.
۷ تا از تنظیمات بهینه سازی عملکرد بازی در ویندوز ۱۱
  • یکی از تنظیمات بازی ویندوز ۱۱ که باید همیشه آن را فعال کنید، حالت بازی مفید است.
  • تخصیص GPU اختصاصی خود به بازی ها راهی عالی برای اطمینان از عملکرد بالای گرافیکی است.
  • به روز رسانی درایورهای کارت گرافیک به شما کمک می کند تا گیم پلی شما را همیشه روان نگه دارید.

ویندوز ۱۱ عملکرد بازی را با HDR خودکار و DirectStorage خود بهبود می بخشد. در حالی که این گزینه های جدید مطمئناً تفاوت ایجاد می کنند، بهینه سازی عملکرد بازی در ویندوز ۱۱ شما نیز تحت تأثیر تنظیمات شما قرار می گیرد. بنابراین، ما بهترین تنظیمات ویندوز ۱۱ را برای بازی به شما نشان خواهیم داد که می توانید آن ها را تغییر دهید.

بهینه سازی سیستم شما همیشه ساده نیست، به خصوص اگر در زمینه تکنولوژی مهارت ندارید و نمی دانید چه چیزی را باید تغییر دهید یا چگونه به آن دسترسی داشته باشید.

مهم نیست که چگونه تنظیمات خود را برای بازی مدیریت می کنید، داشتن یک لپ تاپ گیمینگ ویندوز ۱۱ خوب می تواند تفاوت زیادی ایجاد کند و به شما امکان می دهد جدیدترین بازی های منتشر شده را اجرا کنید.

خوشبختانه، این فرآیند خیلی پیچیده نیست، و در راهنمای امروز، به شما نشان خواهیم داد که بهترین تنظیمات ویندوز ۱۱ برای بازی که باید از آنها استفاده کنید، چیست.

ویندوز ۱۱ چه ویژگی های بازی دارد؟

مایکروسافت برخی از ویژگی های ایکس باکس را به ویندوز می آورد و اولین ویژگی آن Auto HDR است. اگرچه این ویژگی بر عملکرد تأثیر نمی گذارد، اما باعث می شود بازی ها با رنگ های پر جنب و جوش جزئیات بیشتری به نظر برسند.

برای استفاده از این گزینه، به مانیتوری نیاز دارید که با HDR سازگار باشد. به خاطر داشته باشید که ابتدا باید تنظیمات خود را تغییر دهید زیرا به طور پیش فرض فعال نیست.

فعال کردن HDR خودکار در ویندوز ۱۱ به همان راحتی که می توانید تصور کنید، بسیار مفید است، اگر مانیتوری داشته باشید که بتواند از این ویژگی پشتیبانی کند.

ویژگی دیگر DirectStorage است و به بازی‌ها اجازه می‌دهد تا با ارسال تماس‌ها برای دارایی‌های سه بعدی مستقیماً به GPU سریع‌تر بارگیری شوند. با این حال، برای استفاده از این ویژگی به یک SSD پرسرعت نیاز دارید.

آیا برنامه های راه اندازی با بازی تداخل دارند؟

برنامه‌های راه‌اندازی معمولاً در جلسات بازی شما تداخلی ایجاد نمی‌کنند، اما این به شدت به نوع برنامه‌هایی که استفاده می‌کنید بستگی دارد.

غیرفعال کردن آنها باعث می شود سیستم شما سریعتر راه اندازی شود و در نتیجه عملکرد کمی را افزایش دهید. با انجام کارهای زیر می توانید برنامه های راه اندازی را خاموش کنید:

۱.Ctrl + Shift + Esc را فشار دهید. با این کار Task Manager راه اندازی می شود.
۲.به تب Startup بروید.

برنامه راه اندازی مورد نظر را انتخاب کنید و بر روی Disable کلیک کنید.

۴.این کار را برای همه برنامه های غیر ضروری که به آنها نیاز ندارید انجام دهید.

چگونه ویندوز ۱۱ را برای بازی بهینه کنیم؟
۱. درایورهای کارت گرافیک خود را به روز کنید

۱.به وب سایت سازنده کارت گرافیک خود مراجعه کنید و به بخش دانلودها یا درایورها بروید.
۲.مدل کارت گرافیک خود را انتخاب کرده و روی Search کلیک کنید.

۳.برای دانلود آخرین درایورها روی دکمه دانلود کلیک کنید.

۴.پس از دانلود نرم افزار، فایل راه اندازی را اجرا کنید تا نصب شود.

به روز رسانی دستی درایورها می تواند خسته کننده باشد و اگر می خواهید این فرآیند را هم ساده تر و هم سریعتر انجام دهید، پیشنهاد می کنیم از ابزار تخصصی مانند DriverFix برای انجام خودکار این کار استفاده کنید.

۲. حالت بازی را فعال کنید و تنظیمات گرافیک را تغییر دهید

۱.روی دکمه Start در نوار وظیفه کلیک کنید.

۲.حالا از منو گزینه Settings را انتخاب کنید.

۳.از قسمت سمت چپ، Gaming را انتخاب کنید. در سمت راست، Game Mode را انتخاب کنید.

۴.مطمئن شوید که حالت بازی روی روشن تنظیم شده باشد.

۵.حالا Graphics را در تنظیمات مربوطه انتخاب کنید.

۶.به دنبال بازی مورد نظر در لیست بگردید. اگر در دسترس نیست، روی دکمه Browse کلیک کنید و آن را به صورت دستی اضافه کنید.

۷.بازی را انتخاب کنید و روی گزینه ها کلیک کنید.

High performance8.8 را انتخاب کرده و روی Save کلیک کنید.

۹.مراحل ۶-۸ را برای همه بازی هایی که انجام می دهید تکرار کنید.

اگر پس از فعال کردن این ویژگی با مشکل مواجه شدید، حتماً از راهنمای ما در مورد نحوه غیرفعال کردن حالت بازی برای راه‌های رفع آنها دیدن کنید.

۳. از نرم افزار اختصاصی کارت گرافیک استفاده کنید

۱.نرم افزار کارت گرافیک خود را باز کنید.
۲.به بخش تنظیمات بروید.

۳.یکی از تنظیمات از پیش تعیین شده را انتخاب کنید یا تنظیمات را به صورت دستی انجام دهید.

این یک راه حل پیشرفته است و بسته به نوع گرافیک شما متفاوت است. برای دستیابی به بهترین نتایج بهینه سازی عملکرد بازی در ویندوز ۱۱، باید تنظیمات مختلفی را آزمایش کنید.

۴. طرح قدرت با کارایی بالا را انتخاب کنید

۱.روی نماد جستجو در نوار وظیفه کلیک کنید.

۲.وارد طرح برق شوید اکنون Choose a power plan را انتخاب کنید.

۳.طرح قدرت با کارایی بالا را انتخاب کنید. اگر در دسترس نیست، آن را در بخش نمایش طرح‌های اضافی جستجو کنید.

۵. برنامه های پرمصرف را غیرفعال کنید

۱.Ctrl + Shift + Esc را فشار دهید تا Task Manager باز شود.
۲.اکنون بر روی CPU یا Memory کلیک کنید تا برنامه ها بر اساس استفاده مرتب شوند.

۳.فرآیندی را که می خواهید متوقف شود انتخاب کنید و روی End task کلیک کنید.

۴.این مراحل را برای تمام فرآیندهای غیر ضروری تکرار کنید.

۶. انیمیشن ها را غیرفعال کنید

۱.Windows + I را فشار دهید تا تنظیمات باز شود و از منوی سمت چپ به Accessibility و سپس جلوه‌های ویژوال در سمت راست بروید.

۲.در مرحله بعد، مطمئن شوید که کلید کنار جلوه های انیمیشن خاموش است.

به نظر می رسد رابط کاربری ویندوز ۱۱ در نتیجه افکت های انیمیشن، جریان روان تری دارد. از سوی دیگر، فعال کردن انیمیشن‌ها در یک سیستم کندتر، ممکن است تجربه‌ای کند را به همراه داشته باشد که در آن برنامه‌ها برای راه‌اندازی یا رد کردن آن زمان می‌برند.

اگر به سرعت بیشتر از ظاهر اهمیت می دهید، خاموش کردن جلوه های انیمیشن در ویندوز ۱۱ تا حد امکان ساده و ساده است.

۷. به روز رسانی خودکار ویندوز را غیرفعال کنید

۱.Windows + I را نگه دارید تا برنامه تنظیمات باز شود و به Windows Update بروید.

۲.در اینجا مقدار زمانی را که می‌خواهید به‌روزرسانی‌ها متوقف شوند، در کنار گزینه Pause updates انتخاب کنید. این یکی از بهترین تنظیمات ویندوز ۱۱ برای بازی است که می توانید آن را ویرایش کنید تا مطمئن شوید که در اواسط بازی دچار وقفه نمی شوید.

ویندوز ۱۱ به طور خودکار با وصله های نگهداری و امنیتی به صورت ماهانه و در صورت لزوم بیشتر به روز می شود. این به‌روزرسانی‌ها برای بستن حفره‌های امنیتی، حذف باگ‌ها، افزایش سرعت سیستم و (گاهی) معرفی ویژگی‌های جدید طراحی شده‌اند.

علیرغم این واقعیت که این روش تضمین می کند که دستگاه ها همیشه به جدیدترین بیت ها دسترسی دارند، اما یکی از آزاردهنده ترین جنبه ها است زیرا کنترل کیفیت به روز رسانی ها مورد تردید قرار گرفته است.

این نه تنها به این دلیل است که برای تکمیل اعمال تغییرات هنوز باید راه اندازی مجدد شوند، که می تواند بازی شما را مختل کند، بلکه به این دلیل است که تعداد به روز رسانی هایی که حاوی اشکالاتی هستند که بر تجربه تأثیر منفی می گذارند به طور قابل توجهی افزایش یافته است. در طول چند سال گذشته.

بهینه سازی عملکرد بازی در ویندوز ۱۱ در حالت بازی چه می کند؟

این ویژگی به شما این امکان را می دهد که بدون هیچ گونه مزاحمتی از بازی های مورد علاقه خود لذت ببرید. این بدان معناست که از نصب درایورها و همچنین اعلان‌های راه‌اندازی مجدد جلوگیری می‌شود.

علاوه بر این، این ویژگی باعث بهبود نرخ فریم در برخی بازی ها می شود. بهترین چیز در مورد آن این است که به طور پیش فرض فعال است، بنابراین لازم نیست چیزی را برای استفاده از آن تغییر دهید.

آیا ویندوز ۱۱ برای بازی بهتر از ویندوز ۱۰ است؟

وقتی صحبت از ویندوز ۱۱ در مقابل ویندوز ۱۰ می‌شود، از نظر عملکرد، هر دو سیستم یکسان عمل می‌کنند و اولی برتری کمتری نسبت به نسل قبلی خود دارد. با این حال، مزیت تقریبا ناچیز بود.

جایی که سیستم عامل جدید می درخشد، ویژگی های جدید، به ویژه Direct Storage است که مرزهای بازی را در سیستم هایی که می توانند از آن پشتیبانی کنند، جابجا می کند.

بسیاری نگران سازگاری با بازی های قدیمی هستند، اما راه هایی برای اجرای بازی های قدیمی در ویندوز ۱۱ وجود دارد، بنابراین هیچ مشکلی در این زمینه تجربه نخواهید کرد.

اینها فقط چند تنظیم هستند که می توانید در رایانه خود تغییر دهید و عملکرد بهتری داشته باشید. با ترکیب این روش ها، می توانید نرخ فریم بهتری را در حین بازی به دست آورید.

از آنجایی که سرعت پردازش یک فاکتور مهم در هنگام بازی است، توانایی سریع‌تر کردن ویندوز ۱۱ می‌تواند تجربه کلی شما را به میزان قابل توجهی بهبود بخشد.

امیدواریم که ترفندهای بهینه سازی عملکرد بازی در ویندوز ۱۱ ما برای شما مفید بوده باشد. از چه تنظیماتی برای جلسات بازی خود استفاده می کنید؟ آنها را در بخش نظرات زیر با ما به اشتراک بگذارید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

پسورد فایل فشرده : yekdown.com

برای کپی کلیک کنید پسورد کپی شد، می‌توانید برای خارج کردن از فایل فشرده استفاده کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درخواست نرم افزار

در صورتی نرم افزار، یا کرک نرم افزارتان را نمی توانید پیدا کنید، درخواست خود را برای ما ارسال کنید تا در سریعترین زمان برای شما ارسال شود.