.
Adobe Animate 2023 v23.0.2.103 Win/Mac + Portable انیمیشن سازی

Adobe Animate که قبلاً با نام نرم افزار Adobe Flash Professional شناخته می شد، نام جدید پشتیبانی از استانداردهای وب است. انیمیشن های وکتور و بیت مپ تعاملی برای بازی ها، برنامه ها و وب طراحی کنید. کارتون ها و تبلیغات بنری را زنده کنید. و اکشن را به آموزش ها و اینفوگرافیک ها اضافه کنید. با Animate CC، می‌توانید به سرعت در چندین پلتفرم منتشر کنید و در دسک‌تاپ، موبایل و تلویزیون به بینندگان دسترسی پیدا کنید.

تقریباً هر چیزی را متحرک کنید.

انیمیشن های تعاملی برای بازی ها، نمایش های تلویزیونی و وب طراحی کنید. کارتون ها و تبلیغات بنری را زنده کنید. ایجاد doodles و آواتار متحرک. و اکشن را به محتوای آموزش الکترونیکی و اینفوگرافیک ها اضافه کنید. با Animate می‌توانید به سرعت در چندین پلتفرم تقریباً با هر قالبی منتشر کنید و در هر صفحه‌ای به بینندگان دسترسی پیدا کنید.

بازی خود را شروع کنید

با استفاده از تصاویر قدرتمند و ابزارهای انیمیشن، محتوای تعاملی وب و موبایل برای بازی ها و تبلیغات ایجاد کنید. محیط های بازی بسازید، صفحه های شروع را طراحی کنید و صدا را یکپارچه کنید. انیمیشن های خود را به عنوان تجربیات واقعیت افزوده به اشتراک بگذارید. با Animate، می توانید تمام طراحی و کدنویسی دارایی خود را دقیقاً در داخل برنامه انجام دهید.

شخصیت هایی بسازید که زنده می شوند.

با براش‌های زنده Adobe Fresco که شبیه به چیز واقعی ترکیب می‌شوند و شکوفا می‌شوند، شخصیت‌های گویاتری را طراحی و ترسیم کنید. با انیمیشن فریم به فریم ساده، کاراکترهای خود را پلک بزنند، صحبت کنند و راه بروند. و بنرهای وب تعاملی ایجاد کنید که به تعاملات کاربر مانند حرکت ماوس، لمس و کلیک پاسخ دهد.

رابط کاربری

رابط کاربری و طرح‌بندی واقعی نرم‌افزار بسیار ساده است، اما سازماندهی شده و تمیز نیز هست. با این حال، سهولت استفاده از آن در امتیاز بندی پایین تر است، فقط به این دلیل که تسلط بر آن بسیار پیچیده است و به ساعت ها آموزش نیاز دارد.

تا آنجا که می توانید با Animate طراحی کنید. پاسخ کوتاه این است که تخیل شما محدود است. فعلاً بگوییم که این ابزار در طول سال‌ها برای ایجاد گرافیک و انیمیشن‌های همهجانبه برای بازی‌ها، نمایش‌های تلویزیونی، کارتون‌ها، doodles و آواتارها استفاده شده است.

به عنوان نقطه شروع این بررسی Adobe Animate، باید اشاره کنیم که این برنامه در واقع فوق العاده پیچیده است. این می تواند برای بسیاری از کاربران آزاردهنده باشد. اما، اگر مایل به صرف زمان و تلاش هستید، گزینه های ویژگی Adobe Animate عالی هستند.

همانطور که گفته شد، یکی از آن گزینه های ویژگی Adobe Animate این واقعیت است که تعداد زیادی آموزش “چگونگی” در دسترس است. اینها همه ویژگی های مختلف را پوشش می دهند و واقعاً در هنگام یادگیری تفاوت ایجاد می کنند.

امکانات

وقتی صحبت از گزینه های ویژگی Adobe Animate می شود، لیست تقریباً بی پایان است. بررسی Adobe Animate ما نشان داد که این نرم افزار همه چیزهایی را که برای شروع به آن نیاز دارید دارد. این یکی از مؤثرترین گزینه های موجود است و تقریباً برای همه چیز ابزاری وجود دارد.

دارایی های. کلید هر پروژه، اینها به شکل تصاویر برداری، فایل های بیت مپ و موارد دیگر هستند. یک کتابخانه کامل از اینها نیز وجود دارد، که اجرای هر پروژه را واقعا آسان می کند.
استفاده از پلتفرم های مختلف از آنجایی که این بخشی از مجموعه Creative Cloud است، به خوبی با سایر برنامه‌های Adobe ادغام می‌شود و امکان کشیدن و رها کردن ابزارها را به شما می‌دهد.
فریم ها و جدول زمانی. انیمیشن سازی به یک جدول زمانی دقیق نیاز دارد و این دقیقاً همان چیزی است که در اینجا موجود است. همچنین همه کاره است و شامل ابزارهای پنهان، بسط و موارد دیگر است.
اسکریپت. برای بهبود تجربه فلش، این به شما کمک می کند تا بازی ها را زنده کنید و به Adobe Animate کمک می کند تا از رقبای خود متمایز شود.
به اشتراک گذاری و انتشار. پروژه های تمام شده را می توان به راحتی در طیف گسترده ای از پلتفرم ها به اشتراک گذاشت و منتشر کرد و این برای استفاده حرفه ای عالی است.

بررسی دقیق Adobe Animate

پوشش تمام ویژگی های Animate در این بررسی غیرممکن است. اگر به این نوع چیزها علاقه دارید، این مستندات ۴۸۲ صفحه‌ای را امتحان کنید که Adobe منتشر کرده و بخشی برای هر دکمه، ابزار و آیتم قابل کلیک در برنامه دارد. برای این مقاله، من روی چند دسته بندی کلی تمرکز خواهم کرد که نمایانگر دامنه بسیار بزرگتر Animate هستند.

توجه داشته باشید که از نظر بصری، نسخه PC و Mac Animate کمی متفاوت است. من روی یک لپ تاپ مک تست کردم، بنابراین ممکن است صفحه نمایش شما مانند صفحه من ظاهر نشود.


دارایی ها

دارایی ها جزء کلیدی یک پروژه هستند. برای Animate، دارایی ها می توانند به شکل تصاویر برداری، فایل های بیت مپ، صدا و صداها و موارد دیگر باشند. تب Library، در نزدیکی تب Properties، تمام دارایی های یک پروژه را ذخیره می کند.

Animate طوری طراحی شده است که با سایر برنامه های Creative Cloud بدون نقص کار کند. این یکپارچگی با Adobe cloud شما را ارائه می دهد و به شما این امکان را می دهد که به راحتی اجزا را از فضای ذخیره سازی خود به روی بوم بکشید و رها کنید.

شما همچنین به گرافیک های Adobe Stock دسترسی یکپارچه دارید که بسته به اهداف خود می توانید آن ها را در قالب واترمارک خریداری کرده یا استفاده کنید. اگر گرافیک های خود را زودتر از موعد ساخته اید، می توانید آنها را از Photoshop یا Illustrator وارد کنید.

فریم ها و جدول زمانی

انیمیشن از هر نوعی که باشد برای اجرا به جدول زمانی فریم نیاز دارد. جدول زمانی Adobe بسیار متنوع است و حتی حاوی ابزارهای مخفی است.

وقتی به جدول زمانی اصلی نگاه می کنید، مرحله اصلی را مشاهده می کنید. می توانید هر تعداد که دوست دارید اشیا و لایه ها را در اینجا قرار دهید، مسیرهایی را برای آنها ایجاد کنید تا در طول زمان طی کنند یا بسیاری از حرکات خاص دیگر.

هر زمان که یک شی را به یک لایه اضافه می کنید، یک فریم کلیدی به طور خودکار در فریم یک برای آن لایه ایجاد می شود. می توانید با انتخاب شماره فریم و سپس درج آن از نوار منو، فریم های کلیدی خود را نیز اضافه کنید.

همچنین جدول زمانی ثانویه برای نمادها وجود دارد. اگر یک نماد ایجاد کنید و یک tween به آن اضافه کنید، می توانید به این جدول زمانی منطبق دسترسی پیدا کنید. برای ویرایش انیمیشن این نمادها، از مرحله اصلی روی آنها دوبار کلیک کنید. بقیه بوم به جز نمادهای انتخاب شده کمی خاکستری می شود. در این نما، لایه‌هایی را از مرحله اصلی نمی‌بینید.

در نهایت، می‌توانید با گسترش پنجره تایم لاین و سپس دوبار کلیک کردن بر روی یک لایه، به جلوه‌های ویژه آسان دسترسی داشته باشید. این یک نمودار بزرگ تولید می کند که به شما امکان می دهد حرکت را بر اساس پیش تنظیمات آسان یا آنچه ساخته اید ویرایش کنید.

ابزارهای کلیدی

پنل ابزار در Animate بسیار شبیه به پنل Photoshop، Illustrator و سایر برنامه های Adobe است. نوار ابزار اصلی شامل بیش از ۲۰ ابزار دستکاری و ترسیم رایج است.

بسیاری از این آموزش‌ها از گرافیک برداری و همچنین بیت مپ پشتیبانی می‌کنند و نیازی به انتقال دائمی فایل‌ها بین ویرایشگر برداری و Animate را از بین می‌برند. آنها حتی برس های نقاشی وکتور را نیز در دسترس دارند.

ابزار استخوان مخصوص انیمیشن است. این به شما امکان می دهد تا ریگ های شخصیتی ایجاد کنید که ویرایش اندام و وضعیت بدن را هنگام حرکت از یک فریم به فریم دیگر آسان می کند.

پانل Properties به شما این امکان را می دهد که برخی از جنبه های یک شی انتخاب شده را بدون استفاده از تغییر شکل یا تکنیک های نقاشی روی بوم تغییر دهید. برای تغییرات سریع و ساده عالی است. بسته به نوع شیئی که انتخاب کرده اید، گزینه های ویرایش تغییر می کند.

برای اطلاعات بیشتر در مورد ویژگی های شی، دستکاری مرحله، و معرفی برخی از ابزارها، این آموزش تولید شده توسط Adobe را بررسی کنید.

اسکریپت

اسکریپت یک راه عالی برای افزودن تعامل به بازی فلش شما است. این چیزی است که بازی را زنده می کند و ویژگی برجسته Animate است که آن را از بسیاری از رقبا متمایز می کند.

متأسفانه، موضوع بسیار پیچیده ای نیز برای پوشش دادن است. اگر شما یک برنامه نویس نیستید، Adobe یک ویژگی «قطعات کد» را برای تعامل ارائه می دهد که می توانید در اینجا اطلاعات بیشتری در مورد آن بخوانید. هدف اسنیپت ها این است که به کسانی که دانش کدنویسی ندارند اجازه دهند از برخی عملکردهای رایج استفاده کنند. می‌توانید با رفتن به WINDOW > CODE SNIPPETS به قطعه‌ها دسترسی پیدا کنید.

اگر برنامه نویس هستید، اطلاعات زیر ممکن است مرتبط تر باشد. اسکریپت های Adobe در درجه اول به صورت JSFL نوشته می شوند که یک API جاوا اسکریپت است که به طور خاص برای استفاده از فلش است. می توانید یک فایل JSFL جدید ایجاد کنید اما Animate را باز کرده و به مسیر FILE > NEW > JSFL Script File بروید. اگر ترجیح می دهید در ActionScript بنویسید، می توانید به جای آن یک سند برای آن زبان ایجاد کنید.

با این کار یک محیط کدنویسی باز می شود. برای اطلاعات مقدماتی در مورد کار در این محیط و در JSFL، در اینجا یک منبع Adobe در مورد این موضوع وجود دارد. اگر به اطلاعاتی در مورد نوشتن اسکریپت نیاز دارید، در اینجا یک صفحه مستند عالی دیگر از Adobe وجود دارد.

اسکریپت ها هم برای کدنویسان مشتاق و هم برای آنهایی که کد خجالتی هستند یک ویژگی عالی هستند. برای استفاده موثر از آنها، مانند هر ویژگی پیچیده Adobe، به تمرین زیادی نیاز دارید.

صادرات/اشتراک گذاری

Animate چندین راه مختلف برای تبدیل یک پروژه از برنامه به یک فایل قابل استفاده ارائه می دهد. نوع اصلی فایل Animate .fla است، که پروژه‌های شما صرفه‌جویی می‌کنند و مهم نیست از چه نوع بوم استفاده می‌کنید. اگر می‌خواهید فایل را خارج از Animate مشاهده کنید، باید منتشر کنید یا صادر کنید.

Publish و Export دو شکل اشتراک گذاری فایل Animate هستند. انتشار یک فایل انواع فایل های منحصر به فرد را با تنظیماتی متناسب با نوع بوم منتشر می کند. به عنوان مثال، یک Canvas HTML5 دارای پیکربندی انتشار متفاوتی نسبت به AIR Desktop است. Publish به شما امکان دسترسی به انتهای فایل های تخصصی مانند .OAM (برای ارسال به سایر محصولات Adobe) یا .SVG (برای گرافیک های برداری) را می دهد. هنگامی که “انتشار” را انتخاب کردید، بلافاصله آن فایل ها را در رایانه خود خواهید داشت.

“Export” انواع فایل های شناخته شده تری مانند .MOV و .GIF را ارائه می دهد. اگر می‌خواهید فایلی از یک پروژه نهایی ایجاد کنید، مفیدتر است زیرا فایل‌های ایجاد شده از طریق «صادرات» را نمی‌توان در Animate دوباره باز کرد و ویرایش کرد.

علاوه بر این، برخی از این فایل‌ها به استفاده از Adobe Media Encoder برای صادرات صحیح نیاز دارند.که می توانید آن را از سایت یکداون دانلود کنید.

وقتی سعی کردم یک ویدیوی ساده را با فرمت mp4 صادر کنم، با این صفحه پیچیدگی صادراتی که باعث وحشت می شود، استقبال شدم:

خوشبختانه، شما اصلاً مجبور نیستید کار زیادی انجام دهید. در پانل بالا سمت راست، روی فایل خود (متن آبی) کلیک راست کرده و تنظیمات را انجام دهید. سپس دکمه سبز رنگ “play” را انتخاب کنید و به رایانه شما صادر می شود!

وقتی بازی با گزینه های مختلف صادرات و انتشار را تمام کردم، دسکتاپ من نیم دوجین فایل مختلف برای همان پروژه داشت. اگر روی پلتفرم کار می کنید یا نیازهای خاصی دارید این عالی است. قطعا تحت پوشش قرار خواهند گرفت!

در نتیجه

 Adobe Animate  طیف وسیعی از ابزارها را ارائه می دهد که شما را از نقطه A به نقطه B می رساند. این برنامه برای همه نوع کاربران مناسب است و به طور کلی معیاری برای سایر سیستم عامل های انیمیشن در نظر گرفته می شود. مقایسه می شوند. در حالی که ممکن است مدتی طول بکشد تا مفاهیم Animate را بیاموزید، اما ارزش وقت شما را دارد و به قدرتمندترین ابزار موجود در بازار دسترسی خواهید داشت.

از کارتون گرفته تا بازی های پیچیده، Animate یک برنامه درجه یک است. با پشتیبانی فراوان و یک جامعه بزرگ، هنگام شروع یا گسترش دانش خود، به هر سؤالی پاسخ خواهید داد.

ند.

سوالات متداول
Adobe Animate برای چه مواردی استفاده می شود؟

Adobe Animate قابلیت های زیر را ارائه می دهد:

 • رسانه Export
 •  Character Skinning
 • Character Rigging
 • Model Library
 • مدل سازی سه بعدی
 • انیمیشن سه بعدی
 • Asset Library
چگونه می توانم عمق لایه را به انیمیشن Adobe خود اعمال کنم؟

Animate یک ویژگی لایه پیشرفته دارد که می توانید از آن برای افزودن عمق لایه به لایه های تایم لاین خود استفاده کنید. امکان تغییر عمق یک لایه و متحرک سازی آن وجود دارد.

چگونه بدون نوشتن کد یک انیمیشن بسازید؟

اگر در حال ایجاد انیمیشن برای بوم HTML5 هستید، می توانید از جادوگر کد اکشن استفاده کنید. در این حالت نیازی به نوشتن هیچ کدی ندارید. نحوه استفاده از جادوگر کد اکشن در Animate را بیاموزید.

چگونه پسوند فایل های MXP و ZXP را در نرم افزار انیمیشن Adobe نصب کنم؟

دو گزینه برای نصب پسوند فایل MXP و ZXP وجود دارد: می توانید آنها را به عنوان افزونه با استفاده از ابزار Manage Extensions یا با استفاده از خط فرمان نصب کنید. با نحوه نصب برنامه های افزودنی در Animate آشنا شوید و نکات عیب یابی را بیابید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]
ویندوز

System Requirements and Technical Details

 • Processor: Intel Pentium 4 or Intel Centrino, Intel Xeon, or Intel Core Duo (or compatible) processor (2GHz or faster processor)
 • Operating system Microsoft Windows 7 with Service Pack 1 or Windows 10 version 1703
 • RAM: 2 GB of RAM (8 GB recommended)
 • Hard disk space: 4 GB of available hard-disk space for installation; more free space required during installation (cannot install on removable flash storage devices)
 • Monitor resolution: 1024x900 display (1280x1024 recommended)
 • GPU: OpenGL version 3.3 or higher
مک

System Requirements and Technical Details

 • Processor: Multicore Intel processor
 • Operating system: macOS X version 10.12 (64 bit) or version 10.13 (64 bit)
 • RAM: 2 GB of RAM (8 GB recommended)
 • Hard disk space: 4 GB of available hard-disk space for installation; more free space required during installation (cannot install on a volume that uses a case-sensitive file system or on removable flash storage devices)
 • Monitor resolution: 1024x900 display (1280x1024 recommended)
 • GPU OpenGL version 3.3 or higher

آموزش فعال سازی نرم افزار

 • فایل را از حالت فشرده خارج کنید.
 • نرم افزار را نصب کنید ، اما اجرا نکنید.
 • فایل  موجود در پوشه Crack Fix را در مسیری که نرم افزار نصب شده است کپی کنید و جایگزین فایل قبلی کنید.
 • نرم افزار را اجرا کنید.

پسورد فایل فشرده : yekdown.com

برای کپی کلیک کنید پسورد کپی شد، می‌توانید برای خارج کردن از فایل فشرده استفاده کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درخواست نرم افزار

در صورتی نرم افزار، یا کرک نرم افزارتان را نمی توانید پیدا کنید، درخواست خود را برای ما ارسال کنید تا در سریعترین زمان برای شما ارسال شود.