.
MAXON Cinema 4D Studio 2023.2.1 Win/Mac + Plugins + Portable مدل سازی سه بعدی، موشن گرافیک، نقاشی و انیمیشن

INEMA 4D یک راه حل قدرتمند مدل سازی سه بعدی، موشن گرافیک، نقاشی و انیمیشن است که توسط کامپیوتر MAXON (یک شرکت آلمانی) مهندسی شده است. این برنامه مجموعه جامعی از ابزارها را ارائه می دهد که به هنرمندان سه بعدی کمک می کند تا به نتایج خیره کننده دست یابند. CINEMA 4D چه مدل‌سازی چند ضلعی/روشی، بافت‌سازی، نورپردازی یا رندرینگ باشد، قابلیت‌های عالی برای عملکردی بدون دردسر ارائه می‌دهد.

قابلیت اطمینان شناخته شده این برنامه از طریق تولید مدرن و سریع سه بعدی می درخشد. این پلتفرم عالی برای حرفه ای های باتجربه و مبتدیان به طور یکسان است. کاربران را قادر می سازد تا گرافیک بازی های ویدئویی پیشرفته، گرافیک های حرکتی سه بعدی، تجسم های محصول و معماری، تصاویر و موارد دیگر را ایجاد کنند.

رابط کاربری گرافیکی مدرن

رابط Cinema 4D برای نرم افزارهای تولید محتوای دیجیتال پیچیده است اما زیاد نیست. ابزارهای انتخاب و اصلاح کننده در سمت چپ قرار دارند. منوها و تنظیمات نما در امتداد بالا اجرا می شوند. انیمیشن و کنترل های جدول زمانی در پایین هستند. و ایجاد، سازماندهی و دستکاری اشیا در پنل های مدیریت شی و مدیریت صفت در سمت راست رخ می دهد. جدا از ویوپورت (جایی که مدل‌ها و انیمیشن‌های خود را می‌بینید)، این دو پنل آخر جایی هستند که بیشتر کار شما در آن انجام می‌شود.

به عنوان آخرین نکته در مورد رابط، گزینه باز کردن چندین پروژه در برگه ها یک راه عالی برای مدیریت فضای کاری شما است. اکثر برنامه‌ها شما را مجبور می‌کنند چندین پنجره را راه‌اندازی کرده و به آن دستکاری کنید یا به سادگی شما را محدود به یک پروژه باز در یک زمان کنند.

شروع کار با Cinema 4D

مانند اکثر نرم افزارهای حرفه ای سه بعدی، Cinema 4D برای ویندوز، مک و لینوکس در دسترس است. این می تواند بر روی اکثر CPU ها و GPU های ساخته شده در دهه گذشته همراه با حداقل ۸ گیگابایت رم اجرا شود. با این حال، مانند بسیاری از نرم افزارهای حرفه ای سه بعدی، هرچه اعداد روی سخت افزار شما بزرگتر باشد، Cinema 4D شادتر خواهد بود. محصولات پیشرفته، پیشرفته و نسل کنونی در تقویت ابزارهای ایجاد دیجیتال شما هدر نخواهند رفت.

هنگامی که برای اولین بار Cinema 4D را راه اندازی می کنید، یک گفتگوی شروع سریع راه اندازی می کند که صراحتاً بسیار مفید نیست. فهرستی از فایل‌ها و قالب‌های اخیر دارد که خوب است، اما من می‌خواهم به جای چرخ و فلک موجود به اصطلاح Cineversity Tutorials، پیوندهای برجسته‌ای به آموزش‌های مبتدی اخیر برای شروع به‌عنوان یک کاربر جدید ببینم.

با توجه به آهنگ انتشار دوبار در سال، آموزش های اغلب توصیه شده به زودی قدیمی می شوند، بنابراین یافتن سری های مبتدی اخیر دشوار است. پیشنهاد می کنم کانال YouTube Training Team Maxon را مرور کنید (در یک پنجره جدید باز می شود) (به ویژه “کارگاه مبتدیان R25”) یا جستجو در Cineversity.com (در یک پنجره جدید باز می شود) برای “شروع به کار در Cinema 4D R25”. هیچ یک از این ویدیوها نسخه ۲۰۲۳ یا حتی S26 را پوشش نمی دهد، اما بیشتر محتوای R25 قابل اجرا است. مرور ویدیوهای «چیزهای جدید در S26/2023» از Rocket Lasso (در یک پنجره جدید باز می‌شود) در YouTube به پر کردن شکاف‌ها کمک می‌کند.

گره‌ها، کپسول‌ها و برچسب‌های صحنه ۴ بعدی سینما

قبل از پرداختن به ویژگی‌های جدید، ارزش آن را دارد که روش‌های کلیدی کار با اشیاء در Cinema 4D را بیان کنیم. به طور کلی، این یکی از بسته های سه بعدی آسان برای یادگیری است. با این حال، غیر شهودی‌ترین و پیچیده‌ترین جنبه Cinema 4D، روش‌های مختلفی است که می‌توانید اشیا را دستکاری و تغییر دهید.

اشیاء

مانند مدل‌ها، کاراکترها، دوربین‌ها و چراغ‌ها- در فهرست سلسله مراتبی نمایش داده شده در مدیر شی وجود دارند. اشیاء هندسی را می توان مستقیماً در نمای ویو با ابزارهای مدل سازی مختلف دستکاری کرد. اجسام همچنین می‌توانند برچسب‌هایی برای افزودن ویژگی‌های خاص مانند ماده، حل‌کننده سینماتیک معکوس یا حالت برخورد جسم صلب داشته باشند.

برای تغییر شکل مدل‌ها یا تولید ساختارهای پیچیده‌تر، اشیاء تغییر شکل‌دهنده و اشیاء ژنراتور را ایجاد می‌کنید که در سلسله مراتب شی نیز قرار دارند. تغییر شکل‌دهنده‌ها را می‌توان در زیر اجسام هندسی قرار داد، که به نوبه خود می‌توانند زیر ژنراتورها قرار بگیرند. و خود ژنراتورها و تغییر شکل دهنده ها می توانند برچسب هایی برای خواص اضافی داشته باشند. در حالی که این سیستم به وضوح قدرتمند است و آزمایش را تشویق می کند، تشخیص ترتیب عملیات و ترتیبات مناسب می تواند دشوار باشد.

گره‌های صحنه

اگر این به اندازه کافی پیچیده نیست، Cinema 4D اخیراً گره‌های صحنه را اضافه کرده است، که اشیا و عملیاتی هستند که در یک ویرایشگر گره جداگانه به هم متصل شده و سپس به صحنه خروجی می‌شوند. اشیاء تولید شده از طریق ویرایشگر گره صحنه در مدیر شی ظاهر نمی شوند، اگرچه گره های صحنه را می توان به عنوان کپسول کپسوله کرد و به عنوان اشیاء معمولی اضافه کرد.

هنگامی که اشیاء را به روش معمولی ایجاد می کنید، آنها در سلسله مراتب مدیر شی زندگی می کنند و می توانید آنها را به ویرایشگر گره بکشید تا آنها را ویرایش کنید – و شاید کلید این جهان های موازی آشکار شود. این اشیاء معمولی دارای برچسب Classic Object در ویرایشگر صحنه هستند و مستندات بر خلاف کار بر روی «هسته جدید» به گردش‌های کاری «کلاسیک» Cinema 4D اشاره می‌کنند. باید دید که آیا Maxon مدیر شیء و تگ های “کلاسیک” را حذف خواهد کرد یا خیر، اما واضح است که این شرکت پیش بینی می کند که گره های صحنه به قطعه مهمی از آینده Cinema 4D تبدیل شوند.

در هر صورت، در حال حاضر به نظر می رسد که Cinema 4D در مرحله میانی ناخوشایند یک بازسازی اساسی است. که کار با آن هم هیجان انگیز و هم گیج کننده است. اختلاط تنظیمات گره و سلسله مراتب اشیا با هم به طور غیرقابل انکاری قدرتمند و بسیار انعطاف پذیر است. اما یادگیری آن دشوارتر است. این برخلاف شهرت گذشته Cinema 4D است. شاید برای مبتدیان توصیه شود که به جریان کار “کلاسیک” اشیا، تغییر شکل دهنده ها، ژنراتورها و برچسب ها تا زمانی که آینده متبلور شود، پایبند باشند.

ابزارهای مدلسازی جدید

ابزارهای مدل سازی جدید در S26 و ۲۰۲۳ فوق العاده به نظر می رسند. پس از دهه‌ها استفاده از نرم‌افزار مدل‌سازی چند ضلعی، تصور اینکه ویژگی‌های جدید اصلی مورد نیاز است، سخت است، اما بسیاری از افزوده‌های S26 در کلاس «من آن را دیده‌ام و اکنون نمی‌توانم بدون آن زندگی کنم» هستند. به طور خاص، ابزارهای متعددی وجود دارد که کار دستی خسته کننده را از بین می برد تا اشکالی صاف و منحنی ایجاد کند یا آنهایی که صاف و یکدست هستند.

Fit Circle اجزای انتخاب شده را به یک دایره تبدیل می کند (با بسیاری از تنظیمات مفید). Smooth Edges حلقه های لبه نرم تری ایجاد می کند و این خوب است. Flatten باعث می شود که اجزا در یک صفحه مشخص شده توسط کاربر صاف باشند. و تابع جدید Close Polygon Hole در Grid Mode یک نکته غیرمعمول را از من استخراج کرد.

سیستم تقارن

نسخه ۲۰۲۳ یک سیستم تقارن کامل را به ارمغان می‌آورد که قبلاً باید وجود داشت، اما تقارن توپولوژی به طور خاص چشمگیر است. این همه چیز نیست: پل، فاصله برابر، Poke Polygons، Set Flow، Straighten Edges، و Vector Import همگی با S26 ارسال می شوند. تیم نرم افزار مدلسازی با این چیزها آن را از پارک بیرون انداختند.

ZRemesher

یکی دیگر از توسعه دهندگان برای یک ویژگی جدید شایسته تقدیر است، اگرچه بخشی از تیم Maxon نیست. Maxime Rouca ابزاری به نام ZRemesher برای Pixologic ZBrush توسعه داد. در اوایل سال جاری، Maxon Pixologic را خریداری کرد و به هر حال در نگاه اول به نظر می رسد که ما شاهد شروع فناوری ZBrush در حال مهاجرت به مجموعه نرم افزار هستیم. ZRemesher ابزاری برای ایجاد هندسه چند ضلعی ساده شده از مش های متراکم و آشفته است. این به شما امکان می‌دهد مدل‌های تمیز و سبک‌وزن تولید کنید—و چون Cinema 4D به رویه‌گرایی متمایل است (در ادامه در مورد آن بیشتر می‌شوید)، همچنین می‌توانید به‌روزرسانی‌ها را در لحظه تنظیم کنید و به‌روزرسانی‌ها را با دستکاری تنظیمات مشاهده کنید. حتی می توانید این تنظیمات را متحرک کنید.


کلمه ZRemesher به صورت سه بعدی در Cinema 4D ایجاد شد

این اولین باری است که می‌بینم دوباره‌سازی خوب از نظر رویه‌ای انجام شده است. با این حال، به نظر می رسد که همین فناوری برای سایر نرم افزارها به شکل افزونه Exoside QuadRemesher Maxime در دسترس است (۱۰۹.۹۰ دلار برای گزینه تجاری دائمی). تصور می‌کنم بحث‌های جالبی برای صدور مجوز بین Maxon، Pixologic و Exoside وجود داشت. در هر صورت، ZRemesher در Cinema 4D پتانسیل عظیمی دارد و دیدن آن در عمل بسیار راضی کننده است. همچنین بهبودهایی در پلاگین GoZ وجود دارد که امکان تبادل سریع داده های مدل را بین Cinema 4D و ZBrush فراهم می کند.

GPU و CPU

رندر GPU Redshift 3D در سال ۲۰۱۹ توسط Maxon خریداری شد و Redshift و Cinema 4D شبیه به یک مسابقه عالی هستند. هر دو هنرمند پسند هستند و امکان تکرار سریع تصاویر تخیلی را فراهم می‌کنند و در عین حال برخی از فناوری‌های سنگین‌تر را که پشت جلوه‌های بصری فوق‌العاده عکاسی و از نظر فیزیکی دقیق است، قربانی می‌کنند.

در S26، Redshift (در حالت CPU) در دسترس همه کاربران Cinema 4D قرار گرفت. Redshift در طول سال گذشته از به‌روزرسانی‌های متعددی برخوردار بوده است، اما اضافه‌شده‌های اخیر شامل شبیه‌سازی بهتر نور در حال حرکت از طریق مواد شفاف (مانند پوست یا سوشی) و حجم‌ها (مانند مه و ابرها) است و اکنون از برچسب‌های مواد چند لایه روی اشیا پشتیبانی می‌کند.


رندر یک سامورایی با طراحی هنرمندانه، ایجاد شده در Cinema 4D

مدیریت رنگ

علاوه بر این، Cinema 4D در سال ۲۰۲۳ مدیریت رنگ Open Color IO و ACES را اضافه کرده است که در چند سال گذشته به سرعت به استاندارد صنعت تبدیل شده است.

سیستم شبیه سازی یکپارچه

ویژگی‌های جدید دیگری نیز وجود دارد، اما آخرین افزوده اصلی یک سیستم شبیه‌سازی یکپارچه جدید است که به کاربران امکان می‌دهد جلوه‌های دینامیکی متنوعی از جمله پارچه، بدنه‌های نرم با تغییر شکل پلاستیکی و طناب ایجاد کنند. هر دو نسخه S26 و ۲۰۲۳ نویدهای خوبی برای آینده دارند. به طور کلی، من از آنچه امسال اضافه شده است کاملاً تحت تأثیر قرار گرفته ام، حتی با خرید نرم افزار که برخی از موارد اصلی را امکان پذیر می کند.

مدلسازی در سینما ۴ بعدی

مدل سازی در Cinema 4D بسیار محکم است. به‌ویژه با افزوده‌های اخیر به مجموعه ابزار مدل‌سازی (به بالا مراجعه کنید)، تعداد زیادی از ویژگی‌های کیفیت زندگی، مدل‌سازی را کارآمدتر و خسته‌کننده‌تر می‌کنند. در سراسر نرم افزار، روش های اختیاری کار و لمس های کوچک باعث می شود که طراحان نرم افزار به طور منظم از آن استفاده کنند.

دو ویژگی عالی مدل‌سازی در Cinema 4D باید در همه نرم‌افزارهای تولید محتوای دیجیتال باشد:

امکان وارد کردن معادلات ساده ریاضی در جعبه‌های پارامتر و ارزیابی خودکار آنها. و امکان بازنشانی یک پارامتر به مقدار پیش فرض آن تنها با یک کلیک. ابزارهای مدل‌سازی بدون ویژگی‌های عجیب و غریب و ناامید نیستند، اما به طور کلی مدل‌سازی مستقیم در ویوپورت یک فرآیند نسبتاً بصری است.

همانطور که گفته شد، تغییر شکل دهنده ها و ژنراتورها پیچیدگی فنی و همچنین آزادی و قدرت را اضافه می کنند.

Cinema 4D به عنوان نرم‌افزار منتخب برای سازندگان موشن گرافیک شهرت دارد

  هنرمندانی که ترکیب‌های جذابی از متن، فرم‌های انتزاعی، طراحی و تصویر را در سبک‌های معمولی غیرعکاسی خلق می‌کنند. Cinema 4D با ترکیبات تقریباً نامتناهی از تغییر شکل و تولید “اشیاء” (هر کدام با تعداد زیادی لغزنده، کلید و انتخابگر) Cinema 4D در تولید رویه‌ای برتری می‌یابد به گونه‌ای که خود را به کاوش و آزمایش می‌دهد. این انعطاف پذیری خلاقانه آزاد است، اما اگر به دنبال ایجاد یک اثر بسیار خاص هستید، می تواند یک پازل شناختی برای تعیین چگونگی رسیدن به نتیجه دلخواه باشد.


تغییر شکل دهنده ها: رنگ های نئون روشن، به ویژه صورتی، در یک قطعه هنری انتزاعی در برابر پس زمینه سیاه، ایجاد شده با استفاده از Cinema 4D

مدل‌سازی رویه‌ای

مدل‌سازی رویه‌ای چیزی است که به نظر می‌رسد اهمیت آن در صنایع مختلف سه‌بعدی افزایش می‌یابد، و Cinema 4D با افزودن گره‌های صحنه به حرکت در این جهت ادامه می‌دهد. علاوه بر استفاده مستقیم از ابزارهای مدل‌سازی، بسیاری از عملیات‌ها دارای همتای اپراتور کپسول یا گره صحنه هستند که مانند یک رابط غیر مخرب است که ابزار را محصور می‌کند. به جای انجام یک ویرایش واحد (مانند اکسترود کردن چند ضلعی X)، با تنظیم چند پارامتر روی کپسول، می توانید به یک تصویر کاملاً جدید برسید. نسخه‌های کپسول و گره صحنه (که در رابط ویرایشگر گره استفاده می‌شوند) برای همه ابزارهای مدل‌سازی ذکر شده در موارد جدید در دسترس هستند.

مدل‌سازی رویه‌ای می‌تواند هندسه پیچیده و سختی ایجاد کند، به همین دلیل Volume Builder و ZRemesher یک جفت ابزار مفید هستند. Volume Builder می تواند هندسه (بدون در نظر گرفتن چند ضلعی های فردی) را به وکسل تبدیل کند (به عبارت دیگر، “پیکسل های” سه بعدی که به صورت مکعب نشان داده می شوند). سپس ZRemesher می‌تواند حجم‌ها (یا مش اصلی) را بگیرد و هندسه نهایی بسیار قابل استفاده را تولید کند که می‌تواند در موتور بازی، برای یک رندر نرم‌تر و بدون مصنوع یا برای ریگ کردن و انیمیشن استفاده شود.

تقلب و انیمیشن با سینما ۴ بعدی

ریگینگ و انیمیشن بزرگترین نقطه قوت Cinema 4D نیستند. ابزارها به اندازه مایا ساده یا قوی نیستند، که احتمالاً رایج ترین انتخاب در استودیوها و مدارس برای انیمیشن شخصیت ها است.

Cinema 4D هیچ گونه حذف آشکاری در عملکرد ندارد، اگرچه من در مورد سیستم سلسله‌مراتب برچسب و شی به عنوان مبنایی برای تقلب در نظر دارم. شاید تقلب در صف است که به سیستم گره صحنه منتقل می شود. همانطور که گفته شد. تقلب شخصیت رشته‌ای است که برای راحت‌تر شدن با آن نیاز به سرمایه‌گذاری جدی زمان دارد، و نقاط قوت من نیز در آن نیست.

در سطح سطح، این واقعیت که تقریباً هر پارامتر یا تنظیمات را می توان به راحتی کلید زد. (به معنی تغییر در ارزش در طول زمان) امکان ایجاد خلاقیت های بی پایان را فراهم می کند. این یک نقطه قوت قابل توجه Cinema 4D را که انیمیشن رویه ای است، نشان می دهد. به جای تعیین مقادیر خاص در زمان‌های خاص، می‌توانید از تگ‌ها، عبارات، افکتورها و گره‌های صحنه برای تنظیم قوانینی برای تغییر تصاویر در طول زمان استفاده کنید.

دستیابی به ظاهر خاص

با اشاره به پیچیدگی‌های برچسب‌ها، ژنراتورها، گره‌های صحنه و کپسول‌ها، هنگامی که افکت‌ها، عبارات و فیلدها را اضافه کنید، می‌توانید با گرافیک‌های حرکتی و جلوه‌های بصری به‌طور سرگیجه‌آوری درهم بپیچید. برای درک اینکه چگونه می توان به یک ظاهر خاص دست پیدا کرد، تجزیه و تحلیل فایل های ساخته شده توسط دیگران می تواند بسیار مفید باشد، بنابراین در اینجا یک مکان منطقی برای ذکر یکی از جنبه های مورد علاقه من از Cinema 4D وجود دارد.

دکلی از یک راکون کارتونی روی دو پای عقب که برای راه رفتن متحرک شده است

کتابخانه دارایی

Cinema 4D به یک کتابخانه دارایی قابل توجه دسترسی دارد که شامل صحنه‌هایی است که توسط Maxon توسعه یافته و توسط کاربران تهیه شده است. بهترین بخش این است که چه تعداد از این دارایی ها واقعا برای پروژه های واقعی مفید هستند. جدای از صحنه‌های مثالی که می‌توان از آن‌ها یاد گرفت، وسایل، شخصیت‌ها و مدل‌های دیگر نیز وجود دارد. از پیش تنظیم مواد؛ داده های ضبط حرکت؛ تصاویر HDR برای نورپردازی؛ برس BodyPaint; و موارد بیشتری را بارگیری می کند. در سال ۲۰۲۳، مرورگر Asset عملکرد خوبی برای اضافه کردن پوشه‌های تماشا شده خود برای کمک به مدیریت پروژه‌ها و فایل‌های مرتبط داشت.

شبیه سازی دینامیک در سینمای ۴ بعدی

برای مدت طولانی، Cinema 4D به ابزارهای شخص ثالث تکیه کرده است تا عملکرد اصلی شبیه‌سازی‌های پویا، مانند شبیه‌سازی سیال (شامل آتش، دود، و ابر)، پارچه و مو را انجام دهد. ابزارهای بومی برای کار با مو، پارچه، ذرات و بدن سفت یا نرم وجود دارد، با این حال چندین مورد از آنها در سال‌ها به‌روزرسانی‌های قابل توجهی را مشاهده نکرده‌اند.

X-Particles Insydium

اغلب هنرمندان سه بعدی استفاده از X-Particles Insydium را برای ذرات و مایعات به جای سیستم ذرات فکری خود Cinema 4D توصیه می کنند. بسته حاوی X-Particles به نام Fused بیش از ۱۰۰۰ دلار برای مجوز دائمی یا حدود ۵۰۰ دلار در سال برای یک اشتراک هزینه دارد. با توجه به این هزینه اضافی، بسیار ترجیح داده می شود که Maxon راه حل های بهتری برای خود داشته باشد.


رندری از یک تکه پارچه که روی کلمه سه بعدی “Cloth” قرار گرفته است، که با Cinema 4D ایجاد شده است.

دلیلی برای امیدواری وجود دارد، زیرا S26 شاهد عرضه سیستم شبیه سازی یکپارچه جدید بود که با پارچه و طناب کار می کند و این کار را به طرز تحسین برانگیزی انجام می دهد. مشخص نیست که آیا سیستم طناب می تواند برای شبیه سازی مو مناسب استفاده شود یا خیر. به نظر نمی رسد استفاده مورد نظر آن باشد، جدای از قیطان ها یا dreadlocks. اجسام نرم در سال ۲۰۲۳ به شبیه‌سازی‌های یکپارچه اضافه شدند. و من حدس می‌زنم که مایعات، دانه‌ها/ذرات و احتمالاً مو در نقشه راه باشند.

Bullet

Bullet حل کننده فعلی اجسام صلب است، مانند کاربردهای مختلف دیگر، بنابراین مشخص نیست که آیا آنها نیز توسط Unified Solver در آینده مدیریت خواهند شد یا خیر. همانطور که هست، اشیاء Bullet می توانند با اشیاء پارچه ای و طناب جدید تعامل داشته باشند، اما تنظیم آن کاملاً ساده نیست.

گره‌های صحنه یک مورد استفاده عالی برای حل‌کننده ذرات جدید خواهند بود. و برای گرافیک حرکتی مناسب هستند. در کل، شبیه‌سازی‌ها در Cinema 4D یک پا در گذشته و یک پا در دوران مدرن دارند. برای ترکیب وحشتناک استعاره ها، دیدن اینکه آیا کفش دیگر می افتد یا نه، هیجان انگیز خواهد بود.

سایه زنی، نورپردازی و رندر ۴ بعدی سینما

کار بر روی ظاهر اشیا و رندر کردن تصاویر نهایی شامل یافتن یا رنگ آمیزی بافت ها، تنظیم مواد، تنظیم نورها و رندر کردن روی دیسک است.

 ماژول BodyPaint

BodyPaint ماژولی است که برای رنگ‌آمیزی بافت‌ها استفاده می‌شود، و ابزار مناسبی است، اما اخیراً پیشرفت‌های معنی‌داری مشاهده نکرده است. BodyPaint اکنون در پشت Substance Painter (اکتسابی) Adobe به عنوان یکی از ابزارهای برتر در این زمینه قرار دارد. به طور مشابه، Cinema 4D شامل چند رندر داخلی است، اما حتی جدیدترین و پیچیده ترین آنها، Physical Renderer، قابل رقابت با موتورهای رندر برتر نیست. به زبان ساده، هنگامی که با انتخاب گزینه های استاندارد، فیزیکی و نمایش پورت رندر موتور رندر مواجه می شوید، توصیه من این است که از آنها استفاده نکنید.


توده‌ای درخشان آبی و زرد با قله‌ای صخره‌ای و کوه‌مانند در برابر پس‌زمینه‌ای سیاه، ایجاد شده در Cinema 4D

موتور رندر Redshift

Redshift را وارد کنید. که یک موتور رندر فوق العاده است و در زمان راه اندازی در رندر GPU پیشگام بود. محاسبه رنگ مناسب هر پیکسل یک محاسبات بسیار سخت است، به ویژه با توسعه فناوری های شبیه سازی نور. پردازنده‌های گرافیکی (یعنی کارت‌های گرافیک) در محاسبات موازی بسیار عالی هستند. که به آنها برتری سرعتی نسبت به رندر CPU می‌دهد. این تمایز مرتبط است زیرا Redshift اخیراً رندر CPU را به مجموعه ویژگی های خود اضافه کرده است.

Redshift-GPU به شما یک حالت سریع می دهد (بسته به سخت افزار رایانه)، اما Redshift-CPU است که در دسترس همه کاربران Cinema 4D است زیرا دسترسی به GPU هزینه اضافی دارد. CPU به برابری ویژگی‌ها با GPU رسیده است. بنابراین از نظر فنی چیزی کم نیست، اما کاربران ممکن است احساس کنند این تصمیم تلاشی “خیلی نزدیک و در عین حال بسیار دور” برای مدرن کردن قابلیت‌های رندر Cinema 4D است.

با این حال، با یک CPU قوی (یا مجوز Redshift پولی)، کار با Redshift سرگرم‌کننده است و می‌تواند طیف گسترده‌ای از سبک‌ها را از کارتون‌های با سایه‌های صاف گرفته تا گرادینت‌های پاستلی مد روز و تصاویری بسیار واقعی را تولید کند. ویژگی‌های Redshift عمق زیادی دارد و من مواد، چراغ‌ها و RenderView سفارشی آن را برای این بخش از تولید توصیه می‌کنم.

در نتیجه

در قلب خود، Cinema 4D به شما امکان می دهد تصاویر زیبا و جذاب را به سرعت ایجاد کنید. به ویژه گرافیک های حرکتی، و تکرار را آسان می کند.  اینکه بتوانید چیزی را از روی تخیل خود به واقعیت تبدیل کنید در Cinema 4D راحت تر از اکثر نرم افزارهای مشابه است. اما اسباب بازی نیست. Cinema 4D با OCIO، ACES، Python 3، C API و توانایی توسعه، استفاده مجدد و اشتراک‌گذاری نمودارهای صحنه، یک نرم‌افزار غیرقابل انکار حرفه‌ای است. افزودن گره‌ها و کپسول‌های صحنه یادگیری آن را سخت‌تر کرده است. اما امیدواریم که سهولت استفاده در مهاجرت مداوم آن به سیستم‌ها و ابزارهای شبیه‌سازی جدید از بین نرود.

Cinema 4D به عنوان ابزار سه بعدی مناسب برای مبتدیان شهرت دارد. زیرا آنها می توانند به سرعت چیزهای زیادی یاد بگیرند و به این دلیل که این برنامه بیشتر جنبه های مدل سازی سه بعدی و انیمیشن را به خوبی پوشش می دهد. اما تعداد کاربران Blender به ویژه در میان مبتدیان در حال افزایش است و Cinema 4D را کمتر از انتخاب واقعی خود می‌سازد. هر دوی آنها در حال ساخت رویه هستند، اگرچه این سیستم ها به اندازه هودینی، برنده انتخاب ویراستاران ما برای ایجاد جلوه های ویژه، انعطاف پذیر، قدرتمند یا جامع نیستند.

پلاگین Arnold for CINEMA 4D
 

آرنولد یک رندر پیشرفته ردیابی اشعه مونت کارلو است که برای نیازهای انیمیشن های بلند و جلوه های بصری ساخته شده است. این ابزار که در ابتدا با همکاری Sony Pictures Imageworks ساخته شد و اکنون رندر اصلی آن است، در بیش از ۳۰۰ استودیو در سراسر جهان از جمله ILM، Framestore، MPC، The Mill و Digic Pictures استفاده می‌شود. آرنولد رندر اصلی ده ها فیلم از خانه هیولا و ابری با شانس کوفته تا حاشیه اقیانوس آرام و جاذبه بود. این به عنوان یک رندر مستقل در لینوکس، ویندوز و Mac OS X در دسترس است و از طریق افزونه‌های Maya، Softimage، Houdini و Katana قابل دسترسی است.

قبل از اینکه شما یک ماژول برای Cinema 4D باشید، سیستم رندر آرنولد را به آن متصل می کند و پس از آن می توانید از رابط نرم افزار استاندارد به آن دسترسی داشته باشید. پس از نصب سریع، باید Cinema4D را راه اندازی کنید و Arnold را به عنوان سیستم اصلی برای رندر انتخاب کنید.

پلاگین  V-Ray Advanced For Cinema 4D

V-RAYFORC4D یک استاندارد صنعتی است و توسط بسیاری از استودیوهای بزرگ در سراسر جهان استفاده می شود. این یکپارچه با Cinema 4D ادغام می شود و منحنی یادگیری بسیار کوتاهی را ارائه می دهد و آن را به یکی از در دسترس ترین ابزارهای رندر در بازار نیز تبدیل می کند. V-RayforC4D 3.7 به طور یکپارچه برای هر دو CPU و GPU یکپارچه و بهینه شده است، با استفاده از هر چیزی که هنرمند انتخاب می کند تا تصاویر و انیمیشن های با کیفیت بالا را به سرعت ارائه دهد، حتی در هنگام کار با صحنه های پیچیده سه بعدی.


V-RayforC4D 3.7 تحت همان فناوری ۳.۷ هسته ای عمل می کند که تقریباً ۲۰ سال است که V-Ray را به یک استاندارد صنعتی در پروژه های جلوه های بصری، پخش و طراحی معماری تبدیل کرده است. هنرمندان و طراحان با ابزار نورپردازی، سایه‌زنی و رندر وسیعی که در اختیار دارند، کنترل کاملی بر کل فرآیند خلاقیت، از توسعه ظاهر در زمان واقعی تا فریم نهایی دارند.

امکانات

V-Ray for Cinema 4D یک سیستم رندر حرفه ای است که برای تولیدات بزرگ و پروژه های طراحی واقعی عکس بهینه شده است.

کیفیت

V-Ray با تمام ابزارهای نورپردازی، سایه‌زنی و رندری که برای ایجاد تصاویر و انیمیشن‌های حرفه‌ای و واقعی نیاز دارید ارائه می‌شود.

قدرت

ساخته شده برای رسیدگی به بزرگترین پروژه ها و سخت ترین صحنه های شما – همه چیز و همه چیز را با قدرت V-Ray رندر کنید.

سرعت

زمان کمتری را برای انتظار و زمان بیشتری را صرف خلاقیت کنید. بهترین کار خود را ارائه دهید و هرگز ضرب الاجل را از دست ندهید.

کنترل خلاق

V-Ray شما را روی صندلی راننده می نشاند. با ویژگی های همه کاره V-Ray کنترل را در دست بگیرید و بهترین رویکرد را برای صحنه های خود انتخاب کنید.

ادغام ۴ بعدی سینمای عمیق

ادغام فوق عمیق Cinema 4D V-Ray گردش کار شما را روان، روان نگه می دارد. و بهترین های هر دو جهان را با هم ترکیب می کند.

استاندارد صنعت

با استفاده از V-Ray روزانه به هنرمندان مستقل و استودیوهای برتر در سراسر جهان بپیوندید تا طرح‌ها و جلوه‌های بصری در سطح جهانی ایجاد کنید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 2 میانگین: 5]
دانلود Maxon Cinema 4D 2023.2.1 (x64) + Fix با حجم 1.13 گیگابایتدانلود Maxon Cinema 4D 2023.2.1 (x64) Portable با حجم 1.14 گیگابایتدانلود Maxon CINEMA 4D Studio R26.107 (x64) + crack با حجم 1.22 گیگابایتدانلود Arnold for CINEMA 4D (C4DtoA) 4.5.0.1 For All Versions با حجم 1.4گیگابایتدانلود V-Ray Advanced 6.00.04 For Cinema 4D R21-2023 + Crackبا حجم 2.43 گیگابایتدانلود Corona Renderer 6 for Cinema 4D R14-S24 با حجم 137 مگابایتدانلود NextLimit Maxwell 5 v5.1.1 for Cinema 4D R14-S22 با حجم 814 مگابایتدانلود Thea For Cinema 4D v2.2.483.1875 با حجم ۵۷۴ مگابایتدانلود Sitni Sati FumeFX 5.0.7 for Cinema 4D با حجم ۱۰۶ مگابایتدانلود U-RENDER 2021.1.3 for Cinema 4D با حجم ۲۲۷ مگابایتدانلود HB MODELLINGBUNDLE v2.31 for Cinema 4D با حجم ۱ مگابایتدانلود Transform v1.231S for Cinema 4D با حجم ۲ مگابایتدانلود TurbulenceFD 1.0 build 1465 for Cinema 4D با حجم ۳۵ مگابایتدانلود Terraform4D 1.0.3-5 For Cinema 4D با حجم ۴۰ مگابایتدانلود ۳DQUAKERS Forester 1.4.9 با حجم ۸۰ مگابایتدانلود Laubwerk SurfaceSPREAD 2.0.4 با حجم ۷۹ مگابایتدانلود Ephere Ornatrix 2.0.10.26200 با حجم ۱۳ مگابایت
دانلود MAXON Cinema 4D Studio 2023.2.1 macOS با حجم 2.78 گیگابایتدانلود Maxon Cinema 4D R26 26.107 macOS با حجم 1.90 گیگابایت
ویندوز

Technical Details and System Requirements

 • Supported OS: Windows 11,10,8,7
 • Processor: Multi core Intel Series or above, Xeon or AMD equivalent
 • RAM: 4GB (8GB or more recommended)
 • Free Hard Disk Space: 4GB or more recommended
مک

Technical Details and System Requirements

 • macOS 10.14.6 or higher
 • Intel-based Apple Macintosh with AVX support or Apple M1-powered Mac
 • 4 GB RAM, recommended 8 GB
آموزش نصب و فعال سازی نرم افزار
 • فایل را از حالت فشرده خارج کنید.
 • نرم افزار را نصب کنید و اجرا کنید و پنجره License Manager را ببندید.
 • فایل موجود در پوشه کرک را در مسیر C:Program FilesMaxon Cinema 4D R25corelibs کپی و جایگزین فایل قبلی کنید.
 • نرم افزار را اجرا کنید.
 • از ورود به قسمت Help/License Manager خودداری کنید.

پسورد فایل فشرده : yekdown.com

برای کپی کلیک کنید پسورد کپی شد، می‌توانید برای خارج کردن از فایل فشرده استفاده کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درخواست نرم افزار

در صورتی نرم افزار، یا کرک نرم افزارتان را نمی توانید پیدا کنید، درخواست خود را برای ما ارسال کنید تا در سریعترین زمان برای شما ارسال شود.