.
نحوه فعال یا غیرفعال کردن دوربین در ویندوز ۱۱

به راحتی کنترل کنید که چه زمانی می خواهید دوربین شما در دسترس باشد و چه زمانی در ویندوز ۱۱ نباشد.  وجود دوربین ها بر روی سیستم ما تغییر چشمگیری در زندگی ما ایجاد کرده است. ما می‌توانیم با افراد بدون توجه به جایی که هستند ارتباط برقرار کنیم، همه اینها به لطف دسترسی گسترده به تماس‌های ویدیویی است. اما دوربین همچنین بسیاری از ما را پارانویا می کند و دلیل خوبی هم دارد.

بسیاری از برنامه‌ها و وب‌سایت‌ها وقتی کاری برای انجام این کار ندارند، سعی می‌کنند به دوربین ما دسترسی پیدا کنند. این چیز خوبی است که می‌توانیم دوربین خود را با چند کلیک در ویندوز ۱۱ فعال یا غیرفعال کنیم. بنابراین هر زمان که احساس می‌کنید ممکن است کسی از شما جاسوسی کند، می‌توانید نگرانی‌های خود را به سرعت از بین ببرید.

دوربین خود را به طور کامل فعال یا غیرفعال کنید
برنامه تنظیمات را در ویندوز ۱۱ باز کنید. می توانید از میانبر صفحه کلید Windows + i استفاده کنید یا از منوی استارت روی نماد تنظیمات کلیک کنید.

سپس، از منوی پیمایش در سمت چپ، به “Privacy & Security” بروید.

در تنظیمات حریم خصوصی و امنیتی، به مجوزهای برنامه پیمایش کنید. سپس، روی گزینه «دوربین» کلیک کنید.

برای غیرفعال کردن کامل دوربین خود، کلید «دسترسی به دوربین» را خاموش کنید. با خاموش بودن این گزینه، هیچ برنامه‌ای در ویندوز نمی‌تواند به دوربین شما دسترسی پیدا کند.

محدود کردن دسترسی به دوربین برای برخی از برنامه ها

به جای غیرفعال کردن سراسری دوربین خود، همچنین می توانید انتخاب کنید که کدام برنامه می تواند به دوربین شما دسترسی داشته باشد و کدام نه. دوربین را از تنظیمات حریم خصوصی و امنیت باز کنید.

اکنون، دو نوع برنامه در رایانه شما وجود دارد: برنامه های مایکروسافت و برنامه های دسکتاپ شخص ثالث که خودتان دانلود می کنید. دسترسی به دوربین برای هر دو دسته مجزا است.

برای غیرفعال کردن دسترسی همه برنامه‌ها به دوربین، کلید «اجازه دسترسی برنامه‌ها به دوربین» را خاموش کنید.

همچنین می‌توانید به جای غیرفعال کردن همه برنامه‌ها، از دسترسی برنامه‌های جداگانه به دوربین خود جلوگیری کنید. بنابراین، کلید «اجازه دسترسی برنامه‌ها به دوربین» را روشن کنید. سپس، به لیست برنامه های مایکروسافت در زیر این گزینه بروید. جابجایی برنامه‌هایی را که نمی‌خواهید به دوربین دسترسی داشته باشند خاموش کنید، در حالی که آنها را برای برنامه‌هایی که می‌خواهید اجازه دهید روشن نگه دارید.

متوجه خواهید شد که این لیست شامل برنامه های دسکتاپ شخص ثالث نمی شود. برای غیرفعال کردن دوربین این برنامه‌ها، به پایین پیمایش کنید و کلید «اجازه دهید برنامه‌های دسکتاپ به دوربین شما دسترسی داشته باشند» را خاموش کنید.

در ویندوز ۱۱ نمی‌توانید دسترسی به دوربین را برای برنامه‌های شخص ثالث به‌طور انتخابی کنترل کنید. برای همه برنامه‌های دسکتاپ یا هیچ یک از آنها خاموش می‌شود. برای فعال کردن دوباره دوربین، کلید را از همان تنظیمات روشن کنید.

چگونه یک دستگاه دوربین را در ویندوز ۱۱ فعال یا غیرفعال کنیم؟

شاید گوشت گاو شما با ویندوز یا برنامه‌هایی که به دوربین دسترسی ندارند، اما آنها به یک دستگاه دوربین خاص دسترسی دارند (زمانی که بیش از یک دوربین دارید). خبر خوب این است که فعال/غیرفعال کردن یک دستگاه دوربین به همین راحتی است. این به شما امکان می‌دهد کنترل کنید چه زمانی رایانه شخصی و سایر برنامه‌ها می‌توانند به یک دستگاه دوربین خاص دسترسی داشته باشند.

برنامه تنظیمات را باز کنید و از منوی پیمایش در سمت چپ به «Bluetooth & Devices» بروید.

در لیست دستگاه‌ها، به پایین بروید و روی «دوربین‌ها» کلیک کنید.

لیستی از دستگاه های دوربین متصل به سیستم شما ظاهر می شود. روی موردی که می خواهید غیرفعال کنید کلیک کنید.

سپس روی گزینه «غیرفعال کردن» کلیک کنید.

یک درخواست تأیید ظاهر می شود. روی “بله” کلیک کنید. تا زمانی که دوباره آن را فعال نکنید، دستگاه برای استفاده بیشتر غیرفعال خواهد شد.

برای فعال کردن مجدد آن، روی «فعال کردن» در کنار نام دستگاه در لیست دوربین‌ها کلیک کنید.

تنظیمات دوربین خود را در ویندوز ۱۱ به روشی که راحت می دانید پیکربندی کنید. خواه این به معنای غیرفعال کردن کامل آن باشد، برای برنامه های خاص یا بسته به دستگاه، ویندوز ۱۱ مدیریت این تنظیمات را آسان می کند.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]

پسورد فایل فشرده : yekdown.com

برای کپی کلیک کنید پسورد کپی شد، می‌توانید برای خارج کردن از فایل فشرده استفاده کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درخواست نرم افزار

در صورتی نرم افزار، یا کرک نرم افزارتان را نمی توانید پیدا کنید، درخواست خود را برای ما ارسال کنید تا در سریعترین زمان برای شما ارسال شود.