.
۱۲ ویژگی عالی سافاری (Safari) که باید در آیفون استفاده کنید

مرورگر موبایل (Safari) سافاری اپل مملو از امکانات است. در اینجا لیستی از بهترین ویژگی هایی وجود دارد که همه دارندگان آیفون باید در مورد آنها بدانند.

رله خصوصی iCloud

اپل در سال ۲۰۲۱ نسخه آزمایشی iCloud Private Relay را به عنوان راهی برای ناشناس کردن ترافیک وب در مرورگر (Safari) راه‌اندازی کرد. اگر برای هر سطحی از iCloud (که به عنوان اشتراک iCloud+ شناخته می شود) پرداخت می کنید یا از Apple One استفاده می کنید، می توانید از iCloud Private Relay استفاده کنید.

Private Relay یک VPN نیست و نمی توانید همزمان از VPN و iCloud Private Relay استفاده کنید. این سرویس با ارسال درخواست های وب از طریق دو پرش کار می کند: اولی (که توسط اپل اداره می شود) می تواند آدرس IP شما را ببیند اما درخواست شما و سوابق DNS را رمزگذاری می کند، در حالی که دومی (که توسط شخص ثالث اداره می شود) یک آدرس IP تصادفی اختصاص می دهد و وب درخواست شما را رمزگشایی می کند.

ایده این است که نه اپل و نه شخص ثالث نمی توانند نقاط را به هم متصل کنند و بدانند چه کسی از یک وب سایت خاص بازدید می کند. اما بیشتر اوقات همانطور که تبلیغ می شود کار می کند، بنابراین اگر نگران حفظ حریم خصوصی هستید ارزش آن را دارد که آن را روشن کنید.

با راه اندازی برنامه تنظیمات و ضربه زدن روی نام خود در بالای صفحه، iCloud Private Relay را فعال کنید (یا آن را خاموش کنید). از اینجا به iCloud > iCloud Private Relay بروید و سرویس را فعال کنید.

برنامه های افزودنی سافاری

Safari با ورود iOS 15 توانایی استفاده از افزونه‌ها را به دست آورد. این به شما امکان می‌دهد تا قابلیت‌های مرورگر اپل را با افزونه‌های شخص ثالث بسیار گسترش دهید، اگرچه برای انجام این کار باید از طریق کانال‌های اپل بروید.

افزونه های سافاری را در اپ استور خواهید یافت. برنامه App Store را اجرا کنید و سپس روی «برنامه‌ها» در پایین صفحه ضربه بزنید. به پایین صفحه بروید و دسته «افزونه‌های سافاری» را در زیر دسته‌های برتر بیابید (اگر قابل مشاهده نیست روی «See All» ضربه بزنید). از اینجا می‌توانید برنامه‌های افزودنی را مانند هر برنامه دیگری نصب کنید.

بسیاری از برنامه‌ها با افزونه‌های سافاری (درست مانند برنامه‌های اپل واچ و ویجت‌های صفحه اصلی) همراه هستند. می‌توانید این موارد را در تنظیمات > سافاری > برنامه‌های افزودنی فعال یا غیرفعال کنید. این شامل مسدودکننده‌های محتوا (برای مسدود کردن تبلیغات آنلاین و ردیاب‌ها) به‌علاوه برنامه‌های افزودنی معمولی است که عملکرد اصلی مرورگر را گسترش می‌دهند.

ما فهرستی از برنامه‌های افزودنی Safari برای iPhone و iPad را گردآوری کرده‌ایم که به شما امکان می‌دهد کارهایی مانند فعال کردن ویدیوی تصویر در تصویر را در هر مکانی انجام دهید، صفحات وب Google AMP را غیرفعال کنید، و حالت تاریک را به وب‌سایت‌هایی که صریحاً پشتیبانی نمی‌کنند، بیاورید. آی تی.

ویژگی های پیشرفته حریم خصوصی

Safari دارای چند تنظیمات حریم خصوصی است که ممکن است قبلاً آنها را فعال کرده باشید، اما اگر نگران حریم خصوصی آنلاین هستید، ارزش بررسی فعال بودن آنها را دارد. به تنظیمات > سافاری بروید و به بخش «حریم خصوصی و امنیت» بروید.

می‌توانید «جلوگیری از ردیابی بین سایتی» را فعال کنید تا تبلیغ‌کنندگان و کوکی‌هایشان را از ردیابی شما در سراسر وب مسدود کند. این، در تئوری، از ایجاد نمایه‌ای از شما بر اساس وب‌سایت‌هایی که بازدید می‌کنید توسط تبلیغ‌کنندگان جلوگیری می‌کند. سافاری اولین مرورگر اصلی بود که کوکی های شخص ثالث را به طور پیش فرض مسدود کرد.

همچنین اگر از iCloud Private Relay استفاده می‌کنید، می‌توانید «Hide IP Address» را فعال کنید تا از دیدن این اطلاعات هم ردیاب‌ها و هم وب‌سایت‌ها جلوگیری کنید. این ویژگی تلاش می‌کند تا تلاش‌های تبلیغ‌کنندگان برای پروفایل شما را بر اساس IP شما خنثی کند.

همچنین می‌توانید برای محدود کردن بیشتر ردیابی، «اندازه‌گیری تبلیغات حفظ حریم خصوصی» (که به‌طور پیش‌فرض روشن است) را غیرفعال کنید.

حالت خواننده

می‌توانید حالت Reader را در اکثر وب‌سایت‌ها با ضربه زدن و نگه داشتن دکمه «AA» در سمت چپ URL یک وب‌سایت در نوار آدرس Safari فعال کنید. همچنین می‌توانید روی این دکمه ضربه بزنید و اگر ترجیح می‌دهید این کار را با دو ضربه انجام دهید، «Show Reader» را انتخاب کنید. هنگامی که این کار را انجام می دهید، سافاری همه چیز را به جز محتوای صفحه وب حذف می کند و آن را در قالبی قابل تنظیم به شما ارائه می دهد.

این به چند دلیل عالی است. برای شروع، تبلیغات آزاردهنده را حذف می‌کند (از جمله آنهایی که در حین خواندن، محتوا را به بالا و پایین صفحه تغییر می‌دهند، تازه می‌شوند).

می توانید Reader را با ضربه زدن بر روی نماد “AA” در نوار URL و انتخاب فونت، رنگ پس زمینه و اندازه متن با استفاده از دکمه های کوچک و بزرگ “A” سفارشی کنید. برای خروج از Reader، “Hide Reader” را از این منو انتخاب کنید یا دوباره دکمه “AA” را طولانی فشار دهید. با انتخاب پس‌زمینه‌ی تیره می‌توانید وب‌سایت‌ها را در تاریکی بدون کور شدن بخوانید، که برای مطالعه‌های آخر شب در رختخواب ضروری است.

این یک ویژگی دسترسی به همان اندازه است که راحت است و Safari تنظیمات Reader شما را تا دفعه بعد که از آن استفاده می کنید به خاطر می آورد.

منوی “تنظیمات وب سایت”.

اگر روی دکمه “AA” در نوار URL وب سایت ضربه بزنید (هنگام بازدید از یک وب سایت) گزینه “تنظیمات وب سایت” را مشاهده خواهید کرد. روی آن ضربه بزنید و می توانید هر بار با استفاده از «استفاده خودکار از Reader» یا همیشه نسخه دسکتاپ یک وب سایت را با استفاده از دکمه «درخواست وب سایت دسکتاپ» درخواست کنید.

Reader فقط باید در صفحاتی وارد شود که منطقی هستند، بنابراین برای مثال صفحه اصلی وب‌سایتی که محتوایی فراتر از سرفصل‌ها ندارد باید به طور معمول عمل کند در حالی که به مقاله ضربه می‌زنید حالت Reader را برای شما فعال می‌کند.

سافاری تنظیمات شما را برای هر وب سایت به خاطر می آورد. برای ایجاد تغییرات در این تنظیمات، به تنظیمات > سافاری بروید و به قسمت «تنظیمات وب‌سایت‌ها» بروید.

مرتبط: چگونه بررسی کنیم که کدام وب‌سایت‌ها می‌توانند به مکان شما در سافاری دسترسی داشته باشند

لیست خواندن

ممکن است یک وب سایت محصولی باشد که می خواهید کاوش کنید یا ویدیویی که در جایی آنلاین میزبانی شده است. اینجاست که Reading List وارد می شود و به شما امکان می دهد وب سایت ها را برای بعد ذخیره کنید.

همچنین می توانید از دکمه اشتراک گذاری در سافاری برای دسترسی به این گزینه در حالی که صفحه وب باز است استفاده کنید.

با ضربه زدن روی دکمه «نشانک‌ها» در نوار پایین صفحه و سپس ضربه زدن روی برگه Reading List (به نظر می‌رسد که یک عینک به نظر می‌رسد) همه این پیوندها را در سافاری می‌توانید پیدا کنید. اگر Mac یا iPad دارید، لیست خواندن شما بین دستگاه‌ها همگام‌سازی می‌شود.

گروه های برگه (و میانبرها)

اگر از ویژگی‌های گروه‌بندی سافاری استفاده نمی‌کنید، سازمان‌داده نگه‌داشتن برگه‌ها می‌تواند یک مشکل واقعی باشد. این به شما امکان می‌دهد گروه‌های برچسب‌گذاری‌شده را برای برگه‌ها ایجاد کنید تا بتوانید جلسات مرور را در صورت تقاضا فراخوانی و رد کنید.

برای راه‌اندازی گروه‌های خود، Safari را راه‌اندازی کنید و سپس روی دکمه مشاهده برگه در گوشه سمت راست پایین صفحه ضربه بزنید تا همه برگه‌های شما نمایش داده شود. از اینجا، روی برچسب در پایین صفحه ضربه بزنید، چیزی شبیه “۱۰ Tabs” (بسته به تعداد باز شده شما) نشان داده می شود.

اکنون می توانید یک گروه برگه خالی جدید ایجاد کنید یا یک گروه برگه جدید با همه برگه های باز ایجاد کنید. جلسه اصلی مرور شما را می توان در بالای این لیست، درست بالای برچسب “خصوصی” یافت. با فشار دادن طولانی دکمه نمایش برگه در گوشه سمت راست پایین سافاری، یک برگه را به یک گروه اضافه کنید. همچنین می توانید برگه ها را به صورت انبوه به یک گروه برگه جدید یا موجود منتقل کنید.

مرور خصوصی (و میانبرها)

مرور خصوصی کاربردهای زیادی دارد، واضح‌ترین آنها این است که ردی از وب‌سایت‌هایی که بازدید کرده‌اید در تاریخچه، کوکی‌ها یا داده‌های وب‌سایت خود باقی نمی‌گذارند.

می‌توانید به یک جلسه مرور خصوصی در زیر دکمه نمایش برگه در گوشه سمت راست پایین سافاری دسترسی داشته باشید. همچنین می‌توانید با فشار طولانی این دکمه به‌سرعت به جلسه «خصوصی» خود بروید و از آن خارج شوید. از صفحه اصلی خود، روی Safari ضربه بزنید و نگه دارید و سپس “New Private Tab” را انتخاب کنید تا مستقیماً به یک برگه جدید در جلسه “Private” خود بروید.

برنامه های وب “افزودن به صفحه اصلی”.

آیا از وب سایت هایی مانند برنامه وب استفاده می کنید؟ برخی از سرویس‌ها، مانند Xbox Cloud Gaming، باید در پنجره مرورگر راه‌اندازی شوند و گزینه «افزودن به خانه» Safari زیباترین روش را برای انجام این کار ارائه می‌کند. بسیاری از وب‌سایت‌ها به‌گونه‌ای عمل می‌کنند که گویی برنامه‌های مستقلی هستند، یک شکاف در چند وظیفه‌ای آیفون اشغال می‌کنند و فاقد رابط کاربری Safari هستند.

برخی دیگر به عنوان نشانک های ساده ای عمل می کنند که می توانید از صفحه اصلی خود راه اندازی کنید، که ممکن است به مذاق همه خوش نیاید اما با این وجود می تواند مفید باشد.

تکمیل خودکار و Apple Pay

می‌توانید با پیکربندی تنظیمات تکمیل خودکار خود در زیر تنظیمات > سافاری > تکمیل خودکار، روند پرداخت خود را سرعت بخشید.

در نهایت، Apple Pay وجود دارد که در وب سایت های پشتیبانی شده ظاهر می شود. این به شما امکان می‌دهد در زمان بی‌سابقه بررسی کنید و به شما امکان می‌دهد آدرس تحویل، گزینه ارسال و جزئیات تماس را از یک پنجره بازشو مرتب انتخاب کنید. برای افزودن کارت و شروع به کار، به تنظیمات > کیف پول و Apple Pay بروید.

و در نهایت… DuckDuckGo

امکان تغییر موتور جستجوی پیش‌فرض خود ممکن است یک ویژگی حذفی به نظر نرسد، اما دلایل مختلفی برای تغییر به DuckDuckGo وجود دارد. موتور جستجو نه تنها به حریم خصوصی شما بسیار بیشتر از Google احترام می گذارد، بلکه به شما امکان می دهد از “بنگ” برای محدود کردن جستجوی خود به برخی خدمات استفاده کنید

می‌توانید موتور جستجوی پیش‌فرض آیفون خود را در زیر Settings > Safari > Search Engine به DuckDuckGo تغییر دهید.

سافاری مملو از ویژگی هایی است که می تواند زندگی شما را آسان تر کند.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

پسورد فایل فشرده : yekdown.com

برای کپی کلیک کنید پسورد کپی شد، می‌توانید برای خارج کردن از فایل فشرده استفاده کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درخواست نرم افزار

در صورتی نرم افزار، یا کرک نرم افزارتان را نمی توانید پیدا کنید، درخواست خود را برای ما ارسال کنید تا در سریعترین زمان برای شما ارسال شود.