.
Adobe Substance 3D Modeler v1.2.3.84 + Portable مدل سازی و مجسمه سازی سه بعدی

Adobe Substance 3D Modeler یک برنامه مجسمه سازی و مدل سازی نوآورانه است که هدف آن بازتعریف نحوه ایجاد سه بعدی با ترکیب تجربیات VR و دسکتاپ با رویکرد طبیعی تر به مدل سازی سه بعدی است.

Adobe Substance 3D Modeler چیست؟

تیم Substance 3D با سازندگان ابزار مجسمه سازی VR Oculus Medium برای تولید این نرم افزار که برای اولین بار در اواخر آوریل ارائه شد، همکاری کرد. قابلیت منحصر به فرد این ابزار به هنرمندان سه بعدی اجازه می دهد تا پروژه های خود را به طور همزمان روی دسکتاپ و در واقعیت مجازی ایجاد کنند و به دلخواه بین این دو رفت و آمد کنند.

مجسمه سازان دیجیتال با تجربه با ابزار کاربردی معرفی شده توسط برنامه تازه راه اندازی شده آشنا خواهند شد. ابزارهای Clay، Erase و Buildup به کاربران اجازه می دهند خاک رس سه بعدی را اضافه و حذف کنند. مجسمه را با استفاده از Crease برش دهند و آن را با Warp و Elastic بکشند تا شکل آن را تغییر دهند.

سیستم Stamps به کاربران این امکان را می داد تا جزئیات یک مدل را با مهر کردن یک مش به سطح آن اضافه کنند. همچنین بخشی از نسخه Modeler 1.0 است.

همچنین، این برنامه از همه فرمت‌های تبادلی پرکاربرد برای واردات و صادرات (USD، OBJ، FBX، GLB) پشتیبانی می‌کند. و به شما امکان می‌دهد رنگ را به عنوان بافت با رنگ‌های UV یا رأس صادر کنید. گذشته از آن، Adobe Substance 3D Modeler یک برنامه موبایلی است که برای اندروید، آیفون و آیپد در دسترس است.

بررسی Adobe Substance 3D Modeler

تفسیر اطلاعات مکانی از دنیای واقعی توسط Substance 3D Modeler به شما این امکان را می دهد که مدل خود را مانند یک کارگاه فیزیکی مجسمه سازی کنید. از حرکات ارگانیک و سیال جریان هنری استفاده کنید. بین VR و دسکتاپ جابجا شوید.

Modeler با در نظر گرفتن ترجیحات شما و نیازهای شرایط موجود، با نیازهای شما سازگار می شود. Modeler به شما در انجام پروژه خود در هر مرحله کمک می کند، خواه به خلق هنر مفهومی، نمونه سازی اولیه، برنامه ریزی سطح برای بازی های ویدیویی، ساختن شخصیت ها یا وسایل پیچیده یا مجسمه سازی صحنه نیاز داشته باشید.

با استفاده از یک روش ساده برای مدل سازی سه بعدی، می توانید به جای محدود شدن توسط فناوری، بر خلاقیت خود تمرکز کنید. بسته به نیاز پروژه شما، وظیفه در دست، یا سبک کاری دلخواه شما، Modeler به شما انعطاف پذیری می دهد تا در هر زمانی بین VR و دسکتاپ جابجا شوید. ابزارهایی مانند تقارن، تکرارکننده‌ها و تغییرات کپی پیوندی می‌توانند برای تولید و به‌روزرسانی ساختارهای پیچیده استفاده شوند.

Substance 3D Modeler شما را از محدودیت های فنی رها می کند

با یک موتور میدان فاصله امضا شده (SDF) در هسته خود، Modeler به شما امکان می دهد بدون نگرانی در مورد چند شمارش، توپولوژی یا سطوح تقسیم بندی، مدل سازی و مجسمه سازی کنید. بدون نیاز به عذرخواهی مجدد، مجسمه را دور بریزید و به صحنه خود اضافه کنید. خلقت خود را از ابتدا شروع کنید یا یک مدل موجود را وارد کنید و برای شروع مجسمه سازی آن را به خاک رس تبدیل کنید.

بین یک تجربه VR ارگانیک و دقت کنترل‌های دسکتاپ جابه‌جا شوید

حالت VR مدلر با دستگاه‌های Meta Rift، Meta Quest و Valve Index سازگار است و تجربه‌ای بی‌نظیر را برای مجسمه‌سازی ارگانیک و ساخت صحنه فراهم می‌کند. حالت دسکتاپ از فشار ماوس + صفحه کلید و تبلت برای رویکرد سنتی تر پشتیبانی می کند. هر دو حالت دارای مجموعه ای از ابزارهای مدل سازی نوآورانه هستند که به شما امکان می دهد به سرعت مدل های پیچیده ایجاد کنید و تغییرات و قطعات را به روشی غیر مخرب تکرار کنید.

مدل های پلی بالا یا بهینه شده را صادر کنید

مدلر می‌تواند مدل‌های بسیار دقیق را تولید کند یا UV را از بین ببرد و آن را برای شما به یک مدل مثلثی یا چهار گوش تبدیل کند. خروجی‌های Modeler را می‌توان مستقیماً به Substance 3D painter برای بافت‌دهی، مستقیماً به موتور یا رندر ارسال کرد، یا حتی برای کارهای اضافی به برنامه‌های مدل‌سازی دیگر آورد.

به انجمن خوش آمدید

انجمن Substance 3D از برخی از مفیدترین و با استعدادترین هنرمندان جهان تشکیل شده است! سوالی دارید یا نیاز به راهنمایی دارید؟ در Discord یا انجمن های رسمی ما به ما بپیوندید، همیشه کسی آماده کمک است.
یک قلم مو یا مدل خاص می خواهید اما مهارت یا حوصله ایجاد آن را خودتان ندارید؟ به بیش از ۱۰۰۰۰۰ کاربر در وب سایت Substance 3D Community Assets (که قبلاً Substance Share بود) بپیوندید و برخی از صدها دارایی رایگان موجود را دانلود کنید تا به شما در سفر هنری خود کمک کند.

جایی را که Oculus Medium رها می کند، به عهده می گیرد

Substance 3D Modeler که در اوایل سال جاری در نسخه بتای عمومی منتشر شد. بر اساس برنامه قبلی مجسمه سازی واقعیت مجازی Oculus Medium که Adobe در سال ۲۰۱۹ خریداری کرد و بعداً توسط Adobe به Medium تغییر نام داد، ساخته شده است.

مانند Medium، این نرم افزار از Signed Distance Fields برای نمایش فضای سه بعدی استفاده می کند. نه اینکه هندسه سه بعدی را به عنوان یک شبکه چند ضلعی در نظر بگیرد.

در نتیجه، گردش کار عناصر مجسمه‌سازی دیجیتال و مدل‌سازی بولی را با هم ترکیب می‌کند. و کاربران می‌توانند فرم‌هایی را با خاک رس مجازی بسازند، سپس آنها را بپیوندند یا با عملیات بولی برش دهند.

فرم های ارگانیک را از طریق مجسمه سازی با دست آزاد مانند گل رس ایجاد کنید

کاربران با استفاده از ابزار Clay برای اضافه کردن خاک رس مجازی به صحنه و ابزار Erase برای حذف آن مجسمه سازی می کنند.

ابزارهای دیگر نقش‌هایی مشابه با بسته‌های مجسمه‌سازی آفلاین دارند. مانند ZBrush، مانند Buildup، همچنین برای افزودن یا حذف خاک رس، و Crease، برای حکاکی روی سطح مجسمه.

شما همچنین می توانید یک شی را به یک تمبر تبدیل کنید. و این امکان را فراهم می کند که با مهر کردن یک مش دیگر به سطح آن، جزئیات را به مجسمه اضافه کنید.

فرم کلی مجسمه را می توان با استفاده از ابزار Warp یا Elastic برای پیچاندن و کشش آن تغییر داد. و سطح آن را با استفاده از ابزار Smooth و Inflate اصلاح کرد.

مفاهیم سطح سخت را با استفاده از عملیات بولی ترسیم کنید

با این حال، از آنجایی که شکل‌های قلم مو سه بعدی اولیه هستند. از جمله مکعب‌ها، کره‌ها، کپسول‌ها، استوانه‌ها و منشورهای چند ضلعی، ساخت فرم‌های سطح سخت با استفاده از عملیات بولی نیز امکان‌پذیر است.

این نرم افزار دارای یک حالت قرار دادن Gizmo است. که به موقعیت دقیق تر براش ها در هنگام ایجاد دارایی های سطح سخت کمک می کند. و از گرید و شکاف زاویه پشتیبانی می کند.

مدل‌ها و صحنه‌ها را جمع‌آوری کنید، سپس آنها را به سایر برنامه‌های DCC یا موتورهای بازی صادر کنید
Substance 3D Modeler از لایه‌ها، گروه‌ها و نمونه‌ها پشتیبانی می‌کند و می‌تواند اشیا را در آرایه‌ها قرار دهد و به سازمان‌دهی مدل‌های پیچیده‌تر یا مونتاژ مدل‌ها در کل صحنه‌ها کمک کند.

می توان رنگ خاک رس را تغییر داد یا از ابزار Paint برای رنگ آمیزی رنگ های سطحی استفاده کرد، اما در شکل فعلی آن، در درجه اول یک ابزار مدل سازی است.

مدل‌ها را می‌توان در فرمت‌های FBX، OBJ، GLB یا USD صادر کرد. و این امکان را فراهم می‌کند که آن‌ها را در سایر برنامه‌های DCC اصلاح کرده یا در موتورهای بازی مانند Unreal Engine 5 وارد کنید.

در نتیجه

با استفاده از Substance 3D Modeler، مدل‌سازی سه‌بعدی ارگانیک و اشاره‌ای شبیه به طراحی امکان‌پذیر است. با استفاده از این ابزار همه کاره و موثر مدل سازی سه بعدی، می توانید به تخیل خود اجازه بدید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]

Technical Details and System Requirements

  • Supported OS: Windows 11 / Windows 10
  • Processor: Multicore Intel Series or above, Xeon or AMD equivalent
  • RAM: 4GB (8GB or more recommended)
  • Free Hard Disk Space: 8GB or more recommended
آموزش فعال سازی نرم افزار
  • فایل را از حالت فشرده خارج کنید.
  • نرم افزار را نصب و اجرا کنید.

پسورد فایل فشرده : yekdown.com

برای کپی کلیک کنید پسورد کپی شد، می‌توانید برای خارج کردن از فایل فشرده استفاده کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درخواست نرم افزار

در صورتی نرم افزار، یا کرک نرم افزارتان را نمی توانید پیدا کنید، درخواست خود را برای ما ارسال کنید تا در سریعترین زمان برای شما ارسال شود.