.
GRAPHISOFT ARCHICAD 26.5002 Win/Mac + Plugins مدل سازی اطلاعات ساختمان

ArchiCAD یک نرم افزار مدل سازی قدرتمند است که به معماران اجازه می دهد تا با استفاده از فناوری ساختمان مجازی، ساختمان ها را با کارایی بیشتری طراحی کنند. ArchiCAD به معماران اجازه می دهد تا روی خود طراحی تمرکز کنند. این کار را به تنهایی یا به صورت تیمی انجام دهند. در حالی که داده ها را با مشاوران و متخصصان در سایر زمینه ها تبادل می کنند.

ArchiCAD، توسط GRAPHISOFT، یک محصول نرم افزار CAD است که ایده های معماری و مهندسی شما را زنده می کند. نرم افزار طراحی به کمک رایانه (CAD) کتابخانه های قالب مدل سه بعدی و بسته های محتوایی گسترده ای را ارائه می دهد که پروژه های شما را تسریع می بخشد و به شما این امکان را می دهد که ساخت های خود را قبل از شکستن زمین تجسم کنید.

همچنین به شما این قدرت را می دهد که با اعضای تیم در پروژه ها همکاری کنید و مدل ها را برای کارایی و انطباق تجزیه و تحلیل کنید. ArchiCAD را می توان بر روی ایستگاه های کاری ویندوز و مک نصب کرد و به عنوان یک برنامه برای دستگاه های تلفن همراه اندروید و iOS در دسترس است.

ArchiCAD توسط Graphisoft یک راه حل مدل سازی اطلاعات ساختمان (BIM) است که برای معماران، طراحان، طراحان داخلی و برنامه ریزان شهری طراحی شده است. این محصول به مشاغل کوچک و متوسط پاسخ می‌دهد و هم در گزینه‌های استقرار مبتنی بر ابر و هم در اختیار است.

ArchiCAD دارای طراحی مفهومی است که کاربران را قادر می سازد تا مساحت کف را در یک نقشه ساخت و ساز محاسبه کنند. این محصول همچنین دارای یک ماژول تجسم است که به کاربران اجازه می دهد تصاویر ثابت و انیمیشن را برای پلان ساختمان استخراج کنند. تولید طراحی خودکار ArchiCAD ابزارهایی را برای استخراج اسناد استاندارد مانند نمای ساختمان، بخش ها، ارتفاعات و اسناد سه بعدی در اختیار کاربران قرار می دهد.

ArchiCAD دارای Solibri Model Checker است که مدل اطلاعات ساختمان را برای شناسایی نقاط ضعف احتمالی طراحی و اجزای درگیر تجزیه و تحلیل می کند. همچنین تضمین می کند که طرح ها از استانداردهای توصیه شده BIM پیروی می کنند. کاربران همچنین می توانند انرژی مورد نیاز و هزینه های یک مدل را تخمین بزنند.

ArchiCAD یکپارچه سازی با سیستم های مختلف ساخت و ساز مانند Revit، AutoCAD، Navisworks، Tekla BIMsight و سیستم های مهندسی Allplan را ارائه می دهد.

بهبود طراحی

یکی از چشمگیرترین موارد اضافه شده به Archicad 26، توانایی ایجاد کتابخانه های شیء پارامتریک سفارشی بدون اسکریپت است. این امر ایجاد اشیاء هوشمند (درها، پنجره ها) را به سادگی مدل سازی می کند. هیچ دانش GDL مورد نیاز نیست. در Archicad 25، یک کتابخانه کابینت آشپزخانه با جزئیات و بسیار پارامتریک اضافه شد. بر اساس بازخورد کاربران، این بیشتر بهبود یافته است و آنها را قابل تنظیم تر و مطابق با استانداردهای طراحی محلی می کند. فکر می کنم هر دوی این ویژگی ها بر روی موتور PARAM-O اضافه شده در Archicad 24 ساخته شده اند.

در برخی شرایط، مستندسازی دهانه‌ها در هندسه پیچیده نیازمند راه‌حل‌هایی است. دهانه ها اکنون گزینه های نادیده گرفتن سطح دارند، بنابراین می توان آنها را به درستی مستند کرد.

جستجوی Navigator

یکی دیگر از پیشرفت‌های مشابه مفهومی که با هدف کاهش خستگی کارهای روزمره در Archicad انجام می‌شود، جستجوی Navigator است. با پیچیده‌تر شدن پروژه‌ها، می‌توانند صدها بخش، ارتفاع، جزئیات، نماهای سه‌بعدی و طرح‌بندی داشته باشند که همگی در Navigator سازماندهی شده‌اند، و یافتن موارد خاص در نقشه پروژه،

نمایش نقشه، کتاب طرح‌بندی، زمان‌بر می‌شود. یا Publisher Sets، چهار جزء اصلی Navigator. ویژگی جدید جستجوی Navigator به یافتن و پیمایش به نماها و طرح‌بندی‌های خاص در پروژه طراحی سریع‌تر و آسان‌تر بدون پیمایش بی‌پایان در پوشه‌ها کمک می‌کند.

دیگر پیشرفت‌های طراحی عبارتند از توانایی اختصاص مواد سطحی مختلف به دهانه‌ها به منظور غلبه بر مواد سطحی عناصر برش که به طور پیش‌فرض روی آنها اعمال می‌شود. توانایی اضافه کردن قوانین چندگانه به ترکیب‌های نادیده گرفته شده گرافیکی برای آشکار کردن داده‌های مدل در سطح بالاتری از جزئیات. و یک کتابخانه گسترده از کابینت های آشپزخانه پارامتریک با گزینه های قابل تنظیم بیشتر و انطباق با استانداردها و الزامات طراحی محلی.

کاربران همچنین می توانند با استفاده از ویرایش گرافیکی و بدون اسکریپت، با افزونه ای به نام Library Part Maker، اشیاء کتابخانه پارامتریک خود را آسانتر ایجاد کنند. با این حال، در حال حاضر فقط برای مشتریان اشتراک در دسترس است.

همکاری و قابلیت همکاری

در حالی که افزودن برنامه خدمات ساختمان، DDScad، به مجموعه Graphisoft نقطه برجسته عرضه محصول ۲۰۲۲ آن بود، Archicad همچنین به بهبود قابلیت همکاری خود با برنامه های مهندسی سازه برای همکاری های چند رشته ای ادامه می دهد. قبلاً یک مدل تحلیل ساختاری قوی داشت که می‌توانست به طور خودکار از ساختمانی که در Archicad مدل‌سازی می‌شود، ایجاد شود. این در Archicad 26 با پشتیبانی از ستون‌ها و تیرهای چندبخشی تقویت شده است و آنها را با عناصر تحلیلی چند پروفایل برای محاسبات تحلیل ساختاری دقیق‌تر نشان می‌دهد. بارهای زنده برای تجزیه و تحلیل سازه اکنون می توانند به طور خودکار از مناطق Archicad بر اساس استفاده از فضای تعیین شده آنها تولید شوند.

Archicad 26 همچنین روند کاری را که مهندسان سازه برای صادرات مدل‌های تحلیلی سازه ایجاد شده در Archicad به برنامه‌های تحلیل سازه استفاده می‌کنند، بهبود بخشیده است. این کار با استفاده از مترجم های SAF (فرمت تحلیل ساختاری) انجام می شود و در نسخه های قبلی Archicad، تنها دو مترجم SAF وجود داشت، یکی برای صادرات و دیگری برای واردات. از آنجایی که مهندسان سازه از چندین برنامه تحلیل سازه استفاده می کنند، مجبور بودند هر بار که به نرم افزار دیگری صادر می کردند تنظیمات مترجم را تنظیم کنند. این گردش کار وقت گیر و مستعد خطا بود. Archicad 26 با ارائه توانایی ایجاد و ذخیره چندین مترجم SAF برای اتصال سریع به برنامه های مختلف تحلیل ساختاری، به این مشکل پرداخته است (شکل ۸). این مفهوم شبیه به این است که Archicad چندین مترجم IFC برای اتصال سریع به برنامه های مختلف BIM دارد.

 

IFC interoperability

قابلیت همکاری IFC نیز در Archicad 26 بهبود یافته است. صادرات IFC اکنون می‌تواند داده‌های سفارشی‌سازی شده را برای اجزای جداگانه شامل شود، که به مدل صادراتی IFC اجازه می‌دهد اطلاعات سطح مؤلفه در مورد ویژگی‌ها و عملکردهای عناصر Archicad را شامل شود، که ممکن است برای برخی از مشارکت‌کنندگان حیاتی باشد. برنامه هایی که فایل های IFC را وارد می کنند.

و در نهایت در زمینه قابلیت همکاری، Archicad اکنون داده‌های انرژی و CO2 قابل اعتماد خارج از جعبه را برای تمام مصالح ساختمانی خود، که برای طراحی پایدار مهم است، ارائه می‌کند. این داده‌ها از پایگاه‌داده آلمانی معتبر ÖKOBAUDAT می‌آیند و در صورت نیاز، می‌توان آن را بر اساس استانداردهای سایر نقاط جهان برای مصالح ساختمانی محلی تنظیم کرد. هنگامی که مدل Archicad اکنون به ابزارهای تجزیه و تحلیل چرخه عمر ساختمان اختصاص داده می شود، در دسترس بودن آماده این داده ها در مدل امکان محاسبات دقیق تری از پایداری طراحی ساختمان را فراهم می کند.

تجسم

 

در زمینه تجسم، Archicad 26 به طور قابل توجهی محتوای کاتالوگ سطح اضافی خود را که شامل صدها سطح برای ایجاد رندرهای با کیفیت بالا است، گسترش داده است. این کاتالوگ به عنوان یک مزیت اضافی برای مشتریان اشتراک Archicad ارائه می شود و سطوح جدیدی که اضافه شده اند منعکس کننده روندهای طراحی مسکونی و تجاری معاصر هستند. آنها همچنین کاملاً با موتورهای رندر داخلی Archicad Cinerender و Redshift سازگار هستند و می توان از آنها برای ایجاد تصاویر واقعی و با کیفیت بالا بدون نیاز به برنامه های شخص ثالث استفاده کرد.

 

Archicad 26 همچنین شامل یکپارچگی بهتر با برنامه رندر زمان واقعی، Enscape است. اتصال دو جهته است، بنابراین نه تنها مدل Archicad در زمان واقعی در Enscape ارائه می شود، بلکه می توان مدل را با اشیا و مواد سطحی از کتابخانه گسترده Enscape نیز پر کرد، که سپس به مدل Archicad ترجمه می شود .

در حالی که این قابلیت در حال حاضر فقط از طریق تبلیغات برای مشتریان اشتراکی Archicad در دسترس است، هنوز هم یک جهش تکنولوژیک به جلو برای Archicad است.

انتشار یک مدل Archicad برای مشاهده در برنامه مشاهده مدل موبایل و وب Graphisoft، BIMx، با کنترل بیشتر بر بافت، اندازه فایل و زمان صادرات بهبود یافته است.

مستندات

پیشرفت‌های مستندسازی در Archicad 26 شامل قابلیت‌های Autotext به‌روز شده برای Master Layout می‌شود. Autotext ابزاری است که به طور خودکار داده های مربوط به اسناد را در بلوک های عنوان به روز می کند و Archicad 26 چندین گزینه Autotext جدید از جمله Master Layout Name، Width، Height، Layout Number در زیرمجموعه فعلی و موارد دیگر را ارائه می دهد. این موارد به افزایش سطح اتوماسیون در داده های بلوک عنوان، صرفه جویی در زمان و کاهش خطاها کمک می کند.

پیشرفت‌های اضافی برای ساده‌سازی گردش کار مستندسازی در Archicad 26 شامل امکان وارد کردن و قرار دادن صفحات انتخابی از یک سند PDF چند صفحه‌ای با یک کلیک، کپی کششی شعاعی از دایره‌ها و بیضی‌ها، و بهبود در ابزار Level Dimension که محتوای متنی آن را ایجاد می‌کند.

سطوح را در یک محیط کاربر پسند شکل دهید، ویرایش کنید و حرکت دهید

این اپلیکیشن با ترکیب سهولت استفاده با قابلیت‌های مدل‌سازی پیشرفته، می‌تواند فرآیند طراحی را از مفهوم اولیه تا طرح نهایی معماری و سطح مستندسازی تسریع بخشد.

این نرم افزار دارای قابلیت های مدل سازی مستقیم است و شما را قادر می سازد تا با ویرایش، شکل دادن و جابجایی سطوح، گوشه ها، لبه ها و پارامترها بدون هیچ محدودیتی، عناصر سفارشی با هر نوع هندسه (به اصطلاح اشیاء ‘MORPH’) ایجاد کنید.

پایگاه داده BIM مبتنی بر ابر دسترسی به مجموعه ای از هزاران شی GDL را فراهم می کند که می توانند در پروژه های شما گنجانده شوند و با استفاده از کتابخانه داخلی مدیریت شوند.

مجموعه ابزارهای قدرتمند و در عین حال جامع به شما کمک می کند تا روی طراحی تمرکز کنید، در حالی که مستندات لازم (ابعاد، برنامه درب/پنجره، کتاب چیدمان، کف، فونداسیون یا پلان تیر) به طور خودکار ایجاد می شود، بدون اینکه به هیچ جزئیاتی آسیب وارد شود، حتی برای پروژه های پیچیده. .

بدون زحمت اتاق ها و خانه های جدید را از ابتدا ایجاد کنید

ArchiCAD شما را قادر می‌سازد تا بخش‌های ساختمان و پلان اتاق‌ها، ارتفاعات داخلی و خارجی، مصالح سفارشی، بافت‌های سه بعدی، دیوارها، پله‌ها، ستون‌ها، درها و پنجره‌ها را با ساختارهای مرکب و همچنین اتصالات و عملیات عناصر جامد را مدیریت کنید. علاوه بر این، می توانید انواع خطوط، بردارها، نمادها و تصاویر سفارشی خود را ایجاد کنید.

مدیریت لایه ها، تقاطع خودکار، صاف کردن اشیا، نمایش جزئی، پیش نویس دو بعدی پیشرفته و گزینه های سایه و روشنایی پیشرفته ویژگی هایی هستند که برای کمک به شما در ایجاد مدل های سه بعدی کاملا تعاملی با جزئیات در مورد عملکرد و ساختار فیزیکی طراحی شده اند. علاوه بر این، به معماران اجازه می دهد تا محاسبات انرژی ساختمان پویا را بر اساس تحلیل هندسه مدل انجام دهند.

در نتیجه

ArchiCAD با ترکیب قابلیت های تجسم سه بعدی خود با مجموعه قدرتمند ابزارهای مدل سازی، شما را قادر می سازد تا مدل های پیچیده ای را در یک محیط کاری بصری ایجاد کنید.

این نرم افزار که برای کمک به معماران طراحی شده است تا طرح خود را با مهندسان ساخت و ساز ارتباط برقرار کند، می تواند نحوه ساخت یک ساختمان را شبیه سازی کند و به معماران اجازه می دهد ایده های طراحی را که زنده می شوند مشاهده کنند.

سوالات متداول
نرم افزار ArchiCAD چیست؟

ArchiCAD باسابقه‌ترین نرم‌افزار مدلسازی اطلاعات ساختمان است. این نرم‌افزار مختص معماران است. و در آن می‌توان به راحتی اجزای ساختمان را مدلسازی کرد. و به صورت اتوماتیک از مدل سه‌بعدی، نقشه‌های ساختمانی شامل پلان، نما و برش را استخراج کرد. بنابراین کار با آرشیکد سریع و لذت‌بخش است.

نرم افزارArchiCAD یکی از بهترین نرم افزارهای مدل سازی در عمران و معماری می باشد، که معماران و طراحان می توانند با استفاده از ابزارهای موجود در این نرم افزار به طراحی مدل ساختمان بپردازند و به این ترتیب طرح های خلاقانه و بسیار کارآمدی را ارائه دهند .

آیا ARCHICAD برنامه دارد؟

آنها یک برنامه به نام BIMx را برای مشاهده طرح ها ارائه می دهند.

چه کسی از ArchiCAD استفاده می کند؟

این برنامه در صنایعی مانند معماری، مهندسی، تولید، آموزش، مهمان نوازی، مخابرات، طراحی و فناوری اطلاعات استفاده می شود.

 چه نرم افزارهایی  به ArchiCAD شبیه هستند و می‌توانند جایگزین آن باشند؟

نرم افزار رویت به عنوان شناخته‌شده‌ترین نرم‌افزار مدلسازی اطلاعات ساختمان یکی از جایگزین‌های نرم افزار Archicad است. نرم‌افزار اسکچاپ از نظر همه‌کاره بودن، آسان بودن و سرعت بالای مدل‌سازی به نرم افزار آرشیکد شبیه است. نرم‌افزار راینو نیز با توجه به داشتن امکان مدلسازی سه‌بعدی و تهیه نقشه‌های دوبعدی  از آن به آرشیکد شباهت دارد.

بهترین ویژگی ArchiCAD چیست؟

نرم افزار Archicad یک ابزار نسبتاً سبک، روان و آسان برای به کار گرفتن سیستم مدلسازی اطلاعات ساختمان است. شما در آرشیکد تنها لازم است مدل سه‌بعدی ساختمان را طراحی کنید و نقشه‌های ساختمان شما به راحتی از روی مدل سه‌بعدی ساخته می‌شود.

یادگیری نرم افزار ArchiCAD به چه کسانی پیشنهاد می‌شود؟

آرشیکد نرم‌افزار قدرتمندی برای مدلسازی اطلاعات ساختمان است و در عین حال کار با آن ساده و سریع است. بنابراین اگر شما دانشجوی معماری هستید. و می‌خواهید در کمترین زمان پروژه‌های خود را با کیفیت قابل قبولی ارائه دهید. خوب است که نرم افزار آرشیکد را یاد بگیرید.

به علاوه اینکه بازار کار معماری هر روز بیش از پیش به سمت استفاده از شیوه مدلسازی اطلاعات ساختمان (BIM) می رود. و همکاری بین نرم‌افزار رویت و نرم افزار آرشیکد در نسخه جدید این نرم‌افزارها بیش از پیش فراهم شده است. بنابراین می‌توان گفت نرم‌افزار Archicad نرم‌افزاری آینده‌دار در بازار کار معماری ایران و جهان خواهد بود. اگر علاقه‌مند به مبحث بیم هستید می‌توانید به مقاله BIM چیست مراجعه کنید.

بهترین موتور رندر برای نرم افزار Archicad چیست؟

بهترین موتورهای رندر برای رندرگیری ریل‌تایم در نرم افزار ArchiCAD، لومیون و اینسکیپ هستند. پلاگین‌های اکتان و کرونا نیز دارای نسخه باکیفیتی برای آرشیکد هستند که امکان متریال‌سازی و انواع تنظیمات را به شما می‌دهند. به علاوه اینکه شما می‌توانید در نرم‌افزارهای ۳D Max، Cinema4D و Twinmotion نیز از مدل آرشیکد رندر VRay بگیرید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 5 میانگین: 4.2]
ویندوز

System Requirements and Technical Details

 • Supported OS: Windows 11 / Windows 10 / Windows 8.1 / Windows 7
 • Processor: Multicore Intel Series or above, Xeon or AMD equivalent
 • RAM: 4GB (8GB or more recommended)
 • Free Hard Disk Space: 4GB or more recommended
مک

Technical Details and System Requriements

 • macOS 10.15 or later
 • Intel Core processor
آموزش فعال سازی نرم افزار
 • دسترسی به اینترنت را قطع کنید.
 • فایل را از حالت فشرده خارج کنید.
 • نرم افزار را نصب کنید ، اما اجرا نکنید.
 • تیک Check Update  را در مرحله آخز بردارید
 • فایل آپدیت را در صورت موجو بودن نصب کنید
 • فایل های موجود در پوشه Crack را در مسیری که نرم افزار نصب شده است کپی کنید و جایگزین فایل های قبلی کنید.
 • برای جلوگیری از غیرفعال شدن کرک، نرم افزار را در فایروال آنتی ویروس یا ویندوز قرار دهید.
 • نرم افزار را اجرا کنید.

پسورد فایل فشرده : yekdown.com

برای کپی کلیک کنید پسورد کپی شد، می‌توانید برای خارج کردن از فایل فشرده استفاده کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درخواست نرم افزار

در صورتی نرم افزار، یا کرک نرم افزارتان را نمی توانید پیدا کنید، درخواست خود را برای ما ارسال کنید تا در سریعترین زمان برای شما ارسال شود.