.
۱۲ ویژگی اپل واچ که باید از آنها استفاده کنید

اپل واچ به طور استاندارد با تعداد زیادی ویژگی که باید از آن ها استفاده کنید، از جمله ردیابی تمرین، نظارت بر ضربان قلب و موارد دیگر ارائه می شود. اپل تعداد زیادی ویژگی هیجان انگیز و مفید را در اپل واچ قرار داده است. این که آیا قصد خرید اپل واچ را دارید یا می خواهید از ساعتی که قبلاً دارید استفاده کنید، نکات و ترفندهای مفیدی را در اینجا خواهید یافت.

ردیابی تمرین

اپل واچ می‌تواند تمرین‌های مختلف مانند پیاده‌روی، دویدن، دوچرخه‌سواری، پارویی، رقص، تمرینات تناوبی با شدت بالا و غیره را ردیابی کند.

WatchOS 9 حتی ویژگی‌های بیشتری مانند ردیابی ناحیه ضربان قلب را معرفی کرد که به شما امکان می‌دهد بدانید چه مدت در مناطق مختلف شدت تمرین سپری کرده‌اید. از دیگر ویژگی‌ها می‌توان به نماهای جدید برای تجسم افزایش ارتفاع و امکان جابه‌جایی خودکار بین فعالیت‌های مختلف در تمرین‌های Multisport اشاره کرد.

داده های تمرین در برنامه تناسب اندام در آیفون شما ذخیره می شود. در حالی که معیارهایی مانند ضربان قلب، سرعت راه رفتن و موارد دیگر در برنامه Health ثبت می شوند. می‌توانید تمرین‌ها را برای اطلاعاتی مانند زمان تقسیم، مسیر، میانگین ضربان قلب، ارتفاع به دست آمده و موارد دیگر مرور کنید.

برای بسیاری، ردیابی تمرین به تنهایی دلیل خوبی برای داشتن اپل واچ است. با گذشت زمان، تصویری دقیق از تناسب اندام خود خواهید ساخت و می توانید زمینه های بهبود را تجسم کنید.

نظارت بر فعالیت

اپل واچ از حلقه های فعالیت استفاده می کند تا به شما انگیزه دهد تا فعال تر باشید. این حلقه های فعالیت عبارتند از:

  • حرکت: کل انرژی فعال مصرف شده شما در روز را ثبت می کند
  • ورزش: دقایقی از تمرین شدید روزانه را ثبت می کند
  • ایستادن: چند ساعت را که در آن یک لحظه ایستاده اید را ثبت می کند

این حلقه ها از اهداف برای ایجاد انگیزه در شما استفاده می کنند. به عنوان مثال، می توانید حلقه Move خود را روزانه پر کنید تا یک رگه حرکت به دست آورید. اما اگر یک روز را از دست بدهید. باید دوباره شروع کنید. اپل واچ یک هدف حرکتی مناسب را بر اساس سن و سطح فعالیت شما پیشنهاد می کند، اما می توانید آن را به صورت دستی نیز تنظیم کنید.

نظارت بر فعالیت در کنار ردیابی تمرین به خوبی کار می کند. از آنجایی که تمرین ردیابی به شما کمک می کند تا به هدف حرکت خود برسید، یک هدف حرکتی چالش برانگیز و در عین حال قابل دستیابی می تواند به شما انگیزه دهد تا از برنامه Workout برای پیگیری تمرینات استفاده کنید.

تشخیص سقوط و تصادف

تشخیص سقوط یک ویژگی بالقوه نجات دهنده است که می‌تواند به خدمات اضطراری هشدار دهد اگر ساعت شما مشکوک به افتادن شما باشد. برای استفاده از این ویژگی به اپل واچ سری ۴، SE یا جدیدتر نیاز دارید. شما می‌توانید Fall Detection را همیشه یا فقط در حین تمرین با استفاده از iPhone خود در قسمت Watch > Emergency SOS > Fall Detection فعال کنید.

این ویژگی سقوط سخت را تشخیص می‌دهد و سپس از شما می‌خواهد که پاسخ دهید. یک نوار لغزنده ارائه می‌دهد که می‌توانید آن را به سمت راست بکشید تا برای کمک تماس بگیرید.

تشخیص تصادف یکی از ویژگی های اپل واچ اولترا، سری ۸ و ساعت های نسل دوم SE (به علاوه آیفون ۱۴ و ۱۴ پرو) است. این دستگاه از حسگرهای مدرنی استفاده می‌کند که می‌توانند میزان نیروی مرتبط با آنچه را که اپل یک تصادف اتومبیل «شدید» می‌نامد را تشخیص دهد. این ویژگی از شما می خواهد که با خدمات اضطراری تماس بگیرید یا در صورت عدم پاسخگویی با شما تماس بگیرید.

تشخیص خرابی به طور پیش‌فرض در مدل‌های اپل واچ که از آن پشتیبانی می‌کنند فعال است. می‌توانید آن را با استفاده از آیفون خود در قسمت Watch > Emergency SOS > Call After Severe Crash خاموش کنید، اما احتمالاً باید آن را روشن بگذارید.

به سرعت آیفون خود را پیدا کنید

در حالی که صفحه ساعت نمایش داده می شود، انگشت خود را به سمت بالا روی Apple Watch بکشید تا Control Center نمایان شود، که چند میانبر سریع درست مانند Control Center در iPhone یا iPad شما ارائه می دهد. روی آیکون آیفون ضربه بزنید تا یک هشدار به گوشی شما ارسال شود و باعث ایجاد صدای بلند شود.

این برای پیدا کردن یک آیفون نابجا یا اطمینان از اینکه گوشی هوشمند شما در کیف شما هنگام خروج از خانه قرار دارد ایده آل است.

قطب نما، نقاط راه، و پس زمینه

اپل واچ سری ۵ و جدیدتر دارای قطب نمای دیجیتالی است که از طریق یک اپلیکیشن یا واچ فیس Complication قابل دسترسی است. WatchOS 9 برنامه را با ویژگی‌های جدید، از جمله امکان رها کردن ایستگاه‌های بین راه، مکان‌یابی ماشین پارک شده‌تان، و بازپیمودن گام‌هایتان با ویژگی Backtrack، بازنگری کرد.

قرار دادن Compass Complication بر روی صفحه ساعت به شما این امکان را می دهد که در یک نگاه متوجه شوید که به کدام سمت می روید. این مسلماً در دنیایی که GPS و نقشه‌های آنلاین معمول هستند، کاربرد محدودی دارد، اما هنوز هم برای جهت‌یابی مفید است.

شما می توانید با استفاده از دکمه “Waypoint” در گوشه سمت چپ پایین، نقاط بین راه را رها کنید و حتی یک پیچیدگی صفحه ساعت را تنظیم کنید که می تواند شما را به عقب هدایت کند.

Backtrack برای watchOS 9 جدید است و با ضبط مسیر شما کار می کند تا در صورت لزوم بتوانید راه خانه خود را پیدا کنید. مسلماً این ویژگی برای کاوشگرهای فضای باز بسیار مفید است و می توان با فشار دادن و نگه داشتن دکمه کناری (زیر تاج دیجیتال) و سپس کشیدن نوار لغزنده «Compass Backtrack» به سمت راست، به سرعت به آن دسترسی داشت.

ساعت عوارض صورت

مانند هر ساعت هوشمند دیگری، اپل واچ برای دریافت اطلاعات در یک نگاه عالی است. این فقط به معنای خواندن اعلان‌ها بر روی مچ دست نیست، بلکه به این معناست که هر زمان که به ساعت خود نگاه می‌کنید، اطلاعاتی را نیز مشاهده کنید که برای شما مفید است.

عوارض از دمای فعلی یا شاخص UV تا قرار بعدی شما در تقویم اپل متغیر است. حتی پیچیدگی هایی وجود دارد که به شما می گوید چند ساعت از نور روز تا غروب آفتاب، زمان آن سوی دنیا یا آهنگی که در حال پخش است باقی مانده است.

می‌توانید با ضربه زدن و نگه‌داشتن صورت، سپس انتخاب «ویرایش» یا استفاده از برنامه ساعت در آیفون خود در زیر تب Face Gallery، Apple Watch Face Complications را تنظیم کنید. توصیه می کنیم چند صفحه ساعت ایجاد کنید تا بتوانید بین آنها جابجا شوید.

این عوارض همچنین برای تنظیم یک تایمر، شروع تمرین، یا راه اندازی یک میانبر مفید هستند. اگر می خواهید اطلاعات بیشتری را در مورد یک صفحه ساعت به دست آورید، Infograph یا Modular را امتحان کنید.

پایش ضربان قلب

همه مدل‌های اپل واچ دارای یک مانیتور ضربان قلب هستند که در طول روز از جمله هنگام ورزش، استراحت و خواب اندازه‌گیری می‌کند. این اطلاعات در برنامه Health در آیفون شما ثبت می شود و به شما بینشی در مورد معیارهایی مانند ضربان قلب در حالت استراحت و ضربان قلب راه رفتن می دهد.

همچنین در صورت تمایل می توانید با استفاده از برنامه Heart در اپل واچ خود اندازه گیری های بلادرنگ انجام دهید. نظارت بر ضربان قلب همراه با Heart Rate Zones در برنامه WatchOS 9 Workouts می تواند به شما کمک کند تا سطوح خاصی از شدت تمرین را هدف قرار دهید، که به ویژه برای دوندگان و ورزشکاران سه گانه مفید است.

علاوه بر این، اپل واچ شما می تواند اعلان های ضربان قلب بالا و پایین را در اختیار شما قرار دهد که می تواند وجود بیماری قلبی یا وضعیتی را که نیاز به درمان اضطراری دارد، نشان دهد.

می‌توانید این هشدارها را با استفاده از آیفون خود در قسمت Watch > Heart با استفاده از گزینه‌های «ضربان قلب بالا» و «ضربان قلب پایین» تغییر دهید.

حالت فوکوس تغییر چهره ساعت

حالت های فوکوس مختص اپل واچ نیستند. آنها همچنین روی iPhone، iPad و Mac کار می کنند. می توانید از حالت های فوکوس برای کمک به کاهش حواس پرتی و بهبود بهره وری استفاده کنید.

این ویژگی به شما امکان می‌دهد صفحه‌های قفل را در آیفون و همچنین صفحه‌های ساعت اپل واچ خود را خودکار کنید. با پیوند دادن صفحه ساعت خود به یک حالت فوکوس خاص، صفحه ساعت شما در طول روز بر اساس هر کاری که انجام می دهید تغییر می کند.

این به شما امکان می‌دهد صفحه ساعت خود را در هنگام حضور در ورزشگاه به چهره‌ای متمرکز بر فعالیت. در حین رانندگی به چهره‌ای بدون حواس‌پرتی و زمانی که در خانه هستید کمی معمولی‌تر تغییر دهید.

ردیابی چرخه

آیفون و اپل واچ را می توان برای ردیابی چرخه قاعدگی و پیش بینی پنجره باروری استفاده کرد. می‌توانید این مورد را با استفاده از برنامه Health در آیفون خود در زیر گزینه Cycle Tracking در تب «مرور» تنظیم کنید. این ویژگی مستلزم آن است که علائم را ثبت کنید. از جمله تاریخ شروع و پایان، که می توانید در هر دستگاه انجام دهید.

استفاده از اپل واچ از نظر تئوری، ردیابی چرخه را دقیق تر می کند.

کیف پول و اپل پی

Apple Pay اکنون به طور گسترده ای پذیرفته شده و از طریق اکثر بانک ها و موسسات مالی بزرگ در دسترس است و به شما امکان می دهد پرداخت های بدون تماس را انجام دهید. وقتی Apple Pay را در قسمت Watch > Wallet & Apple Pay راه‌اندازی کردید، می‌توانید با استفاده از ساعت خود خرید کنید.

ردیابی خواب

اگر می‌توانید به راحتی اپل واچ خود را در شب بپوشید، می‌توانید Sleep را در برنامه Health راه‌اندازی کنید (Sleep را از برگه «Browse» انتخاب کنید). این به شما اطلاعات دقیقی در مورد کیفیت خوابی که دریافت می‌کنید و توصیه‌هایی درباره زمان استراحت شبانه برای بهبود شانس خواب خوب به شما می‌دهد.

استفاده از ساعت در رختخواب برای همه مناسب نیست. و شما باید بهترین زمان برای شارژ کردن ساعت خود را در ساعات روز به جای اینکه آن را روی شارژر کنار تخت خود بگذارید، تعیین کنید.

هشدارهای SOS اضطراری

آخرین اما مطمئناً نه کم‌اهمیت، اپل واچ ممکن است سریع‌ترین راه برای احضار کمک باشد اگر در موقعیت‌های خطرناکی قرار بگیرید. دکمه کناری اپل واچ خود را فشار دهید و نگه دارید تا شمارش معکوس به صفر برسد (یا از نوار لغزنده “SOS” که روی صفحه لمسی ظاهر می شود استفاده کنید). Apple Watch شما با خدمات اضطراری تماس می گیرد و موقعیت مکانی شما را با آنها به اشتراک می گذارد.

پس از اتمام کار، هر مخاطب اورژانسی که در شناسه پزشکی خود نامزد کرده اید. یک پیام متنی دریافت می کند. (یا می توانید آن را لغو کنید). هنگامی که مکان شما برای مدت کوتاهی پس از یک تماس SOS اضطراری تغییر می‌کند، مخاطبین به‌روزرسانی‌ها را دریافت خواهند کرد.

برای برقراری تماس SOS اضطراری، باید در محدوده آیفون خود باشید یا یک مدل Apple Watch GPS + Cellular داشته باشید.

نکات و ترفندهایی برای استفاده از ساعت اپل

اگر به تازگی پوشیدنی خود را دریافت کرده اید. راهنمای مبتدیان اپل واچ ما را بررسی کنید. همچنین باید نحوه استفاده از ویژگی هایی مانند حالت کم مصرف و نحوه نصب برنامه ها با استفاده از ساعت را بیاموزید.

در نهایت، نکات و ترفندهای مورد علاقه اپل واچ را که همه دارندگان ساعت باید بدانند، بررسی کنید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]

پسورد فایل فشرده : yekdown.com

برای کپی کلیک کنید پسورد کپی شد، می‌توانید برای خارج کردن از فایل فشرده استفاده کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درخواست نرم افزار

در صورتی نرم افزار، یا کرک نرم افزارتان را نمی توانید پیدا کنید، درخواست خود را برای ما ارسال کنید تا در سریعترین زمان برای شما ارسال شود.