Chaos Corona Renderer 11.1.0.22528 for 3ds Max + Material Library موتور رندر مدرن

Chaos Corona Renderer (یا Corona Renderer ) یک افزونه قدرتمند رندر سه بعدی (Render 3D) است. برای برنامه های طراحی سه بعدی مانند Autodesk 3ds Max نسخه 2014 تا آخرین نسخه 2023 یک پلاگین رندر سه بعدی ساده و قدرتمند است.

بخش تنظیمات نمایشگر به سادگی فشار دادن “Render” است. اکثر کاربران جدید فقط در یک روز استفاده از Corona Renderer را یاد خواهند گرفت. نتایج قابل اعتمادی را بدون به خطر انداختن کیفیت ارائه می دهد. این اجازه می دهد تا نور و متریال واقعی تری داشته باشید.

کرونا به عنوان یک پروژه دانشجویی شروع شد و با گذشت زمان تکامل یافت. افراد دیگری مانند آدام هوتووی و یاروسلاو کریوانک در این پروژه شرکت کردند و تیم همچنان در حال گسترش است زیرا رندر محبوبیت خود را افزایش می دهد. پ

آیا مطابق با استانداردهای بالای موتورهای رندر امروزی است؟ بیایید دریابیم.

Chaos Corona Renderer از آخرین فناوری Embree اینتل برای ارائه سرعت رندر سریع بهره می برد. همانطور که قبلاً گفته شد، مبتنی بر CPU (نه GPU) است. به گفته توسعه دهندگان “دلیل این است که نسخه CPU ما به اندازه کافی سریع است و تقریباً بهبود سرعت کافی برای توجیه میزان تغییرات مورد نیاز وجود نخواهد داشت. همچنین، کاهش انعطاف‌پذیری و محدودیت‌های سخت‌افزاری دلایلی هستند که ما نمی‌خواهیم به سمت GPU برویم.»

استفاده از موتور مسیریابی برای نور مستقیم و غیرمستقیم نتیجه ای بی طرفانه می دهد (به روشی مشابه Maxwell، Octane یا Iray). UHD Cache همچنین می تواند به عنوان موتور ثانویه استفاده شود که قدرت پیش محاسبه کرونا را فعال می کند. این زمان‌های رندر را تا درصد قابل‌توجهی کاهش می‌دهد و به‌گونه‌ای عمل می‌کند که تقریباً مشابه گردش کار بی‌طرفانه است. این مرحله پیش محاسبه را اضافه می کند، و سپس فرد شروع به دیدن تصویر می کند که به تدریج اصلاح می شود تا زمانی که به کیفیت مطلوب برسد.

بنابراین در اصل Chaos Corona Renderer سرعت موتورهای رندر بایاس را ارائه می دهد اما سهولت استفاده و سادگی موتورهای رندر بی طرف را حفظ می کند. به بیان ساده، Corona یک موتور رندر بی طرفانه است، اما می‌توانید برای دریافت نتایج سریع‌تر، آن را کمی بایاس کنید. لازم به ذکر است که گردش کار بایاس هیچ گونه سوسو زدنی را هنگام کار با انیمیشن ها اضافه نمی کند. UHD Cache حالت خاصی برای انیمیشن دارد که باعث می‌شود پیش‌محاسبه کمی بیشتر طول بکشد، اما در تجربه من، حتی با اجسام متحرک، نتیجه‌ای بدون سوسو و اشکال دریافت می‌کنید.

برخی از ویژگی های اصلی کرونا
GI Solvers

Chaos Corona Renderer گزینه های زیر را برای محاسبه روشنایی جهانی ارائه می دهد:

   PathTracing solver در مقابل UHD comparison slideshow
PathTracing:

راه حل بی طرفانه، تصویر نهایی را با ردیابی مسیرهای نور مستقل از دوربین محاسبه می کند. با ردیابی مسیر، نیازی به درهم ریختن هیچ پارامتری ندارید، فقط رندر را فشار دهید تا Corona جادوی خود را انجام دهد.

UHD Cache:

راه حل حافظه پنهان، رندر را به قیمت کمی بایاس کردن آن تسریع می کند و نتایج مشابهی را با راه حل خالص مسیریابی می دهد. برای صحنه هایی که GI غالب است (مانند فضای داخلی) مفید است.

None:

شما همچنین می توانید حل کننده ثانویه را غیرفعال کنید و از corona فقط با حل کننده اصلی استفاده کنید، که رندر شما را بسیار سوگیری می کند، اما نتایج سریع تری نیز به شما می دهد. اگر می خواهید نورپردازی خود را به روش قدیمی تقلبی کنید، می توانید این کار را با این کار انجام دهید.

HDCache (Legacy):

این برای سازگاری با صحنه های آلفای قدیمی حفظ می شود، این پیشرو UHDCache است.

موتورهای رندر

Corona سه گزینه موتور رندر را ارائه می دهد:

Progressive:

همان موتوری که در سایر رندرهای بی‌طرف دیده می‌شود، به تدریج فریم را تا کیفیت مطلوب یا تا بی‌نهایت اصلاح می‌کند.

Bucket:

به نظر من این موتور هوشمندتر است، با انجام یک رندر سطلی با سطح مشخصی از نمونه برداری برای اولین پاس شروع می شود و پس از آن از یک پاس جدید عبور می کند و سطل ها را در جایی که لازم است اصلاح می کند. برخی از سازگاری‌های اولیه اجرا شده است، بنابراین نتیجه شما ممکن است در صحنه‌هایی با مناطق بزرگ و یکنواخت (مانند دیوارها) سریع‌تر از موتور پیشرونده باشد.

BiDir/VCM:

بسیار آزمایشی است، حالت های مختلفی دارد و عمدتاً برای صحنه هایی استفاده می شود که نیاز به کاستیک واضح دارند. با توجه به اینکه هنوز در حال توسعه است، چندین ویژگی وجود دارد که توسط این موتور پشتیبانی نمی شود

تنظیماتی وجود دارد که می‌توانید آن‌ها را تغییر دهید تا کمی بهتر شود و کرونا را با صحنه‌ی خاص خود تطبیق دهید، اما معمولاً این تنها چیزی است که باید نگران آن باشید، تنظیمات پیش‌فرض Chaos Corona Renderer در بیشتر موارد به خوبی کار می‌کنند و تیم کار بسیار خوبی را انجام داده است که کارها را کارآمد کرده است اما احمقانه نیست. آنها را پایین بیاورید، بنابراین همچنان می توانید روی رندر کنترل داشته باشید.

چراغ ها

Chaos Corona Renderer مجموعه ای از چراغ های خود را دارد: CoronaLight و Corona Sun. درک و استفاده از هر دو بسیار آسان است. رندر همچنین از اکثر نورهای استاندارد مانند Photometric، Point یا Direct پشتیبانی می کند. بیشتر اوقات حتی به این موضوع فکر نمی‌کنید، زیرا اگر یک صحنه قدیمی دارید، می‌توانید با استفاده از اسکریپت تبدیلی که همراه با Corona است، آن را تبدیل کنید. برای تبدیل صحنه های V-Ray، Mental Ray، FinalRender یا scanline فوق العاده خوب عمل می کند.

متریال کرونا

متریال مختلفی که فقط با نقشه‌های رویه‌ای پیکربندی شده‌اند، از جمله حجمی بر اساس یک هندسه ساده با چند نویز اعمال شده روی آن، من از مدل نمونه عمومی از وب‌سایت کتابخانه متریال Chaos Corona Renderer استفاده کردم.

اولین باری که ویرایشگر متریال را باز می‌کند و به دنبال مواد Corona می‌گردد. همچنین مجموعه ای غنی از مواد مانند CoronaRaySwitchMtl را خواهید یافت که به شما امکان می دهد مواد مختلفی را برای انواع پرتوهای مختلف مشخص کنید. – مثلاً در مورد توپ قرمزی فکر کنید که نور قرمز زیادی را می تاباند. و اینکه کارگردان می خواهد از آن نوع خونریزی رنگی جلوگیری کند.

در این صورت شما از این ماده برای پیکربندی ماده قرمز به عنوان ماده مستقیم قابل مشاهده استفاده خواهید کرد، اما یک ماده کمتر اشباع شده یا متفاوت برای پرتوهای GI، یا پرتوهای بازتابیده یا پرتوهای شکسته. این دنیای بزرگی از امکانات را برای تطبیق صحنه خود با نیازهای شما، بدون نیاز به تغییر هزاران تنظیمات باز می کند.

همچنین یک ماده CoronaShadowCatcher وجود دارد که به شما امکان می دهد شخصیت ها و اشیاء خود را با عکس ها یا فیلم ها ادغام کنید. این ماده Matte/Shadow خود Corona است و در موقعیت‌های مختلف بسیار خوب کار می‌کند.

همچنین قابل توجه است که CoronaVolumeMtl وجود دارد.

در ابتدا فکر می‌کنید که ممکن است شبیه‌سازی‌های مبتنی بر وکسل مانند FumeFX را ارائه کند، اما یک ماده هندسه‌گرا است. با هر هندسه ای کار می کند، بنابراین می توانید برای مثال ابرهایی را که با هندسه تعریف شده اند رندر کنید. همچنین نمونه‌هایی از شبیه‌سازی‌های FumeFX وجود دارد که با استفاده از Frost و Krakatoa به هندسه تبدیل شده‌اند و با این ماده ارائه شده‌اند و به یک نتیجه بسیار مناسب دست می‌یابند.

CoronaVolumeMtl همچنین اجازه می دهد تا مه حجمی و جلوه های مختلف مانند پرتوهای خدا و سایه های حجمی ایجاد کنید.

با توجه به متریال استاندارد Chaos Corona Renderer، استفاده از سایه زن بر اساس مدل GGX آسان است. گزینه های مختلفی مانند پراکندگی حجمی، شفافیت بدون نیاز به استفاده از SSS و چند افکت مانند لبه های گرد را ارائه می دهد. این یک ماده خوب است که به شما امکان می دهد سایه زن مورد نظر خود را در کمترین زمان بسازید.

نقشه های کرونا

لیست نقشه های موجود در Chaos Corona Renderer بسیار خوب است. برخی از نقشه‌های Corona مخصوص رندر وجود دارد، و برخی نیز نسخه‌های پیشرفته‌شده‌ای هستند که با 3DS Max ارائه می‌شوند.

Corona AO:

یک نقشه انسداد محیطی خوب پر از ویژگی‌های پیشرفته AO مانند موارد عادی معکوس، گزینه‌ها، جهت‌پذیری و برخی موارد دیگر را شامل می‌شود. ایجاد یک افکت ساده AO عالی است و همچنین استفاده از آن به عنوان ماسک برای بافت های دیگر بسیار مفید است – در ترکیب با عنصر رندر CtexMap یک پاس رندر Ambient Occlusion بسیار پیشرفته به شما می دهد.

Corona Color:

من مدت‌هاست که این ویژگی را در Max از دست داده‌ام. یک گره رنگی بسیار پیشرفته که به شما امکان می دهد رنگ خود را به روش های مختلف پیکربندی کنید، مانند ایجاد یک رنگ HDR، استفاده از ورودی HEX قدیمی برای استفاده از رنگ های وب، یا تعریف رنگ با استفاده از مقدار دما. بسیار مفید.

Corona Normal:

گره‌ای برای استفاده از نقشه‌های عادی در Chaos Corona Renderer، که با برخی ویژگی‌های معمولی مرتبط با نقشه مانند چرخش کانال‌ها و حذف بیت مپ بارگذاری‌شده از گاما مفید است.

خروجی کرونا:

با استفاده از این نقشه می‌توانید هر بافتی را از تأثیر نقشه‌برداری رنگی حذف کنید، بنابراین برای بافت‌های روشن، پس‌زمینه‌ها و بسیاری موقعیت‌های دیگر که ممکن است بخواهید از نگاشت رنگ در بافت خود اجتناب کنید، مفید است.

Corona Sky: 

این یک فیس لیفت شده است و به همراه آن نام جدیدی پیدا کرده است: مدل PRG Clear Sky. Volume Effect جدید چشمگیر است! زمان استفاده از متریال Volume برای شبیه سازی فضایی به نظر دقیق گذشته است. در دنیای واقعی شما می خواهید اجسام دور بیشتر رنگ آسمان را به خود بگیرند و این دقیقاً همان کاری است که این اثر انجام می دهد.

با انجام این کار در مدل Sky، شما با یک راه اندازی پیچیده یا زمان رندر طولانی گرفتار نمی شوید. این به سادگی روشن کردن آن و تنظیم قدرت اثر است. خبر عالی تنظیمات Turbidity و Horizon Blur نیز در این مدل به روز شده گنجانده شده است.

یکی دیگر از چیزهایی که در مورد این مدل بسیار خوب است این است که اگر نتایج واقعی نمی‌خواهید می‌توانید آن را خاموش کنید. بنابراین، اگر به دنبال چیزی هنرمندتر و آوانگاردتر هستید، محدود نخواهید بود.

Corona Wire:

در نهایت راهی مناسب برای رندر کردن قاب سیم با کنترل کامل بر ظاهر آن. این نقشه به شما این امکان را می دهد که از قاب سیمی شی به عنوان یک بافت استفاده کنید: می توانید تعیین کنید که آیا می خواهید خطوط و/یا رئوس را نشان دهید، و می توانید جنبه آن را با استفاده از واحدهای جهانی تعریف کنید، بنابراین اندازه در فضای جهان ثابت می ماند.

شما همچنین می توانید از اندازه پیکسل استفاده کنید، بنابراین با اندازه خروجی شما سازگار می شود. همچنین یک ویژگی “همه لبه ها” وجود دارد که به شما امکان می دهد تمام لبه های شی را نشان دهید. اگر غیرفعال باشد فقط لبه های قابل مشاهده را نشان می دهد. این نقشه یک ابزار عالی برای رندر وایرفریم است.

Corona RaySwitch:

این نقشه مانند همتای Material خود عمل می کند. برای مثال اجازه می دهد تا یک رنگ متفاوت برای پرتوهای GI تعریف کنید. می توانید برای این کار برای یک نارنجی زیبا و درخشان استفاده کنید، به طوری که انعکاس آن به همان اندازه روشن نباشد، و رنگ های دیگری را برای پرتوهای مستقیم، پرتوهای بازتاب یا پرتوهای شکست تعریف کنید. در پایان می‌توانید پرتقالی را که نور سبز را منعکس می‌کند، در آینه‌ها به‌عنوان یک نارنجی قرمز دیده می‌شود و با چند عینک جادویی به رنگ سبز دیده می‌شود.

Corona FrontBack:

یک نقشه ساده اما قدرتمند. این به شما امکان می‌دهد رنگ/بافت متفاوتی را برای صورت جلو و پشت جسم خود تعریف کنید – برای مثال برای برگ‌ها و کاغذها مفید است.

Corona Multimap:

معادل Multi/Sub-Map. یک نقشه عالی برای استفاده زمانی که یکی از اشیاء نمونه زیادی دارد، که در آن می‌توانید مجموعه‌ای از بافت‌ها را بر اساس پارامترهای مختلف برای هر شی تعریف کنید. به عنوان مثال، برای ساختن یک جنگل فقط با یک ماده عالی است.

Corona Mix:

بهبودی نسبت به نقشه ترکیبی خود Max. این به دو نقشه، لایه بالا و لایه پایه، و یک ماسک محدود شده است. اما می‌توانید از چندین نقشه تو در تو برای دستیابی به همان جلوه‌ای که با نقشه ترکیبی استفاده می‌کنید، استفاده کنید، با این مزیت که کارآمدتر ارائه می‌شود.

Corona Bitmap:

جایگزینی مخصوص Chaos Corona Renderer برای نقشه بیت مکس که سرعت رندر 10-20 درصد را افزایش می دهد.

اینها نقشه هایی هستند که تاکنون در دسترس هستند. همانطور که می بینید این مجموعه بسیار قدرتمندی است که مطمئنم در طول زمان بهبود خواهد یافت.

رندر عناصر

ماسک ها را می توان با تعیین Object ID، Material ID یا با انتخاب اشیا از صحنه ایجاد کرد. مواد همچنین می توانند برای ماسک ها نامرئی شوند در حالی که در پاس زیبایی قابل مشاهده هستند، که برای زمانی که می خواهید برای اشیاء پشت پانل های شیشه ای ماسک ایجاد کنید مفید است. این یکی دیگر از مناطقی است که کرونا در آن می درخشد. نسخه 1.1 در حال حاضر با تعداد زیادی عناصر مختلف بارگذاری شده است تا به اندازه ای که ممکن است برای ترکیب صحنه های خود نیاز داشته باشید کنترل داشته باشید. تنها نکته منفی که من متوجه شده ام عدم وجود عنصر رندر سرعت برای اعمال تاری حرکت در پست است. اگر این را کنار بگذاریم، این مجموعه کاملاً کاملی از عناصر رندر است.

لیست بسیار طولانی است و از یک عنصر CMasking_Mask که به شما امکان می دهد یک آلفا مات قدیمی و همچنین مات RGB را به یک مات در هر کانال تقسیم کنید، تا پیشرفته ترین Cshading_Albedo که به شما امکان می دهد صحنه خود را اشکال زدایی کنید، می رسد. برای دیدن اینکه کدام مواد یا نقشه ها صحنه شما را پر سر و صداتر یا کندتر می کنند.

رندر تعاملی

طبق تجربه من، رندر تعاملی در Max (معروف به Activeshade) معمولاً در گذشته دارای معایبی بوده است. کامپیوتر کند می‌شد، صحنه باید اغلب بارگذاری می‌شد (که احساس تعامل و بازخورد را از بین می‌برد) یا رزولوشن تازه‌سازی رندر بسیار پایین بود، بنابراین نمی‌توانید ردیابی تصویر قبلی را برای مقایسه از دست بدهید.

در Corona بهترین تجربه رندر تعاملی را که تاکنون دیده‌ام پیدا کرده‌ام. سریع است، به خصوص اگر از PT+PT استفاده می کنید. تغییرات بزرگ بسیار سریع به موتور منتقل می شود، بنابراین لازم نیست به اندازه موتورهای دیگر استارت بزند و شما نیز خیلی سریع به نتایج می رسید. همچنین تقریباً تمام ویژگی های اصلی موتور رندر در IR کار می کنند، بنابراین هیچ تفاوتی بین خروجی IR و رندر نهایی وجود ندارد.

البته مواردی وجود دارد که می توان آنها را بهبود بخشید، به عنوان مثال شما باید قبل از شروع جلسه IR یک رندر معمولی را شروع کنید تا پنجره اندازه خروجی دلخواه شما را داشته باشد. اما من فکر می کنم همه این احتیاط های کوچک به زودی حل خواهد شد.

Instancing، Proxies و Corona Scatter

این یکی دیگر از ویژگی های قابل توجه کرونا است. معمولاً در موتورهای رندر GPU وقتی نمونه‌سازی در دسترس است، تأثیر بسیار زیادی در عملکرد رندر دارد. در Corona، به لطف یک موتور رندر CPU، این تاثیر به سختی قابل توجه است. درست مانند Mental Ray و V-Ray، می‌توانید با صحنه‌های بسیار بزرگ با پوشش گیاهی زیاد بدون نگرانی از تمام شدن حافظه کنار بیایید.

Corona همچنین دارای Corona Scatter است، ویژگی مشابه راه‌حل‌های شخص ثالث مانند Forest Pack Pro و Carbon Scatter. پارامترهای کمتری نسبت به آن افزونه‌ها دارد، اما راه‌حل خوبی است و همراه با رندر ارائه می‌شود، بنابراین بسیار خوب است که راهی برای پراکندگی هندسه بدون نیاز به خرید افزونه‌های شخص ثالث بیشتر داشته باشید.

همچنین به مدیریت حافظه پراکسی ها بدون نیاز به ایجاد هیچ پروکسی کمک می کند. به عنوان مثال، اگر 1 درخت دارید و می خواهید یک جنگل بسازید، لازم نیست نگران ایجاد فایل های پراکسی خارجی باشید. Corona Scatter این کار را بدون ایجاد فایل های خارجی انجام می دهد و شما می توانید درختان خود را هر چقدر که می خواهید ضرب کنید. حافظه سیستم شما به سختی با ضرب هندسه تا مقادیر نامعقول تحت تأثیر قرار می گیرد.

جریان ذرات در Corona به‌عنوان یک سیستم نمونه‌سازی در نظر گرفته می‌شود که به شما امکان می‌دهد هر آنچه را که می‌خواهید بدون نیاز به سر و کار داشتن با پراکسی‌ها توزیع کنید، تقریباً به همان روشی که Corona Scatter کار می‌کند. سرعت تجزیه برای صحنه های جریان ذرات در نسخه 1.1 بسیار بهبود یافته است.

رندر توزیع شده کرونا

آیا تا به حال در موقعیتی قرار گرفته اید که لازم باشد یک تصویر 8k x 8k را رندر کنید تا متوجه شوید که رندر ممکن است 10 ساعت طول بکشد؟ معمولاً می‌توانید به Backburner بروید، تصویر را در خطوط تقسیم کنید و هر قسمت را در دستگاه دیگری رندر کنید و سپس از یک کار برای جمع‌آوری مجدد همه چیز استفاده کنید. اما این گردش کار مشکل ساز است و برخی از ویژگی ها مانند قابلیت EXR چند کاناله را ندارد.

Corona DR به شما این امکان را می دهد که از هر رایانه دیگری در شبکه خود بهره ببرید و قدرت رندر خود را در یک فاکتور قابل توجه ضرب کنید، بنابراین اگر یک رایانه مشابه به سیستم خود اضافه کنید، تقریباً 200٪ دستگاه اسب بخار قدرت خواهید داشت.

اگر رندر سومی را اضافه کنید، چیزها را نیز بسیار افزایش می‌دهد (نه دقیقاً تا 300٪ زیرا مقیاس دقیقاً خطی نیست)، می‌توانید رندر 10 ساعته خود را به رندر 2 ساعته کاهش دهید بدون اینکه مجبور باشید آن را برای هیچ کدام ارسال کنید. رندر مدیر این یک ویژگی منظم است و کاملاً خوب کار می کند.

مود دوربین کرونا

اصلاح کننده CoronaCameraMod به شما امکان می دهد هر دوربینی را در صحنه خود به یک دوربین فیزیکی Corona تبدیل کنید.

در Corona شما با دوربین استاندارد Max کار می کنید. برای دسترسی به تنظیمات فیزیکی دوربین، Corona Camera Modifier را در بالا اضافه می‌کنید و سپس می‌توانید ISO، دیافراگم، سرعت شاتر، DOF و/یا نادیده گرفتن فاصله فوکوس را کنترل کنید. این روش بدی برای داشتن این کنترل ها در دوربین نیست، اما اکنون که یک دوربین فیزیکی در Max داریم (افزوده شده در نسخه 2016)، امیدوارم تنظیمات جدید دوربین را با تنظیمات Corona مرتبط کنند.

مهاجرت از موتورهای رندر دیگر

وقتی به یک موتور رندر در خط لوله عادت دارید، مهاجرت یکی از سخت ترین کارها است. شما معمولاً یک کتابخانه خوب از لوازم، شیدرها و مواردی از این قبیل برای موتور رندر خود آماده دارید (مثلا V-Ray یا Mental Ray) و این یکی از دغدغه های اصلی من در اولین باری بود که Corona را امتحان کردم. وقتی من به همه آن دارایی ها نیاز دارم، در یک پروژه واقعی چه اتفاقی می افتد؟

پاسخ بسیار ساده بود، همانطور که قبلاً گفته شد Corona دارای مبدلی است که کار بسیار خوبی در ترجمه سایه‌زنان از V-Ray یا Mental Ray به سایه‌زنان Corona دارد. همچنین به شما امکان می دهد برخی از پارامترها را برای کل صحنه پیکربندی کنید و همچنین نورها را تبدیل کنید. شما می توانید یک صحنه از V-Ray یا Mental Ray را در عرض چند ثانیه آماده کنید

در نتیجه
بیایید به سوال اول خود برگردیم: آیا Chaos Corona Renderer  با استانداردهای بالای موتورهای رندر امروزی مطابقت دارد؟

پاسخ این است که بله، این کار را می کند. Corona تصاویر زیبایی تولید می‌کند و دارای ویژگی‌های فراوان، مجموعه کاملی از عناصر رندر، گردش کار نمونه‌سازی/پراکسی بسیار خوب، مجموعه‌ای عالی از متریال‌ها و سایه‌زنان، و موارد دیگر. در بخش look/dev، با رندر تعاملی که ارائه می دهد، بسیار پیشرفته است، احتمالاً پاسخگوترین رندری که تاکنون تجربه کرده ام. با تمام این اوصاف، Corona ابزارهایی را در اختیار ما قرار می دهد که به راحتی از سایر رندرها مهاجرت کنیم.

تعداد فزاینده ای از مواد رایگان Corona را می توان در مخزن مواد Render Legion و در وب سایت کتابخانه مواد Corona یافت.

در حالی که عملکرد رندر آن از V-Ray یا Mental Ray برای تولید رندرهای با کیفیت پایین‌تر است (این یک موتور رندر بی‌طرفانه است)، در هنگام برخورد با فوتورئالیسم، اگر سریع‌تر نباشد، کمابیش با آن دو برابر است. در برخی صحنه ها، و البته مزیت اصلی نصب نزدیک به صفر وجود دارد. بدون نگرانی در مورد لکه‌های عجیب و غریب، انیمیشن‌های تمیز را از جعبه دریافت می‌کنید، و اگر به عملکرد بیشتری نیاز دارید، همیشه می‌توانید از ویژگی رندر توزیع‌شده آن استفاده کنید، بنابراین می‌توانید از تمام قدرت ایستگاه‌های کاری و مزرعه خود استفاده کنید.

با در نظر گرفتن این موضوع، دادن امتیاز نهایی کار آسانی نیست: Corona یک رندر عالی است زیرا در حال حاضر همه چیز مورد نیاز برای دستیابی به نتایج عالی را ارائه می دهد.

در صورت مشکل در نصب نرم‌افزار و یا هر مشکلی در زمینه کامپیوتر و موبایل با شماره پشتیبـانی 123456789 از سراسر کشور با تلفن ثابت تماس بگیرید.برای تماس با تلفن همراه و استفاده از تخفیف 40درصدی به سایت  سیب مراجعه نمایید

yekdown.com
آموزش تعمیر فایل دانلود شده از سایت
راهنمای استفاده از فایل‌های سایت
نحوه اجرای کرک , Patch , keygen

System Requirements

 • Autodesk 3ds Max 2016 – 2024 (x64)
 • Windows 7 / 8 / 8.1 / 10 / 11 (64-bit – all editions)
 • CPU : For Corona Renderer 2 and newer, you will need a CPU that supports the SSE4.1 instruction set (any processor from within the last 10 years).
 • HDD : 10 GB+ free hard disk space
 • RAM : 4 GB+
 • Full Software Requirements

محتوای زبانه

سوالی دارید؟ درج نظر در هر بخش، سریع‌ترین راه حل شماست

1. پسورد فایل فشرده yekdown.com میباشد.
2. جهت مطرح کردن سوال و حل مشکلات خود در بخش نظرات ارسال کنید.
3. نظرات به صورت فینگلیش تایید نخواهد شد.
4. درخواست قرار دادن فعال ساز جدا رسیدگی نخواهد شد.

آموزش تعمیر فایل فشـرده ( ارور CRC یا پسورد یا damaged و یا The file is corrupt و No archives found )

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارومیه سرور

عضویت در سایت
رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟

به yekdown خوش آمدید، مقصد نهایی شما برای دانلود نرم افزار با کیفیت بالا. ما به ارائه یک پلتفرم جامع که طیف وسیعی از نرم افزارهای کاربردی را برای پاسخگویی به نیازهای متنوع کاربرانمان ارائه می دهد، اختصاص داده ایم.

ماموریت ما:

هدف ما در yekdown ساده کردن یافتن و دسترسی به نرم افزارهای ضروری است. ما درک می کنیم که جستجو برای نرم افزار قابل اعتماد می تواند زمان بر و چالش برانگیز باشد. به همین دلیل است که ما یک پلتفرم کاربرپسند ایجاد کرده‌ایم که مجموعه گسترده‌ای از نرم‌افزارها را در دسته‌های مختلف ترکیب می‌کند و کشف و دانلود ابزارهای مناسب برای نیازهای شما را آسان‌تر می‌کند.

پایگاه داده نرم افزاری گسترده:

وب سایت ما دارای یک پایگاه داده نرم افزاری گسترده و دائما در حال گسترش است که عناوین محبوب، برنامه های کاربردی تخصصی، ابزارهای کمکی، بازی ها و موارد دیگر را در بر می گیرد. ما در تلاش هستیم تا دسته‌های مختلفی از جمله بهره‌وری، چند رسانه‌ای، امنیت، توسعه و غیره را پوشش دهیم. با انتخاب متنوع خود، هدف ما برآوردن نیازهای حرفه‌ای، علاقه‌مندان و کاربران معمولی است.

دانلودهای تایید شده و ایمن:

ما کیفیت و امنیت نرم افزار موجود در پلتفرم خود را در اولویت قرار می دهیم. تیم ما به طور کامل هر نرم افزار را قبل از فهرست کردن در وب سایت خود ارزیابی می کند تا مطمئن شود که استانداردهای کیفیت ما را برآورده می کند. ما در تلاش هستیم تا دانلودهای تأیید شده، تمیز و بدون بدافزار را ارائه دهیم و از تجربه ایمن و قابل اعتماد کاربران خود اطمینان حاصل کنیم.

تجربه کاربر محور:

در yekdown، کاربران ما در مرکز هر کاری که انجام می‌دهیم قرار دارند. ما به طور مداوم برای بهبود تجربه کاربر کار می کنیم و پیمایش در پلت فرم خود را یکپارچه و شهودی می کنیم. عملکرد جستجوی ما به شما امکان می‌دهد تا نرم‌افزار مورد نیاز خود را به سرعت پیدا کنید، و توضیحات دقیق، اسکرین‌شات‌ها و نظرات کاربران، بینش‌های ارزشمندی را ارائه می‌دهند تا به شما در تصمیم‌گیری آگاهانه کمک کنند.

تعامل جامعه:

ما به قدرت یک جامعه پر رونق اعتقاد داریم و مشارکت فعال کاربران را تشویق می کنیم. می‌توانید با گذاشتن نظرات، رتبه‌بندی نرم‌افزارها و به اشتراک گذاشتن تجربیات خود با دیگران، به FileCR کمک کنید. بازخورد شما به ما کمک می‌کند تا جامعه‌ای پر جنب و جوش و مفید داشته باشیم که در آن کاربران می‌توانند دانش، توصیه‌ها و اطلاعات بینش را تبادل کنند.

همکاری توسعه دهنده:

ما از توسعه دهندگان استقبال می کنیم تا نرم افزار خود را در yekdown به نمایش بگذارند. پلتفرم ما فرصت ارزشمندی را برای توسعه دهندگان فراهم می کند تا به مخاطبان بیشتری دست یابند و با کاربرانی که فعالانه به دنبال راه حل های نرم افزاری هستند ارتباط برقرار کنند. فرآیند ارسال ساده ما تضمین می کند که توسعه دهندگان می توانند به راحتی آثار خود را با جامعه ما به اشتراک بگذارند.

ما متعهد هستیم که به طور مداوم در حال تکامل و افزایش yekdown باشیم تا نیازهای نرم افزاری شما را بهتر برآورده کنیم. رضایت و اعتماد شما برای ما بسیار مهم است و ما به ارائه تجربه دانلود نرم افزار قابل اعتماد و لذت بخشی متعهد هستیم.

از اینکه yekdown را به عنوان منبع مورد اعتماد خود برای دانلود نرم افزار انتخاب کردید متشکریم. ما خوشحالیم که شما را در سفر نرم افزاری خود همراهی می کنیم و به شما کمک می کنیم ابزارهایی را که دنیای دیجیتال شما را قدرتمند می کنند کشف کنید.

اگر سؤال یا پیشنهادی دارید یا نیاز به کمک دارید، لطفاً با تیم پشتیبانی ما تماس بگیرید. ما برای کمک اینجا هستیم!

 
تیم yekdown
 • برای راحتی در دانلود فایل ها و دانلود با سرعت بالا ، از نرم افزار های مدیریت دانلود مانند FDM یا IDM استفاده کنید.
 • جهت قطع موقت دسترسی به اینترنت میتوانید از نرم افزار InternetOff استفاده کنید.
 • برای استفاده از کرک ، باید فایل‌های موجود در فولدر Crack را در مسیری که نرم افزار نصب شده است قرار داده و جایگزین فایل قبلی کنید.
 • برای استفاده از Patch ، باید فایل Patch را در مسیری که نرم افزار نصب شده است قرار داده و به روی فایل Patch  کلیک راست کرده و روی گزینه Run as administrator کلیک کنید و سپس به روی دکمه Patch کلیک کنید.
 • برای استفاده از Loader باید فایل Loader را در مسیری که نرم افزار نصب شده است قرار بدید و برای هر بار استفاده از نرم‌افزار باید فایل Loader را اجرا کنید.
 • برای استفاده از Keygen باید نرم‌افزار را اجرا کنید ، سپس به پنجره فعال سازی نرم‌افزار واردشوید ، فایل Keygen را اجرا کنید و سریال تولید شده را در پنجره فعال سازی نرم افزار و قسمت مربوطه وارد نماید و در صورت درخواست نام و ایمیل ، قسمت های مورد نظر را به دلخواه تکمیل کنید.
 
 

سایت و سرور دانلود این سایت در داخل کشور و در دیتاسنتر آسیاتک میزبانی می شود و در سامانه ثبت دامنه های اینترنتی با میزبانی داخلی ثبت و تایید شده است. ( در قسمت نشانی وب سایت،  yekdown را جستجو کنید ) جهت اطلاع از نیم بها بودن ترافیک دانلودی از یکداون با شرکتی که اشتراک اینترنت تهیه کرده‌اید تماس بگیرید و در صورت نیم بها نبودن در سامانه https://195.cra.ir شکایت خود را ثبت کنید.

نوع شکایت : مشکلات مالی و تعرفه
موضوع شکایت : عدم رعایت تعرفه ترافیک داخل و بین المللی

محل نصب نرم‌افزار کجاست ؟

 • فولدری است که در درایوی که ویندوز را نصب کردید و داخل فولدر Program Files قرار دارد.

محل نصب نرم‌افزار در ویندوز 7 و 8.1 و 10 و 11 کجاست ؟

 • به روی آیکون نرم‌افزار در دسکتاپ یا در منوی استارت کلیک راست کرده و روی گزینه Open File Location کلیک کنید.

محل نصب نرم‌افزار در ویندوز XP کجاست ؟

 • به روی آیکون نرم‌افزار در دسکتاپ یا در منوی استارت کلیک راست کرده و روی گزینه Properties و سپس گزینه Find Target کلیک کنید.
 • جهت قطع موقت دسترسی به اینترنت میتوانید از نرم افزار InternetOff استفاده کنید.
 • برای استفاده از کرک ، باید فایل‌های موجود در فولدر Crack را در مسیری که نرم افزار نصب شده است قرار داده و جایگزین فایل های قبلی کنید.
 • برای استفاده از Patch ، باید فایل Patch را در مسیری که نرم افزار نصب شده است قرار داده و به روی فایل Patch  کلیک راست کرده و روی گزینه Run as administrator کلیک کنید و سپس بر روی دکمه Patch کلیک کنید.
 • برای استفاده از Loader باید فایل Loader را در مسیری که نرم افزار نصب شده است قرار دهید و برای هر بار استفاده از نرم‌افزار باید فایل Loader را اجرا کنید.
 • برای استفاده از Keygen باید نرم‌افزار را اجرا کنید ، سپس به پنجره فعال سازی نرم‌افزار وارد شوید ، فایل Keygen را اجرا کنید و سریال تولید شده را در پنجره فعال سازی نرم افزار و قسمت مربوطه وارد نماید و در صورت درخواست نام و ایمیل ، قسمت های مورد نظر را به دلخواه تکمیل کنید.

فایل های که پسوند آنها rar یا zip یا 7z هست را چگونه باز کنم؟

 • توسط نرم افزار Winrar فایل را از حالت فشرده خارج کنید و بعد برای نصب اقدام کنید

نرم افزار هایی که روبروی آن ها نوشته شده 32 بیتی یا 64 بیتی چیست ؟

 • نرم افزارهایی هستند که فقط به روی سیستم عامل 32 بیتی یا 64 بیتی قابل اجرا هستند. ابتدا از نوع سیستم عامل خود مطلع شوید و سپس دانلود کنید.

نرم افزار هایی که روبروی آنها Portable نوشته شده چیست؟

 • نرم افزارهایی هستند که  نیاز به نصب ندارند و از قبل رجیستر شده اند و حتی با انتقال آنها به روی حافظه USB ، امکان استفاده از آن در سایر سیستم ها وجود دارد.

فایل هایی که بصورت چند Part قرار داده شده چیست؟

 • برخی نرم افزار ها که حجم آنها زیاد میباشد جهت سهولت در دانلود به صورت Part های چند گیگابایتی در سایت قرار داده شده است و باید همه Part ها را دانلود کنید و بعد از دانلود به روی Part 1 کلیک راست کنید و Extract Here را بزنید تا نرم افزار به صورت خودکار تمام پارت ها را به یکدیگر متصل کند.

نرم افزارها را چگونه فعال کنم؟

 • در سایت سعی شده نرم افزارهایی که نحوه فعال سازی پیچیده ای دارند به همراه آموزش فعال سازی قرار داده شوند. در مورد نوع نحوه فعال سازی به گزینه نحوه استفاده از کرک ، Patch , keygen مراجعه کنید.

فایل فشرده ای را دانلود کردم اما بعد از دانلود باز نشد ، چکار باید کرد ؟

 • به آموزش تعمیر فایل فشرده مراجعه کنید و در صورت رفع نشدن مشکل از طریق تلگرام در ارتباط باشد

در صورت مشاهده ارور فایل های MSVCP120.dll و MSVCP140.dll چه کار باید کرد ؟

 • باید نرم افزار Microsoft Visual C نسخه ای که شامل تمام ورژن ها میشود را دانلود و نصب کنید

نکته : تمام فایل‌های قرار داده شده به روی سایت سالم هستند و این مشکل یا از طرف ISP شما ( بعلت کش کردن فایل ها ) یا آنتی ویروس و بیشتر مواقع زمانی بوجود میاد که شما از دانلود منیجر کرک شده استفاده کردید ، آخرین نسخه IDM را از سایت دانلود کنید.

اگر فایلی را از سایت ما دانلود کردید و با مشکل اکسترکت مواجه شدید ( ارور CRC یا پسورد یا damaged و یا The file is corrupt ) :

1- ابتدا آخرین نسخه Winrar موجود در سایت را دانلود و نصب کنید و مجدد فایل را تست کنید.
 
2-  در صورت مشاهده پیام No archives found از نرم افزار 7zip استفاده کنید
 
3-  در فایل‌هایی که بصورت چند پارت قرار داده شده ، دقت کنید ورژن نرم افزار در فایل‌ها یکی باشد و شماره پارت‌ها به ترتیب باشد. انتهای فایل 1_ یا (1) نباشد، در غیر اینصورت ارور Next volume is required دریافت خواهید کرد.
 
اگر مشکل حل نشد ، نرم‌افزار Winrar را اجرا نموده ، به محلی که فایل‌های فشرده را دانلود کرده اید مراجعه کنید ، و تمامی پارت‌ها را انتخاب کرده و گزینه Repair که در قسمت بالایی نرم‌افزار موجود هست را بزنید. سپس محلی مناسب برای ذخیره سازی آن‌ها انتخاب کنید. پس از اتمام کار ، به محلی که برای ذخیره سازی انتخاب کردید مراجعه نموده و فایل‌های جدید را Extract کنید..

– اگر در هنگام ریکاوری پیام sector recovered نمایش داده شد ، یعنی فایل به درستی تعمیر شده است.
– اگر پیام recover failed نمایش داده شد ؛ یعنی امکان ریکاور کردن وجود ندارد! پس باید فایل را دوباره دانلود کنید.
 
 
 • دانلود فایل ها تنها با آی پی ایران امکانپذیر است .
 • ( جهت اطلاع از فعال بودن پروکسی به این سایت مراجعه کنید ).
 • پسورد فایل های دانلود شده از سایت این  میباشد
 • برای دانلود در تلفن همراه ، روی لینک دانلود نگه دارید و در منو باز شده save link یا download link را انتخاب کنید
 • در صورت مشاهده پیغام خطا یا پسورد هنگام اکسترکت کردن فایل فشرده، به گزینه تعمیر فایل فشرده مراجعه کنید
 • در صورت مشکل در خرابی فایل و لینک دانلود از طریق  تلگرام یا سامانه آنلاین گفتگو و یا تکمیل فرم زیر در ارتباط باشید