.
Focus Magic 6.00d + Portable بازیابی عکس های قدیمی

Focus Magic یک ابزار بازیابی عکس با کاربری آسان و با امکانات کامل است که برای سیستم های ویندوز طراحی شده است. این نرم‌افزار مبتنی بر فناوری بازیابی عکس قدرتمند است که می‌تواند تاری‌های خارج از فوکوس و حرکت را در تصاویر برطرف کند و همچنین می‌تواند جزئیات از دست رفته را از تصاویر تار بازیابی کند. و آنها را با فرمت‌هایی مانند PNG، TIFF، JPG و BMP چاپ یا روی هارد دیسک ذخیره کنید. همچنین با پشتیبانی از این نوع پلاگین ها می تواند به عنوان یک افزونه برای فتوشاپ یا سایر برنامه های مشابه استفاده شود.

مروری برای تاری تصویر گرفته شده از دوربین ها

دوربین‌های DSLR با وضوح بالا مانند Canon 1DsMkIII در میان دوربین‌های دیگر، تصاویر خیره‌کننده‌ای را مستقیماً از دوربین تولید می‌کنند. این تا زمانی است که در فتوشاپ ۱۰۰٪ یا بیشتر پیکسل را مشاهده کنید. سپس کاملاً مشخص می شود که چیزی وضوح دوربین بسیار گران قیمت شما را از بین می برد.

مقصر به اصطلاح فیلتر “ضد الایاسینگ(ضد شکستگی تصویر)” است که در جلوی سنسور شما نصب شده است. به طور معمول این فیلتر چیز خوبی است و سازندگان دوربین آن را به دلیل خوبی در آنجا قرار داده اند. بدون پرداختن به توضیح علمی دقیق در مورد اینکه چرا این فایلر مهم است، اجازه دهید بپذیریم که مصنوعاتی را در تصاویر ما حذف می کند که به نظر ما توهین آمیز هستند و ممکن است به ساعت ها کار پس از تولید برای حذف نیاز داشته باشند.

این فیلترها با تار کردن کمی تصویر قبل از رسیدن به سنسور کار می کنند تا به حداقل رساندن مصنوعاتی مانند موآر و پله های لبه کمک کنند. فیلترهای ضد القا می توانند بسیار مفید باشند، اما چگونه می توانیم بر کاهش وضوح آنها غلبه کنیم؟

از آغاز پردازش پس از تصویربرداری دیجیتال، عکاسان به دنبال روشی برای کاهش تاری ناشی از فیلتر ضد آلیاسینگ هستند. رایج ترین روش استفاده از فیلتر USM در فتوشاپ است. این فیلتر در حالی که کاملاً مؤثر است، واقعاً بر تأثیرات تاری غلبه نمی کند و اگر زیاده روی شود می تواند باعث ایجاد مصنوعات دیگری مانند هاله در تصویر حاصل شود. روش دیگر و به نظر من بهتر برای انجام شارپنینگ گرفتن، استفاده از فیلتر دیکانولوشن است.

ویکی پدیا انحراف را اینگونه توصیف می کند:

در اپتیک و تصویربرداری، اصطلاح “دکانولوشن” به طور خاص برای اشاره به فرآیند معکوس کردن اعوجاج نوری که در یک میکروسکوپ نوری، میکروسکوپ الکترونی، تلسکوپ یا سایر ابزار تصویربرداری رخ می‌دهد، استفاده می‌شود، بنابراین تصاویر واضح‌تری ایجاد می‌کند. معمولاً در حوزه دیجیتال توسط یک الگوریتم نرم افزاری به عنوان بخشی از مجموعه تکنیک های پردازش تصویر میکروسکوپی انجام می شود. Deconvolution همچنین برای شارپ کردن تصاویری که از حرکت سریع یا لرزش در حین گرفتن رنج می برند، عملی است. تصاویر اولیه تلسکوپ فضایی هابل توسط یک آینه معیوب تحریف شدند و می‌توانستند با دکانولوشن واضح‌تر شوند.

Focus Magic نیاز را برطرف می کند.

تعدادی برنامه برای ارائه deconvolution وجود دارد. تا حد زیادی مورد علاقه من Focus Magic توسط Acclaim Software Ltd است.

Focus Magic به صورت مستقل یا پلاگین برای بسیاری از برنامه های استاندارد ویرایش عکس مانند Photoshop اجرا می شود. همانطور که اشاره کردم، Focus Magic را برای گردش کار پردازش خام ضروری می دانم. دوربین ترجیحی من Canon 1DsmkIII است و به نظر من دارای یک فیلتر AA نسبتاً سنگین است. Focus Magic کار فوق العاده ای در کاهش جلوه ها در فایل های پردازش شده من انجام می دهد.

گردش کار شخصی من به شرح زیر است

این نباید به عنوان یک استاندارد طلا در نظر گرفته شود، صرفاً انتخاب شخصی من است. صرف نظر از عادات دوربین یا پردازش، Focus Magic برای شما کار خواهد کرد.

من همیشه به صورت خام عکس می‌گیرم و اولین قدم من این است که با اجرای فایل‌های Canon از طریق Phase One Capture One Pro نسخه ۴، یک فایل tiff برای پردازش پست ایجاد کنم. ترجیح می‌دهم تمام شارپنینگ فایل‌ها را در Capture One غیرفعال کنم و شارپ کردن عکس‌ها را در فتوشاپ انجام دهم.

هنگامی که فایل من به فتوشاپ صادر شد، قبل از اعمال هر فیلتری، تمام روتوش و کار لایه ها را کامل می کنم. از آنجایی که من بیشتر تصاویر مهم خود را لایه‌بندی می‌کنم، مهم است که هیچ نمونه‌گیری مجددی را روی تصاویر اعمال نکنم که ممکن است بر هم‌ترازی سطح پیکسل بحرانی بین لایه‌ها تأثیر بگذارد. وقتی از تصویرم راضی باشم، فایل را صاف می کنم و سپس ابتدا با افزونه Focus Magic از طریق منوی کشویی فیلترها، شارپ می کنم.

علاوه بر این، می توانید میزان فوکوس مجدد را تنظیم کنید تا از ۰% تا ۳۰۰% درصد اعمال شود و پارامترهای حذف نویز را مشخص کنید. تنظیمات استاندارد من برای فوکوس مجدد، عرض ۱ پیکسل، ۱۰۰٪، بدون حذف نویز است. پس از اعمال فیلتر جادوی فوکوس، من معمولاً ظاهر نهایی تصویر را با محو کردن جلوه های فیلتر با استفاده از دستور Edit>Fade در فتوشاپ برای طعم دادن تنظیم می کنم.

آخرین مرحله در روال شارپ کردن عکس من، اعمال یک تنظیم قرارداد محلی با استفاده از یک اقدام سفارشی فتوشاپ یا نرم افزار تجاری مانند Topaz Detail است.

بیایید نتایج را مرور کنیم.

با فوکوس مجیک به راحتی می‌توانید فرآیند را بیش از حد انجام دهید و مصنوعات را در تصاویر خود ایجاد کنید. در زیر نمونه‌هایی از تاری عرض ۱ پیکسل در ۰، ۱۰۰ درصد و ۳۰۰ درصد آورده شده است. توجه کنید که چگونه با افزایش درصدها، تصویر شروع به ترد شدن می کند. به یاد داشته باشید، هدف در اینجا فقط حذف اثرات فیلتر AA است، نه شارپ کردن تصویر. ما همیشه می‌توانیم بعداً وقتی تیز کردن خروجی را انجام می‌دهیم، تیز کردن بیشتری اضافه کنیم، که به اندازه تولید مثل بستگی دارد.

انتخاب بیش از حد عرض پیکسل می تواند مفید و مضر باشد. با توجه به نیازهای رزولوشن دوربین‌های DSLR امروزی، من همیشه سعی می‌کنم در صورت امکان از سه پایه استفاده کنم تا از تصاویر واضحی مطمئن شوم. با این حال، مواقعی وجود دارد که باید دوربین را در دست بگیرید و این اغلب باعث می‌شود که وضوح تصاویر شما از بین برود. در موارد نادر ممکن است بخواهید از عرض تاری بزرگتر مانند دو یا سه پیکسل برای بازیابی بخشی از وضوح از دست رفته استفاده کنید. برای یافتن تنظیمات مناسب برای هر تصویر باید آزمایش کنید. فقط مراقب باش. عرض پیکسل های زیادی وجود دارد و شما شروع به ایجاد مصنوعات می کنید همانطور که تصاویر زیر نشان می دهد.

در نتیجه

در حالی که Focus Magic کامل نیست، جایگاه ارزشمندی را در کارگاه پردازش تصویر دیجیتال من به دست آورده است و در اکثر تصاویری که تولید می کنم از آن استفاده می شود. این یک کار استادانه در کاهش اثرات تاری تصویر با حرکت خفیف دوربین و فیلتر AA همیشه موجود است.

نقاط ضعف به نظر من عدم وجود تنظیمات چسبنده در رابط کاربری و کندی برنامه حتی در یک رایانه نسبتاً سریع است. من می دانم که محاسبات مورد نیاز بسیار زیاد است. هر دوی این مسائل در مقایسه با کیفیتی که این برنامه تولید می کند جزئی هستند.

که ما را با زشتی ها رها می کند. در حالی که خود فوکوس مجیک مقصر نیست، این امکان وجود دارد که کاربر در تمرکز مجدد زیاده روی کند و نتایج واقعاً زشتی ایجاد کند. توصیه سخت آموخته شده من این است که کمتر، بیشتر است.

در مجموع، Focus Magic، به نظر من، یک مکمل ضروری برای گردش کار هر عکاس جدی است. کسانی که کمتر جدی هستند نیز این نرم افزار را برای بازیابی عکس های قدیمی و شاید نجات تصویر خراب اجتناب ناپذیر ارزشمند می یابند.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]

Technical Details and System Requirements

  • Supported OS: Windows 11, Windows 10, Windows 8.1, Windows 7
  • RAM (Memory): 2 GB RAM (4 GB recommended)
  • Free Hard Disk Space: 200 MB or more
آموزش فعال سازی نرم افزار
  • فایل را از حالت فشرده خارج کنید.
  • نرم افزار را نصب و اجرا کنید.
  • بر  روی فایل keygen کلیک راست کرده و گزینه Run as administrator را بزنید. در پنجره  Common Line بازشده، برای Name یک مقدار دلخواه وارد کرده و کلید اینتر را بزنید تا یک شماره سریال جدید ساخته شود.
  • در منوی استارت License Administrator را پیدا کنید، بر روی آیکون کلیک راست کرده و گزینه Run as administrator را بزنید.
  • نرم افزار را بوسیله اطلاعات بدست آمده از Keygen رجیستر کنید.

پسورد فایل فشرده : yekdown.com

برای کپی کلیک کنید پسورد کپی شد، می‌توانید برای خارج کردن از فایل فشرده استفاده کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درخواست نرم افزار

در صورتی نرم افزار، یا کرک نرم افزارتان را نمی توانید پیدا کنید، درخواست خود را برای ما ارسال کنید تا در سریعترین زمان برای شما ارسال شود.