.
iZotope RX 10 Audio Editor Advanced 10.4.0.0 Win/Mac + Portable ویرایشگر و نویز گیر صدا

احتمالاً قبلاً نام iZotope RX را شنیده اید. این نرم‌افزاری است که هر زمان که نیاز به تعمیر صدای آسیب‌دیده داشته باشید، به یک صنعت تبدیل شده است. چرا ممکن است در وهله اول به ابزاری مانند این نیاز داشته باشید؟ خوب، با وجود تمام تلاش‌های ما، گاهی اوقات فایل‌های صوتی ما به اندازه‌ای که نیاز داریم، کامل نیستند.

اگر مجبورید صدا را در شرایط چالش برانگیز ضبط کنید، ممکن است مصنوعات این برداشت تکرار نشدنی را خراب کنند. به همین ترتیب، صداهای عتیقه و آرشیو ممکن است مجبور بوده اند دهه ها در رسانه های فیزیکی قرار بگیرند. اگر اتفاقاً تنها ضبط باقی مانده روی یک صفحه گرامافون خراشیده یا یک نوار خراب باشد، چه؟ برای بیش از یک دهه، مجموعه RX iZotope تعدادی ابزار نرم افزاری را برای کمک به رفع صدای آسیب دیده ترکیب کرده است.

iZotope RX 10 مملو از ویژگی‌ها است، کافی است بگوییم به دلیلی به یکی از لوازم اصلی صنعت تبدیل شده است. و اگر مشکل صوتی دارید، احتمالا RX راه‌حل هوشمندانه‌ای دارد. واضح‌ترین ماژول‌ها به شما این امکان را می‌دهند که کلیک‌ها، ترقه‌ها، صداهای تنفسی، کلیک‌های دهان، ریورب و موارد دیگر را حذف کنید.

چندین ماژول مختلف برای حذف نویز از وکال، دیالوگ، گیتار و سایر موارد ضبط شده وجود دارد. همچنین می‌توانید انحراف اجرای گفتاری را تغییر دهید، واو و بال زدن ضبط‌های قدیمی را برطرف کنید، و تعادل سازها را در یک میکس موسیقی ایزوله و دوباره میکس کنید.

همه اینها همراه با نمای طیف‌نگاری مشخصه، که در آن می‌توانید از ابزارهای ترسیم برای حذف و تصحیح عیوب کوچک در یک ضبط، و مجموعه‌ای از عملکردهای ویرایش صدا کاربردی‌تر استفاده کنید.

یک برنامه کاربردی گسترده با استانداردها و ویژگی های تعمیر صدا در سطح بالا

داشتن محتوای صوتی یکپارچه برای همه کاربرانی که می خواهند کیفیت عالی را به مشتریان یا کاربران نهایی خود ارائه دهند، چالشی است. چه یک ویرایشگر حرفه ای ویدیو/صدا باشید و چه در تلاش هستید تا محصولات خود را در دسترس عموم قرار دهید. به برنامه ای نیاز دارید که بتواند صداهای صوتی شما را عالی کند.

iZotope RX 9 استاندارد بالایی را در ویرایش صدا حفظ می کند. این برنامه ویژگی‌ها و گزینه‌های نوآورانه‌ای را به ارمغان می‌آورد، همه برای تعمیر مشکلات موجود در ضبط‌های صوتی موجود یا ویرایش صوتی پس از تولید. این ابزار پردازش صوتی تکی یا دسته ای را با امکان اعمال اصلاحات یا بهبودهای گسترده ماژول را امکان پذیر می کند.

بازیابی صدا

اولین قطعه صوتی آزمایشی من چند “صفحه گرامافون” بی کیفیت بود. یکی از آنها رکورد بسیار آزار دیده و خراشیده دهه ۶۰ اسکا و رگی جامائیکا بود. دیگری یک میراث خانوادگی است، و تا به حال راز. یادگاری دهه ۶۰ از کیوسک «صدای خودت را ضبط کن». هر دو رکورد دارای نویز بالایی بودند و در مورد دوم، صدا آنقدر ضعیف بود که به سختی قابل درک بود.

اول، فکر کردم که دستیار تعمیر را امتحان کنم. Repair Assistant از یادگیری ماشینی برای یافتن و رفع سریع مشکلات صوتی استفاده می کند. در رکورد Ska، Repair Assistant کار بزرگی برای بهبود سریع صدا انجام داد. با این حال، در ضبط کیوسک صوتی، کیفیت صدا برای دستیار هوش مصنوعی بسیار ضعیف بود.

متعاقباً، من به سراغ ابزارهای تعمیر فردی رفتم و از شهود خودم برای پاک کردن ضبط‌ها استفاده کردم. در اینجا، نتایج به ویژه چشمگیر شد. به عنوان مثال، ابزار حذف کلیک قادر به حذف تمام کرک ها از رکوردها بود. من به ویژه از توانایی جداسازی و نظارت بر آنچه حذف می شد قدردانی می کردم. به این ترتیب، می‌توانستم مطمئن باشم که به طور تصادفی بخشی از موسیقی را حذف نکرده‌ام!

سپس روی ضبط کیوسک صدا تنظیم کردم. با استفاده از ترکیبی از حذف نویز طیفی، حذف زمزمه و حذف کلیک، توانستم آن رکورد قدیمی را قابل درک کنم! آنقدر که بالاخره توانستم اعضای خانواده ای را که بیش از ۶۰ سال پیش آن را ساخته اند شناسایی کنم!

تعمیر ولاگ و پادکست

اکنون به منطقه ای می رویم که در آن RX به طور گسترده مورد استفاده قرار می گیرد: تعمیر و تقویت صدای ویدیوها و پادکست ها. در زمانی که از ویرایش گیرنیوز دور بودم، یک کانال یوتیوب اتومبیلرانی به نام MOTORHAUS راه اندازی کردم. ضبط مکان می‌تواند یک کابوس باشد، زیرا اغلب در موقعیت‌های شلوغ با سر و صدای زیاد محیط قرار می‌گیرید. به همین ترتیب، میکروفون‌های بی‌سیم می‌توانند از کار افتادن و غیره رنج ببرند.

برای آزمایش توانایی RX10، صدای ضبط شده را در یک منطقه شلوغ بارگذاری کردم. این روی میکروفن داخلی دوربین GoPro ضبط شده است و از سطح صدای بالای محیط رنج می برد. بار دیگر، استفاده از Repair Assistant نتایج فوری به همراه داشت، اما باز هم احساس کردم که می‌توانم بهتر عمل کنم. با چرخش مجدد به ابزار حذف نویز طیفی، با کمی آزمایش توانستم تقریباً به طور کامل نویز محیطی جمعیت را حذف کنم. چیزهای عمیقاً تأثیرگذار!

ناوبری متن

یکی از ویژگی هایی که iZotope با این نسخه جدید به دنبال آن بوده است، عملکرد ناوبری متن است. پیمایش متنی ابزار هوشمندانه‌ای است که به شما امکان ناوبری نوشتاری صوتی وارد شده را می‌دهد. به بیان ساده، این مانند یک برنامه گفتار به متن در iZotope RX10 است. کلمات را روی بخش های صوتی در بیننده RX قرار می دهد. حتی باید بتواند تک تک صدای دو بلندگوی مجزا را برجسته کند.

این یک ایده عالی است، اما در عمل، استفاده محدودی از آن یافتم. خود iZotope آزادانه اعتراف کرده‌اند که اجرای آن در حال حاضر به شدت نسبت به لهجه‌های آمریکایی تعصب دارد. به همین ترتیب، آنها می گویند که ممکن است در برابر موقعیت های نویز محیطی مبارزه کند. در تمام موارد آزمایشی من، صدای من دارای گویندگان بومی بریتانیایی در موقعیت‌هایی با نویز پس‌زمینه کم یا زیاد بود.

نتایج من متنی را ایجاد کرد که شبیه به نسخه بسیار اولیه google translate بود (از نظر آوایی نزدیک اما بی معنی). همچنین قادر به تشخیص دو سخنران نبود. این ناامیدکننده بود، زیرا تظاهرات موفقیت آمیزی که من از ناوبری متن دیدم عمیقاً چشمگیر بود. شاید به زودی به‌روزرسانی این ویژگی را دریافت کنیم؟

بهبودهای هدفمند و نمایش بصری آهنگ های شما

این برنامه گزینه‌های واقعی و هدفمندی را ارائه نمی‌کند تا صداهای صوتی شما شفاف به نظر برسد، اما ویژگی‌هایی مانند «نمای ترکیبی» (ویرایشگر انبوه برای اعمال یک ویرایش صوتی مشابه در قطعات مختلف) و «ویرایشگر طیف» و «Spectral» را نیز ارائه می‌کند. Recovery’ (گزینه‌هایی که به شما امکان می‌دهد بخش‌های نویز صوتی خود را به صورت بصری هدف‌گیری کنید، حذف کنید یا بازیابی کنید).

در نتیجه

سال‌ها از زمانی که از نسخه RX استفاده می‌کنم می‌گذرد، و شکی نیست که این آخرین نسخه عمیقاً چشمگیر است. Repair Assistant (اکنون برای اولین بار در دسترس کاربران RX Elements است) تعمیر صدا را برای کاربرانی که بار اول می کنند بصری می کند. با این حال، مانند تمام ابزارهای تخصصی، بهترین نتایج با صرف زمان در دستکاری دستی به دست می آید.

من احساس می کنم که iZotope مجموعه ابزار بسیار قدرتمندی را توسعه داده است که ابزارهایی را که به طور منظم به ویرایشگرهای صوتی نیاز دارید، می دهد.

بنابراین، آیا نکات منفی وجود دارد؟ ابزار Text Navigation در تجسم فعلی خود تا حدودی شبیه یک نسخه بتا است. با این حال، من مطمئن هستم که به مرور زمان توسعه می یابد و به یک ابزار بسیار مفید تبدیل می شود. من همچنین باید یک هشدار مهم را مطرح کنم که RX یک “قرص جادویی” برای صدای وحشتناک نیست. اگر صدا واقعاً “تخریب” شده باشد، RX تنها کارهای زیادی برای بازیابی آن می تواند انجام دهد.

با تمام موارد گفته شده، من همچنان بر این عقیده هستم که iZotope RX یک ابزار ضروری برای هر کسی است که با صدا به عنوان بخشی از حرفه خود کار می کند. اگر نمی‌توانید به مجموعه کامل RX10 برسید، باز هم نتایج خوبی با Elements خواهید داشت. برای کسانی که به بازسازی صدا یا کار با مواد ویدئویی و پادکست می پردازند، iZotope RX10 نجات دهنده خواهد بود. بسیار توصیه شده.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]

Technical Details and System Requirements

  • Supported OS: Windows 10 or above
  • Processor: Multi core Intel Series or above, Xeon or AMD equivalent
  • RAM: 4GB (8GB or more recommended)
  • Free Hard Disk Space: 1 GB or more recommended
  •  Plugin Formats: AAX, VST3, VST, SAL
  •  Supported Hosts: Logic Pro, Pro Tools 2021, Live 11, Cubase 10.5-11, Nuendo 11, Studio One 5, Reaper 6, FL Studio 20, Audition CC, Premiere Pro CC.

مک

Technical Details and System Requirements

  • OS: macOS 10.14.6 or later
آموزش نصب و فعال سازی نرم افزار
  • فایل را از حالت فشرده خارج کنید.
  • نرم افزار را نصب و  اجرا کنید.

پسورد فایل فشرده : yekdown.com

برای کپی کلیک کنید پسورد کپی شد، می‌توانید برای خارج کردن از فایل فشرده استفاده کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درخواست نرم افزار

در صورتی نرم افزار، یا کرک نرم افزارتان را نمی توانید پیدا کنید، درخواست خود را برای ما ارسال کنید تا در سریعترین زمان برای شما ارسال شود.