.
۳ راه برای ایجاد یک USB قابل بوت ویندوز ۱۱ در مک

ویندوز ۱۱ مجموعه ای از ویژگی های جدید را همراه با ظاهری اصلاح شده معرفی می کند که تاکید بیشتری بر یکنواختی و کارایی دارد.
می توانید از یک ماشین مجازی برای نصب آن بر روی مک خود استفاده کنید و آن را امتحان کنید.
یکی از راه‌های ایجاد رسانه نصب ویندوز ۱۱ از مک، استفاده از ترمینال است.
راه آسان دیگر برای ایجاد USB قابل بوت ویندوز ۱۱ از طریق Boot Camp است.

 

ویندوز ۱۱ مجموعه ای از ویژگی های جدید را همراه با ظاهری اصلاح شده معرفی می کند که تاکید بیشتری بر یکنواختی و کارایی دارد. بنابراین، موضوع امروز نحوه ایجاد یک USB قابل بوت ویندوز ۱۱ در مک است.

به جای ارتقاء، نصب تمیز ویندوز ۱۱ روشی است که بهترین نتایج را هنگام به دست آوردن سیستم عامل به همراه دارد. با استفاده از درایوی که در ویندوز ۱۱ قابل بوت است، می توانید این کار را انجام دهید.

اگر با رایانه شخصی ویندوزی کار می کنید، ساخت یک سی دی قابل بوت برای ویندوز ۱۱ یک روش بسیار ساده است. از سوی دیگر، اگر با مک کار می کنید، این روند کمی پیچیده تر خواهد بود.

این پست نحوه انجام این کار را بدون استفاده از رایانه شخصی مبتنی بر ویندوز یا ماشین مجازی (VM) و همچنین بدون استفاده از کمک BootCamp شرح خواهد داد. به خواندن ادامه دهید!

آیا می توانید ویندوز ۱۱ را نصب کنید؟

از آنجایی ویندوز ویندوز ۱۱ به یک ماژول فنی TPM نیاز دارد، تنها PARALLELS به کاربران می دهد که ویندوز ۱۱ را در حال حاضر روی مک نصب کنند.

این قابلیت اینتل و جدیدترین مک های اپل با تراشه های Silicon M1 و همچنین جدیدترین MacOS Monterey در دسترس است.

آیا ویندوز ۱۱ می تواند روی M1 Mac اجرا شود؟

اکنون می توانید ویندوز ۱۱ را روی M1 Mac خود اجرا کنید که قبلاً امکان وودیر نب علاوه بر این، و احتمالاً قابل توجه ترین، می توانید ویندوز ۱۱ را برای یک ماشین مجازی در M1 mac خود اجرا کنید.

PARALALLS در آزمایش‌ها بر روی M1 MAC به خوبی عمل می‌کند، بنابراین ویندوز در ARM در ماشین مجازی PARALLELS DESKTOP در M1 MAC نصب می‌شود.

این نسخه سیستم عامل بسیاری از برنامه های محبوب را اجرا می کند برای رایانه های موجود برای اینتل استفاده از نرم افزار شبیه سازی خود طراحی شده است.

⇒ Parallels Desktop 17 را دریافت کنید

آیا می توانم ویندوز ۱۱ را در Mac VirtualBox نصب کنم؟

بله، کاربر سیستم عامل مک هستید و به آزمایش آخرین نسخه ۱۱ هستید، از یک ماشین مجازی برای نصب ویندوز ۱۱ بر روی مک خود استفاده می کنید. حتی اگر فقط یک نسخه رایگان مانند VirtualBox باشد.

از سوی دیگر، باید توجه داشته باشید که Virtualbox فقط در این زمینه به درستی کار می کند. برای نصب ویندوز ۱۱ روی M1 Mac، به Parallels Desktop نیاز دارید.

اگر از Windows 11 pro یا نسخه جدیدتر (یا Hyper-V در ویندوز) استفاده کنید، می توانید از یک جذاب به نام مجازی استفاده کنید. مجازی سازی ایجاد استفاده از رایانه های مجازی در سیستم های مجازی را می سازد.

آیا ویندوز ۱۱ یک ارتقاء رایگان خواهد بود؟

بدون هیچ هزینه ای است. با این، این افزایش فقط برای رایانه های شخصی ویندوز ۱۰ است که آخرین ویندوز ۱۰ را در آن اجرا می کنند. و دارای سخت افزار است که کمترین نیازها را می کند.

در چارچوب ویندوز ۱۰، قسمت قسمت Windows Update، می‌توانید بررسی کنید که آیا جدیدترین به‌روزرسانی‌های را می‌توانید انجام دهید. توجه داشته باشید که در مکان‌هایی که مصرف می‌شود، ممکن است هزینه‌هایی باشد که خدمات اینترنتی را به شما ارائه دهند.

آیا ویندوز ۱۱ ارزش نصب دارد؟

ارتقاء به ویندوز ۱۱ دارای مزایای متعددی است. از موارد عبارتند از مواردی از کاربری، امنیت بهبود یافته، برنامه کاربردی به روز و ابزارک های اطلاعاتی.

کاربران دیگر بهانه ای برای احساس حقارت در ارتباط با دستگاه های پیچیده Macos و Chrome os دوستان خود را ندارند.

ویندوز ۱۱ به اندازه نسخه قبلی خود شیک است. صفحه کنترل. به لطف گرد پنجره، نوار وظیفه کوچک طرح‌بندی لمس‌پسند، دیدن طراحی دلپذیر.

سیستم عامل به ایمان تر است و باید توجه داشته باشید از این ممکن است به این نسبت داده می شود با استفاده از یک پردازنده قابل اعتماد معروف به ماژول پلتفرم پلتفرم قابل اعتماد نیاز نیاز دارد.

امنیت علیرغم، این نیاز جدید باعث شد از مفسران ویندوز هک های خود را ارائه دهند. زیرا برخی از رایانه های شخصی قدیمی قادر به اجرای سیستم عامل جدٌد نید.ت

برنامه ای که شد، بیایید ببینید چگونه می توانید یک رسانه نصب ویندوز ۱۱ از مک سه روش ساده ایجاد کنید. به خواندن ادامه دهید!

چگونه می توانم یک رسانه نصب ویندوز ۱۱ از مک ایجاد کنم؟

۱. از ترمینال استفاده کنید

۱. USB خود را به مک خود وصل کنید.

۲. برنامه ترمینال را با کلیک بر روی نماد لانچ پد در Dock باز کنید. Terminal را در قسمت جستجو تایپ کنید سپس نتیجه را با نام آن انتخاب کنید.

۳. با قرار دادن دستور زیر و فشردن Enter، HomeBrew را بر روی مک خود نصب کنید:

curl -fsSL -o install.sh https://raw.githubusercontent.com/Homebrew/install/HEAD/install.sh

۴. دستور زیر را برای اتمام نصب HomeBrew وارد کنید:

bin/bash install.sh/

۵. سپس، wimlib را با استفاده از دستور زیر نصب کنید:

brew install wimlib

کتابخانه Wimlib از فرمت فایل تصویربرداری ویندوز (WIM) پشتیبانی می کند. که به کاربران امکان ایجاد، تغییر، استخراج و نصب فایل های WIM را می دهد:

۶. diskutil list را تایپ کنید و Enter را فشار دهید تا لیستی از تمام درایوهای موجود در Mac شما نمایش داده شود. شناسه دیسک USB stick را یادداشت کنید که عبارت است از: disk2، disk3، disk4 و غیره…

۷. از دستور زیر برای فرمت USB Stick خود استفاده کنید و مطمئن شوید که نام دیسک را با نام دیسک خود جایگزین کنید:

diskutil eraseDisk MS-DOS WINDOWS11 GPT /dev/diskname

۸. برای دانلود ویندوز ۱۱ به صفحه مایکروسافت بروید و نسخه چندگانه ویندوز ۱۱ را در قسمت Disk Image (ISO) انتخاب کنید.

۹. زبان مورد نظر خود را برای سیستم عامل خود انتخاب کنید سپس بر روی دکمه دانلود ۶۴ بیتی کلیک کنید.

۱۰. با استفاده از دستور زیر فایل ISO را از پوشه Downloads خود سوار کنید و Enter را فشار دهید:

hdiutil mount ~/Downloads/filename.iso

۱۱. سپس فایل ISO را با دستور زیر در حافظه USB خود کپی کنید:
rsync -vha --exclude=sources/install.wim /Volumes/CCCOMA_X64FRE_EN-US_DV9/* /Volumes/WINDOWS11

به خاطر داشته باشید که نام فایل باید دقیقاً با نام نمایش داده شده مطابقت داشته باشد (CCCOMA_X64FRE_EN-US_DV9). اگر متفاوت است (به دلیل انتخاب متفاوت در زبان)، مراقب باشید که مطابق با تفاوت آن را تغییر دهید.

۱۲. فایل install.wim را از آنجایی که بزرگتر از ۴ گیگابایت است با این دستور تقسیم و کپی کنید:

wimlib-imagex split /Volumes/CCCOMA_X64FRE_EN-US_DV9/sources/install.wim /Volumes/WINDOWS11/sources/install.swm 3000

۱۳. همین! اکنون یک نصب کننده USB ویندوز ۱۱ در مک دارید. می توانید از آن برای نصب ویندوز ۱۱ بر روی هر دستگاهی که می خواهید استفاده کنید.

با استفاده از ترمینال داخلی به راحتی می توانید یک USB قابل بوت ویندوز ۱۱ در مک ایجاد کنید. پس از اتمام نصب چند ابزار مورد نیاز، باید رسانه نصب ویندوز ۱۱ را از صفحه رسمی مایکروسافت دانلود کرده و در USB خود کپی کنید.

فرآیند خیلی پیچیده نیست. با این حال، یکی از معایب استفاده از این تکنیک این است که نصب ۵.۲ گیگابایت فضای کامپیوتر شما را اشغال می کند.

امکان رایت فایل بزرگتر از ۴ گیگابایت در دستگاهی که با فرمت FAT32 است وجود ندارد. زیرا این تنها فرمتی است که با ویندوز و macOS سازگار است.

برای حل این مشکل، ممکن است نصب کننده را به چندین فایل کوچکتر تقسیم کنید. برای این کار باید یک Pack Manager به نام wimlib نصب کنید که با استفاده از Homebrew قابل انجام است. در طی مراحل ساخت سی دی قابل بوت، فایل نصب ویندوز تقسیم می شود.

۲. از Boot Camp استفاده کنید

۱.با رفتن به Applications و سپس Utilities در Finder به Boot Camp در مک خود دسترسی پیدا کنید.
۲.در داخل ابزار Boot Camp، کادر کنار ایجاد دیسک نصب ویندوز ۱۰ یا جدیدتر را علامت بزنید.

۳.مطمئن شوید که کادر دوم را اگر خاکستری نیست علامت بزنید و علامت سوم را بردارید. وقتی کارتان تمام شد، روی Continue کلیک کنید. نصب کننده usb ویندوز ۱۱ در مک را ادامه دهید

۴.به صفحه مایکروسافت بروید و ISO ویندوز ۱۱ را دانلود کنید. با انتخاب سیستم عامل چند نسخه ویندوز ۱۱، زبانی که می خواهید استفاده کنید، سپس روی دکمه دانلود ۶۴ بیتی کلیک کنید تا فرآیند دانلود ۶۴ بیت پایین ویندوز ۱۱ نصب کننده usb در مک آغاز شود.

بازگشت به Boot Camp، فایل ISO را که به تازگی دانلود کرده اید انتخاب کنید. سپس در قسمت Destination Disk درایو USB خود را انتخاب کنید. بوت کمپ USB شما را فرمت می کند و ویندوز ۱۱ را روی آن نصب می کند. پنجره جدیدی باز می شود که می گوید نرم افزار پشتیبانی ویندوز ذخیره شده است. خودشه! این دومین راه برای ایجاد نصب کننده USB ویندوز ۱۱ در مک است.

نیازی به دستورالعمل طولانی ترمینال یا نرم افزار شخص ثالث نیست. زیرا از Boot Camp Assistant می توان برای نصب ویندوز در مک و ساخت یک درایو نصب USB قابل بوت استفاده کرد.

با این حال، در مک های M1، به نظر نمی رسد این رویکرد قابل دسترسی باشد. بنابراین، برای آنها، باید از روش اول برای ایجاد USB قابل بوت ویندوز ۱۱ در مک استفاده کنید.

۳. از یک برنامه شخص ثالث استفاده کنید

UUByte ISO Editor یک برنامه قوی برای ویندوز و مک است که می تواند برای دستکاری فایل های ISO استفاده شود. به دلیل عملکرد رایت، ایجاد یک USB یا DVD قابل بوت از تصویر ISO ویندوز سریع و ساده است.

به لطف قابلیت استخراج، می توانید تصویر ISO را از حالت فشرده خارج کرده و محتوای آن را بر روی یک دیسک محلی استخراج کنید. علاوه بر آن، دارای ابزارهایی برای تولید و دستکاری تصاویر ISO است که استفاده از آنها آسان است.

هر دو روش ذکر شده در بالا برای استفاده رایگان هستند و با اینتل و M1 Mac سازگار هستند. از طرف دیگر، اگر ترجیح می دهید از ترمینال استفاده نکنید و در عوض تجربه ای مبتنی بر رابط کاربری گرافیکی (GUI) داشته باشید، می توانید از UUByte ISO Editor استفاده کنید که هزینه آن ۲۹.۹۵ دلار است اما یک آزمایش رایگان ارائه می دهد.

این برنامه سازگاری کاملی را برای انواع مدل‌های مک و نسخه‌های macOS ارائه می‌دهد و تولید یک درایو فلش USB نصب ویندوز ۱۱ را ساده می‌کند.

آیا ویندوز واقعا بهتر از مک است؟

وقتی صحبت از سخت افزار به میان می آید، اگر یک کامپیوتر شخصی (کامپیوتر) خریداری کنید، چه دسکتاپ یا لپ تاپ، پول بیشتری دریافت می کنید.

به دلیل وجود هزاران سیستم مختلف رایانه شخصی و هزاران فروشگاه مختلف که آنها را می فروشند، اختلاف قیمت زیادی وجود دارد. از طرف دیگر، مک‌ها قیمتی دارند که تقریباً همیشه یکسان است، به این معنی که احتمال اینکه شما به یک معامله بپردازید کمتر است.

تجارت بازی های ویدیویی یک تجارت عظیم است. بازی‌های رایانه‌ای به طور فزاینده‌ای پیچیده‌تر می‌شوند و برای انجام آن‌ها، به مقدار قابل توجهی فضای ذخیره‌سازی و کارت گرافیکی در بالاترین سطح خود نیاز دارید.

یک رایانه شخصی که سخت افزار لازم برای اجرای بازی های معاصر را دارد، ممکن است به همان قیمت مک بوک خریداری شود که قادر به اجرای هیچ یک از جدیدترین عناوین بازی های ویدیویی نیست. علاوه بر این، سیستم عامل مک با تعداد زیادی بازی ویدیویی سازگار نیست.

کارایی حافظه مجازی در ویندوز به طور قابل توجهی بالاتر از مک است. رایانه ای با حافظه کافی کندتر کار می کند، اما به طور کامل خراب نمی شود.

مکی که حافظه آن تمام می شود، به طور قابل توجهی بیشتر در معرض خطر از کار افتادن است. این نشان می‌دهد که رایانه‌های شخصی ویندوزی ممکن است با مقدار رم کمتری نسبت به قبل عملکرد قابل اعتمادی داشته باشند.

چرا نمی توانم به ویندوز ۱۱ ارتقا دهم؟

علاوه بر الزامات معمول برای CPU، GPU و RAM، ویندوز ۱۱ از شما می‌خواهد که TPM 2.0 و Secure Boot را روی سیستم خود نصب کنید تا بالاترین سطح امنیتی ممکن را ارائه دهید.

اگر این الزامات USB قابل بوت ویندوز ۱۱ در مک را برآورده نکنید، فرآیند ارتقا کمی پیچیده‌تر خواهد بود. پست ما در مورد نحوه نصب ویندوز ۱۱ بدون TPM 2.0 و Secure Boot را بررسی کنید. رابط های کاربری ویندوز ۱۱ و macOS شباهت های زیادی دارند و با طراحی جدید که لبه های گرد دارد، رابط کاربری ویندوز ۱۱ بیش از همیشه شبیه macOS به نظر می رسد.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 2 میانگین: 5]

پسورد فایل فشرده : yekdown.com

برای کپی کلیک کنید پسورد کپی شد، می‌توانید برای خارج کردن از فایل فشرده استفاده کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درخواست نرم افزار

در صورتی نرم افزار، یا کرک نرم افزارتان را نمی توانید پیدا کنید، درخواست خود را برای ما ارسال کنید تا در سریعترین زمان برای شما ارسال شود.