.
نحوه پاک کردن کش در ویندوز ۱۱

چه باید بدانیم

تنظیمات > سیستم > ذخیره‌سازی > فایل‌های موقت را باز کنید، روی کادرهای کنار انواع فایل‌ها برای حذف کلیک کنید و روی حذف فایل‌ها کلیک کنید.

برای پاک کردن حافظه پنهان مکان: تنظیمات > حریم خصوصی و امنیت > مکان > پاک کردن را باز کنید.

برای پاک کردن کش مایکروسافت استور: خط فرمان را باز کنید، wsreset.exe را تایپ کنید و enter را فشار دهید.

این مقاله نحوه پاک کردن کش در ویندوز ۱۱ را توضیح می دهد که می تواند فضای روی هارد دیسک شما را آزاد کند. همچنین دستورالعمل هایی برای پاک کردن حافظه پنهان مکان و حافظه پنهان فروشگاه مایکروسافت گنجانده شده است.

نحوه پاک کردن کش در ویندوز ۱۱

ویندوز فایل‌های موقتی را در یک کش ذخیره می‌کند که می‌تواند فضای زیادی را در درایو شما اشغال کند. اگر می‌خواهید فضایی را در رایانه شخصی ویندوز خود آزاد کنید، پاک کردن این کش یک گزینه آسان است که می‌تواند نتایج عالی داشته باشد.

در اینجا نحوه پاک کردن کش در ویندوز ۱۱ آمده است:

۱.تنظیمات > سیستم > فضای ذخیره سازی را باز کنید.

۲.روی فایل های موقت کلیک کنید.

۳.روی کادر کنار هر نوع فایلی که می خواهید حذف کنید کلیک کنید.

توجه:گزینه Downloads همه موارد موجود در پوشه Downloads شما را حذف می کند. اگر فایل‌هایی در آن پوشه دارید که می‌خواهید آن‌ها را نگه دارید، قبل از انتخاب این گزینه آن‌ها را خارج کنید یا این گزینه را انتخاب نکنید.

۴.روی حذف فایل ها کلیک کنید.

۵.روی Continue کلیک کنید.

نحوه پاک کردن کش مکان در ویندوز ۱۱

کش مکان ویندوز نوع دیگری از کش است که موقعیت فیزیکی شما را ردیابی می کند. اگر برنامه‌ها فکر می‌کنند در مکان اشتباهی هستید، یا اگر نگرانی‌هایی در مورد حفظ حریم خصوصی دارید و نمی‌خواهید ویندوز مکان شما را بداند، ممکن است بخواهید این کش را پاک کنید. فضای دیسک زیادی را اشغال نمی کند، بنابراین اگر می خواهید فضای بیشتری روی هارد دیسک خود پیدا کنید، این حافظه نهان نیست که باید نگران آن باشید.

در اینجا نحوه پاک کردن حافظه پنهان مکان در ویندوز ۱۱ آمده است:
۱.تنظیمات > حریم خصوصی و امنیت را باز کنید.

۲.به پایین اسکرول کنید و روی Location کلیک کنید.

۳.روی Clear در قسمت Location History کلیک کنید.

نحوه پاک کردن کش فروشگاه مایکروسافت در ویندوز ۱۱

حافظه پنهان مایکروسافت استور داده ها را از فروشگاه مایکروسافت ذخیره می کند که به بارگذاری سریعتر برنامه کمک می کند. اگر در فروشگاه مایکروسافت با مشکلاتی مواجه هستید، مثلاً فروشگاه بارگیری نمی‌شود یا به درستی کار نمی‌کند، پاک کردن حافظه پنهان ممکن است مشکل را برطرف کند.

در اینجا نحوه پاک کردن کش فروشگاه مایکروسافت در ویندوز ۱۱ آمده است:
۱.Windows+R را فشار دهید، wsreset.exe را تایپ کرده و OK کنید.

۲.یک جعبه سیاه ظاهر می شود و پس از پاک شدن حافظه پنهان به طور خودکار بسته می شود.

۳.هنگامی که حافظه پنهان پاک شد، فروشگاه مایکروسافت با یک کش پاک راه اندازی می شود. پنجره در ابتدا سفید خواهد بود در حالی که برنامه حافظه پنهان خود را بازسازی می کند.

آیا کش ویندوز ۱۱ یا راه دیگری برای آزاد کردن حافظه وجود دارد؟

پاک کردن کش مایکروسافت اج می تواند فضا را آزاد کند، همانطور که می تواند کش در سایر مرورگرهای وب را پاک کند. همچنین می توانید کش DNS ویندوز را که به عنوان شستشوی DNS شناخته می شود، از طریق خط فرمان پاک کنید. این هیچ فضای ذخیره سازی را آزاد نمی کند، اما می تواند برخی از مشکلات اینترنت را برطرف کند.

چند چیز دیگر در ویندوز ۱۱ وجود دارد که از آنها به عنوان کش یاد می شود، اما همه آنها حافظه اضافی را آزاد نمی کنند. همچنین راه‌های دیگری برای آزاد کردن حافظه وجود دارد که شامل پاک کردن کش نیست.

راه دیگر برای آزاد کردن فضای ویندوز ۱۱ که شامل پاک کردن کش نیست، اجرای Disk Cleanup است. Disk Cleanup فایل های مختلفی را در اختیار شما قرار می دهد که می تواند آنها را حذف کند، مشابه روشی که تنظیمات ذخیره سازی ویندوز کار می کند. اگر این کافی نیست، می توانید به صورت دستی فایل های موقت ویندوز را حذف کنید یا از ابزار شخص ثالث مانند CCleaner برای آزاد کردن فضا در ویندوز ۱۱ استفاده کنید.

سوالات متداول

چگونه کش DNS ویندوز ۱۱ را پاک کنم؟
برای شستشو و پاک کردن کش DNS ویندوز، کادر محاوره ای Run را باز کنید، ipconfig /flushdns را تایپ کنید و OK را کلیک کنید. همچنین می توانید Command Prompt ویندوز را اجرا کنید، ipconfig /flushdns را تایپ کنید و Enter را فشار دهید.

چگونه کش رم ویندوز ۱۱ را پاک کنم؟
برای پاک کردن رم در رایانه های ویندوزی، Task Manager را راه اندازی کنید و ببینید که فرآیندهای مختلف چقدر از رم استفاده می کنند. اگر یک برنامه استفاده نشده در حافظه RAM است، مجبور شوید روند مشکل ساز را ترک کنید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]

پسورد فایل فشرده : yekdown.com

برای کپی کلیک کنید پسورد کپی شد، می‌توانید برای خارج کردن از فایل فشرده استفاده کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درخواست نرم افزار

در صورتی نرم افزار، یا کرک نرم افزارتان را نمی توانید پیدا کنید، درخواست خود را برای ما ارسال کنید تا در سریعترین زمان برای شما ارسال شود.