.
چگونه ویندوز ۱۱ را سریع‌تر کنید [ ۱۱ نکته برای افزایش سرعت ]

اگر نمی‌دانید که چگونه ویندوز ۱۱ را سریع‌تر کنید، توجه داشته باشید که غیرفعال کردن جلوه‌های بصری یکی از کارآمدترین روش‌ها است.
همچنین می توانید برنامه های برق را برای افزایش سرعت رایانه شخصی ویندوز ۱۱ خود تنظیم کنید.
خلاص شدن از فایل های موقت می تواند تفاوت مهمی ایجاد کند و عملکرد را افزایش دهد.

بدون شک ویندوز ۱۱ نرم‌تر و سریع‌تر از سیستم‌عامل قبلی اجرا می‌شود. با این حال، این فقط در رایانه های شخصی کارآمد و نه در دستگاه های قدیمی اتفاق می افتد.

حتی اگر در مقایسه با ویندوز ۱۰ پیشرفت های زیادی داشته باشد، به نظر می رسد برخی از کاربران علاقه مند به سریعتر کردن ویندوز ۱۱ هستند. و ما اینجا هستیم تا به شما در انجام اینکه ویندوز ۱۱ را سریع‌تر کنید کمک کنیم!

چرا ویندوز ۱۱ اینقدر عقب مانده است؟

در این مقاله

به لیست زیر نگاهی بیندازید و برخی از متداول ترین توضیحات را برای کامپیوتر کند خود بیابید:

 • داشتن برنامه‌های راه‌اندازی بیش از حد – اینها برنامه‌هایی هستند که برای بارگیری در هنگام راه‌اندازی پیکربندی شده‌اند، بنابراین زمان بوت شدن را افزایش می‌دهند و بر عملکرد ویندوز تأثیر منفی می‌گذارند.
 • تمام شدن حافظه رم – اگر حافظه رم سیستم عامل شما تمام شود، ممکن است از بخشی از درایو ذخیره سازی به عنوان حافظه مجازی استفاده کند و این باعث عملکرد پایین می شود. برای حل این مشکل می توانید از نرم افزار پاک کننده رم بهره ببرید.
 • دستگاه‌های قدیمی یا تکه تکه شده – این دستگاه‌ها می‌توانند عملکرد رایانه را تا سطوح غیرقابل تحمل خراب کنند. همانطور که قبلا ذکر شد، در نظر بگیرید که ویندوز ۱۱ آنطور که فکر می کردیم از دستگاه های قدیمی پشتیبانی نمی کند.
 • تمام شدن فضای درایو دیسک (مانند هارد دیسک یا SDD) – این مورد مشابه خالی شدن رم است که بر اساس همین توضیح است. و اگر به فضای بیشتری نیاز دارید، همیشه می توانید به یک SSD جدید ارتقا دهید.
 • بدافزارها و ویروس‌ها – هنگام دانلود برنامه‌ها یا برنامه‌های مختلف، می‌توانند از منابع نامعتبر شناسایی شوند. بنابراین، مطمئن شوید که آنها را دو بار قبلا بررسی کرده اید و از یکی از بهترین گزینه های آنتی ویروس برای ویندوز ۱۱ استفاده کنید.
 • به روز رسانی ضعیف ویندوز یا درایور – به روز رسانی مداوم نرم افزار و قطعات سخت افزاری می تواند باعث خرابی های جدی در رایانه شما شود. همچنین می‌توانید از DriverFix استفاده کنید که به‌طور خودکار درایورهای گرافیکی از دست رفته یا قدیمی را به‌روزرسانی می‌کند، که مزایای قابل‌توجهی بر عملکرد کلی ویندوز ۱۱ دارد.

اگر به دنبال افزایش سرعت ویندوز ۱۱ هستید، ما برخی از ترفندها و بهینه‌سازی‌های عملکرد را برای بهبود عملکرد و اجرای روان رایانه یا لپ‌تاپ شما داریم.

چگونه می توانم ویندوز ۱۱ را سریعتر اجرا کنم؟

قبل از امتحان راه‌حل‌های کمی پیچیده، اجازه دهید چند ترفند سریع عملکرد ویندوز ۱۱ را ببینیم:

 • کامپیوتر را مجددا راه اندازی کنید. این ساده ترین راه برای تقویت سریع رایانه شما است و باید به طور موقت تسکین دهد.
 • اجازه دهید فضای بهینه در اطراف CPU برای آزاد شدن هوای گرم موثر باشد.
 • کامپیوتر خود را برای بدافزار با استفاده از یک آنتی ویروس موثر اسکن کنید زیرا مشخص شده است که این بدافزارها بر عملکرد تأثیر می گذارند.
 • حذف فایل های ناخواسته اینها می‌توانند فایل‌هایی باشند که دیگر آن‌ها را نصب نمی‌کنید، تنظیمات نصب برنامه یا فایل‌های فشرده‌شده، که محتویات آن‌ها قبلاً استخراج شده‌اند، و غیره.

پس از اتمام، توصیه می‌کنیم روش‌های فهرست‌شده بعدی را ادامه دهید، و زمانی که با این روش‌ها تمام شد، ویندوز ۱۱ بسیار سریع‌تر خواهد شد.

۱. به روز رسانی را بررسی کنید

۱.دکمه Windows را انتخاب کنید و تنظیمات را انتخاب کنید.

۲.از پنجره سمت چپ بر روی Windows Update کلیک کرده و دکمه Check for updates را بزنید.

۳.اگر سیستم به‌روزرسانی‌های جدیدی پیدا کند، آن‌ها را نصب می‌کند و از شما خواسته می‌شود راه‌اندازی مجدد کنید.
اگرچه ممکن است غیرعادی به نظر برسد، اما این مشکل ممکن است ناشی از یک باگ در ویندوز ۱۱ باشد و اگر مایکروسافت آن را برطرف کند، می توانید امیدوار باشید که یک وصله برای نصب پیدا کنید. بنابراین، اگر نمی‌دانید چگونه ویندوز ۱۱ را سریع‌تر و روان‌تر کنید، به‌روزرسانی باید رویکرد اصلی باشد.

۲. از یک مرورگر منبع پسند استفاده کنید

هنگامی که رایانه شما حداقل شرایط لازم برای نصب ویندوز ۱۱ را برآورده می‌کند، برای اتصال سریع‌تر به یک مرورگر سازگار با منابع نیز نیاز خواهید داشت. Opera GX یکی از این مرورگرها است که از نظر استفاده از حافظه هوشمند است و همچنین دارای قابلیت مدیریت منابع داخلی است.

یکی از جذاب ترین ویژگی ها GX Control است که شامل محدودیت RAM و CPU است. اگر می خواهید بتوانید تصمیم بگیرید که مرورگر چه مقدار RAM استفاده کند، Opera GX را امتحان کنید. علاوه بر این، اگر می خواهید مرورگر شما بسیار رنگارنگ و قابل تنظیم باشد، این مرورگر تغییر دهنده بازی است.

محدود کننده شبکه به شما این امکان را می دهد که حداکثر محدودیت هایی را برای آپلود و دانلود تعیین کنید که چه مقدار از پهنای باند شبکه خود را می خواهید به مرورگر خود اختصاص دهید.

Opera GX به این محدودیت پایبند است، به این معنی که هر برنامه یا سرویسی خارج از مرورگر با پهنای باند شبکه بزرگتری در اختیار آنها قرار می گیرد.

۳. جلوه های بصری را غیرفعال کنید تا ویندوز ۱۱ سریعتر شود

۱. کلید Windows را فشار دهید، view advanced را تایپ کنید، سپس View Advanced System Settings را انتخاب کنید.

۲. روی تب Advanced کلیک کرده و Settings را انتخاب کنید.

۳. یک علامت به گزینه Adjust for best performance اضافه کنید.

۴. از لیست سفارشی، گزینه های زیر را علامت بزنید: نمایش تصاویر کوچک به جای نمادها و لبه های صاف فونت های صفحه نمایش.

۵. روی Apply و سپس روی OK کلیک کنید تا تغییرات ذخیره شوند.

اگرچه جلوه‌های بصری می‌توانند تجربه بصری منحصربه‌فردی ایجاد کنند، اما به منابع سیستمی زیادی نیاز دارند. در پایان، این کار رایانه های شخصی با سخت افزار قدیمی را کاهش می دهد.

غیرفعال کردن جلوه های بصری تقریباً ۲۰٪ از بار روی GPU را کاهش می دهد. بنابراین، می توانید به راحتی با خاموش کردن جلوه های بصری، سرعت رایانه شخصی ویندوز ۱۱ خود را افزایش دهید.

۴. برنامه ها و برنامه های Startup را برای افزایش سرعت ویندوز ۱۱ خاموش کنید
۴.۱ برنامه ها را خاموش کنید.

۱.روی دکمه Start کلیک کنید و تنظیمات را انتخاب کنید.

۲.به Apps بروید.

۳.Startup را انتخاب کنید.

۴.جابجایی برنامه‌هایی را که نیازی به راه‌اندازی خودکار ندارید، غیرفعال کنید.

۴.۲ برنامه ها را خاموش کنید

۱.روی دکمه Start کلیک راست کرده و Task Manager را انتخاب کنید.

۲.روی تب Startup کلیک کنید.

۳.روی هر برنامه ای که نمی خواهید در راه اندازی بارگیری شود کلیک راست کرده و Disable را انتخاب کنید.

اگر نمی‌دانید چگونه می‌توانید زمان بوت ویندوز ۱۱ را افزایش دهید، باید برنامه‌های راه‌اندازی را غیرفعال کنید. پس از غیرفعال کردن همه آنها، متوجه زمان بوت بسیار سریعتر خواهید شد.

۵. Storage Sense را فعال کنید

۱.دکمه Windows را روی صفحه کلید خود فشار دهید یا دکمه Start را انتخاب کنید و تنظیمات را از لیست انتخاب کنید.

۲.به System بروید، سپس Storage را انتخاب کنید.

۳.گزینه Storage Sense را انتخاب کنید، سپس با تنظیم دکمه جابجایی آن را روشن کنید.

فعال کردن Storage Sense به‌طور خودکار به شما کمک می‌کند فضا را آزاد کنید، فایل‌های موقت را حذف کنید و محتوای ابری در دسترس محلی را مدیریت کنید.

۶. تنظیمات Performance Power Plan را تنظیم کنید

۱.روی دکمه Start کلیک کنید، power plan را تایپ کنید، سپس Choose power plan را انتخاب کنید.

۲.قسمت High Performance را علامت بزنید، سپس Change Plan Settings را انتخاب کنید.

۳.اگر نمی‌توانید آن را در لیست برنامه‌ها ببینید، روی نمایش برنامه‌های اضافی کلیک کنید.

۴.روی Change Advanced Power Settings کلیک کنید.

۵.به Processor Power Management بروید و مطمئن شوید که حداقل و حداکثر حالت پردازنده ۱۰۰٪ باشد.

توجه داشته باشید
اگر نمی توانید گزینه Processor Power Management را پیدا کنید، این مشکل را می توان به راحتی با اجرای SFC، Powercfg و DISM و سپس افزودن کلید رجیستری اصلاح کرد.

۷. از شر فایل های موقت خلاص شوید

۱.تنظیمات را با کلیک کردن روی دکمه Start و انتخاب آن از لیست باز کنید.

۲.به System بروید، سپس Storage را انتخاب کنید.

۳.روی فایل های موقت کلیک کنید.

۴.همه فایل‌هایی را که نمی‌خواهید انتخاب کنید، سپس حذف فایل‌ها را انتخاب کنید.

اگر می خواهید ویندوز ۱۱ خود را سریعتر کنید، حذف فایل های موقت موثر است. این شامل تاریخچه اینترنت، کوکی ها و حافظه پنهان است. آنها فضای زیادی را در دستگاه شما اشغال می کنند، بنابراین با حذف آنها فضای ذخیره سازی زیادی آزاد می شود، بنابراین سرعت رایانه شما افزایش می یابد.

۸. نرم افزارهای غیر ضروری را حذف کنید

۱.روی دکمه Start در ویندوز ۱۱ کلیک کنید و تنظیمات را انتخاب کنید.

۲.از قسمت سمت چپ گزینه Apps را انتخاب کنید و سپس بر روی Apps and features کلیک کنید.

۳.روی سه نقطه عمودی سمت راست برنامه ای که می خواهید از شر آن خلاص شوید کلیک کنید و Uninstall را انتخاب کنید.

سیستم عامل و رایانه شما با برخی از برنامه ها از قبل بارگذاری شده است که به آنها Bloatware گفته می شود که بسیاری از افراد از آنها استفاده نمی کنند و اینها منابع سیستم را می خورند. شما باید آنها را حذف کنید، و ما می توانیم به شما کمک کنیم تا تمام bloatware های ویندوز ۱۱ را حذف کنید.

۹. bloatware را با یک ابزار اختصاصی حذف کنید

۱.روی دکمه Start کلیک راست کرده و Windows Terminal (Admin) را از لیست انتخاب کنید.

۲.دستور زیر را تایپ کرده و Enter را فشار دهید تا اجرا شود:

iwr -useb https://git.io/debloat|iex

۳.این دستور برنامه Windows 10 Debloater را دانلود می کند که به شما کمک می کند چند bloatware ناخواسته را در رایانه شخصی خود حذف کنید. نگران نباشید، ما آن را روی ویندوز ۱۱ آزمایش کردیم و به خوبی کار می کند.
۴.اکنون توصیه می‌کنیم کورتانا را غیرفعال کنید (البته اگر از آن استفاده نمی‌کنید)، OneDrive را حذف کنید (همان اینجا) و تله متری و وظایف را غیرفعال کنید. آخرین مورد، جمع آوری داده ها، ردیابی موقعیت مکانی، و خدمات دیگری از این قبیل را که مقدار زیادی از حافظه شما را مصرف می کنند، خاموش می کند.

این ابزار کوچک نه تنها ویندوز ۱۱ را از بین می برد، بلکه می تواند کارهای بیشتری انجام دهد. اگرچه، اگر در مورد نتیجه مطمئن نیستید، بهتر است با تنظیمات دیگر بازی نکنید.

۱۰. برای افزایش سرعت، حافظه بیشتری به رایانه شخصی خود اضافه کنید

افزایش حافظه رم یا SSD می تواند سرعت دستگاه شما را برای همیشه افزایش دهد. یک SSD همه چیز را سریع‌تر بارگیری می‌کند و RAM می‌تواند موارد بیشتری را همزمان در حال اجرا نگه دارد. اگر می‌دانید چگونه ویندوز ۱۱ را برای بازی سریع‌تر کنید، باید این کار را انجام دهید.

اطمینان حاصل کنید که وقتی ماژول RAM را وارد می کنید، دستگیره های سوکت در لولاهای ماژول RAM قرار می گیرند. آنها باید در جای خود کلیک کنند.

با این وجود، اگر کامپیوتر شما تنها با باز کردن تعداد زیادی تب شروع به عملکرد عجیب و غریب می کند، مطمئناً باید تقویت حافظه رم را امتحان کنید. همچنین مواقعی وجود دارد که رایانه از تمام RAM موجود استفاده نمی کند، بنابراین باید این گزینه را نیز در نظر بگیرید.

۱۱. برای سریعتر شدن ویندوز ۱۱ اعلان ها را خاموش کنید

۱.روی دکمه Start کلیک کنید، سپس تنظیمات را از لیست انتخاب کنید.

۲.بعد روی Notifications کلیک کنید.

۳.اکنون می‌توانید همه اعلان‌ها را با کلید عمومی بالا غیرفعال کنید یا برنامه‌ها را یکی یکی مرور کنید و اعلان‌های آن‌ها را به‌صورت جداگانه غیرفعال کنید.

غیرفعال کردن اعلان‌ها در ویندوز ۱۱ مستقیماً رایانه شما را سریع‌تر نمی‌کند، اما بر بهره‌وری شما تأثیر می‌گذارد زیرا در حین کار اذیت نخواهید شد.

چگونه می توانم سرعت کامپیوتر خود را حفظ کنم؟

اکنون که دلایل کند شدن سیستم خود و نحوه اجرای ویندوز ۱۱ را سریع‌تر کنید را می دانید، به برخی از نکات ما برای حفظ آن در آینده نگاهی بیندازید:

 • bloatware را نصب نکنید – برخی از نرم افزارها از شما می خواهند برنامه های دیگری را نصب کنید که حتی می توانند در پس زمینه اجرا شوند. اجازه نصب آنها را ندهید
 • تا جایی که امکان دارد فایل های موقت و کش را حذف کنید – ناگفته نماند که این فایل ها می توانند سرعت سیستم شما را کاهش دهند، بنابراین منتظر نمانید تا سیستم شما را مسدود کنند. فعال باشد
 • برنامه های غیر ضروری را ببندید – حافظه رایانه شخصی شما محدود است و اگر فرآیندهای زیادی وجود داشته باشد، سیستم شما هر چقدر هم که تمیز باشد کند کار می کند. همچنین می توانید استفاده از رم را برای برخی از برنامه ها محدود کنید.
 • تنظیمات آنتی ویروس خود را تأیید کنید – برخی از آنتی ویروس ها هنگام اجرای اسکن کامل از منابع زیادی استفاده می کنند. این قابل درک است، اما آن را طوری تنظیم کنید که وقتی از رایانه شخصی استفاده نمی کنید، این کار را انجام دهد، و بنابراین، تحت تأثیر قرار نمی گیرید.
 • فرآیندهای در حال اجرا را بررسی کنید – گاهی اوقات، نرم افزار ممکن است به طور ناگهانی شروع به مصرف بیش از حد منابع کند، حتی باعث افزایش دمای CPU شود. آنها را در Task Manager زیر نظر داشته باشید.

همانطور که می بینید، ما آن دسته از گزینه هایی را مرتب کردیم که ویندوز ۱۱ را سریعتر از قبل می کند و عملکرد آن را به حداکثر می رساند.

همیشه انتخاب استفاده از برنامه های بهینه سازی اختصاصی وجود دارد. سایت یکداون یک لیست عالی از نرم افزارهای بهینه سازی ویندوز ۱۰ دارد که برای ویندوز ۱۱ نیز کار می کند.

آیا نظر یا سؤال دیگری در مورد اینکه چگونه می توانید ویندوز ۱۱ را سریع‌تر کنید یا قابلیت های سیستم عامل را بهبود بخشید؟ حتما آنها را در بخش نظرات زیر توضیح دهید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 2 میانگین: 5]

پسورد فایل فشرده : yekdown.com

برای کپی کلیک کنید پسورد کپی شد، می‌توانید برای خارج کردن از فایل فشرده استفاده کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درخواست نرم افزار

در صورتی نرم افزار، یا کرک نرم افزارتان را نمی توانید پیدا کنید، درخواست خود را برای ما ارسال کنید تا در سریعترین زمان برای شما ارسال شود.