.
نحوه جلوگیری از اجرای خودکار برنامه ها در شروع ویندوز ۱۱

در این مقاله یکداون نحوه جلوگیری از اجرای خودکار برنامه ها در شروع ویندوز ۱۱ را آموزش خواهیم داد.  برای همه ویژگی‌های جدید ویندوز ۱۱، یک ویژگی آزاردهنده از نسخه قبلی خود منتقل شده است. هر بار که یک برنامه جدید را دانلود می کنید، توسعه دهنده این گزینه را دارد که هر بار که رایانه یا لپ تاپ خود را روشن می کنید، آن را باز کند. اگر همیشه Chrome یا File Explorer را باز کنید، ممکن است مشکلی پیش نیاید، اما آیا هر جلسه فوراً به مواردی مانند Spotify یا Microsoft Teams نیاز دارد؟ برای اکثر مردم، پاسخ یک نه قاطع است.

متأسفانه، بسیاری از برنامه‌ها اجرای خودکار برنامه ها در شروع ویندوز به عنوان تنظیمات پیش‌فرض قرار می‌دهند. برای جلوگیری از این اتفاق، باید به صورت دستی آن را بر اساس برنامه به برنامه غیرفعال کنید. با این حال، سه راه نسبتا ساده برای انجام این کار در ویندوز ۱۱ وجود دارد.

 ساده ترین راه برای کنترل اجرای خودکار برنامه ها در شروع ویندوز ۱۱، مراجعه به تنظیمات ویندوز است.

۱. تنظیمات را باز کنید

۲. “برنامه ها” را از قسمت سمت چپ انتخاب کنید

۳. در این بخش، “Startup” را انتخاب کنید

۴.اکنون فهرستی از همه برنامه‌هایی را می‌بینید که می‌توان آن‌ها را پیکربندی کرد تا هنگام ورود به سیستم شروع به کار کنند. به‌طور پیش‌فرض، این برنامه‌ها بر اساس نام مرتب شده‌اند، اما می‌توانید آن را به وضعیت یا تأثیر راه‌اندازی تغییر دهید.
۵.اکنون فهرستی از همه برنامه‌هایی را می‌بینید که می‌توان آن‌ها را تعیین کرد تا هنگام ورود به سیستم شروع به کار کنند. به‌طور پیش‌فرض، این برنامه‌ها بر اساس نام‌گذاری مرتب‌شده‌اند، اما می‌توان آن را به وضعیت یا تغییر تغییر داد.

همانطور که ممکن است انتظار داشته باشید، می توان از همین فرآیند برای اجازه دادن به برنامه های خاص در هنگام راه اندازی استفاده کرد. با این حال، حتی برنامه‌های غیرفعال نیز ممکن است در پس‌زمینه شروع به کوچک‌سازی یا اجرا کنند. اگر این مشکل است، مراحل زیر مفید خواهد بود:

۱. تنظیمات و سپس «برنامه‌ها» را یک بار دیگر باز کنید

۲. این بار روی “برنامه های نصب شده” کلیک کنید

۳.روی سه نقطه کنار برنامه‌ای که نمی‌خواهید در پس‌زمینه اجرا شود، کلیک کنید

۴.اگر این گزینه در دسترس است، “گزینه های پیشرفته” را انتخاب کنید. اگر اینطور نیست، این برنامه قادر به اجرا در پس‌زمینه نیست.

۶.در بخش «مجوزهای برنامه‌های پس‌زمینه»، یک منوی کشویی با علامت «اجازه دهید این برنامه در پس‌زمینه اجرا شود» را می‌بینید. روی این کلیک کنید، سپس “هرگز” را انتخاب کنید.

حرف آخر

 اجرای خودکار برنامه ها در شروع ویندوز ۱۱ باعث کاهش سرعت راه اندازی شده و مشکلات دیگری نیز برای سیستم بوجود می آورد. امیدواریم این مقاله برای شما عزیزان مفید واقع شده باشد.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

پسورد فایل فشرده : yekdown.com

برای کپی کلیک کنید پسورد کپی شد، می‌توانید برای خارج کردن از فایل فشرده استفاده کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درخواست نرم افزار

در صورتی نرم افزار، یا کرک نرم افزارتان را نمی توانید پیدا کنید، درخواست خود را برای ما ارسال کنید تا در سریعترین زمان برای شما ارسال شود.