.
AnyDesk در مقابل TeamViewer: در اینجا مقایسه پهنای باند ما است
  • نرم افزار کنترل از راه دور به شدت به پهنای باند شما متکی است و در این راهنما، استفاده از پهنای باند دو گزینه محبوب را با هم مقایسه می کنیم.
  • AnyDesk نرم افزار کنترل از راه دور نسبتا جدیدی است، اما جلسات از راه دور بدون تاخیر را ارائه می دهد.
  • TeamViewer سالهاست که وجود دارد و نرم افزار کنترل از راه دور انتخابی برای بسیاری از کاربران خانگی و تجاری است.
  • برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد امنیت AnyDesk و TeamViewer و سایر ویژگی‌هایی که ارائه می‌دهند، حتماً به خواندن ادامه دهید.

TeamViewer و AnyDesk هر دو برنامه های کنترل از راه دور معروف هستند که هزاران کاربر در سراسر جهان دارند.

این دو برنامه بسیار شبیه به هم هستند و هر دو به شما امکان می دهند از راه دور دستگاه های مختلف را از طریق شبکه کنترل کنید.

این سوال باقی می ماند که کدام اپلیکیشن از پهنای باند کمتری استفاده می کند؟ در این راهنما، ما هر دوی آنها را با هم مقایسه می‌کنیم و می‌خواهیم بفهمیم کدام یک ویژگی‌های بهتری دارد و کدام یک از پهنای باند کمتری استفاده می‌کنند.

AnyDesk در مقابل TeamViewer  کدام یک از پهنای باند کمتری استفاده می کنند؟

AnyDesk چیست؟

انی دسک یک نرم افزار کنترل از راه دور است که در چندین پلتفرم موجود است. این نرم افزار در ویندوز، لینوکس، macOS، Android، iOS، Chrome OS و Raspberry Pi در دسترس است.

استفاده از این نرم‌افزار ساده است و طیف گسترده‌ای از ویژگی‌ها را ارائه می‌دهد، در حالی که حداکثر امنیت را برای کاربران خود فراهم می‌کند، بنابراین هم برای کاربران شخصی و هم برای کاربران حرفه‌ای عالی است.

TeamViewer چیست؟

TeamViewer یک نرم افزار کنترل از راه دور شناخته شده است که مدتی است وجود داشته است. این نرم افزار از تمامی ویژگی های کنترل از راه دور مورد نیاز شما پشتیبانی می کند و در مجموعه وسیعی از پلتفرم ها در دسترس است.

می‌توانید TeamViewer را در Windows، macOS، Linux، iOS، Android و Chrome OS دریافت کنید، بنابراین باید بتوانید آن را تقریباً در هر پلتفرمی اجرا کنید.

اکنون که با هر دو برنامه آشنا شدیم، بیایید به آزمایش بپردازیم، درست است؟

استفاده از پهنای باند

ما ۴ تست مختلف را با AnyDesk و TeamViewer انجام دادیم. ما به یک میزبان راه دور متصل شدیم و یک ویدیوی ۱ دقیقه‌ای را در YouTube اجرا کردیم و در حین اندازه‌گیری پهنای باند استفاده کردیم.

پس از آن، استفاده از پهنای باند را هنگام انجام فعالیت‌های روزمره که شامل پیمایش و چندوظیفه‌ای زیاد بود، اندازه‌گیری کردیم.

در نهایت، ما با یک کامپیوتر راه دور به یک هاست متصل شدیم و استفاده از پهنای باند را در رایانه میزبان در حین پخش ویدیوی ۱ دقیقه‌ای و در حین انجام چند کار اندازه‌گیری کردیم.

نتایج به دست آمده است، بنابراین بیایید نگاهی دقیق‌تر بیندازیم.

پخش ویدئو، اندازه گیری شده بر روی کامپیوتر از راه دور

در حین انجام این تست بر روی AnyDesk با یک ویدیوی ۱ دقیقه ای، حداکثر پهنای باند دانلود حدود ۱۸۴ کیلوبایت بر ثانیه و حداکثر بارگذاری ۴.۵ کیلوبایت بر ثانیه بود.

در طول پخش ویدیو، ۲۰ مگابایت دانلود شد، در حالی که تنها ۵۰۶ کیلوبایت در هنگام استفاده از AnyDesk آپلود شد.

ما همان آزمایش را با همان ویدیوی ۱ دقیقه ای در حین استفاده از TeamViewer تکرار کردیم و در رایانه راه دور خود حداکثر پهنای باند دانلود ۹۶ کیلوبایت بر ثانیه را اندازه گرفتیم در حالی که سرعت آپلود ۴ کیلوبایت بر ثانیه بود.

اگرچه ما از همان ویدیو استفاده کردیم، کل اطلاعات دانلود شده ۵ مگابایت بود در حالی که آپلود فقط ۲۷۱ کیلوبایت بود.

AnyDesk TeamViewer
Maximum download ۱۸۴KB/s ۹۶KB/s
Maximum upload ۴.۵KB/s ۴KB/s
Total data downloaded ۲۰MB ۵MB
Total data uploaded ۵۰۶KB ۲۷۱KB
چندوظیفه ای، اندازه گیری شده بر روی کامپیوتر از راه دور

در طول چندوظیفگی فشرده که شامل تعویض برنامه و پیمایش زیاد بود، به حداکثر پهنای باند دانلود ۱ مگابایت بر ثانیه در AnyDesk رسیدیم.

به خاطر داشته باشید که این حداکثر پهنای باند استفاده شده است و هنگام پیمایش شدید، جابجایی پنجره‌ها یا جابجایی بین برنامه‌ها به این مقادیر رسیده‌ایم. در سایر فعالیت های کمتر فشرده، استفاده از پهنای باند بسیار کمتر بود.

با توجه به پهنای باند آپلود، حداکثری که در حین انجام چند کار به دست آوردیم ۴۰ کیلوبایت بر ثانیه بود.

از طرف دیگر، TeamViewer تقریباً نتایج یکسانی را هنگام انجام کارهای روزمره ارائه می دهد، یعنی دانلود ۹۶ کیلوبایت بر ثانیه و حداکثر پهنای باند دانلود ۴ کیلوبایت در ثانیه.

AnyDesk TeamViewer
Maximum download ۱MB/s ۹۶KB/s
Maximum upload ۴۰KB/s ۴KB/s
پخش ویدئو، اندازه گیری شده در کامپیوتر میزبان

ما پهنای باند را در رایانه میزبان خود هنگام پخش یک ویدیوی ۱ دقیقه‌ای YouTube اندازه‌گیری کردیم و حداکثر پهنای باند آپلود ۱ مگابایت بر ثانیه بود در حالی که حداکثر بارگیری ۳۱ کیلوبیت در ثانیه بود.

در این جلسه کوتاه ۱ دقیقه ای ۴۵ مگابایت آپلود و ۱.۱ مگابایت دانلود شد.

با جابجایی به TeamViewer، حداکثر پهنای باند آپلود ۱۰۰ کیلوبایت بر ثانیه و ۴.۶ کیلوبایت در ثانیه دانلود را دریافت کردیم. در طول یک دقیقه پخش ویدیو، ۳.۴ مگابایت آپلود و ۲۷۰ کیلوبایت دانلود شد.

AnyDesk TeamViewer
Maximum upload ۱MB/s ۱۰۰KB/s
Maximum download ۳۱KB/s ۴.۶KB/s
Total data uploaded ۴۵MB ۳.۴MB
Total data downloaded ۱.۱MB ۲۷۰KB
چندوظیفه ای، بر روی کامپیوتر میزبان اندازه گیری می شود
نکته تخصصی: رفع برخی از مشکلات رایانه شخصی سخت است، به خصوص وقتی صحبت از مخازن خراب یا از دست رفتن فایل های ویندوز باشد. اگر در رفع خطا مشکل دارید، ممکن است سیستم شما تا حدی خراب باشد. توصیه می‌کنیم Restoro را نصب کنید، ابزاری که دستگاه شما را اسکن می‌کند و تشخیص می‌دهد که چه ایرادی دارد.

در طول جلسه چندوظیفه‌ای خود، حداکثر پهنای باند آپلود ۷۰۶ کیلوبایت بر ثانیه را در رایانه میزبان خود در طول چندوظیفگی شدید اندازه‌گیری کردیم. با وظایف کمتر فشرده، استفاده از پهنای باند به طور قابل توجهی کمتر بود.

با توجه به پهنای باند دانلود، ما حداکثر ۲۰ کیلوبایت بر ثانیه در حین انجام چند کار در هاست شما دریافت کردیم.

در TeamViewer، تقریباً نتایج مشابهی را با پخش ویدیو دریافت کردیم، به این معنی که حداکثر پهنای باند آپلود حدود ۱۰۰ کیلوبایت بر ثانیه و پهنای باند دانلود تا ۴.۶ کیلوبایت بر ثانیه را دریافت کردیم.

TeamViewer AnyDesk TeamViewer
Maximum upload ۷۰۶KB/s ۱۰۰KB/s
Maximum download ۲۰KB/s ۴.۶KB/s

با قضاوت بر اساس نتایج، به نظر می رسد که AnyDesk به استفاده از پهنای باند بالاتری دست یافته است، به خصوص در هنگام چندوظیفه فشرده. به خاطر داشته باشید که این مقادیر فقط حداکثر اسپک های پهنای باندی هستند که اندازه گیری کردیم.

در طول وظایف کمتر فشرده، استفاده از پهنای باند در هر دو AnyDesk به طور قابل توجهی کاهش یافت و به طور متوسط به استفاده از پهنای باند TeamViewer نزدیک‌تر بود.

عملکرد و کیفیت تصویر

در طول آزمایش ما متوجه تفاوت زیادی بین کیفیت تصویر و تأخیر بین AnyDesk و TeamViewer هستیم.

در حالی که AnyDesk از پهنای باند بیشتری استفاده می‌کرد، به خصوص در هنگام چندوظیفگی فشرده، کیفیت تصویر عالی بود و جلسات از راه دور هیچ مشکل تاخیری نداشتند.

جلسات در AnyDesk حتی در حین پخش چندرسانه‌ای هموار اجرا می‌شد، بنابراین کاهش سرعت صفر یا هیچ مشکلی در کیفیت یا تأخیر تصویر وجود نداشت.

از سوی دیگر، TeamViewer از پهنای باند کمتری استفاده کرد، اما این موضوع بر کیفیت و عملکرد کلی تصویر تأثیر منفی گذاشته است.

با TeamViewer، ما کاهش مکرر سرعت را تجربه کردیم و جلسات از راه دور کند احساس می شد. در مورد پخش چند رسانه ای، تأخیر زیادی وجود داشت و تصویر اغلب تار بود.

با وجود اینکه AnyDesk از پهنای باند بیشتری استفاده می کند، با ارائه جلسات از راه دور صاف و بدون تاخیر بدون هیچ مشکل یا کاهش سرعت، از آن به نفع خود استفاده می کند.

امکانات
AnyDesk

AnyDesk یک رابط بصری ارائه می دهد که به شما امکان می دهد جلسات از راه دور را به سادگی با وارد کردن شناسه دستگاه راه دور و کلیک کردن روی دکمه اتصال انجام دهید.

تمام جلسات شما با استفاده از فناوری TLS 1.2 رمزگذاری شده است و حتی برای محافظت و تأیید بیشتر، تعویض کلید نامتقارن RSA 2048 وجود دارد.

برای امنیت بیشتر، می‌توانید از احراز هویت دو مرحله‌ای استفاده کنید یا فهرستی از دستگاه‌های لیست سفیدی که مجاز به اتصال به هاست هستند ایجاد کنید.

کنترل مجوز نیز در دسترس است و می توانید دسترسی مشتری راه دور به صفحه کلید و ماوس یا کلیپ بورد خود را در هر زمان تنها با یک کلیک محدود کنید.

همچنین می توانید از راه اندازی مجدد دستگاه، استفاده از مدیر فایل یا درخواست اطلاعات سیستم توسط کلاینت ها جلوگیری کنید. اینها تنها برخی از مجوزهای موجود هستند که می توانید هر زمان که بخواهید آنها را لغو کنید.

این نرم افزار همچنین قابلیت انتقال فایل را ارائه می دهد که به شما امکان می دهد به راحتی فایل های خود را به اشتراک بگذارید. در صورت نیاز، می توانید برای همکاری بهتر با میزبان، روی صفحه نیز نقاشی بکشید.

TeamViewer

TeamViewer دارای یک رابط کاربری ساده است و برای شروع یک جلسه از راه دور، باید شناسه دستگاه راه دور و رمز عبور اختصاص داده شده توسط TeamViewer را وارد کنید.

پس از اتصال به دستگاه، می توانید با میزبان چت کنید و حتی گزینه ای برای چت صوتی یا تصویری نیز وجود دارد. ویژگی تخته سفید نیز در دسترس است که به شما امکان می دهد روی دسکتاپ راه دور نقاشی کنید.

درست مانند سایر ابزارهای مشابه، TeamViewer از انتقال فایل پشتیبانی می کند و می توانید فایل ها را به سرعت و به راحتی بین هاست و دستگاه مشتری انتقال دهید.

با توجه به امنیت، TeamViewer جلسات شما را با استفاده از رمزگذاری ۲۵۶ بیتی AES رمزگذاری می‌کند و یک تعویض کلید ۴۰۹۶ RSA برای امنیت بیشتر وجود دارد.

این نرم افزار از احراز هویت دو مرحله ای پشتیبانی می کند، بنابراین می توانید مطمئن باشید که فقط کاربران مجاز می توانند به رایانه شخصی شما دسترسی داشته باشند.

برای امنیت بیشتر، یک ویژگی لیست سفید و لیست سیاه وجود دارد، بنابراین می توانید فقط از دستگاه های خاصی اجازه دسترسی داشته باشید.

AnyDesk در مقابل TeamViewer، کدام را باید انتخاب کنید؟

هر دو AnyDesk و TeamViewer ویژگی‌های فوق‌العاده‌ای ارائه می‌دهند، اما وقتی صحبت از استفاده از پهنای باند به میان می‌آید، AnyDesk از پهنای باند کمی بیشتر استفاده می‌کند، اما عملکرد و کیفیت تصویر بی‌نظیری را ارائه می‌دهد.

جلسات AnyDesk ما روان و بدون کاهش سرعت بود و تصویر همیشه واضح بود. متأسفانه، نمی‌توانیم همین را برای TeamViewer بگوییم.

در حالی که هر دو ابزار مفیدی برای جلسات از راه دور هستند، اگر می خواهید جلسات راه دور سریع و ایمن با کیفیت تصویر عالی داشته باشید، انتخاب ما AnyDesk خواهد بود.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

پسورد فایل فشرده : yekdown.com

برای کپی کلیک کنید پسورد کپی شد، می‌توانید برای خارج کردن از فایل فشرده استفاده کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درخواست نرم افزار

در صورتی نرم افزار، یا کرک نرم افزارتان را نمی توانید پیدا کنید، درخواست خود را برای ما ارسال کنید تا در سریعترین زمان برای شما ارسال شود.