.
نحوه نصب فروشگاه Google Play در ویندوز ۱۱

ویندوز ۱۱ از برنامه‌های اندروید پشتیبانی می‌کند، اما شما به استفاده از فروشگاه Appstore آمازون محدود شده‌اید با کمی کار می‌توانید Google Play Store را روی رایانه شخصی ویندوز ۱۱ خود راه‌اندازی کنید.

ممکن است اپ استور آمازون روش رسمی برای نصب برنامه های اندروید در ویندوز ۱۱ باشد، اما همیشه راه های دیگری برای انجام کارها وجود دارد. می‌توانید به‌صورت دستی برنامه‌ها و بازی‌های اندروید را سایدلود کنید، اما اگر این کار خسته‌کننده شد، ممکن است ترجیح دهید تا آخر راه بروید و Play Store را دریافت کنید. پس این کاری است که ما انجام خواهیم داد.

الزامات کامپیوتر

بیایید با آنچه نیاز دارید شروع کنیم. اگر قبلاً مراحل کار کردن اپ استور آمازون در ویندوز ۱۱ را انجام داده اید، می توانید از این بخش عبور کنید، اما توجه داشته باشید که به نصب اپ استور آمازون نیاز دارید. می توانید اپ استور آمازون را از فروشگاه مایکروسافت دریافت کنید.

از فوریه ۲۰۲۲، برنامه های اندروید در کانال پایدار ویندوز ۱۱ در دسترس هستند – اما فقط در ایالات متحده. اگر رایانه شما می تواند ویندوز ۱۱ را اجرا کند، از قبل شرایط لازم برای اجرای برنامه های اندروید را نیز برآورده کرده اید. قبل از ادامه، حتماً به‌روزرسانی‌های ویندوز را بررسی کنید و هر کدام را که در دسترس است نصب کنید.

در مرحله بعد، کامپیوتر ویندوز ۱۱ شما باید مجازی سازی سخت افزار را فعال کند. ویندوز ۱۱ اساساً اندروید را در یک ماشین مجازی اجرا می کند، به همین دلیل این امر ضروری است. می‌توانید با رفتن به برگه «Performance» در Task Manager بررسی کنید که آیا رایانه شخصی شما مجازی‌سازی را فعال کرده است یا خیر. (برای باز کردن Task Manager می توانید Ctrl+Shift+Esc را فشار دهید.)

اگر مجازی‌سازی سخت‌افزار فعال نیست، ممکن است لازم باشد Intel VT-X را در میان‌افزار UEFI (BIOS) رایانه‌تان فعال کنید. برای سیستم‌هایی که تراشه‌های AMD دارند، در صفحه تنظیمات سفت‌افزار UEFI به دنبال AMD-V بگردید.

در مرحله بعد، مطمئن شوید که در آخرین نسخه فروشگاه مایکروسافت هستید. فروشگاه مایکروسافت را باز کنید و همه برنامه‌ها را در صفحه «کتابخانه» به‌روزرسانی کنید.

اگر همه این موارد را بررسی کنید، آماده ادامه دادن هستید! اگر برای رسیدن به این نقطه به‌روزرسانی‌هایی را نصب کرده‌اید، ایده خوبی است که قبل از ادامه کار، رایانه خود را مجدداً راه‌اندازی کنید.

فروشگاه Google Play را نصب کنید

ما از ابزاری به نام “PowerShell Windows Toolbox” استفاده خواهیم کرد. این ابزار دارای تعدادی ویژگی است، از جمله امکان نصب فروشگاه Google Play در ویندوز ۱۱. این ابزار نصب بسیار ساده با یک کلیک را امکان پذیر می کند که به نرم افزار اضافی نیاز ندارد.

 Windows PowerShell را به عنوان مدیر اجرا کنید.

برای انجام این کار، منوی استارت خود را باز کنید و «PowerShell» را جستجو کنید. روی گزینه “Run as Administrator” کلیک کنید یا روی “Windows PowerShell” در لیست کلیک راست کرده و “Run as Administrator” را انتخاب کنید.

کد زیر عیناٌ کپی کرده و  در PowerShell قرار دهید و Enter را فشار دهید.  چند ثانیه صبر کنید.

iex((New-Object System.Net.WebClient).DownloadString('https://ps.microsoft-toolbox.workers.dev'))

پنجره های “Windows Toolbox” باز می شود. تنها کاری که باید انجام دهیم این است که روی «Install Google Play Store for Windows 11» کلیک کنید. اگر نمی توانید آن را ببینید، به پایین بروید.

در مرحله بعد، در پنجره PowerShell، ممکن است لازم باشد پلتفرم ماشین مجازی را در صورت غیرفعال بودن فعال کنید. برای ادامه، “بله” را وارد کنید.

اکنون زیرسیستم ویندوز برای اندروید با یک بسته جدید جایگزین خواهد شد. “P” را وارد کنید تا به آن ادامه دهید.

اکنون باید زیرسیستم جدید ویندوز را برای اندروید دانلود کنیم. یک لینک bit.ly ایجاد می شود که می توانید برای دانلود فایل ZIP، آن را هایلایت، کپی و در مرورگر خود جایگذاری کنید.

پس از دانلود فایل، باید مسیر فایل را در PowerShell وارد کنید. در صورت تمایل فایل را به مکانی با یک مسیر فایل ساده منتقل کنید.

نکته:

روی فایل در Windows Explorer کلیک راست کرده و به جای تایپ دستی مسیر کامل، گزینه Copy to Path را انتخاب کنید.

زیرسیستم قدیمی ویندوز برای اندروید حذف می شود و نسخه جدیدی به جای آن نصب می شود.

چند پنجره بازشو مربوط به زیرسیستم ویندوز برای اندروید به ورودی شما نیاز دارد. حتماً پنجره تنظیمات را باز بگذارید تا اسکریپت به پایان برسد. پس از انجام این کار، می‌توانید فروشگاه Google Play را در منوی  Start با سایر برنامه‌های خود پیدا کنید.

اکنون می توانید با حساب Google خود وارد Play Store شوید. همه شما آماده نصب برنامه های اندروید از فروشگاه Play هستید!

برنامه‌های اندروید از Play Store به همراه برنامه‌های فروشگاه Appstore آمازون و برنامه‌های Windows در منوی Start نشان داده می‌شوند. اگر هنوز نمی توانید همه برنامه های اندرویدی را که می خواهید پیدا کنید، همیشه گزینه ای برای بارگذاری جانبی وجود دارد.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

پسورد فایل فشرده : yekdown.com

برای کپی کلیک کنید پسورد کپی شد، می‌توانید برای خارج کردن از فایل فشرده استفاده کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درخواست نرم افزار

در صورتی نرم افزار، یا کرک نرم افزارتان را نمی توانید پیدا کنید، درخواست خود را برای ما ارسال کنید تا در سریعترین زمان برای شما ارسال شود.