.
چگونه ویژگی Hibernate را در ویندوز ۱۱ تنظیم کنیم

ویژگی Hibernate در ویندوز ۱۱/۱۰ مشابه حالت خواب کار می کند. هنگامی که حالت Sleep را در منوی Shutdown انتخاب می کنید، وضعیت فعلی رایانه شما، از جمله همه برنامه های در حال اجرا، پنجره های باز و غیره در RAM ذخیره می شود و رایانه شما به حالت کم مصرف می رود. اگر از دستگاهی مانند لپ‌تاپ که با باتری کار می‌کند استفاده می‌کنید، باتری شما را برای حفظ رم خالی می‌کند، اما وقتی دوباره آن را بیدار می‌کنید، کل دسکتاپ شما تقریباً بلافاصله بازیابی می‌شود.

همانطور که در بالا ذکر شد، حالت Hibernate مشابه حالت Sleep است اما ایمن تر است. در حالت Hibernation، تمام پنجره‌ها و برنامه‌های باز شده در فایلی روی هارد دیسک یا SSD رایانه شما ذخیره می‌شوند که برای نگهداری نیازی به برق ندارد و سپس رایانه به طور کامل خاموش می‌شود. وقتی رایانه خود را روشن می کنید، همه برنامه ها و پنجره های شما در همان حالتی که در حالت خواب دیدید بازیابی می شوند. ویژگی Hibernate در مقایسه با حالت Sleep ایمن تر است. در صورت قطع برق، کار خود را از دست نخواهید داد.

همچنین بخوانید: چگونه Hibernate را به منوی استارت در ویندوز ۱۱ فعال و اضافه کنیم؟

چگونه زمانی را برای شروع حالت Hibernate در ویندوز ۱۱ یا ۱۰ مشخص کنیم؟

با کلیک بر روی Start > Shutdown و انتخاب گزینه Hibernate در صورتی که در رایانه شما فعال است، می توانید رایانه خود را به صورت دستی در حالت Hibernate قرار دهید. علاوه بر این، می توانید رایانه خود را طوری تنظیم کنید که پس از مدت زمان مشخصی عدم فعالیت، به طور خودکار به حالت Hibernate برود.

این مراحل را برای تنظیم زمانی برای ورود خودکار به حالت Hibernate در ویندوز ۱۱ یا ۱۰ دنبال کنید:

مرحله ۱. ابتدا کنترل پنل را باز کنید.

برای انجام این کار، روی دکمه Start در نوار وظیفه کلیک کنید و سپس Control panel را تایپ کنید. در نتایج جستجو، روی کنترل پنل کلیک کنید تا باز شود.

مرحله ۲. هنگامی که کنترل پنل روی رایانه شخصی شما ظاهر می شود، مطمئن شوید که “View by” روی دسته تنظیم شده است و سپس روی دسته سیستم و امنیت کلیک کنید.

مرحله ۳. در صفحه زیر، روی Power Options کلیک کنید.

مرحله ۴. در قسمت سمت راست، در کنار طرح برق فعلی، روی پیوند تغییر تنظیمات طرح کلیک کنید.

مرحله ۵. در پنجره Edit Plan Settings، روی گزینه Change advanced power settings کلیک کنید.

مرحله ۶. وقتی کارتان تمام شد، پنجره «Power Options» باز خواهد شد. در اینجا، Sleep > Hibernate after را با کلیک کردن روی علامت Plus گسترش دهید.

مرحله ۷. اکنون، روی گزینه های “On battery” و “Plugged in” یکی یکی دوبار کلیک کنید و زمان جدیدی را بر حسب دقیقه تنظیم کنید. لطفاً توجه داشته باشید که می‌توانید زمان‌های مختلفی را برای زمانی که رایانه با باتری کار می‌کند و زمانی که رایانه وصل است انتخاب کنید.

مرحله ۸. سپس، روی دکمه Apply کلیک کنید.

مرحله ۹. در نهایت روی دکمه OK کلیک کنید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]

پسورد فایل فشرده : yekdown.com

برای کپی کلیک کنید پسورد کپی شد، می‌توانید برای خارج کردن از فایل فشرده استفاده کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درخواست نرم افزار

در صورتی نرم افزار، یا کرک نرم افزارتان را نمی توانید پیدا کنید، درخواست خود را برای ما ارسال کنید تا در سریعترین زمان برای شما ارسال شود.