.
Firewall App Blocker (Fab) 1.9 مسدود کردن یک برنامه خاص از طریق فایروال ویندوز + آموزش

Firewall App Blocker یک برنامه بسیار کارآمد و کاربرپسند است. که به شما امکان می دهد قوانین مسدود کردن فایروال را بدون دانش پیشرفته تنظیم کنید. به طور سنتی، چنین کاری مستلزم انجام تعدادی عملیات پیچیده است. که مبتدیان برای انجام آنها به راهنمایی گسترده نیاز دارند.

با استفاده از Firewall App Blocker، مسدود کردن یک برنامه خاص از طریق فایروال ویندوز یک عملیات آسان و کاملا خودکار است که هر کاربر رایانه، صرف نظر از سطح دانش IT خود، می تواند آن را انجام دهد.

یکی دیگر از مزیت های این برنامه قابل حمل بودن آن است. به این معنی که نیازی به نصب ندارد. و علاوه بر این، می توان آن را بر روی یک درایو قابل جابجایی حمل کرد. و روی هر ماشینی راه اندازی کرد. بدون اینکه ردپایی در رجیستری سیستم باقی بماند.

فهرست مزایا با یک رابط بصری تکمیل می‌شود که علی‌رغم کمبود عناصر جذاب، در تمام تجربه شما با آن کاربر پسند باقی می‌ماند.

افزودن یک برنامه به لیست بلوک با استفاده از منو یا دکمه اختصاصی امکان پذیر است، اما کشیدن و رها کردن نیز پشتیبانی می شود. منوی راست کلیک گزینه های زیادی را نشان می دهد، از جمله امکان رفع انسداد، حذف، تغییر نام، مسدود کردن همه، اجرای فایل، باز کردن مکان پوشه و سایر عملکردهای مفید.

کل لیست را می توان به یک فایل پیکربندی INI صادر کرد و در صورت تمایل در زمان دیگری وارد کرد. همچنین می‌توانید تنظیمات فایروال ویندوز را بازنشانی کنید، اما لطفاً توجه داشته باشید که این عملیات تغییراتی را که از زمان نصب سیستم‌عامل ایجاد کرده‌اید، برمی‌گرداند.

در نتیجه

در یک یادداشت پایانی، Firewall App Blocker تلاش شما را برای انجام تنظیمات پیچیده به منظور مسدود کردن فایل‌های برنامه و یک رویکرد آسان و کاربر محور برای دستیابی به این هدف در چند کلیک ارائه می‌کند.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]

Technical Details and System Requirements

  • Supported OS: Windows 11,10,8,7
  • Processor: Pentium IV or higher
  • RAM: 1 GB RAM (2 GB recommended)
  • Free Hard Disk Space: 200 MB or more

آموزش برنامه

در Windows می توانید از Windows Firewall برای مسدود کردن یا رفع انسداد برخی از برنامه ها استفاده کنید. این برنامه امکانات های پیشرفته زیادی فراهم می کند اما رابط کاربری آن باعث شده که استفاده از آن آسان نباشد.  اگر می خواهید دسترسی یک برنامه به اینترنت را مسدود کنید، باید مراحل زیر را طی کنید:

  •  روی منوی Start Windows کلیک کرده و Control Panel را باز کنید.
  • System & Security را انتخاب کنید.
  • سپس در قسمت Firewall ، .Allow a program through the Windows Firewall. را انتخاب کنید.
  • اگر برنامه ای که می خواهید مسدود یا لغو انسداد کنید در لیست پیش روی شما نیست، برای افزودن آن باید روی "Allow program other" کلیک کنید. برنامه را در لیست انتخاب کرده و گزینه "افزودن" را انتخاب کنید. در غیر این صورت باید هارد را برای یافتن آن جستجو کنید.

Firewall App Blocker فرآیند مسدود سازی برنامه را بسیار آسان می کند! به سادگی برنامه ای را که می خواهید مسدود کنید در پنجره FAB بکشید و رها کنید یا برای یافتن آن هارد دیسک را جستجو کنید. همین!

 

اگر می خواهید به آن اجازه دسترسی دهید، فقط روی آن راست کلیک کرده و گزینه "Allow" را انتخاب کنید یا آن را انتخاب کنید و دکمه Delete را فشار دهید همچنین می توانید از دکمه Allow استفاده کنید.

برخی ویژگی های جدید در منوی فایروال وجود دارد. از جمله حالت "لیست سفید"، مسدود کردن اینترنت، محدود کردن گزینه های فایروال و غیره.

حالت WhiteList چیست

همه چیز را بجز مواردی که در لیست سفید ذکر شده مسدود می کند. برای فعال کردن آن کادر "Enable WhiteList" را در گوشه پایین سمت راست تیک بزنید. حالت سفید اجازه دسترسی به همه رابط های شبکه را نمی دهد. پس از فعال کردن حالت WhiteList Mode برنامه مورد نظر را کشیده و در بخش “Firewall Application Blocker” رها کنید. این ویژگی پر درخواست ترین در بین کاربران بود.

توجه: هنگامی که حالت WhiteList را فعال می کنید، ممکن است برخی از دستگاه ها مانند پرینتر در شبکه لوکال شما به درستی کار نکنند. برای حل این مشکل می توانید با کلیک روی فایل - دستورات Netsh - Allow Local Subnet به دستگاه های موجود در شبکه لوکال خود اجازه دسترسی دهید.

نحوه صحیح مسدود کردن اتصال اینترنتی Ms EDGE:

برای مسدود کردن صحیح Microsoft EDGE لطفاً از "Disable_EdgeRule.bat" در اینجا استفاده کنید و سپس از FAB (Firewall Application Blocker) دکمه Add Process برای افزودن نمادهای Microsoft EDGE در رابط FAB استفاده کنید.برای افزودن جداول Firewall Outbound یا Inbound ، از یکی از دکمه های پایین سمت چپ استفاده کنید. در زیر فایل Firewall Application Blocker و منوهای Options نشان داده شده است.

با انتخاب گزینه آپشن -> زبانها -> ترجمه ، می توانید FAB را به راحتی به زبان خود ترجمه کنید. با انتخاب ویژگی "افزودن فرآیند" می توانید هر فرآیندی را به لیست خروجی یا ورودی اضافه کنید.

هنگامی که قابلیت "Add to exe context menu" را از منوی Options فعال کنید، می توانید یک برنامه خاص را فورا از منوی زمینه راست کلیک Windows Explorer مسدود یا رفع انسداد کنید. این به شما امکان می دهد روی هر فایل .exe راست کلیک کرده و به راحتی آن را به فایروال ویندوز اضافه کنید. البته منوی زمینه را می توان تغییر داد تا فقط با فشار دادن کلید Shift نمایش داده شود. برای انجام این کار، "Use Shift Key to Display" را انتخاب کنید.

FAB همچنین پشتیبانی از CMD را ارائه می دهد. برای استفاده از این، فقط مطمئن شوید که از پارامتر صحیح استفاده کنید. همانطور که در شکل زیر نشان داده شده است:

توجه: Firewall App Blocker قوانین پیش فرض Windows Firewall را تغییر نمی دهد. اگر از نرم افزار امنیتی یا فایروال دیگری (به عنوان مثال Avast) استفاده می کنید، می توانند فایروال ویندوز شما را غیرفعال کنند. اگر نمی خواهید Ms Edge و برنامه های مشابه مایکروسافت در حالت White List به اینترنت دسترسی پیدا کنند، می توانید قوانین آنها را در تنظیمات پیشرفته فایروال ویندوز به صورت دستی غیرفعال کنید.در صورتی که Firewall Windows شما فعال باشد به درستی اجرا خواهد شد.

پسورد فایل فشرده : yekdown.com

برای کپی کلیک کنید پسورد کپی شد، می‌توانید برای خارج کردن از فایل فشرده استفاده کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درخواست نرم افزار

در صورتی نرم افزار، یا کرک نرم افزارتان را نمی توانید پیدا کنید، درخواست خود را برای ما ارسال کنید تا در سریعترین زمان برای شما ارسال شود.