.
Adobe Photoshop Lightroom Classic 2023 v12.3.0.15 Win/Mac + Portable ویرایشگر تصاویر

Adobe Photoshop Lightroom Classic یک پردازشگر عکس قدرتمند است و سازمان دهنده تصویر به شما امکان می دهد تصاویر شگفت انگیزی از صحنه های چالش برانگیز با کنتراست بالا ایجاد کنید. لایت روم نسخه کامل اینجاست، این نرم افزار تمام نیازهای عکاسی دیجیتال شما را در یک رابط بصری به شما می دهد. این امکان مشاهده، روتوش و سازماندهی تعداد زیادی از تصاویر را فراهم می کند. طیف کامل نور را ثبت کنید و عکس های خود را با تنظیمات قدرتمند با یک کلیک و طیف کاملی از کنترل های پیشرفته کامل کنید. جدیدترین ادغام HDR به شما امکان می‌دهد چندین عکس را با نوردهی متفاوت در یک تصویر واحد با دامنه پویا بالا، نمایش اسلاید، گالری‌های وب HTML5 و موارد دیگر ترکیب کنید.

Adobe Photoshop Lightroom Classic CC به شما امکان می دهد عکس های خود را به روش های مختلف ویرایش، سازماندهی و به اشتراک بگذارید. این ابزار قدرتمند و آسان برای استفاده و کنترل های پیشرفته را در اختیار شما قرار می دهد تا عکس های خود را شگفت انگیز جلوه دهید. Lightroom Classic CC ابزارهای ویرایشی پیشرفته ای را در اختیار شما قرار می دهد که برای به نمایش گذاشتن بهترین عکس ها به آن نیاز دارید. می‌توانید رنگ‌ها را به هم بزنید، اشیاء حواس‌پرتی را بردارید، عکس‌های اریب را صاف کنید، و موارد دیگر.

نرم افزار Adobe Lightroom Classic  به شما کمک می کند تا بهترین عکس های خود را نشان دهید، چه در حال کامل کردن یک تصویر، جستجوی ده، پردازش صدها یا سازماندهی هزاران عکس باشید.

رابط کاربری راحت

ظاهر  Adobe Photoshop Lightroom Classic بسیار ساده و زیبا می باشد و عکس های داخل برنامه را با چیدمان قابل دسترس و آسان در معرض دید شما قرار می دهد. هنگام توسعه نرم افزار، Adobe یک وظیفه داشت ساده کردن آن حتی برای مبتدیان. این منجر به توسعه و تقسیم کل اینترفیس به ماژول های مختلف شد که قبلاً ابزارهای جداگانه ای دارند.

به عبارت دیگر، هنگام بررسی رابط، از تعداد ابزارها و ویژگی‌های پخش شده در کل صفحه، همانطور که در فتوشاپ است، شوکه نخواهید شد.

 • ماژول هیستوگرام – هیستوگرام، برش و صاف کردن، حذف لکه، اصلاح قرمزی چشم، فیلتر مدرج، برس تنظیم.
 • ماژول اصلی – دمای تعادل رنگ سفید، نوردهی، بازیابی، نور پر، سیاهی، روشنایی، کنتراست.
 • ماژول منحنی تن – نقاط برجسته، نورها، تاریکی ها، سایه ها، منحنی نقطه.
 • ماژول HSL/Color/B&W – رنگ، اشباع، درخشندگی.
 • ماژول Split Toning – هایلایت، رنگ و اشباع، تعادل، سایه سایه ها و اشباع.
 • ماژول تصحیح لنز – نمایه لنز، اعوجاج، انحراف رنگی، وینیتینگ.
 • ماژول جلوه‌ها – سبک تصویربرداری پس از برش، مقدار، وسط، گرد بودن، ابزار قلم، برجسته‌سازی. مقدار دانه، اندازه، زبری.
سازماندهی و وارد کرذن سریع تصویر

Adobe Photoshop Lightroom Classic تصاویر را با استفاده از کاتالوگ با تنظیمات فراداده پیشرفته، افزودن کلمات کلیدی، تغییر مقصد و حتی اعمال تنظیمات از پیش تعیین شده هنگام وارد کردن، وارد می کند.

سازماندهی تصاویر با کمک مجموعه ها انجام می شود و همچنین می توانید در پوشه های روی دسکتاپ پیمایش کنید.

مجموعه‌های هوشمند به کاربران اجازه می‌دهند فوراً گروه‌هایی از تصاویر را با تنظیم گزینه‌هایی مانند انتخاب عکس‌های گرفته‌شده با لنز خاص یا عکس‌هایی با رتبه‌بندی خاص ایجاد کنند.

حالت کتابخانه لایت روم قابلیت‌های سازمانی بی‌نظیری را ارائه می‌کند، از جمله توانایی گروه‌بندی تصاویر در مجموعه‌های ریز عکس‌های سریع و مجموعه‌های عکس هوشمند که با رتبه‌بندی یا معیارهای دیگر مطابقت دارند.

رتبه بندی ستاره، پرچم گذاری و چرخش را می توان از تصاویر کوچک نیز انجام داد. می‌توانید از ابزارهای توسعه سریع در حالت کتابخانه برای رفع نور یا جلوه‌های از پیش تعیین شده (B&W، فرآیند متقابل و مشابه اینستاگرام) استفاده کنید.

پروفایل های RAW برای ویرایش عمیق عکس

فایل های دوربین RAW به شما آزادی مطلق در هنگام تنظیم تصاویر می دهد. این به شما امکان می دهد تعادل رنگ سفید را برای تصحیح جزئیات در نواحی با نوردهی بیش از حد و کم نور و موارد دیگر تغییر دهید.

نمایه لایت روم در بالای پنل ویرایش در بخش عمومی قرار دارد.

پروفایل ها به دو دسته اصلی دسته بندی می شوند: خام و خلاق. گروه اول شامل پروفایل‌های Adobe Raw و Camera Matching می‌شود، در حالی که گزینه‌های Creative شامل Legacy، Artistic، B&W، Modern و Vintage است.

پروفایل های خام فقط با تصاویر RAW کار می کنند، در حالی که چهار مورد آخر جلوه های ویژه ای هستند که با تصاویر JPG نیز کار می کنند.

کار راحت با ماسک Adobe Photoshop Lightroom Classic

ابزار انتخاب “Mask range” می‌تواند از روشنایی (مقادیر شدت نور) یا رنگ استفاده کند تا انتخابی را که با استفاده از فیلتر مدرج، فیلتر شعاعی یا برس تنظیم انجام داده‌اید روشن کند.

بسته به نور یا رنگ، منطقه ای را که انتخاب می کنید گسترش یا کاهش می دهد. با دومی، می توانید از قطره چشم و حتی یک مستطیل برای انتخاب رنگ مورد نظر استفاده کنید.

این برای مواردی عالی است که مثلاً یک گروه بسیار تاریک از اشیاء دارید و می خواهید پس زمینه را تغییر دهید، آن را روشن تر کنید یا برعکس، تیره و تار کنید.
ابزار اصلی برای کار با تصاویر – ماژول هیستوگرام

هیستوگرام ماژول اصلی برای ویرایش اولیه تصویر است. شش تب مختلف وجود دارد که به هر حال، می توان آنها را با کلیدهای میانبر فعال کرد:

Crop Overlay (“R”)

این ابزار به تنظیم اندازه تصویر، نمایش آن، برش یا چرخش به هر طرف کمک می کند. همچنین، لازم به یادآوری است که با برش دادن و انتخاب تنظیمات اندازه تصویر، می توانید آنها را ذخیره کرده و برای عکس های دیگر استفاده کنید.

حذف نقطه (Q)

این ابزار برای کسانی که نیاز به حذف عناصر غیر ضروری از عکس ها دارند مفید خواهد بود. این ممکن است لکه های پوستی (جوش، نقاط قرمز و سیاه) و همچنین موارد مختلف پس زمینه باشد.

اصلاح قرمزی چشم Adobe Photoshop Lightroom Classic

مطمئنم که بسیاری از شما با موقعیتی مواجه شده اید که در عکس های عصرانه که در نور کم گرفته شده اند، نقص چشم ظاهر می شود، بنابراین چشم ها قرمز می شوند. این ابزار دقیقا برای این موارد ساخته شده است.  به سادگی اندازه و قدرت اثر مورد نیاز خود را انتخاب کنید و سپس آن را روی چشم ها اعمال کنید. با یک کلیک، نقص قرمزی چشم برطرف می شود.

فیلتر درجه بندی شده (M)

  اگر متوجه شدید که آسمان روشن تر از بقیه کادر است، به همین دلیل برخی از جزئیات از بین رفته و عکس غیر قابل بیان است، باید از یک فیلتر مدرج استفاده کنید. با کمک آن می توانید به آرامی قسمت های کم نور را در ناحیه مورد نظر تغییر دهید. لغزنده های لازم را تنظیم کنید و فیلتر را در جهت مناسب بکشید.

لازم به ذکر است که اگر از میزان اشباع زیاده روی کنید، می توانید شات را خراب کنید.

فیلتر شعاعی (Shift + M)

به شما امکان می دهد یک بیضی در تصویر در اطراف ناحیه قابل ویرایش عکس بکشید.

فیلتر فرصت روتوش جداگانه در منطقه انتخاب شده و فراتر از آن را می دهد. این یک ابزار بسیار قدرتمند برای کار با نور و سایه های یک تصویر است.

براش تنظیم (K)

تصحیح رنگ اصلی تصویر را انجام می دهد: تنظیم نوردهی، سایه ها، دما، نور، کنتراست و موارد دیگر. می توانید با قلم مو تغییراتی ایجاد کنید. لغزنده های مورد نیاز را تنظیم کرده و ناحیه مورد نظر را با قلم مو انتخاب کنید.

جزئیات را با چند کلیک افزایش دهید

Enhance Details یک عملکرد جدید است که برای اصلاح بخش های پیچیده تصویر طراحی شده است. این یک اثر بسیار ظریف است. علاوه بر این، برای بسیاری از عکس‌ها، مخصوصاً برای قسمت‌هایی از تصویر که دارای بافت دائمی مانند آسمان هستند، چندان مفید نیست.

از منوی “عکس ها” (یا منوی کلیک راست) برای دسترسی به این عملکرد استفاده کنید. سپس یک کادر محاوره ای با نمای دقیق تصویر خود خواهید دید.

هنگامی که آن را اجرا می کنید، یک فایل DNG جدید ایجاد می شود. لازم است بدانید که این یک فرآیند بسیار وقت گیر است و برای اینکه گیج نشوید، یک آموزش ویدیویی کوتاه را بررسی کنید.

از پیش تنظیم های لایت روم برای تصحیح سریع رنگ

از پیش تنظیمات Adobe Photoshop Lightroom Classic به شما اجازه می دهد تا با چند کلیک تصحیح رنگ عکس را انجام دهید. اینها تنظیمات رنگی از پیش ذخیره شده هستند که می توانید به تنهایی انجام دهید یا در وب دانلود کنید.

به جز تصحیح رنگ، تنظیمات از پیش تعیین شده را می توان برای ماژول ها و عملکردهای دیگر ذخیره کرد. به عنوان مثال، می‌توانید در پایان فرآیند هنگام صادرات عکس از آنها استفاده کنید، به طور خودکار واترمارک اعمال کنید و غیره.

رابط ساده شده

لایت روم رابط کاربری ساده ای دارد. این شامل چیزی است که تام هوگارتی، مدیر محصول Adobe آن را “افشای پیشرو” می نامد. این بدان معناست که وقتی شروع به استفاده از برنامه می کنید، رابط کاربری ساده است و در صورت لزوم ابزارهای پیچیده تری را نمایش می دهد.

هنگامی که برای اولین بار نرم افزار را اجرا می کنید، محافظ صفحه نمایش لایت روم را مشاهده خواهید کرد. سپس پنجره با تمام عکس هایی که در رایانه شما هستند پر می شود.

می توانید این ویژگی را برای مشاهده لیست مخاطبین تغییر دهید و تصاویر را بر اساس تاریخ واردات، تاریخ ضبط یا تغییر تاریخ مرتب کنید.

لایت روم هیچ ماژولی ندارد. در عوض، چندین آیکون مخفی در سمت چپ و راست وجود دارد. این روش دارای اشکالاتی است، به عنوان مثال، شما نمی توانید چندین عملکرد را در پانل های مختلف به طور همزمان نمایش دهید.

خوشبختانه این مشکل با تغییر حالت خودکار به حالت دستی قابل رفع است. با دوبار کلیک کردن روی یک تصویر کوچک کاشی مانند، یک عکس در حالت تمام صفحه باز می شود. اگر دوباره دوبار کلیک کنید، به حالت گالری بازمی‌گردید.

هنگامی که روی یک نمای تمام صفحه عکس کلیک می کنید، تصویر تا ۱۰۰٪ زوم می شود. پس از آن، مکان نما به یک عقربه تغییر می کند و به شما امکان می دهد تصویر را به اطراف بکشید. تمام تنظیمات دیگر با نسخه کلاسیک لایت روم یکسان است.

وارد کردن سریع تصویر

تقریباً به همان روشی که در نسخه های قبلی انجام می دادید، می توانید عکس ها را در لایت روم وارد کنید. با این حال، متوجه شدم که سرعت عملکرد بالاتر از Lightroom Classic است و نمی توانم دلیل آن را درک کنم.

با کلیک بر روی دکمه “+”، پوشه یا درایو منبع را انتخاب می کنید که حاوی عکس های مورد نیاز شما است. هنگامی که تصاویر را از کارت SD دوربین وارد می کنید، شبکه ای از تمام تصاویر موجود در کارت را مشاهده خواهید کرد.

برخلاف نسخه قبلی لایت روم، این تکرار به شما اجازه نمی دهد قبل از وارد کردن یک عکس در اندازه کامل آن را مشاهده کنید.

تنظیم تصویر کاربر پسند

با استفاده از Lightroom به عنوان یک ابزار تصحیح رنگ، تمام لغزنده های تنظیم نور لازم را دریافت خواهید کرد: نوردهی، کنتراست، تابش خیره کننده، سایه ها، سفید و سیاه، شفافیت، لرزش و موارد دیگر.

Dehaze نیز موجود است و به خوبی کار می کند، اگرچه ClearView از DxO PhotoLab بدون افزودن سایه های رنگی بهتر کار می کند. هنگام انتخاب بین DxO PhotoLab و Lightroom این را در نظر داشته باشید. من همچنین گزینه “Curve Adjustment” را در کنترل استاندارد Curves دوست دارم.

حالت خودکار با طراحی خوب واقعا عالی عمل می کند، اما به نظر من با تنظیمات HDR زیاده روی می کند. سایه ها و نواحی روشن عکس به درستی پیکربندی شده بودند، بدون اینکه الگوی سایه را لمس کنید.

لایت روم به شما امکان می دهد با استفاده از دکمه “Sets” که در پایین پنجره قرار دارد، افکت های فیلتر را اعمال کنید.

شما به فهرست بزرگی از تنظیمات رنگ دسترسی خواهید داشت: سیاه و سفید، دانه و رنگ. من دوست دارم که لایت روم اجازه می دهد اثر را در زمان واقعی فقط با شناور کردن روی فیلتر مشاهده کنید.

ادغام پانوراما و HDR با کیفیت پایین

ابزار “HDR Merge” یک ابزار جدید و همانطور که برای من یک ابزار “خام” است. این تنها سه ویژگی را ارائه می دهد: کادرهای انتخاب “Auto-Align” و “Auto-Adjust” (بهبود خودکار) و همچنین نوار لغزنده برای حذف عوارض جانبی (برای حذف اشیاء متحرک از ادغام).

اگر از Alien Skin Exposure برای ادغام استفاده کنید، همه گزینه‌ها مانند B&W و Artistic را دریافت نخواهید کرد. با این حال، این برای کسانی مناسب است که فقط می خواهند یک تصویر متعادل دریافت کنند.

ابزار ادغام پانوراما شبیه ابزار لایت روم کلاسیک است و نتیجه خوب و روانی را ارائه می دهد.

لایت روم کلاسیک در مقابل لایت روم: تفاوت چیست؟

لایت روم برای ویرایش مداوم عکس ها از هر دستگاهی طراحی شده است. تفاوت اصلی لایت روم کلاسیک و ادوبی لایت روم این است که در لایت روم کلاسیک از فایل های ذخیره شده در رایانه خود استفاده می کنید، در حالی که لایت روم برای کار با فضای ذخیره سازی ابری طراحی شده است. می توانید با همان عکس ها در تلفن هوشمند، تبلت یا رایانه خود کار کنید.

Adobe Lightroom Classic برای حرفه ای ها طراحی شده است، شما می توانید مجموعه ها را ایجاد کنید و ابرداده ها را سفارشی کنید. همچنین این نسخه تنظیمات دستی گسترده تری دارد.

به نوبه خود، لایت روم به شما اجازه می دهد عکس ها را فقط به آلبوم اضافه کنید. این کار را در مقایسه با نسخه کلاسیک ساده تر و شهودی تر می کند.

با «مجموعه‌های هوشمند» در Lightroom Classic می‌توانید عکس‌ها را مرتب کنید و آنها را بر اساس رتبه‌بندی، کلمات کلیدی یا پرچم‌ها مرتب کنید.

اپلیکیشن موبایل لایت روم

اپلیکیشن موبایل لایت روم رایگان است. می‌توانید برنامه تلفن همراه را بدون اشتراک و همچنین بدون عضویت Creative Cloud دانلود کنید. این بدان معناست که نمی‌توانید فضای ذخیره‌سازی ابری خود را با دستگاه‌های دیگر همگام‌سازی کنید.

رابط کاربری بهینه شده و دوباره طراحی شده است. ابزارها کاملاً با طراحی رابط مطابقت دارند. یکی از ویژگی های اصلی HDR عالی و قابلیت های منحنی است. برنامه لایت روم از فایل های RAW، از پیش تنظیم های لایت روم پشتیبانی می کند، اما از پردازش تصویر دسته ای پشتیبانی نمی کند.

لایت روم علاوه بر ویژگی‌های رایج، می‌تواند به عنوان یک ذخیره‌سازی برای عکس‌های شما و یک آلبوم دیجیتال کامل نیز باشد. به سادگی Lightroom را در دستگاه تلفن همراه خود دانلود کنید، وارد حساب کاربری خود شوید، یک آلبوم ایجاد کنید و از آن استفاده کنید.

می‌توانید برنامه را طوری پیکربندی کنید که به‌طور خودکار هر چیزی را که از تلفن به فضای ذخیره‌سازی لایت روم Cloud منتقل می‌شود دانلود کند. علاوه بر این، می توانید تصاویر خود را جستجو، فیلتر و برچسب گذاری کنید.

علاوه بر تمامی این گزینه ها، امکان استفاده از دوربین داخلی نیز وجود دارد که شامل ابزار جبران نوردهی و تعادل رنگ سفید می باشد.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]
ویندوز

System Requirements and Technical Details

 • Intel or AMD processor with 64-bit support
 • Microsoft Windows 7 with Service Pack 1 (64-bit), Windows 8.1 (64-bit), or Windows 10 Version 1511 or later (64-bit)
 • 4 GB of RAM (12 GB recommended)
 • 1024 x 768 display
 • 2 GB of available hard-disk space for program installation.
مک

System Requirements and Technical Details

 • Multicore Intel processor with 64-bit support
 • Mac OS X v10.11 (El Capitan), macOS v10.12 (Sierra), or macOS v10.13 (High Sierra)
 • 4 GB of RAM (12 GB recommended)
 • 1024 x 768 display
 • 2 GB of hard-disk space for program installation (cannot install on a volume that uses a case-sensitive file system or on removable flash storage devices).
آموزش فعال سازی نرم افزار نسخه 2023
 • فایل را از حالت فشرده خارج کنید.
 • نرم افزار را با اکانت دلخواه نصب کنید. اما اجرا نکنید
 •  AdobeGenP.exe موجود در پوشه Patch را به عنوان Admin اجرا کنید و Patch را اعمال کنید.
 • نرم افزار را اجرا کنید.

 

آموزش فعال سازی نرم افزارنسخه 2022

 • فایل را از حالت فشرده خارج کنید.
 • نرم افزار را نصب و اجرا کنید.
 • فایل های موجود د پوشه Crack را در مسیری که نرم افزار نصب شده است، کپی کرده و جایگزین فایل های قبلی کنید.
 • نرم افزار را اجرا کنید.

پسورد فایل فشرده : yekdown.com

برای کپی کلیک کنید پسورد کپی شد، می‌توانید برای خارج کردن از فایل فشرده استفاده کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درخواست نرم افزار

در صورتی نرم افزار، یا کرک نرم افزارتان را نمی توانید پیدا کنید، درخواست خود را برای ما ارسال کنید تا در سریعترین زمان برای شما ارسال شود.