.
FAT32 در مقابل NTFS: کدام فرمت بهترین است؟
 • Microsoft System Reserved Partition پایگاه داده پیکربندی بوت، کد مدیر بوت و محیط بازیابی ویندوز را در خود جای داده است.
 • برای پارتیشن های رزرو شده سیستم می توان از فرمت های مختلف از جمله FAT و NTFS استفاده کرد.
 • شما می توانید از ابزارهای مدیریت دیسک ویندوز برای پیکربندی پارتیشن های رزرو شده سیستم استفاده کنید.

مدیریت پارتیشن را با NTFS به یک کار آسان و ایمن با یک ابزار خودکار ضد خطا تبدیل کنید!
Tenorshare Partition Manager شامل تمام ویژگی های مدیریت دیسک مورد نیاز شما در یک رابط ساده است و این فرآیند را حتی برای مبتدیان کاملا آسان می کند.

 • ایجاد / تقسیم / کلون / تغییر اندازه / حذف پارتیشن ها
 • برچسب حجم و حرف راننده را تغییر دهید
 • تبدیل پارتیشن ها بین NTFS/FAT32/FAT16/FAT12/EXT/HFS
 • سازگار با SATA، SCSI، SSSD، IEEE و USB 3.0
 • رسانه های قابل جابجایی را مدیریت می کند

System Reserved Partition fat32 یا NTFS یک پارتیشن سیستمی ویندوز ۷، ۸، ۱۰ و ۱۱ است که در حین نصب سیستم عامل های مربوطه ایجاد می شود. رایانه ها از Fat32 و NTFS برای ذخیره فایل ها استفاده می کنند.

سیستم فایل NTFS می تواند فایل های فردی را با اندازه های مختلف ذخیره کند. با این حال، پارتیشن رزرو شده سیستم برای Fat32 نمی تواند بیش از ۴ گیگابایت اندازه فایل جداگانه را ذخیره کند.

پارتیشن رزرو شده مایکروسافت چه فرمتی است؟

پارتیشن ذخیره شده سیستم مایکروسافت از فرمت NTFS استفاده می کند. هدف اصلی آن نگهداری پایگاه داده پیکربندی بوت، کد مدیر بوت و محیط بازیابی ویندوز است. همچنین فضایی را برای فایل های راه اندازی مانند رمزگذاری درایو BitLocker حفظ می کند.

آیا پارتیشن EFI باید FAT32 باشد؟

رایانه‌هایی که به UEFI (رابط میان‌افزار توسعه‌پذیر یکپارچه) پایبند هستند از پارتیشن سیستم EFI استفاده می‌کنند. بیشتر اوقات، ظرفیت آن تقریباً ۱۰۰ مگابایت تا ۵۰۰ مگابایت است. این شامل برنامه های کاربردی سیستم، فایل های درایور دستگاه، بوت لودرها و سایر فایل های داده است.

سیستم عامل این فایل ها را در زمان بوت و هنگام راه اندازی ویندوز بارگذاری می کند. بنابراین باید پارتیشن EFI را به FAT32 فرمت کنید. این را همیشه هنگام ایجاد پارتیشن EFI به خاطر بسپارید. اگر نه، ممکن است یک خطای NTFS دریافت کنید. به عنوان مثال، ویندوز تشخیص داد که پارتیشن سیستم EFI در هنگام نصب سیستم عامل ویندوز به صورت NTFS فرمت شده است.

آیا پارتیشن رزرو شده سیستم را فرمت می کنید؟

شما نیازی به فرمت یک پارتیشن رزرو شده سیستم ندارید. همانطور که در بالا توضیح داده شد، این پارتیشن ها در هنگام بوت کردن سیستم عامل ویندوز و یا حتی در هنگام بازیابی نقش مهمی دارند. اگر پارتیشن ها را فرمت کنید، نمی توانید سیستم عامل خود را بوت کنید.

با این حال، اگر فاقد اجزای بوت هستند، می توانید از ابزارهای مدیریت دیسک ویندوز مانند EaseUS Partition Master برای فرمت یا حتی حذف آنها استفاده کنید.

NTFS یا FAT کدام بهتر است؟

ساده ترین سیستم فایل بین این دو، FAT است. با این حال، NTFS با افزایش امنیت و چندین پیشرفت همراه است. حالا، وقت انتخاب است. کدامیک برای پارتیشن رزرو شده سیستم، FAT32 یا NTFS؟

 • امنیت: NTFS به کاربران اجازه می دهد تا مجوزهای خود را تنظیم کنند. FAT تنها با مجوز مشترک ارائه می شود و یک آسیب پذیری امنیتی FAT ایجاد می کند.
 • تحمل خطا: FAT کپی های مختلف فایل ها را در صورت آسیب دیدن فایل ها نگه می دارد. NTFS فایل های آسیب دیده را به صورت خودکار تعمیر می کند. این NTSA را برای System Reserve Partition بهتر می کند.
 • فشرده سازی: می توانید پوشه ها و فایل های خود را با NTFS فشرده کنید. با این حال، شما نمی توانید همین کار را با سیستم فایل FAT انجام دهید.
 • سازگاری: سیستم فایل FAT با اکثر نسخه های سیستم عامل ویندوز سازگار است. سیستم فایل NTFS با ویندوز XP و نسخه های بعدی سیستم عامل سازگار است.
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 2 میانگین: 4]

پسورد فایل فشرده : yekdown.com

برای کپی کلیک کنید پسورد کپی شد، می‌توانید برای خارج کردن از فایل فشرده استفاده کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درخواست نرم افزار

در صورتی نرم افزار، یا کرک نرم افزارتان را نمی توانید پیدا کنید، درخواست خود را برای ما ارسال کنید تا در سریعترین زمان برای شما ارسال شود.