.
چگونه از شر ویجت ها (widgets) در ویندوز ۱۱ خلاص شویم

ویندوز ۱۱ دارای ویجت های اختصاصی در پنل ویجت ها است که می توانید از آخرین اخبار، گزارش های آب و هوا، امتیازات ورزشی و موارد دیگر مطلع شوید. اما اگر آنها را مفید ندانید، آنها چیزی جز یک مانع دیگر در نوار وظیفه نیستند و عادلانه است که از شر آنها خلاص شوید.

خوشبختانه، یکی از ساده‌ترین راه‌ها برای حذف widgets ، پنهان کردن پنل ویجت‌ها است. و این در ویندوز ۱۱ ساده است. در این پست، ما چند روش مختلف برای مخفی کردن یا حذف پنل ویجت ها از آن به اشتراک می گذاریم تا دیگر ویجت های ویندوز ۱۱ را نبینید. همچنین، برای یک ترفند جایزه، تا انتها ادامه دهید. در پایان. بنابراین، بیایید درست به آن بپردازیم.

۱. widgets panel را با استفاده از تنظیمات نوار وظیفه مخفی کنید

احتمالاً ساده‌ترین راه برای خلاص شدن از شر ویجت‌ها، مخفی کردن پنل ویجت‌ها از نوار وظیفه در ویندوز ۱۱ است. می‌توانید با دسترسی به تنظیمات نوار وظیفه در ویندوز، این تغییر را سریع انجام دهید. در اینجا نحوه خلاص شدن از شر پنل ویجت ها از نوار وظیفه در ویندوز آمده است.

مرحله ۱: روی نوار وظیفه کلیک راست کنید تا تنظیمات نوار وظیفه باز شود.

مرحله ۲: در پنجره تنظیمات که باز می شود، ابزارک ها را در قسمت موارد نوار وظیفه در سمت راست قرار دهید. سوئیچ کنار آن را خاموش کنید.

خودشه. ویجت ها از نوار وظیفه ناپدید می شوند. توجه داشته باشید که این فقط نماد آن را از نوار وظیفه پنهان می کند. بنابراین، همچنان می‌توانید با کلید ویندوز + میانبر W، پانل ویجت‌ها را در هر نقطه احضار کنید.

۲. پنل ویجت ها را با استفاده از ویرایشگر رجیستری مخفی کنید

در حالی که روش فوق بسیار ساده است، کاربران قدرتمند همچنین می توانند تغییراتی در ویرایشگر رجیستری در ویندوز ایجاد کنند تا پنل ویجت ها را مخفی کنند.

مهم است که توجه داشته باشید که ویرایشگر رجیستری کلیدهایی را برای تنظیمات مهم ویندوز حمل می کند. اگر مطمئن نیستید یا مراقب نیستید، ممکن است صدمات جبران ناپذیری به سیستم عامل ویندوز وارد کنید و ممکن است هیچ گزینه ای جز پاک کردن نصب آن نداشته باشید. بنابراین، قبل از هر گونه تغییر، از فایل های رجیستری موجود یک نسخه پشتیبان تهیه کنید.

پس از تهیه نسخه پشتیبان، برای حذف پنل ویجت ها از طریق ویرایشگر رجیستری، باید چه کاری انجام دهید.

مرحله ۱: روی نماد جستجو در نوار وظیفه کلیک کنید یا کلید Windows + S را فشار دهید تا منوی جستجو باز شود. در کادر رجیستری ویرایشگر را تایپ کنید و روی Run as administrator کلیک کنید.

مرحله ۲: هنگامی که یک فرمان کنترل حساب کاربری ظاهر شد، بله را انتخاب کنید.

مرحله ۳: در پنجره ویرایشگر رجیستری، از نوار آدرس در بالا استفاده کنید تا به کلید زیر بروید:

  • Computer\HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Advanced

مرحله ۴: از پنجره سمت راست، “TaskbarDa” را پیدا کرده و دوبار کلیک کنید. سپس، Value data را به ۰ تغییر دهید و OK را بزنید.

از پنجره ویرایشگر رجیستری خارج شده و کامپیوتر خود را مجددا راه اندازی کنید تا تغییرات اعمال شود. پس از آن، پنل ویجت ها را در نوار وظیفه نخواهید دید.

برای فعال کردن مجدد پنل ویجت ها در هر نقطه، می توانید همان مراحل بالا را دنبال کنید، اما در مرحله چهارم مقدار داده ها را برای TaskbarDa به ۱ تغییر دهید.

جایزه: چگونه widgets  را در ویندوز ۱۱ حذف نصب کنیم

اگرچه مخفی کردن ویجت ها در ویندوز بسیار آسان است، اما مانع از کار آنها در پس زمینه نمی شود. در نتیجه، ویجت ها حتی زمانی که از آنها استفاده نمی کنید، منابع ارزشمند سیستم را مصرف می کنند. از این رو، فرآیند Widgets.exe را حتی پس از پنهان کردن آنها در Task Manager خواهید دید.

از آنجایی که ویندوز به شما اجازه نمی دهد که ویجت ها را در پس زمینه اجرا نکنید، تنها گزینه شما حذف کامل آنهاست. اگر بعداً نظر خود را تغییر دهید، همیشه می توانید آن ویجت ها را دوباره نصب کنید.

برای حذف ویجت ها از رایانه شخصی ویندوز ۱۱ خود، مراحل زیر را دنبال کنید.

مرحله ۱: روی منوی Start کلیک راست کنید یا میانبر Windows + X را فشار دهید تا منوی Quick Link باز شود. Windows Terminal (Admin) را از لیست انتخاب کنید.

مرحله ۲: روی Yes کلیک کنید تا فرمان User Account Control ظاهر شود.

مرحله ۳: در کنسول، دستور زیر را قرار داده و Enter را فشار دهید.

  • winget uninstall “windows web experience pack”

مرحله ۴: باید با شرایط و ضوابط فروشگاه مایکروسافت موافقت کنید. برای ادامه، Y را تایپ کنید.

Winget بسته “MicrosoftWindows.Client.WebExperience” را حذف می کند. وقتی تمام شد، پیامی خواهید دید که می‌خواند با موفقیت حذف شد.

خودشه. پانل ویجت ها برای همیشه از بین خواهد رفت. اگر می‌خواهید ابزارک‌ها را دوباره نصب کنید، می‌توانید با استفاده از یک مرورگر وب Microsoft Web Experience Pack را دریافت کنید و روی Get کلیک کنید تا دانلود شروع شود.

پس از دانلود، باید به تنظیمات نوار وظیفه در رایانه شخصی خود دسترسی داشته باشید تا ابزارک ها را دوباره فعال کنید.

موارد ناخواسته را حذف کنید

خدمات مایکروسافت پنل ویجت را تقویت می کند. محدود کننده و همچنین در مواقعی محدود است. با این حال، این شرکت قصد دارد به زودی به ویجت‌های توسعه‌دهندگان شخص ثالث اجازه دهد و تاریخ خاصی برای آن وجود ندارد.

تا آن زمان، می توانید از روش های ذکر شده در بالا برای خلاص شدن از شر پنل ویجت ها (به طور جزئی یا کامل) استفاده کنید تا منابع ارزشمند سیستم را در رایانه شخصی ویندوز ۱۱ خود آزاد کنید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

پسورد فایل فشرده : yekdown.com

برای کپی کلیک کنید پسورد کپی شد، می‌توانید برای خارج کردن از فایل فشرده استفاده کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درخواست نرم افزار

در صورتی نرم افزار، یا کرک نرم افزارتان را نمی توانید پیدا کنید، درخواست خود را برای ما ارسال کنید تا در سریعترین زمان برای شما ارسال شود.