.
Audacity 3.3.2 Win/Mac/Linux + Portable ویرایشگر صوتی رایگان و منبع باز

Audacity یک نرم‌افزار ویرایش صوتی منبع باز و داخلی است که برای کمک به نوازندگان در دستکاری آهنگ‌های صوتی با استفاده از میانبرهای صفحه کلید، تجزیه و تحلیل فرکانس‌های صدا، و صادرات، ویرایش یا وارد کردن فایل‌های صوتی در قالب‌های مختلف بر روی یک پلتفرم یکپارچه طراحی شده است. هنرمندان می‌توانند از طریق میکروفون ضبط کنند، آهنگ‌های موجود را دوبله کنند، و از نوار ابزار دستگاه برای مدیریت چندین دستگاه پخش یا ضبط استفاده کنند.

Audacity از چندین فرمت فایل از جمله WAV، MP3، Ogg Vorbis، AU، AIFF و FLAC پشتیبانی می‌کند و به تولیدکنندگان موسیقی اجازه می‌دهد فایل‌ها را بر اساس نیاز وارد، ویرایش، ترکیب و صادر کنند. مهندسان استودیو می‌توانند تراک‌های صوتی را برش، کپی، جای‌گذاری، میکس و حذف کنند، اقدامات را در یک جلسه لغو یا دوباره انجام دهند و از ابزار صوتی برای تنظیم صدا استفاده کنند. هنرمندان همچنین می‌توانند داده‌ها را در موارد خاتمه غیرعادی بازیابی کنند، گام یا سرعت را تغییر دهند و فرکانس‌ها را با استفاده از افکت‌های فیلتر مانند تساوی، گذر بالا، پایین گذر، باس، و سه‌بلند یا ناچ تغییر دهند.

با استفاده از Audacity، نوازندگان می‌توانند برای مجموعه‌های دی‌جی یا پادکست‌ها صداهای صوتی ایجاد کنند، نویزهای استاتیک و سایر نویزهای پس‌زمینه را از آهنگ‌های صوتی حذف کنند و جلوه‌های LADSPA، LV2، VST و Audio Unit را در زمان واقعی مشاهده کنند.

بررسی Audacity: یک تاریخچه مختصر

Audacity یک ایستگاه کاری صوتی دیجیتال (DAW) رایگان و منبع باز است. این نرم افزار در سال ۱۹۹۹ توسط دو دانشجوی دانشگاه کارنگی ملون به نام های Dominic Mazzoni و Roger Dannenberg توسعه یافت. این دو نسخه Audacity 0.8 را در سال ۱۹۹۹ ساختند و DAW را در سال ۲۰۰۰ برای عموم منتشر کردند.

بررسی Audacity

Audacity به سرعت به شهرت رسید زیرا کاربران آن DAW را قابل اعتماد، کاربردی و البته رایگان تایید کردند. مهندسان نرم افزار Audacity را هر دو تا سه سال یکبار به روز می کنند تا ویژگی های راحت تر و جلوه های جدید را در بر بگیرد. آنها همچنین به اشکالاتی که به آنها توجه می شود رسیدگی می کنند.

 از Audacity برای چه چیزی استفاده می کنید؟

Audacity خدمات ضبط و ویرایش عملی را برای فایل های صوتی ویندوز و مک ارائه می دهد. هنگامی که از وب سایت بازدید می کنید، دستورالعمل هایی را برای نحوه دانلود نرم افزار در سیستم عامل های سازگار (ویندوز، مک و لینوکس) خواهید دید.

خدمات مفید Audacity از پذیرش انواع پلاگین ها تا ارائه روش هایی برای تجزیه و تحلیل فرکانس های صدا را شامل می شود. کاربران به بسیاری از جلوه های صوتی و مکانیسم های ویرایش نیز دسترسی دارند. بعداً در بررسی به جزئیات بیشتری خواهیم پرداخت، اما مطمئن باشید، Audacity با بسته‌ای چشمگیر از ابزارها ارائه می‌شود.

آیا Audacity خوب است؟

یکی از جنبه های Audacity که ممکن است یک کاربر برای اولین بار مانع از آن شود، رابط کاربری نه چندان جذاب نرم افزار است. در فرهنگ وسواس عکس فیلتر شده خود ما اغلب بر اساس ظاهر قضاوت و تصمیم می گیریم. اگر صادق باشیم، نرم افزار کمی ابتدایی به نظر می رسد. با این حال، بررسی ما شما را تشویق می‌کند که کمی از مغز رسانه‌های اجتماعی خود مهلت بگیرید، فقدان تزیینات سبک را نادیده بگیرید و روی کاربردهای عملی Audacity تمرکز کنید.

یک رابط سبک در واقع ممکن است یک دارایی برای تجربه کاربر باشد. لازم نیست زمان زیادی را برای یافتن ابزارهای موجود صرف کنید زیرا به راحتی از یک منوی کشویی در دسترس هستند. به راحتی می توانید ابتدایی ترین توابع را در نوار بالایی پیدا کنید. علاوه بر این، اگر در زمینه ویرایش صدا تازه کار هستید، یک رابط کاربری ساده ممکن است به منحنی یادگیری شما کمک کند زیرا هیچ حواس پرتی پر زرق و برقی وجود ندارد. هر تکنسین یا طراح صدا می تواند با اطمینان از بقیه فضای کاری برای تمرکز بر ویرایش و تنظیم آهنگ های خود استفاده کند.

ما مطمئن هستیم که طیف گسترده ای از هنرمندان صدا و موسیقی ممکن است Audacity را مفید بدانند. این نرم افزار منابع ویرایش را برای تکنسین ها و هنرمندان مبتدی و پیشرفته صدا فراهم می کند. چه یک طراح صدا باشید که جلوه‌های نمایشی را ایجاد می‌کند یا یک تأثیرگذار رسانه‌های اجتماعی که نیاز به صدا برای محتوای خود دارید، توصیه می‌کنیم Audacity را دانلود کنید.

ویژگی های Audacity

اکنون که طراحی را پوشش داده‌ایم، می‌توانیم عملکردهای این برنامه نیروگاه را باز کنیم. Audacity شامل تعدادی ویژگی مفید و ابزارهای تقویت صدا برای تکنسین ها و طراحان صدا است. ما این ویژگی ها را به سه دسته اصلی تقسیم کردیم. ضبط، ویرایش و جلوه های صوتی.

ضبط

اگر خواننده/ترانه‌سرایی هستید که آهنگ جدیدی را ضبط می‌کنید، قابلیت‌های فراوان Audacity تضمین می‌کند که می‌توانید کار خود را با اطمینان منتشر کنید. این نرم افزار همچنین برای ایجاد پادکست یا گردآوری یک حلقه صداپیشگی دارایی خواهد بود. هر شکل هنری صوتی شما ممکن است باشد، این ویژگی های برجسته به هنرمندان در توسعه و اجرای کار حرفه ای کمک می کند.

 • Audacity توانایی ضبط چندین کانال را به صورت همزمان در هنگام ضبط یک فایل صوتی فراهم می کند.
 • این نرم افزار با میکروفون ها، ورودی خط، دستگاه های USB/Firewire و همچنین پخش کامپیوتر سازگار است.
 • پاین نرم افزار با نرخ نمونه به ۱۹۲۰۰۰ هرتز ارائه می شود. شما سطوح نرخ نمونه را کنترل می‌کنید که به کاربران این آزادی را می‌دهد تا ژانرهای مختلف طراحی
 • صدا را تولید کنند. فایل‌های صوتی موسیقی ممکن است به نرخ‌های بالاتری نسبت به پادکست یا جلوه‌های صوتی نیاز داشته باشند.
 • با قابلیت سطح سنج نرم افزار سطوح صدا را در حین و بعد از ضبط مانیتور کنید.
 • شما توانایی دوبله کردن آهنگ های موجود را دارید.
ویرایش

هنگامی که آهنگ را ضبط کردید، آماده گام بعدی در تولید محتوای صوتی حرفه ای هستید. مجموعه ویرایش صوتی Audacity با ابزارهای مختلفی برای مبتدیان و تکنسین های پیشرفته صدا ارائه می شود.

 • Audacity با قابلیت وارد کردن ده ها فرمت فایل از جمله فایل های محبوب wave و mp3 ارائه می شود.
 • شما توانایی ادغام فایل های صوتی mp3 یا موجی را دارید.
 • می توانید آهنگ ها را به طور همزمان ویرایش و میکس کنید. این نرم افزار همچنین امکان چندین کلیپ در هر آهنگ را می دهد.
 • می توانید کیفیت صدای بالایی را برای انواع فرمت های فایل (از جمله فایل های mp3، wave و AIFF) انتظار داشته باشید.
 • توانایی‌های ویرایش DAW شامل محو کردن صدا به بالا یا پایین است – یک ویژگی عالی برای تولید و صادرات آهنگ‌های موسیقی یا طراحی صدای ویدیو.
 • مجموعه ویرایش همراه با ابزار تجزیه و تحلیل فرکانس است. این ویژگی به ویژه برای افرادی که تجربه کمتری در میکس صدا دارند مفید است. ابزار تجزیه و تحلیل
 • فرکانس مسیر را تجزیه و تحلیل می کند و نموداری را برای اندازه گیری سطوح تمام فرکانس ها آماده می کند. سپس ویرایشگر حجم مناسب فرکانس ها را قبل از استفاده از یکسان سازی و صادرات آهنگ تعیین می کند. به عبارت دیگر، ویرایشگر می تواند سطوح صدا را برای یک فایل با کیفیت حرفه ای کنترل کند. آموزش های مفید آنلاین بینشی را برای مبتدیان در تفسیر نمودارها فراهم می کند.
جلوه های صوتی

شاید شما یک طراح صدا باشید که روی یک چیدمان هنری مرسوم کار می‌کنید یا یکی از ویراستاران یک سری وب جدید و جدید هستید. این نقش ها به برنامه ای با گزینه های گسترده برای جلوه های صوتی نیاز دارند. Audacity دارای طیف گسترده ای از جلوه های صوتی پویا برای پروژه خلاقانه بعدی شما است. از پلاگین‌های واحد صوتی گرفته تا اعوجاج، اینها برخی از ویژگی‌های جلوه صوتی Audacity هستند.

این نرم افزار توانایی تولید آهنگ ها، سازها و آهنگ های ریتمیک را دارد.
اثرات Audacity شامل اعوجاج، پژواک، ریورب، محدود کننده، کشش شدید، فازر، صدای معکوس، قطع کردن سکوت، و واه واه است.
Audacity به کاربران خود امکان دانلود و نصب پلاگین های افکت VST و پلاگین های واحد صوتی را در نرم افزار دستگاه های مک، ویندوز و لینوکس ارائه می دهد. این پلاگین ها جلوه های اضافی و/یا تولید صوتی بیشتری را ارائه می دهند. روند دانلود افکت پلاگین یا پلاگین واحد صوتی با مک، ویندوز یا لینوکس ممکن است کمی متفاوت باشد. Audacity دستورالعمل های واضحی را برای هر سیستم عامل در وب سایت خود ارائه می دهد.

در نتیجه

 Audacity ثابت می کند که در جامعه چند رسانه ای به خوبی مورد استقبال قرار گرفته است. این نرم افزار برنده جایزه انتخاب جامعه در سال ۲۰۰۹ برای بهترین پروژه در چند رسانه ای شد.

Audacity ممکن است ساده به نظر برسد، اما در زیر نمای فریبنده، این نرم افزار فرصت های فراوانی را برای هنرمندان با بودجه ارائه می دهد. حتی اگر امکانات یک DAW گران قیمت را دارید، ما معتقدیم که این یکی با هر یک از تجهیزات به ظاهر جذاب‌تر مورد استفاده برای ویرایش و تولید صدا قابل مقایسه است.

علاوه بر مزایای خلاقانه نرم افزار، بررسی ما Audacity را برای تمام تکنسین هایی که می دانند چگونه کدنویسی کنند، توصیه می کند. Audacity با در دسترس بودن خود تحت GPL فرصتی سرگرم کننده برای برنامه نویسان و مهندسان نرم افزار ایجاد می کند تا DAW را مطابق با نیازهای خود تنظیم کنند.

ما همچنین از تاکید تیم Audacity بر همکاری بدون در نظر گرفتن درآمد قدردانی می کنیم. کاربردهای فراوان آن طیف متنوعی از خلاقان و تکنسین ها را مورد توجه قرار می دهد. با قابلیت ضبط و ویرایش آن، همراه با طیف وسیعی از جلوه های صوتی موجود، هر کسی می تواند صدایی را که برای پروژه خلاقانه بعدی خود تصور می کند تولید کند.

 سوالات متداول
۱. آیا استفاده از Audacity برای مبتدیان آسان است؟

بله همینطور است. Audacity یک رابط کاربری منظم دارد که یادگیری آن برای یک مبتدی آسان است. همچنین وب سایت آن آموزش ها و معرفی تمامی ویژگی های Audacity را ارائه می دهد تا بتوانید به راحتی راه حل مشکل خود را پیدا کنید.

۲. آیا Audacity ایمن است؟

بله همینطور است. خود نرم افزار کاملاً ایمن است. گروه داوطلب پشت سر Audacity کد منبع را برای مصرف عمومی توسعه داد. آنها به طور معمول نرم افزار را برای باگ ها و نقص ها بررسی می کنند. با این حال، بررسی‌کننده‌های ویروس گهگاه به اشتباه این نرم‌افزار را گزارش می‌کنند زیرا از یک نصب‌کننده فشرده استفاده می‌کند. برخی از نرم افزارهای ضد ویروس، نصب کننده هایی از این نوع را مسدود می کنند. اگر این اتفاق افتاد، وب سایت Audacity توصیه می کند که نصب کننده را روی دسکتاپ خود دانلود کرده و از آنجا اجرا کنید.

۳. آیا Audacity می تواند بر روی دستگاه های تلفن همراه مانند iPhone و iPod اجرا شود؟

نه، نمی تواند. از آنجایی که برای اجرای روان به قدرت پردازش و فضای دیسک بالا نیاز دارد، پیکربندی اکثر دستگاه های تلفن همراه نمی تواند از اجرای Audacity پشتیبانی کند. اگر می خواهید صدا را در دستگاه های تلفن همراه ضبط و ویرایش کنید، می توانید جایگزین های سبک وزنی برای Audacity پیدا کنید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]

System Requirements and Technical Details

 • Supported OS:
 • Windows 10, Windows 11
 • macOS 10.9 and later
 • AM (Memory): 2 GB RAM (4 GB recommended)
 • Free Hard Disk Space: 200 MB or more

پسورد فایل فشرده : yekdown.com

برای کپی کلیک کنید پسورد کپی شد، می‌توانید برای خارج کردن از فایل فشرده استفاده کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درخواست نرم افزار

در صورتی نرم افزار، یا کرک نرم افزارتان را نمی توانید پیدا کنید، درخواست خود را برای ما ارسال کنید تا در سریعترین زمان برای شما ارسال شود.