.
هات اسپات موبایل در ویندوز ۱۱ [آموزش کامل]

هات اسپات موبایل در ویندوز ۱۱ خیلی اوقات می تواند نجات دهنده باشد، به خصوص زمانی که هیچ منبع Wi-Fi در دسترس ندارید.
این راهنما فقط برای ویندوز ۱۱ نیست، بلکه برای نسخه های ۱۰، ۸.۱، ۸ و ۷ سیستم عامل نیز مناسب است.
این یک فرآیند ساده و سریع است که فقط نیاز به راه اندازی هات اسپات موبایل و روشن کردن آن دارد.
اگر به هر دلیلی در برقراری ارتباط موفق نشدید، می توانید از کابل USB نیز استفاده کنید.

البته اشتراک گذاری اینترنت موبایل بین گوشی هوشمند اندرویدی و رایانه شخصی ویندوز ۱۱ می تواند مفید باشد، به خصوص زمانی که وای فای در دسترس نباشد.

بنابراین، دانستن نحوه اشتراک گذاری اینترنت تلفن همراه با یک دستگاه ویندوز می تواند زمانی که گزینه های دیگر وجود دارد، بسیار مفید باشد.

درست مانند آیفون که در صورت عدم وجود Wi-Fi می‌تواند به مک متصل شود، دستگاه‌های اندرویدی نیز به کاربران اجازه می‌دهند همین کار را با اتصال اینترنت تلفن هوشمند خود با هر لپ‌تاپ ویندوزی از طریق USB و بلوتوث انجام دهند.

اتصال تلفن و رایانه شخصی از طریق کابل برای بسیاری از ما گزینه ای نیست، در حالی که اتصال اینترنت از طریق بلوتوث می تواند کند باشد.

بنابراین، ایجاد یک هات اسپات Wi-Fi با گوشی هوشمند خود تنها گزینه ای است که هم سریع و هم بدون پیچیدگی است.

آیا استفاده از هات اسپات موبایل در ویندوز ۱۱ ایمن است؟

برای پاسخ به این سوال باید به چند نکته مهم توجه کنیم:

  • خالق هات اسپات
  • سطح امنیت منبع-شبکه
  • انتخاب نام و رمز عبور کانون

از آنجایی که این اطلاعات در صورتی که در هنگام دسترسی به یک هات اسپات نگران سطح امنیتی سیستم خود باشید، بسیار مهم است، اجازه دهید در هر یک از این عناصر عمیق‌تر بپردازیم و جزئیات را مورد بحث قرار دهیم.

➡ سازنده هات اسپات

اگر هات اسپات را خودتان ایجاد کرده اید، پس نباید نگران باشید که دیگران بدون اطلاع شما به شبکه دسترسی پیدا کنند. البته این شامل استفاده از رمز عبور و نام شبکه است که فقط شما یا افرادی که به آنها اعتماد دارید از آن مطلع هستید.

در صورتی که شخص دیگری این هات اسپات را ایجاد کرد و به رمز عبور و نام شبکه دسترسی پیدا کردید، اطمینان حاصل کنید که به اندازه کافی به آن شخص اعتماد دارید تا در معرض خطر حملات شبکه قرار نگیرید.

➡ سطح امنیت منبع-شبکه

این عنصر یکی از مهمترین سه مورد ارائه شده در بالا است، زیرا شامل سطح امنیتی اعمال شده در شبکه است که از طریق آن اتصال اینترنت را از طریق هات اسپات به اشتراک می گذارید.

اگر در خانه هستید و اتصال اینترنت شما توسط یک ISP قابل اعتماد ارائه می شود، دیگر نیازی به نگرانی در مورد سطوح امنیتی ندارید، زیرا اکثر شرکت هایی که اینترنت ارائه می دهند به اندازه کافی امن هستند.

در صورتی که از یک شبکه عمومی استفاده می‌کنید، مانند شبکه کافی‌شاپ یا ایستگاه قطار، توصیه می‌شود از نرم‌افزار آنتی‌ویروس قدرتمندی استفاده کنید که محافظت از شبکه را نیز ارائه می‌دهد.

➡ نام و رمز عبور کانون

دلیل اینکه ویندوز ۱۱ به شما امکان می دهد نام شبکه و رمز عبور را انتخاب کنید این است که به شما امکان می دهد سطح امنیتی را از همان ابتدا ارتقا دهید.

هر کسی که اعتبار شبکه مناسبی نداشته باشد، نمی تواند به هات اسپات دسترسی پیدا کند.

نکته تخصصی: رفع برخی از مشکلات رایانه شخصی سخت است، به خصوص وقتی صحبت از مخازن خراب یا از دست رفتن فایل های ویندوز باشد. اگر در رفع خطا مشکل دارید، ممکن است سیستم شما تا حدی خراب باشد. توصیه می‌کنیم Restoro را نصب کنید، ابزاری که دستگاه شما را اسکن می‌کند و تشخیص می‌دهد که چه ایرادی دارد.

هر زمان که رمز عبوری را برای شبکه خود انتخاب می کنید، مهم نیست که آن یک هات اسپات است یا نه، توصیه می شود رمزی ایجاد کنید که حاوی اعداد و حروف باشد.

همچنین، مطمئن شوید که می توانید آن رمز عبور را به خاطر بسپارید، یا به سادگی آن را در جایی امن یادداشت کنید تا مطمئن شوید که همیشه می توانید بدون هیچ مشکلی به هات اسپات دسترسی داشته باشید.

چگونه می توانم هات اسپات موبایل در ویندوز ۱۱ ایجاد کنم؟

۱.روی نماد ویندوز از نوار وظیفه کلیک کنید.

۲.دکمه تنظیمات را از منو انتخاب کنید.

۳.از نوار کناری Network & internet را انتخاب کنید.

۴.روی گزینه Mobile hotspot کلیک کنید.

۵.از منوی کشویی (اگر چندین اتصال دارید) اتصالی را که می خواهید برای هات اسپات استفاده کنید انتخاب کنید.

۶.برای انتخاب نحوه اشتراک گذاری اتصال خود، روی کلید اشتراک گذاری کلیک کنید.

۷.از قسمت Properties دکمه Edit را انتخاب کنید.

۸.یک نام و یک رمز عبور برای هات اسپات خود تعیین کنید.

۹.روی دکمه ذخیره کلیک کنید.

۱۰.کلید Hotspot موبایل را روشن کنید و دستگاه دیگر خود را به شبکه تازه ایجاد شده متصل کنید.

همانطور که می بینید، فرآیندی که برای ایجاد یک هات اسپات در ویندوز ۱۱ باید طی شود بسیار ساده تر از هر نسخه قبلی ویندوز است.

رابط کاربر پسند شما را در کل فرآیند راهنمایی می کند و تمام اطلاعاتی را که برای دستیابی به این کار نیاز دارید ارائه می دهد، اما داشتن یک راهنمای گام به گام مفید می تواند اطمینان حاصل کند که با مشکل مواجه نمی شوید.

چگونه می توانم لپ تاپ ویندوز ۱۱ خود را به هات اسپات موبایل متصل کنم؟

فرآیندی که در بالا ذکر کردیم ساده است و تنها به چند کلیک نیاز دارد. حتی بهتر از آن، روی نسخه های قدیمی ویندوز نیز کار می کند، از جمله ۱۰/۸.۱/۸/۷ و غیره.

شرایط بحرانی در اینجا این است که دستگاه Android دارای داده سلولی باشد. اگر چنین است، می توان آن را تقریباً به هر رایانه ویندوزی که دارای آداپتور Wi-Fi است متصل کرد.

به طور طبیعی، هنگامی که هات اسپات تلفن همراه روی تلفن راه اندازی شد، تقریباً هر دستگاه دیگری از جمله رایانه شخصی ویندوز، مک، آیفون یا دستگاه اندروید دوم می‌تواند از اتصال استفاده کند.

سریع‌ترین و ساده‌ترین راه برای اشتراک‌گذاری اتصال داده سلولی تلفن هوشمند اندرویدی با دستگاه ویندوز ۱۱، روشن کردن گزینه Hotspot از پانل تنظیمات سریع گوشی است.

برای انجام این کار، انگشت خود را از بالای صفحه اصلی گوشی به پایین بکشید. اکنون روی دکمه ای که Hotspot می گوید ضربه بزنید، اتصال داده سلولی آن تلفن برای استفاده در هر دستگاه سازگار در دسترس خواهد بود.

قبل از اینکه همه این کارها را انجام دهید، به خاطر داشته باشید که فقط زمانی کار می کند که هات اسپات با یک SSID و یک رمز عبور تنظیم و پیکربندی شود.

بنابراین

بیایید ببینیم دقیقاً چه کاری باید انجام دهید تا کل این مورد را روی دستگاه تلفن همراه خود تنظیم کنید.

۱.به منوی تنظیمات گوشی خود دسترسی پیدا کنید.
۲.گزینه Mobile Network را انتخاب کنید.

hotspot guide 1

۳.از لیست گزینه Personal Hotspot را انتخاب کنید.

hotspot guide 2

۴.گزینه های امنیتی مختلف، از جمله نام هات اسپات، نوع امنیتی و رمز عبوری که برای استفاده از اتصال مورد نیاز است را تغییر داده و پیکربندی کنید، سپس هات اسپات را فعال کنید.

بنابراین ما متوجه شدیم که چگونه آن را در دستگاه تلفن همراه تنظیم کنیم. برای استفاده هات اسپات موبایل در ویندوز ۱۱، کافی است اتصال را پیدا کرده و به آن دسترسی داشته باشید.

برای انجام این کار، روی نماد Wi-Fi در System Tray کلیک کنید و hotspot موبایل را به عنوان گزینه اینترنت خود انتخاب کنید، سپس فقط رمز عبور را وارد کرده و Connect را بزنید تا اتصال برقرار شود.

همچنین در صورت عدم استفاده، به شما توصیه می کنیم به دلایل امنیتی و همچنین صرفه جویی در عمر باتری گوشی، هات اسپات موبایل را خاموش کنید.

اگر به سادگی نتوانم از طریق هات اسپات وصل شوم چه؟

اگر هات اسپات وای فای به دلایلی کار نمی کند، می توان از کابل USB برای اشتراک گذاری اینترنت بین گوشی اندروید و دستگاه ویندوز ۱۱ استفاده کرد.

برای انجام این کار، رایانه شخصی و تلفن را با استفاده از کابل USB-C یا micro USB سازگار وصل کنید. سپس فقط به تنظیمات بروید و به Hotspot & Tethering در تلفن دسترسی پیدا کنید و USB Tethering را روشن کنید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

پسورد فایل فشرده : yekdown.com

برای کپی کلیک کنید پسورد کپی شد، می‌توانید برای خارج کردن از فایل فشرده استفاده کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درخواست نرم افزار

در صورتی نرم افزار، یا کرک نرم افزارتان را نمی توانید پیدا کنید، درخواست خود را برای ما ارسال کنید تا در سریعترین زمان برای شما ارسال شود.