.
ویژگی Snap Assist در ویندوز ۱۱

ویژگی «Snap Assist» ویندوز ۱۱ به شما امکان می‌دهد با نگه داشتن ماوس روی دکمه «به حداکثر رساندن» یا “Maximize” button، به سرعت یک پنجره را به یک منطقه خاص از صفحه منتقل کنید. چگونه می توانید آن را در ویندوز ۱۰ تکرار کنید؟ ما چند راه را به شما نشان خواهیم داد.

اصول اولیه اسنپ

چیزی که استفاده از همه اینها را آسان می کند چیزی به نام “Snap Assist” است. به جای تغییر اندازه دستی و جابجایی پنجره ها به اطراف، می توانید به سادگی آنها را به قسمت هایی روی صفحه بکشید و ویندوز ۱۰ به طور خودکار کار را برای شما انجام می دهد.

شش منطقه وجود دارد که می توانید با Snap Assist از آنها استفاده کنید. به گوشه ای بکشید تا پنجره را به آن یک چهارم صفحه بکشید. به لبه چپ یا راست بکشید تا به آن نیمه از صفحه بچسبید. اساساً، شما می توانید هر طرحی را که در یک شبکه ۲×۲ قرار می گیرد انجام دهید: پنجره های چهار چهارم، یک دوم و دو ربع، یا فقط دو نیمه.

این همه با کشیدن پنجره ها در اطراف صفحه کار می کند. روی نوار عنوان روی پنجره کلیک چپ کرده و آن را به گوشه ها یا لبه های چپ یا راست بکشید. یک پوشش شفاف خواهید دید که نشان می‌دهد پنجره چگونه می‌چپد. موس را رها کنید تا ضربه بخورد.

هنگام استفاده از لبه چپ یا راست، نیمه دوم صفحه به طور خودکار سایر پنجره های باز شما را نشان می دهد. می توانید یکی را برای پر کردن آن بخش از صفحه انتخاب کنید.

تا زمانی که سه گوشه را پر نکرده باشید، با ضربه زدن به یک چهارم صفحه، لیست پنجره های باز نمایش داده نمی شود.

همه اینها با میانبرهای صفحه کلید نیز کار می کنند: Windows Key + فلش چپ یا Windows Key + فلش راست برای چسباندن یک برنامه به نیمه چپ یا راست صفحه نمایش شما. برای ربع های کوچکتر، از Windows Key + Right / Left و سپس Windows Key + Up / Down استفاده کنید.

متأسفانه ویندوز ۱۰ از snapping عمودی پشتیبانی نمی کند. نمی‌توانید از Snap Assist برای قرار دادن یک پنجره در نیمه بالا و دیگری در نیمه پایین استفاده کنید. شما باید این کار را به صورت دستی انجام دهید.

مناطق فانتزی

اگر ویژگی‌های Snap Assist داخلی ویندوز ۱۰ کافی نیست، می‌توانید برنامه رایگان «PowerToys» مایکروسافت را امتحان کنید. این شامل یک ابزار چیدمان پنجره قدرتمند به نام “مناطق فانتزی” است.

Fancy Zones عملکرد Snap Assist را از شبکه اصلی ۲×۲ عبور می دهد. اگر به چنین چیزی نیاز دارید بسیار عالی است.

ابزار Fancy Zones همچنین به شما امکان می‌دهد پنجره‌ها را طوری پیکربندی کنید که به‌طور خودکار به آخرین منطقه‌ای که در آن بودند باز شوند. اگر واقعاً می‌خواهید طرح‌بندی Snap را از ویندوز ۱۱ تکرار کنید، Fancy Zones راهی برای انجام این کار است. قطعا جابجایی بین طرح‌بندی‌ها مانند ویندوز ۱۱ سریع و آسان نیست، اما بهتر از Snap Assist پیش‌فرض است.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 2 میانگین: 5]

پسورد فایل فشرده : yekdown.com

برای کپی کلیک کنید پسورد کپی شد، می‌توانید برای خارج کردن از فایل فشرده استفاده کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درخواست نرم افزار

در صورتی نرم افزار، یا کرک نرم افزارتان را نمی توانید پیدا کنید، درخواست خود را برای ما ارسال کنید تا در سریعترین زمان برای شما ارسال شود.