.
ویژگی های جدید iOS 16 برای آیفون

اپل ویژگی های جدید iOS 16 را برای آیفون در WWDC 2022 معرفی کرد. طبق معمول، این به روز رسانی رایگان منتشر شد. این به روز رسانی مملو از ترفندهایی است که امیدواریم نحوه استفاده از آیفون خود را برای بهتر شدن تغییر دهد.

یک صفحه قفل پویاتر

مدتی است که اپل هیچ کار مهمی برای صفحه قفل انجام نداده است، اما با iOS 16 تغییر می‌کند. این به‌روزرسانی به شما امکان می‌دهد رنگ‌ها، فونت‌ها و حتی مکان و تنظیم مجدد ویجت‌ها را سفارشی کنید. در iOS 16، صفحه قفل بیشتر شبیه یک صفحه Apple Watch است تا یک صفحه نمایش ثابت سنتی

اپل حتی یک گالری Lock Screen را نیز شامل خواهد شد که دارای طرح هایی برای الهام گرفتن یا دانلود است. مانند یک صفحه اپل واچ، می‌توانید بین صفحه‌های قفل مختلف با یک ضربه و نگه‌داشتن جابه‌جا شوید و سپس انگشت خود را بکشید. حتی می‌توانید استایل‌هایی را اعمال کنید تا عکس‌ها به شیوه‌ای مکمل با سبک انتخابی شما مطابقت داشته باشند.

اپل صفحه نمایش قفل آیفون را برای iOS 16 اصلاح خواهد کرد

ویجت‌ها تا حدودی شبیه پیچیدگی‌های Watch Face هستند و شامل اطلاعاتی مانند حلقه‌های فعالیت ساعت، شرایط آب و هوایی، ساعت جهانی، سطح باتری لوازم جانبی مانند AirPods، آلارم‌هایی که تنظیم کرده‌اید و غیره می‌شوند.

یک ویژگی جدید Live Activities چیزی را که عملاً یک اعلان است که خود را در صفحه قفل شما به‌روزرسانی می‌کند، پین می‌کند. به طور کلی اعلان‌ها با متن پررنگ و تصاویر بهتر کمی تقویت می‌شوند، و صفحه در حال پخش یک حالت تمام صفحه دریافت می‌کند که استفاده بهتری از آلبوم هنری دارد.

در نهایت، می‌توانید نحوه نمایش اعلان‌ها را در صفحه قفل خود نیز تغییر دهید. نه تنها انیمیشن‌های جدیدی برای یک صفحه قفل از نظر بصری دلپذیرتر وجود دارد، بلکه می‌توانید از بین نمای فهرست، نمای پشته و نمای شمارش انتخاب کنید و زمینه را در لحظه تغییر دهید.

ویژگی فوکوس قدرتمندتر

فوکوس به شما این امکان را می‌دهد تا با ارسال اعلان‌ها بی‌صدا، بی‌صدا کردن برنامه‌های حواس‌پرتی، و آگاه کردن مخاطبینتان از تعویق اعلان‌ها در برنامه‌هایی مانند پیام‌ها، حواس‌پرتی‌ها را حذف کنید. iOS 16 مجموعه ویژگی‌ها را با پیوند دادن صفحه قفل به فوکوس شما گسترش می‌دهد و به شما امکان می‌دهد صفحه‌های قفل خاصی (از جمله طرح‌ها، ویجت‌ها و سبک‌ها) را هنگامی که حالت‌های فوکوس فعال هستند نمایش دهید.

این عملکرد به صفحه اصلی منتقل می شود و به شما امکان می دهد برنامه های خاصی را پنهان کنید یا از ویجت های خاصی استفاده کنید که برای هر حالت فوکوس که تنظیم کرده اید مفید هستند.

توسعه‌دهندگان شخص ثالث به یک API فیلتر فوکوس دسترسی پیدا می‌کنند که به آنها امکان می‌دهد برخی از این ویژگی‌های پیچیده‌تر را در برنامه‌های خود بسازند.

ویژگی های پیام های جدید

کاربران iOS 16 می‌توانند هنگام چت کردن با سایر کاربران اپل از طریق پلتفرم iMessage، پیامی را ویرایش یا لغو ارسال کنند (در عرض ۱۵ دقیقه پس از ارسال) و پیام‌های حذف شده را (در عرض ۳۰ روز پس از حذف) بازیابی کنند.

همچنین می‌توانید دعوت‌هایی را برای همکاری در پروژه‌هایی مانند اسناد Pages یا Apple Notes با گروه‌هایی از افراد در مکالمه پیام‌ها ارسال کنید و به‌روزرسانی‌های همکاری به‌طور خودکار در گروه ارسال می‌شوند.

کلیدهای عبور جایگزین (برخی) رمزهای عبور

کلیدهای عبور نشان دهنده گامی هیجان انگیز به سوی آینده ای بدون رمز عبور است. اپل این ویژگی را با iOS 16 پس از یک دوره آزمایش بتا کوتاه عرضه می کند. این فناوری از ورود بیومتریک از طریق Face ID و Touch ID برای جایگزینی کامل رمزهای عبور با استفاده از رمزنگاری کلید عمومی و خصوصی استفاده می کند.

اپل برای پیاده سازی این ویژگی با گوگل و مایکروسافت همکاری نزدیکی داشته است.

آینده بدون رمز عبور نزدیک است. درباره نحوه عملکرد این فناوری بیشتر بدانید.

Maps سفرهای چند توقفه دریافت می کند

با iOS 16، اکنون می‌توانید چندین توقف به سفرهایی که با Apple Maps انجام می‌دهید اضافه کنید، با قابلیت برنامه‌ریزی این سفرها در مک و همگام‌سازی آن با آیفون.

نقشه های اپل به زودی بهتر از همیشه خواهد شد
همچنین می‌توانید کارت‌های حمل‌ونقلی را که به کیف پول خود اضافه کرده‌اید، درست در داخل نقشه‌ها ببینید و در صورت نیاز آن را شارژ کنید. شما همچنین می‌دانید که هزینه سفر شما (البته در برخی مناطق) با برآورد هزینه‌های حمل و نقل برای سفر شما چقدر خواهد بود.

برنامه تناسب اندام برای همه کاربران آیفون
اگر اپل واچ دارید، بدون شک با اپلیکیشن تناسب اندام آشنا خواهید بود که به شما امکان می دهد تمرینات را دنبال کنید و پیشرفت حلقه فعالیت خود را مشاهده کنید.

انتظار داشته باشید که برنامه‌های افزودنی با APIهای توسعه‌یافته برای توسعه‌دهندگان جذاب‌تر شوند و اکنون آن افزونه‌ها بین دستگاه‌ها از طریق iCloud همگام‌سازی می‌شوند.

کتابخانه عکس مشترک iCloud

در حالی که می‌توانید با iOS 15 (و نسخه‌های قبلی) آلبوم‌های مشترک ایجاد کنید، iOS 16 به شما این امکان را می‌دهد که کل مجموعه‌های عکس را با حداکثر پنج عضو خانواده خود به اشتراک بگذارید.

با یک کتابخانه عکس مشترک iCloud، می‌توانید خاطراتی از رویدادهایی که همه در آن مشارکت داشته‌اند به دست آورید. برای مثال، ممکن است رویدادهایی را که در آن شرکت کرده‌اید، از منظری متفاوت در تصاویری که نگرفته‌اید، ببینید.

بهبودهای اپل میل

Mail ابزارهای قدرتمند مفیدی مانند توانایی لغو ارسال پیام ها (در عرض ۱۰ ثانیه پس از ارسال آنها) و یک برنامه زمان بندی نامه برای ارسال نامه در زمان بعدی دارد.

ایمیل همچنین هنگام جستجوی صندوق ورودی شما با اصلاحات برای عبارت‌های جستجو و پیشنهادات جستجوی هوشمند هنگام تایپ کمی بخشنده‌تر خواهد بود.

ویژگی های بیشتر خانه هوشمند

اپل برنامه Home را در iOS 16 با طراحی جدیدی بازبینی کرده است تا کنترل همه دستگاه‌های HomeKit شما را آسان‌تر از همیشه کند. نمای خانه جدید، دسته‌بندی‌های دستگاه‌ها (مانند چراغ‌ها، بلندگوها، تلویزیون‌ها و غیره)، حداکثر چهار دوربین متصل در برگه اصلی Home، و بهبودهایی در زیر هود دریافت خواهید کرد که اپل ادعا می‌کند در تعامل با آن‌ها انجام خواهد شد. دستگاه های HomeKit حتی سریع تر.

Home app for iOS 16

همچنین می‌توانید ویجت‌های Home جدید را روی صفحه قفل قرار دهید تا با دستگاه‌ها تعامل داشته باشید یا با بالا بردن آیفون خود، به‌روزرسانی سریع وضعیت را مشاهده کنید.

اپل در مورد خانه های هوشمند با iOS 16 جدی می شود

Apple Pay Later و Wallet

Apple Pay Later یک سرویس جدید خرید-اکنون-پرداخت-بعداً برای متقاضیان منتخب در ایالات متحده است که به شما امکان می دهد پرداخت را به چهار قسط مساوی در مدت شش هفته تقسیم کنید، با قابلیت ردیابی بدهی های خود در کیف پول.

همچنین می‌توانید تراکنش‌های عادی Apple Pay را ردیابی کنید و اطلاعات تحویل را مستقیماً در Wallet با خرده‌فروشان شرکت‌کننده نمایش دهید.

ویژگی های بیشتر iOS 16

این تنها نوک کوه یخ است، با صدها ویژگی و ترفند جدید که در iOS 16 ایجاد شده است.  ویژگی ایمیل من را مخفی کنید، ژست‌ها و استایل‌های بیشتر Memoji، فهرست‌های پین‌شده در یادآورها، و اعلان‌های هشدار آب و هوا.

اپل iOS 16 را در WWDC 2022 معرفی کرد، از جمله اخبار مهم دیگری مانند تراشه M2، مک بوک ایر جدید و ویژگی های جدید قدرتمند چند وظیفه ای آیپد.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 2 میانگین: 5]

پسورد فایل فشرده : yekdown.com

برای کپی کلیک کنید پسورد کپی شد، می‌توانید برای خارج کردن از فایل فشرده استفاده کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درخواست نرم افزار

در صورتی نرم افزار، یا کرک نرم افزارتان را نمی توانید پیدا کنید، درخواست خود را برای ما ارسال کنید تا در سریعترین زمان برای شما ارسال شود.