.
lock کردن (قفل نمودن) کامپیوتر ویندوز ۱۱

lock کردن – هر زمان که رایانه شخصی ویندوز ۱۱ خود را ترک می کنید. عادت خوبی است که آن را قفل نگه دارید (با یک ویژگی نرم افزار ویژه ویندوز) تا دیگران نتوانند از آن استفاده کنند. در اینجا چندین راه برای حفظ امنیت رایانه شخصی با  lock کردن آن وجود دارد.

قفل کردن در مقابل خروج از سیستم یا خاموش کردن

وقتی می گوییم رایانه شخصی خود را «قفل کنید»، در مورد استفاده از یک قفل فیزیکی صحبت نمی کنیم. (یا حتی یک قفل سوراخ کلید مانند مواردی که در رایانه های شخصی در دهه های ۱۹۸۰ و ۹۰ یافت می شد.) در عوض، ما در مورد استفاده از ویژگی قفل نرم افزاری صحبت می کنیم. که در ویندوز تعبیه شده است.

چگونه کامپیوتر ویندوز ۱۱ را خاموش کنیم

هنگامی که رایانه شخصی خود را  lock می کنید، ویندوز یک صفحه ورود به سیستم را نشان می دهد. اما جلسه ویندوز شما را در پس زمینه فعال نگه می دارد. با ورود به حساب کاربری خود در صفحه ورود به سیستم با رمز عبور، پین یا روش دیگری برای ورود، می‌توانید کاری را که انجام می‌دادید (قبل از  lock کردن آن) در هر زمانی از سر بگیرید.

در مقابل، «خروج از سیستم» می‌تواند از استفاده دیگران از رایانه شخصی شما نیز جلوگیری کند، اما هر چیزی را که در ویندوز روی آن کار می‌کردید بسته می‌کند و منابع سیستم (مانند زمان RAM و CPU) را آزاد می‌کند. و خاموش کردن همه چیز را بسته و کامپیوتر شما را به طور کامل خاموش می کند.

lock کردن با استفاده از میانبر صفحه کلید

سریع ترین راه برای قفل کردن رایانه شخصی ویندوز ۱۱ استفاده از میانبر صفحه کلید است. در هر زمان، Windows+L را روی صفحه‌کلید خود فشار دهید، ویندوز  lock می‌شود و بلافاصله صفحه ورود به سیستم را تغییر می‌دهد.

lock کردن با استفاده از منوی استارت

همچنین می توانید با استفاده از منوی استارت، رایانه شخصی خود را به سرعت قفل کنید. برای انجام این کار، روی دکمه Start کلیک کنید، سپس نام حساب خود را در گوشه سمت چپ پایین Start انتخاب کنید. در منوی ظاهر شده، «Lock» را انتخاب کنید. رایانه شما قفل خواهد شد و برای استفاده از آن باید دوباره وارد شوید.

lock کردن با استفاده از Ctrl+Alt+Delete Screen

یک راه سریع دیگر برای  lock کردن رایانه شخصی، استفاده از صفحه نمایش Ctrl+Alt+Delete است. برای استفاده از آن، کلیدهای Ctrl+Alt+Delete را روی صفحه کلید خود فشار دهید و یک صفحه سیاه خاص با یک منو در مرکز مشاهده خواهید کرد. روی «Lock» کلیک کنید، کامپیوتر شما فورا  lock خواهد شد.

lock کردن خودکار با استفاده از قفل پویا

همچنین می توانید با استفاده از قابلیتی به نام Dynamic Lock، کامپیوتر خود را به طور خودکار  lock کنید. ابتدا باید گوشی هوشمند خود را به عنوان یک دستگاه بلوتوث با رایانه شخصی خود جفت کنید. سپس تنظیمات را باز کنید (Windows+i را فشار دهید) و به Accounts > Sign-in Options بروید. به قسمت «قفل پویا» بروید و کادر کنار «اجازه دادن به ویندوز برای lock خودکار دستگاه شما وقتی که هستید» علامت بزنید. سپس، تنظیمات را ببندید. دفعه بعد که از رایانه شخصی خود دور می شوید، ویندوز تشخیص می دهد که شما حرکت کرده اید و به طور خودکار قفل می شود.

lock کردن خودکار در صورت غیرفعال بودن

اگر مرتباً از رایانه شخصی خود در فضایی که با افراد دیگر به اشتراک گذاشته شده است دور می شوید، ویندوز ۱۱ را نیز به طور خودکار پس از مدت زمان مشخصی  lock می کنید. برای انجام این کار، Start را باز کنید و “Screen Saver” را جستجو کنید، سپس روی “Turn Screen Saver On or Off” در نتایج “Settings” کلیک کنید.

هنگامی که پنجره “تنظیمات محافظ صفحه” باز شد، یک محافظ صفحه را از منوی کشویی انتخاب کنید. سپس در کادر “Wait” زمانی را برای مدت زمانی تعیین کنید که می خواهید رایانه شما بدون قفل فعال بماند. در نهایت، یک علامت را در کنار «در رزومه، نمایش صفحه ورود به سیستم» قرار دهید. سپس روی «OK» کلیک کنید. دفعه بعد که محافظ صفحه شما فعال می شود، رایانه شخصی شما به طور خودکار  lock می شود.

به هر حال، اگر ظاهر قفل خود را دوست ندارید، می توانید آن را در تنظیمات > شخصی سازی > صفحه قفل سفارشی کنید. موفق باشید!

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

پسورد فایل فشرده : yekdown.com

برای کپی کلیک کنید پسورد کپی شد، می‌توانید برای خارج کردن از فایل فشرده استفاده کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درخواست نرم افزار

در صورتی نرم افزار، یا کرک نرم افزارتان را نمی توانید پیدا کنید، درخواست خود را برای ما ارسال کنید تا در سریعترین زمان برای شما ارسال شود.