از سیستم عامل ویندوز است و از Windows NT 4.0 و Windows 2000 در تمامی نسخه های Microsoft Windows گنجانده شده است.

این توانایی را به شما می دهد تا عملکرد رایانه را در کل آن و همچنین هر یک از وظایف را که به عنوان فرآیندها نیز شناخته می شوند، مشاهده کنید.

پایان دادن به یک فرآیند ممکن است بسته شدن کامل یک برنامه را مجبور کند، باعث از کار افتادن رایانه شما و از دست دادن اطلاعات ذخیره نشده شما شود. توقف یک فرآیند با استفاده از Task Manager به احتمال زیاد رایانه شما را تثبیت می کند.

Microsoft Edge WebView 2 Runtime را در حالت بی صدا حذف کنید

اگر Microsoft Edge WebView 2 را حذف کنید، بیش از ۴۷۵ مگابایت فضای دیسک و بین ۵۰ تا ۶۰ مگابایت رم مورد نیاز آن را در پس‌زمینه آزاد خواهید کرد. به همین دلیل، این یک گزینه فوق العاده برای افرادی است که رایانه شخصی دارند که خیلی قدرتمند نیست. شما می توانید زمان اجرا Microsoft Edge WebView 2 را بدون آسیب رساندن به رایانه خود حذف نصب کنید:

۱. روی نماد ذره بین کلیک کنید و cmd را در نوار جستجو تایپ کنید.

۲. روی نتیجه بالایی کلیک راست کنید تا برنامه Command Prompt باز شود.

۳. Run as Administrator را انتخاب کنید.

۴. سپس با تایپ دستور زیر و فشار دادن Enter به مسیری که در آن نصب شده است بروید:

cd C:\Program Files (x86)\Microsoft\EdgeWebView\Application\101.0.1210.53\Installer
۵. سپس دستور زیر را تایپ یا پیست کنید تا به صورت بی صدا حذف شود و Enter را فشار دهید:
setup.exe — uninstall –msedgewebview — system-level — verbose-logging –force-uninstall

۶. زمان اجرا Microsoft Edge WebView2 اکنون حذف نصب شده است.

با این حال، باید توجه داشته باشید که اگر این برنامه را حذف نصب کنید، دیگر نمی‌توانید از ویژگی‌های مایکروسافت ۳۶۵ (مخصوصاً ویژگی‌های مربوط به Outlook) استفاده کنید، زیرا این ویژگی‌ها برای عملکرد صحیح به WebView بستگی دارد.

رایج ترین کدهای خطای زمان اجرا Microsoft Edge WebView2 چیست؟

برخی از آنها به شرح زیر است:

  • کد خطای ۱۹۳ زمان اجرا Microsoft Edge WebView2 – این خطا در هنگام نصب معیوب زمان اجرا WebView2 رخ می دهد. بنابراین توصیه می کنیم همانطور که در بالا نشان داده ایم سعی کنید دوباره آن را نصب کنید.
  • کد خطا ۲۵۹ زمان اجرا Microsoft Edge WebView2 – با پایان دادن به فرآیند WebView2، می توانید این مشکل را برطرف کنید.
  • کد خطای زمان اجرا Microsoft Edge WebView2 5 – قبل از حذف کامل زمان اجرا، کامپیوتر خود را مجددا راه اندازی کنید.
  • کد خطای زمان اجرا Microsoft Edge WebView2 Citrix – این را می توان با اضافه کردن فرآیند WebView2 به عنوان یک استثنا از تمام قلاب های Citrix برطرف کرد.
تفاوت بین Microsoft Edge و WebView2 چیست؟

مرورگر وب Microsoft Edge به عنوان پایه و اساس طراحی WebView2 عمل می کند.

از سوی دیگر، با توجه به اینکه WebView2 ممکن است با برنامه هایی مشابه مرورگرها استفاده شود، برخی از عملکردهای مرورگر باید تغییر یا حذف شوند.

هر دو WebView2 و Microsoft Edge اکثر قابلیت های خود را به اشتراک می گذارند. اگر مشخص شود که برای استفاده در زمینه WebView2 یا به هر دلیل دیگری مناسب نیست، عملکرد یک ویژگی ممکن است تغییر یا غیرفعال شود.

ممکن است در دفعه بعدی که Microsoft Edge به‌روزرسانی می‌شود، اتصالات کلید پیش‌فرض تغییر کند. علاوه بر این، اگر این عملکرد اکنون در WebView2 فعال باشد، ممکن است به جای آن یک میانبر صفحه کلید که به طور پیش فرض غیرفعال است، فعال شود.

چرا msedgewebview2.exe از CPU زیاد استفاده می کند؟

هنگامی که مصرف CPU بیش از حد باشد، شروع به تأثیرگذاری بر روی عملکرد سیستم می کند و شما متوجه تاخیر و گرم شدن بیش از حد رایانه شخصی ویندوز ۱۱ خواهید شد.

اگر استفاده از CPU همچنان بالا باشد، عملکرد سیستم را مختل خواهد کرد. در میان این نوع پردازش‌ها، msedgewebview2.exe یکی از مواردی است که از قدرت پردازش زیادی استفاده می‌کند.

به دلیل تأثیر بالقوه ای که ممکن است استفاده بیش از حد از RAM (حافظه) و CPU بر عملکرد رایانه شخصی شما داشته باشد، کنترل هر دوی این عوامل بسیار ضروری است.

اکیداً توصیه می‌کنیم که پست ما را در مورد نحوه رفع استفاده بالای CPU msedgewebview2.exe برای پاکسازی فرآیند خود بررسی کنید.

روش دیگر، نگاهی به نحوه رفع مصرف بالای CPU در ویندوز ۱۱ بیندازید و یاد بگیرید که چگونه آن را تحت کنترل نگه دارید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

پسورد فایل فشرده : yekdown.com

برای کپی کلیک کنید پسورد کپی شد، می‌توانید برای خارج کردن از فایل فشرده استفاده کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درخواست نرم افزار

در صورتی نرم افزار، یا کرک نرم افزارتان را نمی توانید پیدا کنید، درخواست خود را برای ما ارسال کنید تا در سریعترین زمان برای شما ارسال شود.